» »

Katere slušalke kupiti?

Katere slušalke kupiti?

«
1
2 3

Mana ::

Pred kratkim sem kupila slušalke od Philipsa za 20 €. Ko si jih nadenem so sicer v redu, a ko si jih snamem čutim ušesa še dooooolgo. Skratka katere slušalke mi svetujete, da so udobne? Morajo pa biti take, da imajo tudi zvočno izolacijo (da so čez celo uho).

Leprechaun ::

Okvirna cena?
*************************************************************

Mana ::

Leprechaun je izjavil:

Okvirna cena?


V bistvu sem jih gledala. Cena od 15 € do 500 €. Res mi ni jasno v čem je fora. Morajo biti na žico in da so udobne za nošenje, čez celo uho, pa da se zvoki čimmanj slišijo iz okolice. Ni treba da ima ravno "ActiveShield™ (to je tisto za zmanjševanje šuma (najbrž zvoka))", ker jest bi rabila tak "ActiveShield™", ki zmanjša šum iz okolice :)

Posluha nekako nimam.... torej pride v poštev najbrž kakšna bolj poceni varianta, pomembno mi je le da so zdrava za uho oziroma udobna za nošenje (poleg zvočne izolacije).

carota ::

Imam Superlux HD681EVO in jih nosim v službi praktično cel dan, vsak dan, že 2 ali 3 leta. Priporočam. Sicer pa je soroden model Superlux HD662 EVO, ki je tudi "Noise Canceling". Kul je, ker mi gredo čez ušesa in nikjer ne tiščijo. Te so mi super tudi zato, ker dobiš zraven "earmuff" (prevleko za spužvo) iz velurja, ki bistveno bolj diha in ne švicam v ušesa, kot sem s tisto gladko imitacijo usnja. Ko sem kupoval, sem na enem audiofilskem forumu bral zelo pozitivne kritike.

bambam20 ::

Mana je izjavil:

Pred kratkim sem kupila slušalke od Philipsa za 20 EUR. Ko si jih nadenem so sicer v redu, a ko si jih snamem čutim ušesa še dooooolgo. Skratka katere slušalke mi svetujete, da so udobne? Morajo pa biti take, da imajo tudi zvočno izolacijo (da so čez celo uho).

Lej, pojdi v trgovino tipa big bang ali pa Harvey norman , ker jih imajo na zalogi in jih potestiraj. lahko jih imaš na glavi 20 ur, pa te ne bo nič tišalo, super udobne ( sam nosim očala in morajo biti slušalke udobne, drugače me ob strani tiši ). , odličen zvok ( glasba, filmi, podcasti )

https://www.mimovrste.com/naglavne-slus...


Preberi tudi komentarje. To je model, ki ga Sennheiser izdeluje najmanj 10 let ( sam sem ga prvič preizkusil leta 2007 in bila je ljubezen na prvo nošenje).

Izjemno ugobne, zelo dober zvok, dobro tesnijo zvoke iz okolice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Beta2 ::

Če ne rabiš mikrofona potem tele zgoraj HD 201 nimaš kaj zgrešit, top slušalke za ta denar, zvok je zelo soliden in celo primerljiv s 2-3x dražjimi sennheiser slušalkami :).

Heisenberg ::

RegulusDraco ::

Beta2 je izjavil:

Če ne rabiš mikrofona potem tele zgoraj HD 201 nimaš kaj zgrešit, top slušalke za ta denar, zvok je zelo soliden in celo primerljiv s 2-3x dražjimi sennheiser slušalkami :).


HD 201 so ene daleč, daleč najslabših slušalk.
Če 3x dražje Seinheiser slušalke igrajo tako katastrofalno slabo, potem mi ni jasno kaj ljudje vidijo v tej znamki.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

carota ::

RegulusDraco ::

vem kakšne so, sem verjel revieweom nekoč in jih kupil. In jih potem raztreščene vrgel v smeti.

Zvok je prazen, brez barve, nedefiniran. Basov ni. Materiali so najcenejši ,kar se da dobit. Nove slušalke so škripale, ko sem jih dajal na glavo. Neudobne so.
So pa bile zanimive za opazovat kako jih primež stisne skup ja.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

carota ::

RegulusDraco je izjavil:

vem kakšne so, sem verjel revieweom nekoč in jih kupil. In jih potem raztreščene vrgel v smeti.

Zvok je prazen, brez barve, nedefiniran. Basov ni. Materiali so najcenejši ,kar se da dobit. Nove slušalke so škripale, ko sem jih dajal na glavo. Neudobne so.
So pa bile zanimive za opazovat kako jih primež stisne skup ja.

Nimam izkušenj z nobenimi Senheiser, samo z dvojimi Superlux, in so mi res super. :) Sem pripopal oba linka, ker se je govorilo le o teh dveh modelih, da si interesenti preberejo.

forg0tten ::

Meni so HD 201 super, in večina je z njimi zadovoljna, niso nič posebnega ampak za ta denar težko pričakuješ kaj več... Kdor išče neke top hi-fi slušalke ne bo gledal ranga 20€ ampak bo dodal še kakšno nulo zadaj ;).

valdo ::

RegulusDraco je izjavil:

So pa bile zanimive za opazovat kako jih primež stisne skup ja.

Mislim da so ti tam največje težave povzročale :-) , ;((, ni jih namreč lahko "vpeti med čeljusti"
Lp

bambam20 ::

RegulusDraco je izjavil:


Neudobne so.


Dej. Ti bi lahko bil komik. :))

vrossi46 ::

Kaj pa inear slušalke z mikrofonom,katere bi priporočali?

Beta2 ::

Kakšen rang pa? Sennheiser momentum so top samo niso poceni (imaš i (iphone) in G (android)):
https://www.mimovrste.com/prenosne-slus...

b3D_950 ::

Pazite z glasnostjo, da ne pretiravate za brezveze.;)
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

vrossi46 ::

Beta2 je izjavil:

Kakšen rang pa? Sennheiser momentum so top samo niso poceni (imaš i (iphone) in G (android)):
https://www.mimovrste.com/prenosne-slus...



O mater,samo te so pa predrage,tam nekje do 40€.
Lp
Hvala

ncc2000 ::

RegulusDraco je izjavil:

Beta2 je izjavil:

Če ne rabiš mikrofona potem tele zgoraj HD 201 nimaš kaj zgrešit, top slušalke za ta denar, zvok je zelo soliden in celo primerljiv s 2-3x dražjimi sennheiser slušalkami :).


HD 201 so ene daleč, daleč najslabših slušalk.
Če 3x dražje Seinheiser slušalke igrajo tako katastrofalno slabo, potem mi ni jasno kaj ljudje vidijo v tej znamki.


Zvok je prazen, brez barve, nedefiniran. Basov ni.


Res je. Basi niso napihnjeni, za ta denar bolj nevtralnih slušalk ni.
Za ljubitelje popačenega zvoka absolutno niso primerne.

Z vase ostale so pa vsekakor thebestbuy!

Saul ::

Kupujem nove slušalke in bi prosil za nasvet. Trenutno so v konkurenci te, se pa priporočam za še kakšen drug predlog.

https://www.mimovrste.com/naglavne-slus...
http://www.hartman.si/p-38997-audio-tec...
https://www.mimovrste.com/gaming-slusal...

Sploh me zanima, če lahko kdo pove kaj o Pioneer slušalkah, ker je na spletu o njih zaslediti najmanj.
Budget imam okrog 50€, uporaba pa bi bila vsestranska (glasba(rock,metal), filmi, igre,...)

Hvala, lp

anyone?

anyone?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saul ()

BivšiUser2 ::

Kaj je trenutno dober deal za cca. 75€? Prešnje, ki sem jih imel so kar hitro šle k vragu (Superlux HD-681 Evo BK), saj kvaliteta izdelave ni bila ne vem kaj, med tem, ko je zvok bil za ta pricepoint soliden.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

rok1986 ::

https://www.amazon.de/Sennheiser-HD-559... Tole za 75€. Ali če te prime stopničko višje, kar je tudi mene, imaš tole :
https://www.amazon.de/Sennheiser-HD-599...

Spodnje so izredno udobne za nošenje (po parih minutah sploh vedu nisem, da jih imam več gor, če me nebi zvok spominjal na to), ter zvok je dobro razporejen /tud bas se dobro sliši za vse navdušence bang-ov :) Je pa tak, če imaš zelo glasno okolje okoli sebe je treba vedt, da dobro pobira tudi zunanje šume, ker so open ear slušalke.

Gr8t ::

Tudi v kontra smer niso ok, druge motiš, tako da za v blok niso, vsaj proti večeru ne.
Sam sem letos kupil AKG K550 MKIII. Te so res ok kar se tiče zaprtosti in kvalitete zvoka. Udobnost je pa iz tovarne zelo slaba.
Sam sem potem kupil še penice Brainwavz, da mi slušalka ne pritiska na uho, čeprav na levem včasih še vedno čutim, če jih nosim več kot 3-4 ure, pa so penice res debele. Za naglavni del sem pa vzel iz Kitajske za HD555, itak lahko nalepiš na katerekoli.
Tudi vzdržljive niso ne vem kako, pri prejšnjih MKII sem nekaj ukrivljal slušalko, ker ni bila najbolj poravnana z naglavnim delom, pa je že začela plesati. Potem sem dal te bratu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

BivšiUser2 ::

Drugače,sem gledal HD4.30

Samo vidim, da ima 559 še 6.3 jack, namesto 3.5.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

techuser ::

Sennheiser HD slušalke vzem, ponavadi za približno 150 EUR dobiš kar v redu. Ampak jaz nikoli več ne bi kupil slušalk, ker sem si poškodoval sluh. Določenih frekvenc ne slišim. Imam raje Marantz pa ornk zvočnike pa prostorski zvok.

bambam20 ::

techuser je izjavil:

Sennheiser HD slušalke vzem, ponavadi za približno 150 EUR dobiš kar v redu. Ampak jaz nikoli več ne bi kupil slušalk, ker sem si poškodoval sluh. Določenih frekvenc ne slišim. Imam raje Marantz pa ornk zvočnike pa prostorski zvok.



Pa si prepričan, da si si ga poškodoval s slušalkami? Sam uporabljam nekje redno od 2008 naglavne slušalke in še vedno vrhunsko slišim. JE pa res, da imam glasnost nastavljeno malce pod polovico.

_Denny_ ::

Skoraj nemogoče, drugače jih ne bi prodajali. Glede na to kaj vse počnem, bi potem moral biti že zdavnaj gluh - že leta imam vedno vse do konca naglas dokler ni clippinga, parametrični equalizer pri 25Hz in 50Hz nastavljen na +24dB, pri 3kHz na +21dB, da ni samo bum bum (sliši se tako), v avtu z 2kW ozvočenjem vedno tako, da nisi slišal zvonenja telefona v žepu, doma Logitech Z-2300 dokler kdo ni prišel tečnarit, da bo zaradi vibracij okno/omet/karkoli ven padlo, potem še skoraj 24/7 poslušam 35+dbA brnenje računalniških ventov od 2003 do zdaj.

Pred 5 leti sem mislil iz Japonske uvoziti JVC HA-SZ2000 za 300€, a sem si potem premislil (izven JP ni garancije) in vzel v Nemčiji JVC HA-MR77x za 120€; kaj točno za tipov slušalk je to in primeri njihovih moči so tu. V Z-2300 vgrajen amp za slušalke mi ni bil dovolj, zato sem si zlotal svojega. In efekt? Vsak, ki je poskusil je rekel, da je občutek isti, kot da bi imel na glavi hilti, če imaš zamašeno uho pa pride zaradi vibracij vsebina sama od sebe ven v manj kot minuti.

Po vsem tem še vedno slišim perfektno normalen govor in šepetanje čez zaprta vrata in 2 prostora ter sogovornika na stacionarnem telefonu v sosednjem prostoru. Je pa tudi res, da so vsa ta leta bile ojačane samo nizke frekvence, ne vem kako bi bilo, če bi z isto glasnostjo poslušal kako cviljenje metala ali klasične glasbe.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Gr8t ::

Slušalke ti ne uničijo sluha. Je pa dovolj, da greš enkrat ali dvakrat na Metalcamp, pa ti potem po malo bolj glasnem poslušanju na slušalkah (oz. normalni jakosti za metal) kakšno uro ali dve potem zvoni v ušesih še ene par minut. Sluh imam pa še vedno 90-100%. Ampak to je še ok, če bi hodil tja vsako leto in to za cel teden, bi ti verjetno zvonilo kar vedno.
Sam sem potem kupil Etymotic čepe, ampak se že 5 let raje izogibam koncertom.

BivšiUser2 ::

Evo vzel sem si kar HD 559.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

scipascapa ::

kakšne so kaj te HYPERX CLOUD 2? Rabim ene, da imajo USB.

BivšiUser2 ::

BivšiUser2 je izjavil:

Evo vzel sem si kar HD 559.

Slušalke so prispele, vse lepo in pravi, me pa moti, da mi konverter ob najmanjšen premiku izpade iz telefona. V laptop, ga niti ne morem poriniti (mi jih laptop ne zazna). Kje dobiti (najmanj) 1m kabel in na obeh straneh moški 3.5mm jack? Od prejšnjih slušalk imam sicer en, je pa na eni strani ženski priklop.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Scorpy84 ::

BivšiUser2 je izjavil:

BivšiUser2 je izjavil:

Evo vzel sem si kar HD 559.

Slušalke so prispele, vse lepo in pravi, me pa moti, da mi konverter ob najmanjšen premiku izpade iz telefona. V laptop, ga niti ne morem poriniti (mi jih laptop ne zazna). Kje dobiti (najmanj) 1m kabel in na obeh straneh moški 3.5mm jack? Od prejšnjih slušalk imam sicer en, je pa na eni strani ženski priklop.


Kateri konverter uporabljas? Sam tudi zdaj iscem kabel, ki je krajsi pa pri nas ni moc originalnega dobiti vec. Edino servis? Paziti mores ker 3,5 mm ne gre v slusalko, brez predelave ne bo slo. Tako da ostane le originslni, bral sem tudi, da konverter vecinoma dela probleme, da je zvok slabsi.

TheBlueOne ::

Massdrop ima jubilejno edicijo Sennheiser 58X --> njihova izvedba za dobro ceno.

illion ::

ena stvar kar se tice sennheiser inear slusalk - ze od nekdaj kupujem njihove slusalke, zmeraj zadovoljen (tudi s hd518 in kasneje hd599), je pa res, da nikoli ne dam manj od 60EUR.
Trenutno imam ze drugic cx 5.00, prve so bile crne barve, po vec kot enem letu sem jih strgal (so se zapletle med šprikle pri kolesu) in potem kupil enake, samo bele barve. Tem belim je po tricetrt leta zacel pokat kabel, trenutno jih imam ze cele oblepljene z medicinskim trakom, drugace bi ze cisto razpadle. Podobno se je zgodilo z bratovimi hd1 inear, tam kjer se crn in rdec del kabla stikata je kabel razpadel in slusalke so se cisto razcefrale. S katerimikoli prejsnjimi sennheiser slusalkami crne barve teh problemov ni bilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: illion ()

Veron ::

Bom izkoristil temo.
Iščem slušalke, ki bodo overear, udobna tudi za več urno poslušanje (služba). Zaželjeno celo, da ima noise canceling.
Ne iščem neke super akustične itd. Toliko da predvaja normalno in da so udobne.

Budget niti nevem, ampak tja do 200eur, ampak če bo manj pa tudi bolje.

BivšiUser2 ::

Scorpy84 je izjavil:

BivšiUser2 je izjavil:

BivšiUser2 je izjavil:

Evo vzel sem si kar HD 559.

Slušalke so prispele, vse lepo in pravi, me pa moti, da mi konverter ob najmanjšen premiku izpade iz telefona. V laptop, ga niti ne morem poriniti (mi jih laptop ne zazna). Kje dobiti (najmanj) 1m kabel in na obeh straneh moški 3.5mm jack? Od prejšnjih slušalk imam sicer en, je pa na eni strani ženski priklop.


Kateri konverter uporabljas? Sam tudi zdaj iscem kabel, ki je krajsi pa pri nas ni moc originalnega dobiti vec. Edino servis? Paziti mores ker 3,5 mm ne gre v slusalko, brez predelave ne bo slo. Tako da ostane le originslni, bral sem tudi, da konverter vecinoma dela probleme, da je zvok slabsi.

Uporabljan deleyCON converter, ki mi ga je amazon predlagal.Na telefonu mi zadeva ven pada, pri 6.3 to 3.5 delu pa tudi ni stabilna zadeva. ja to vidim, ker je nek custom lock na eni strani kar je sicer super.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Filip8 ::

pozdravljeni, sprejemam predloge za slušalke, glavni namen je gaming pa malo glasbe, zelo zaželjen je mikrofon, nekje do 100 eur, rajši okoli 80, hvala za predloge :D

Sejbo ::

Filip8 ::

bom razmislil, kaj pa kej takšnega? https://www.mimovrste.com/gaming-slusal...

bedarija ::

Mogoče kdo ve kje dobit če sploh obstaja aux podaljšek ki ima vgrajeno možnost nastavljanja glasnosti.

i33a ::

Bom izkoristil kar tole temo.
Sam kupujem brezžične bluetooth slušalke (navadne in ne razne in ear variante). Super bi bilo, če bi imele vsaj nek osnoven noice canceling.
Na Amazonu so nekatere že za okoli 60€ link. Ima kdo izkušnje s kakimi podobnimi slušalkami? Imate kakšne predloge?

Lep dan še naprej

r3dkv1c4 ::

Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

i33a ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Edifier w830bt

https://www.amazon.es/Edifier-W830BT-Au...


Hvala za nasvet. Jih imaš tudi sam in so ti uredu?

Zanima me še kakšno drugo mnenje, če jih ima še kdo :P

starboi ::

YT je poln recenzij za omenjene slušalke.

Cruz ::

Tudi jaz razmišljam o nakupu novih slušalk, ker se ravno bliža črni petek.

Trenutno uporabljam Shure SE215 in nisem najbolj zadovoljen z njimi. Zunanji zvok sicer super zadušijo(verjetno najboljša budget varianta za to, uporabljam jih med igranjem bobnov), kvaliteta zvoka pa je porazna.

Kaj iščem: Ušesne slušalke(naglavnih ne maram), kvaliteta > izolacija zvoka(v prvi vrsti za poslušanje glasbe v zaprtem mirnem prostoru, za izolacijo lahko uporabim SE215), plus je, če so "bass-heavy".

Budget: Do 150EUR, še boljše, če do 100EUR. Ciljam na dobro akcijo.

Malce sem že raziskoval po Internetu, pa me vseeno zanimajo vaši predlogi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

freesty ::

Ne poznam slusalk za tvoj namen, lahko pogledas beyerdynamics. Bi ti pa priporocal, da si naredis seznam slusalk do 250eur. Pa jih razporedis po prioretiteti. Potem pa 29. samo spremljas akcije in, ce vidis katere iz seznama, da padejo v tvoj budget, samo kupis.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Cruz ::

freesty je izjavil:

Ne poznam slusalk za tvoj namen, lahko pogledas beyerdynamics. Bi ti pa priporocal, da si naredis seznam slusalk do 250eur. Pa jih razporedis po prioretiteti. Potem pa 29. samo spremljas akcije in, ce vidis katere iz seznama, da padejo v tvoj budget, samo kupis.
Hvala za to stran, bom spremljal. Upam, da zgrabim kakšno solidno akcijo.

r3dkv1c4 ::

Cruz je izjavil:

Tudi jaz razmišljam o nakupu novih slušalk, ker se ravno bliža črni petek.

Trenutno uporabljam Shure SE215 in nisem najbolj zadovoljen z njimi. Zunanji zvok sicer super zadušijo(verjetno najboljša budget varianta za to, uporabljam jih med igranjem bobnov), kvaliteta zvoka pa je porazna.

Kaj iščem: Ušesne slušalke(naglavnih ne maram), kvaliteta > izolacija zvoka(v prvi vrsti za poslušanje glasbe v zaprtem mirnem prostoru, za izolacijo lahko uporabim SE215), plus je, če so "bass-heavy".

Budget: Do 150EUR, še boljše, če do 100EUR. Ciljam na dobro akcijo.

Malce sem že raziskoval po Internetu, pa me vseeno zanimajo vaši predlogi.

https://www.sony.com/electronics/headba...
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

hojnikb ::

če boš hotu step up kvalitete in nočeš prodat ledvic, bo treba it na naglavne. HD598/599 sicer ni točno to kar iščeš (niso pretirano bass heavy) imajo pa dost dober sound stage in so za okol 100e overall dost spodobne slušalke. Step up pa HD650/6XX. Okoli 200EUR na massdrop akcijah.
Ne pozabi tudi na kvaliteten amp/dac, če boš šel v to smer, da jih v celoti izkoristiš. S kakšnim smsl ali fiio v budget rangu nemorš sfalit
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

r3dkv1c4 ::

i33a je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Edifier w830bt

https://www.amazon.es/Edifier-W830BT-Au...


Hvala za nasvet. Jih imaš tudi sam in so ti uredu?

Zanima me še kakšno drugo mnenje, če jih ima še kdo :P

Trenutno še ne, so pa prve na seznamu za črni petek.u
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slušalke

Oddelek: Zvok in slika
242537 (1983) Pro_moted
»

Katere slusalke?

Oddelek: Kaj kupiti
132326 (1902) RutS
»

Katere Slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
283859 (2865) Roadkill
»

Naglavne slušalke

Oddelek: Zvok in slika
244390 (3887) D3m0r4l1z3d
»

Iščem udobne zaprte slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
71838 (1454) MxxW5

Več podobnih tem