» »

Win 10 home - tablični način

Win 10 home - tablični način

bbenci2 ::

Pozdravljeni!

Na PC-ju mi tečejo trije programi 24h. Po določenem času (pol ure) mi PC kar sam od sebe preide v tablični način, programi pa se mi vsi zaprejo. Imam Windows 10 home. Kaj bi lahko bil vzrok?

Hvala!
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

ST-777 ::

Ali preide v tablični način tudi takrat, ko namestiš Classic Shell?

bbenci2 ::

Ne, nisem. Ali obstaja kak program, ki prepreči kakršnokoli samodejno spremembo?
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

Lonsarg ::

Tablični način spremeni samo izgled/UI, nima to nobene veze z zapiranjem programov... Tablet mode se drugače nastavlja pod Settings/System/Table mode.(lahko nastaviš avtomatiko, ali da vsakič vpraša ali da nikoli)

Najverjetneješi vzrok za tvoje spanje programov bo kak avtomatski sleep.

bbenci2 ::

Bom poskusil z nastavitvami. Vendar se vsi programi zaprejo, ko preidem nazaj iz tabličnega načina v navadnega.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

Lonsarg ::

Ko stisneš Table mode gumb v notification meniju se ti zaprejo (ne minimizirajo)? To bo en hud bug, tako to ne deluje.

bbenci2 ::

Jaz sam nikoli ne pritiskam nobenih gumbov, PC kar sam preide v tablični način, ko ga kakšne pol ure ne uporabljam. Edino kar pritisnem je, da izključim tablični način, ampak vsi programi so potem zaprti in ne samo minimizirani...
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

Lonsarg ::

No saj to, testiraj s pristiskanjem tega gumba, če se res ob menjanju moda karkoli zapre. Namreč ne bi se smelo.

Pomoje se zaprejo že prej, ne ko ti mode menjaš. Ampak tudo to mi ni jasno, ker se ne spomnim da bi kakršnakoli avtomatika zapirala programe.

bbenci2 ::

Ja, če testiram ročno, programi ostanejo odprti. Ko pa se to naredi samodejno, pa so programi zaprti..
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbenci2 ()

Lonsarg ::

Bo zgleda sleep kriv in ne tablet mode. Najdu post kjer ima nekaj ljudi podoben problem kot ti(ko se vrnejo iz sleepa):
https://answers.microsoft.com/en-us/ins...
Ene parim je uspelo to rešit z nadgradnjo driverja za grafično, nekaterim z igranjem z power settingsi. Ostalim tega sploh ni ratalo rešit.

"Workaround" če ti ne rata rešit z zgornjimi zadevami je, da izklopiš sleep in namesto tega uporabiš hibernate. BTW jaz itak na obeh svojih tabletih/hibridih uporabljam hibernate namesto sleep, se sicer prižiga kako sekundo dlje ampak baterija zdrži mnogo dlje... Aja, za hibernate namesto sleep moraš iti Settings/System/Power & Sleep/Aditional power settings/Change plan in tam nastaviti sleep na "never" ter hibernate na to kar hočeš.

Če pa hočeš izklopiti tako sleep kot hibernate pa je še preprosteje, greš Settings/System/Power & Sleep in tam pod sleep nastaviš na "never".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

bbenci2 ::

V bstvu imam jaz PC zato, da na njem tečejo trije programi 24h/7dni v tedni/365dni v letu:D Potem pa se samo s team viewerjem povezujem na njemga in spremljam podatke. Moti pa me, da se kar naenkrat povežem na PC in je sam od sebe v tabličnem načinu, programi pa so vsi zaprti. Vse funkcije za varčevanje z energijo (npr: spanje po določenem času, izklop monitorja,...) imam nastavljeno na NIKOLI. Dogaja pa se mi pač tale hufičen tablični način.
Bom poskušal narediti še to kar mi praviš. Sicer imam driverje najnovejše z uradne strani Asus...
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

Lonsarg ::

Hm, če sleepa res nimaš vklopljenega mi pride na pisel zgolj avtomatski update, ki resetira računalnik, ampak to je 1-2krat mesečno, tebi se to bolj pogosto dogaja?

BTW, čalavfaš server 365 si nastavi da se vsi programi/servisi ob ponovnem zagonu nazaj postavijo. Če ni avtomatskega zagona to ni profi kot se šika:)

Na Home verziji avtomatskih upgradov itak še izklopiti ne moreš, tako da tudi če tale svoj bug odpraviš ti bodo še vedno updati 1-2krat mesečno vse ustavili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

bbenci2 ::

Meni se to pogosto dogaja, tudi večkrat na dan. Ne laufam server 365, ampak win 10 home...
Sem pa zdaj nastavil na " ne sprašuj me in ne vklopi" na tablični način.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podaljšanje avtonomije Win tablice

Oddelek: Pomoč in nasveti
191560 (1168) beni
»

Gumb start na windows 10

Oddelek: Operacijski sistemi
167288 (5474) DePutaMadre
»

Meni START

Oddelek: Pomoč in nasveti
7788 (651) kseniiia
»

Prihaja nov paket popravkov za Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6035189 (32382) Lindir
»

Windows7, Hybrid Sleep, Ivy...

Oddelek: Operacijski sistemi
142565 (2329) Jst

Več podobnih tem