» »

Microsoft poleg aprilske potrdil še drugo letošnjo nadgradnjo Windows 10

Microsoft poleg aprilske potrdil še drugo letošnjo nadgradnjo Windows 10

Slo-Tech - Microsoft je na Ignite Australia potrdil, da drugo letošnjo nadgradnjo Windows dobimo še letos. Prva letošnja večja nadgradnja bo Windows 10 Creators Update, ki bo prispela aprila, pred iztekom leta pa bo sledila še ena. Spomnimo, da smo prvo nadgradnjo (November Update) dobili že novembra 2015, aktualno (Anniversary Update) pa avgusta lani. Windows 10 je izšel julija 2015.

O naslednji nadgradnji, kodno poimenovani Redstone 3, se je govorilo že dlje časa, sedaj pa so jo v Redmondu uradno potrdili. Ni še čisto jasno, kdaj bo izšla, bo pa to verjetno jeseni. Prav tako Microsoft še ni razkril imena. Vse to kaže, da bo Microsoft sočasno podpiral dve verziji, tako sta trenutno podprti November in Anniversary Update, bo tudi v prihodnje; uporabniki bodo imeli možnost uporabljali najnovejšo ali pa malenkost bolj preizkušeno.

In kaj lahko pričakujemo v tej verziji Redstone 3. Medtem ko bo bo Creators Update prinesel zatemnitev zaslona in toplejše barve ob nočnih urah, nadgrajeno Cortano, združitev namiznih in mobilnih naprav, nove geste za na dotik občutljive zaslone, izboljšan Wi-Fi in druge malenkosti, naj bi Redstone 3 prinesel My People (prvotno načrtovan že za april), novi dizajnerski jezik Neon in Home Hub (Microsoftova "Alexa").

17 komentarjev

BigWhale ::

6 mesecni update cikel, tko k Ubuntu. :))

mtosev ::

kul, da tak pogosto updajtajo winse.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

crystal ::

linuxe bl pogosto updejtajo. pa usaj ti ne forcirajo

Pentium ::

Torej bo spet mlelo več ur hkrati na PC-jih, ki nimajo SSD pogona z edinim vidnim rezultatom, ki bo klic uporabnikov da se je spet nekaj spremenilo samo od sebe tam pri startu in ne najdejo več xy programa...

Zakaj sploh rabimo na pol leta komplet posodobitev sistema? SP niso bili OK? Aja Win 10 so na hitro spacali skupaj, da sta prva 2 builda bila beta, zdaj pa počasi flikajo.

Zgled naj bo Apple: update je max. 10 minut, če pa je nadgradnja OS pa max. 40 min, s tem da je osnova (UI) identična že 33 let in se ljudje ne rabijo prilagajati na vsak update...

blackbfm ::

Zakaj sploh rabimo na pol leta komplet posodobitev sistema?


ker ima ms manj stroskov kaj pa drugega.. realno gledano ne rabijo peglat zadevo u nulo, dajo ven polizdelek, uporabniki smo testerji, kriticne zadeve lepo popravljajo sproti ker pac tehnologija in hiter internet to omogoča

carota ::

Kaj to je že prvoaprilska šala? >:D

Kaj pa kakšne uporabne zadeve, npr. da se ti windows defender ne zalaufa med delom ter "onemogoči" delo? Ravno prej se je zgodilo ženi, da sem moral na net brskat iskat rešitev - v Task schedulerju se izklopi, zelo intuitivno.

Ali pa, da si zapomne layout monitorjev, doma in v službi in ni treba vedno ročno štelat?

Ali pa da se ti ne resetira po instaliranih updejtih medtem, ko si bil na kavi in ti izgubi odprto delo?

Ali pa da ni treba 4ih klikov, za vklopit VPN?

Btw, tema na Slo-tecku "Windows 10 - vprašanja in težave" ima že 80 strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: carota ()

Ijus ::

ja. a niso tist k klikneš na win logo (start) pa na zobnik pa pol v updejt ti updejti ki jih vi omenjate - torej se vinsi pogosto updejtajo? al so kaj spremenil vmes/na zadnje. nisem opazil.

to na pol leta je upgrade, ne?

am. nekaj bi še vprašal. glede Creators Update in/pa al kako že glede (napisanga v članku) združitve namiznih in mobilnih naprav - ima to kaj veze z GUI-jem? lahk kdo kaj več pove? jaz že dolg časa čakam da združijo GUI vseh elementov in podelementov (ala okna/podokna programov) torej vseh nivojev windowsov z istim/enotnim GUI-jem. že kr neki let ms z winsi eksperimentirajo pa skoz poslušal kako se je folk pizdil glede GUI-ja. prav tako jaz.

djabi ::

Pentium je izjavil:

Torej bo spet mlelo več ur hkrati na PC-jih, ki nimajo SSD pogona z edinim vidnim rezultatom, ki bo klic uporabnikov da se je spet nekaj spremenilo samo od sebe tam pri startu in ne najdejo več xy programa...

Zakaj sploh rabimo na pol leta komplet posodobitev sistema? SP niso bili OK? Aja Win 10 so na hitro spacali skupaj, da sta prva 2 builda bila beta, zdaj pa počasi flikajo.


Saj imaš lahko naloženo LTE varianto in ga uporabljaš v nedogled. Aja, čaki, ne moreš. To ni Linux.

Pentium je izjavil:

Zgled naj bo Apple: update je max. 10 minut, če pa je nadgradnja OS pa max. 40 min, s tem da je osnova (UI) identična že 33 let in se ljudje ne rabijo prilagajati na vsak update...


40 minut? Kakšno internetno povezavo povezavo imaš potemtakem? 8-O

bbobst ::

Hehe.
...da drugo letošnjo nadgradnjo Windows dobimo še letos...
Bistroumno napisano.

crniangeo ::

djabi je izjavil:


Saj imaš lahko naloženo LTE varianto in ga uporabljaš v nedogled. Aja, čaki, ne moreš. To ni Linux.


LTSB
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

jype ::

carota> Ali pa, da si zapomne layout monitorjev, doma in v službi in ni treba vedno ročno štelat?

Linux to zna, na primer. Sicer ni znal, ko sem prvič delal na dveh monitorjih, ampak sem popravil. Pa potem še parkrat.

Na Windows tega žal ne smem :(

fujtajksel ::

jype je izjavil:

carota> Ali pa, da si zapomne layout monitorjev, doma in v službi in ni treba vedno ročno štelat?

Linux to zna, na primer. Sicer ni znal, ko sem prvič delal na dveh monitorjih, ampak sem popravil. Pa potem še parkrat.

Na Windows tega žal ne smem :(


Zanimivo, mene na zadnjem Win$$ laptopu moti ravno to da si zapomni monitorje in sam nekej "pametno" prestavlja okna ob spremembi konfiguracije.
Je pa to kolkr vem maslo Intlovega iGPU drajverja, ne samih Win$$.

adhoc ::

fujtajksel je izjavil:

jype je izjavil:

carota> Ali pa, da si zapomne layout monitorjev, doma in v službi in ni treba vedno ročno štelat?

Linux to zna, na primer. Sicer ni znal, ko sem prvič delal na dveh monitorjih, ampak sem popravil. Pa potem še parkrat.

Na Windows tega žal ne smem :(


Zanimivo, mene na zadnjem Win$$ laptopu moti ravno to da si zapomni monitorje in sam nekej "pametno" prestavlja okna ob spremembi konfiguracije.
Je pa to kolkr vem maslo Intlovega iGPU drajverja, ne samih Win$$.


Moj windows 10 pa zna z custom bliznjico preklapljati med tremi audio outputi in stirimi ekrani na prednastavljene konfiguracije (tudi ekranov), vkljucno z razlicnimi glasnostmi za vsak audio output (tv zvocniki, eksterni zvocniki, slusalke, ...). Hm, mogoce pa ni problem v operacijskem sistemu?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adhoc ()

Looooooka ::

adhoc je izjavil:

fujtajksel je izjavil:

jype je izjavil:

carota> Ali pa, da si zapomne layout monitorjev, doma in v službi in ni treba vedno ročno štelat?

Linux to zna, na primer. Sicer ni znal, ko sem prvič delal na dveh monitorjih, ampak sem popravil. Pa potem še parkrat.

Na Windows tega žal ne smem :(


Zanimivo, mene na zadnjem Win$$ laptopu moti ravno to da si zapomni monitorje in sam nekej "pametno" prestavlja okna ob spremembi konfiguracije.
Je pa to kolkr vem maslo Intlovega iGPU drajverja, ne samih Win$$.


Moj windows 10 pa zna z custom bliznjico preklapljati med tremi audio outputi in stirimi ekrani na prednastavljene konfiguracije (tudi ekranov), vkljucno z razlicnimi glasnostmi za vsak audio output (tv zvocniki, eksterni zvocniki, slusalke, ...). Hm, mogoce pa ni problem v operacijskem sistemu?!

Tezava je nekje med monitorjem in tipkovnico. Tako je ponavadi v skoraj vseh primerih.
Tezava je neprimerno vecja ce ima se dodatno podporo z interneta, kjer je vse ostale probleme kriva pisarniska(digitalna in fizicna) oprema in se namesto z odpravljanjem vzroka rajsi ukvarjajo z zamenjavo opreme, ki ostalim sluzi brez problema.

carota ::

Looooooka je izjavil:

adhoc je izjavil:

fujtajksel je izjavil:

jype je izjavil:

carota> Ali pa, da si zapomne layout monitorjev, doma in v službi in ni treba vedno ročno štelat?

Linux to zna, na primer. Sicer ni znal, ko sem prvič delal na dveh monitorjih, ampak sem popravil. Pa potem še parkrat.

Na Windows tega žal ne smem :(


Zanimivo, mene na zadnjem Win$$ laptopu moti ravno to da si zapomni monitorje in sam nekej "pametno" prestavlja okna ob spremembi konfiguracije.
Je pa to kolkr vem maslo Intlovega iGPU drajverja, ne samih Win$$.


Moj windows 10 pa zna z custom bliznjico preklapljati med tremi audio outputi in stirimi ekrani na prednastavljene konfiguracije (tudi ekranov), vkljucno z razlicnimi glasnostmi za vsak audio output (tv zvocniki, eksterni zvocniki, slusalke, ...). Hm, mogoce pa ni problem v operacijskem sistemu?!

Tezava je nekje med monitorjem in tipkovnico. Tako je ponavadi v skoraj vseh primerih.
Tezava je neprimerno vecja ce ima se dodatno podporo z interneta, kjer je vse ostale probleme kriva pisarniska(digitalna in fizicna) oprema in se namesto z odpravljanjem vzroka rajsi ukvarjajo z zamenjavo opreme, ki ostalim sluzi brez problema.

Težava je res med monitorjem in tipkovnico, ker imam previsoka pričakovanja od operacijskega sistema, da si out-of-the-box zapomne layout monitorjev v službi in doma ter da mi ne bi bilo treba vsakič znova nastavljati.

Alexius Heristalski ::

carota je izjavil:

Ali pa da se ti ne resetira po instaliranih updejtih medtem, ko si bil na kavi in ti izgubi odprto delo?
V nastavitvah posodobitev imaš možnost aktivnih ur, kjer določiš, kdaj naj se NE restarta (v največjem razponu 12 ur, npr. od 8 do 20). Poleg tega je še možnost razporejanja restarta, kjer določiš, kdaj naj se.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

jype ::

carota> Težava je res med monitorjem in tipkovnico, ker imam previsoka pričakovanja od operacijskega sistema, da si out-of-the-box zapomne layout monitorjev v službi in doma ter da mi ne bi bilo treba vsakič znova nastavljati.

Jaz sem virtualna namizja čakal od Windows 3.1 do Windows 10. Na X11 je to delovalo že leta 1989.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Random restart računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7511599 (9644) Pero_SLO
»

Windows 10 Creators Update izide 11. aprila

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3810781 (8480) Anney
»

Microsoft pokazal Windows 10 za ARM, ki bo podpiral x86

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
238595 (6258) darkolord
»

Bo Windows za ARM dobil emulator x86? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7317350 (14008) hojnikb
»

Nova nadgradnja Windows 10 marca

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4416905 (13810) solatko

Več podobnih tem