» »

Kvaliteten HDMI kabel

Kvaliteten HDMI kabel

Ganon ::

Trenutno imam za dve različni napravi Vivanco kabla in pri obeh prihaja do prekinitev. To sranje ni vredno enega samega centa. Katere kable priporočate? Iščem pa kable dolžine 3m.

popster ::

Ma ni hdmi misljen za zabavno elektroniko? Sem mel podoben problem in ce je le mogoce vga,dvi in verjetno tudi dp.. Sicer bodi pozoren na okrogle kable z pozlacenimi konetorji, verjetno vejo na audio forumu, precej audiofilski bi lahko bil ta kabel.

M-XXXX ::

Ganon je izjavil:

Trenutno imam za dve različni napravi Vivanco kabla in pri obeh prihaja do prekinitev. To sranje ni vredno enega samega centa. Katere kable priporočate? Iščem pa kable dolžine 3m.

Čisto vsak najcenejši HDMI kabel. Če slučajno ne deluje, daš v garancijo.
Če ne delujeta dva kabla sta dve možnosti:
-je velika smola in ne delujeta dva kabla
-ne deluje izhod/vhod

avian2 ::

Poglej tudi, če imaš mogoče v neposredni bližini kabla kakšne napajalnike ali polnilce. Jaz sem imel probleme s prekinitvami slike in zvoka, ko je HDMI kabel ležal na napajalniku od Wi-Fi routerja. Ko sem premaknil kabel kakih 10 cm stran je bilo vse v redu. Slišal sem, da je problem lahko tudi to, da imaš HDMI položen vzporedno z 220V ali Ethernet kablom.

ST-777 ::

Ganon je izjavil:

Katere kable priporočate? Iščem pa kable dolžine 3m.
Imam dobre izkušnje z Delock kabli.
Kabel HDMI A-A Moški/Moški 1.4 ploščati 3,0m DL: http://www.mobilna-oprema.si/kabel-hdmi...

Več o kablih HDMI:
"Because HDMI is a digital signal, you get either a perfect transmission or nothing at all. What this means is that there is no difference in picture quality between the cheapest HDMI cable you can find and the most expensive. ... In regards to bandwidth, there are two types of HDMI cable: Standard HDMI Cable and High Speed HDMI Cable. Standard cables only have enough bandwidth to push through 720p and 1080i video signals. Note that's 1080i, not 1080p. In order to get access to 1080p and 4K content, you'll need a High Speed HDMI cable. ... The one case where build quality matters is with very long cables. If you plan to install HDMI in your walls, or just have a long run of 15 feet or more, then you may see an advantage over cables with low build quality." http://www.toptenreviews.com/electronic...

Sc0ut ::

Jaz imam 10m najcenejsega ebay kabla skupaj s podaljskom in wifijem pa dela vse normalno.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Han ::

Tomay ::

ST-777 je izjavil:

Ganon je izjavil:

Katere kable priporočate? Iščem pa kable dolžine 3m.
Imam dobre izkušnje z Delock kabli.
Kabel HDMI A-A Moški/Moški 1.4 ploščati 3,0m DL: http://www.mobilna-oprema.si/kabel-hdmi...

Več o kablih HDMI:
"Because HDMI is a digital signal, you get either a perfect transmission or nothing at all. What this means is that there is no difference in picture quality between the cheapest HDMI cable you can find and the most expensive. ... In regards to bandwidth, there are two types of HDMI cable: Standard HDMI Cable and High Speed HDMI Cable. Standard cables only have enough bandwidth to push through 720p and 1080i video signals. Note that's 1080i, not 1080p. In order to get access to 1080p and 4K content, you'll need a High Speed HDMI cable. ... The one case where build quality matters is with very long cables. If you plan to install HDMI in your walls, or just have a long run of 15 feet or more, then you may see an advantage over cables with low build quality." http://www.toptenreviews.com/electronic...


Zgornje ni čisto res. Sem imel že kable, ki so prikazovali sliko a so bile v sliki modre kocke.
Voodoo 4Ever

Machete ::

Nisi demantiral zgor citiranega pravila. V tvojem primeru pač ni delalo. Zamenjal si za boljšega = delujočega. Point je da ni boljših delujočih od preprosto - delujočih.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Ganon ::

avian2 je izjavil:

Poglej tudi, če imaš mogoče v neposredni bližini kabla kakšne napajalnike ali polnilce. Jaz sem imel probleme s prekinitvami slike in zvoka, ko je HDMI kabel ležal na napajalniku od Wi-Fi routerja. Ko sem premaknil kabel kakih 10 cm stran je bilo vse v redu. Slišal sem, da je problem lahko tudi to, da imaš HDMI položen vzporedno z 220V ali Ethernet kablom.


Imam. Ampak je poleg še tretji HDMI kabel in ta deluje brez težav. Sem opazil, da pri Vivanco kablih prekinja tudi v primeru, če ju med delovanjem naprave premaknem. Takoj za sekundo dobim črno sliko na TVju.

Hvala za predloge, bom naročil Digitus High Speed Ultra HD 4K.

Tomay ::

Machete je izjavil:

Nisi demantiral zgor citiranega pravila. V tvojem primeru pač ni delalo. Zamenjal si za boljšega = delujočega. Point je da ni boljših delujočih od preprosto - delujočih.


Mislil sem samo na tisti del o "perfect transmission or nothing at all", ker obstaja tudi sivo področje nedelovanja oz. delnega delovanja.

Se pa strinjam, da cena kabla ne vpliva na kakovost slike. Kabli za nekaj € so enako dobri, če delujejo.
Voodoo 4Ever

gusto ::

Rabim 5m hdmi kabla, ki podpira 4K na 60hz (hdmi 2.0). Kakšen predlog? Kako se kaj obnesejo flat kabli, kot je tale s spodnjega linka?

https://www.mimovrste.com/hdmi/ugreen-k...
Have you tried turning it off and on again?

Xserces ::

isto kot navadn? Razlika naj bi bila samo v obliki...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

gusto ::

Ja vem, misli sem v obliki trpežnosti, izgledajo mi manj izolirani, tanjši, ima to kaj vpliva na kakšne motje, slabši signal...
Have you tried turning it off and on again?

Han ::

Žice so tanjše in mehkejše. Če ga boš prepogibal, lahko nastopijo težave...

DePalmo ::

Jaz imam en cenen HDMI kabel dolžine 12 metrov iz Kitajske in na mojem laptopu dela nekje 80%, ostalih 20% je tistih iz sivega področja kjer slika izgine na vsake par sekund ali pa se pojavljajo motnje v obliki zelenih pikslov na črni podlagi in pokanja v zvoku, enkrat do sedaj mi je zaslon napisal "out of range" a nisem raziskoval kaj na bi to bilo. Na laptopu od punce deluje 100%.

Kabel je napeljan stran od vseh morebitnih motilcev (elektrike, adapterjev in ostale navlake). Moj laptop je prišel na trg nekje 5 let nazaj in je takrat bil nekje zgornji srednji razred, od punce je prišel na trg nekje 2 leti nazaj in je bil zgornji spodnji razred. Hkrati na mojem laptopu drugi HDMI kabel (isto iz Kitajske) dela 100%, ki je dolžine "samo" 3 metre.

Torej, HDMI iz moje prakse nima samo dela - ne dela, ima tudi vmes kjer dela na pol.

lonewolf_ ::

Sem vzel štiri kable dolžine preko 6m z Ebaya - kitajc, pa so vsi čisto okej, brez prekinjanja itd. Očitno sreča. Sem vzel pa od različnih "ponudnikov", čeprav so trije med seboj identični.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDMI kabel za 4K TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
758233 (3097) Anney
»

HDMI kabel (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6310002 (5322) showsover
»

hdmi ali utp

Oddelek: Pomoč in nasveti
222678 (1930) Ales
»

Pozlačeni kabli (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8616908 (14446) hojnikb
»

Občasno štekanje pri predvajanju preko HDMI

Oddelek: Zvok in slika
473048 (2004) sejmon

Več podobnih tem