» »

konverzija AAC v MP3

konverzija AAC v MP3

Ijus ::

Imam .MP4 datoteko, ki vsebuje audio stream v formatu .AAC (MPEG AAC Audio (mp4a) - tako pravi VLC player).
Kako ta stream pretvorit v MP3, da bo korektno pretvorjen AAC stream - ko bi extractal audio stream iz MP4 datoteke?
Korektrno mislim, da bo najbližje originalni AAC kvaliteti. Torej, da ne bo MP3 ali prevelik ali premajhen - ali fake boljša kvaliteta ali slabša kvaliteta.

Kako to korektno konvertirat?

gumby ::

AAC nese scat MP3 v čisto vseh pogledih. Zakaj bi sploh pretvarjal?
Če bi rad samo zvok "ven dobil", potem uporabi kak demultiplekser.
my brain hurts

Han ::

Ijus ::

for gumby:
vem, da si želiš napredka vendar tokrat te bom moral zapustiti okrog te ideologije. vztrajam pri MP3 formatu, ker je še vedno najbolj razširjen.
ter tudi zaradi tega, ker nočem imeti veliko formatov za glasbo. za lossless format imam FLAC. za lossy MP3. ker pa konvertiram MP4 containerje s slabimi AAC streami - beri slaba kvaliteta, pa nima smisla obdrževat AAC datotek, ki jih dobivam, ko s Torch web browserjem dol vlečem/rippam audio streame iz taqkih strani kot so YouTube, ki jih avtomatsko generira.
stremim k minimalizmu kar se tiče določenih stvari. drugače je pestrost dobra.
podobno gledam na slike. ali JPG za lossy ali TIFF za lossless (magar z ZIP funkcijo).

for Han:
najlepša ti hvala. to je točno to kar potrebujem. omenjeni program ima opcijo auto output nastavitev za kodek.

LP obema.

Ijus ::

for Han:
žal te moram razočarat, da to ni to, kar sem iskal.

imam sicer nekaj teh MP4 datotek, ki imajo res da vse AAV audio stream vendar ni vsak enake kvalitete.
Tako VLC kot ta tvoj, ki si ga omenil, pokažeta, da so audio streami iz teh MP4 containerjev drugačne kvalitete.

A konverzija s tvojim omenjenim programom da output vsakemu MP3-ju enake kvalitete.

Žal.

gumby ::

Potem pa tole poglej. Pretvori "karkoli" v "karkoli".
my brain hurts

Han ::

Lahko da ima preizkusna verzija omejitve... Piši avtorju programa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

videc ::

Ijus ::

bom drugače vprašal:

ko pretvarjaš en audio fajl (format) v drug audio fajl (format):

konkretno recimo iz .AAC v .MP3

obstaja kak program, ki ima funkcijo auto detect (for best settings for audio quality) for output format?

ali še drugače - bolj ilustrativno:

če imam za vhodni format datoteko .AAC s kvaliteto 96kbps...

... kako kvaliteto naj ima .MP3 datoteka kot izhodna datoteka? ali 96kbps ali 128kbps ali 256kbps?

kera opcija je najbolj primerna?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Machete ()

Machete ::

Mp3 naj bo čim večji bitrate. Saj ne želiš (to uboštvo od kvalitete) pri pretvorbi še dodatno kompresirati!

btw: http://whitefiles.org/b1_s/1_free_guide...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Ijus ::

od tebe res.

a ti povem za brezizgubni zajem audio zvoka?
kako bi računal posšpešek pa pojemek membrane?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Machete ()

sajko ::

youtube-dl skupaj z avconv/ffmpeg (moraš namestit posebaj). V enem mahu sname in pretvori želeni posnetek.

Primer:
youtube-dl --extract-audio --audio-format mp3 naslov_youtube_posnetka

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sajko ()

Ijus ::

am. dobro, no. živimo v 21. stoletju ko ni več dos/cmd ne vem kaj še konzole. čeprav je še. pač. imamo gui. to je že preživeto.
ne bom zdej poslušal kako je to prav in dobro za trenirat možgane in motoriko telesa...
stvar je v opravilnosti.

seveda kar vi veste.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Machete ()

sajko ::

https://addons.mozilla.org/en-US/firefo...

ampak Browser addon verjetno tudi ne bo ok za 21. stoletje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sajko ()

Han ::

Googlaj in testiraj. Če imaš $$$, pa nabavi Adobe Audition ali podoben bolj profi program za delo z zvokom...

Big_Al ::

youtube-dl je super simple zmogljivo orodje. Vsaj poskusi, ker vse kaj rabiš je ena ukazna vrstica ki jo kreiraš po potrebah, ostalo samo linke copy paste-aš. Lahko snameš tudi komplet sezname predvajanja. Sam sem ga odkril ko sem potreboval risanke za tamalo in se je super izkazal.

gumby ::

Ijus je izjavil:

am. dobro, no. živimo v 21. stoletju ko ni več dos/cmd ne vem kaj še konzole. čeprav je še. pač. imamo gui. to je že preživeto.

MP3 pa ni preživet in je top shit 21. stoletja? :))
my brain hurts

Ijus ::

očitno, zgleda.
kdaj se je razvoj APE in FLAC ustavil? hočjo kaj povedat okol WAV-44,1khz/16bit? čakajo na super WAV? kot mi vsi 8K TeVe? k še na Vranskem ni optike? Mamo pa že polnilno postajo za el. avte in prvi smo bli k smo mel internetno točko al kako že? a joj dej no. kake pa maš? a veš, da gre 100m stran od naše bajte glavni vod med MB/CE-LJ? nisi, ne? jaz tudi ne. pa smo mel možnost met optiko. pa ker... na Vranskem... a ti izdam malo skrivnost SS pa eM? vsi! majo že najmanj 20/20. jaz sicer 150/4 - kaka ironija? a čist vsi majo mp3 192. kot pred 15 leti na audiogalaxy. the f. pa ti razumni to. to tvoje vprašanje k je retorično.

lej. miljon. miljon! aplikacij je za pcje pa linuxe. a niti ene k bi na inteligenten nalčin pretvarjala aac v mp3. zakaj? ker majo vsi mp3 192. se ne splača, veš.

važn da jaz glupa vprašanja postalvjam. pa gledam pa se čudim.

ti gumby. ti si power slo-tech user, ne? upam, da boš vedel kaj sem ti/vam napisal.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tomaz- ()

Big_Al ::

Večkrat sem konvertiral video s programom SUPER. V opisu vidim, da je govora tudi o "audio only". Poskusi tega.

Ijus ::

a bi dal nehat? k bom zbrisal tistih 5 mp4 fajlov k jih mam na ssd-ju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

polpo ::

Pa si mogoče že kaj po tvojme priljubljenem spletnem iskalniku poiskau in kaj pametnega našel? Ne vem, po možnosti kaj takega "ni" najboljše, da narediš konverzijo 192 VBR pa je.

The biggest advantage of VBR (compared to CBR) is sound quality to file size ratio. You can usually achieve a smaller file size by encoding audio with VBR than CBR because of the way bitrate is altered depending on the nature of the sound...

Vir: https://www.lifewire.com/difference-bet...
Torej ne boš imel prevelike datoteke, kvaliteta pa bo odvisna od zvoka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

Ijus ::

o tistem kar drži v roki sem razmišljal. torej ti je potegnilo.
kaj pa ti g. dr. mr. polpo kvasiš pa ne vem. bolje da ti ne povem...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Machete ()

737 ::

Mp3 je prišel na slab glas zaradi hroščatega ISO enkoderja, stanje je popravil šele LAME. AAC-jeva pomanjkljivost je, da ni FOSS, zato sta mp3 in FLAC še vedno najpopularnejša.

Machete ::

Tega threada se ne bi sramoval sam Kafka.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Baja ::

@Ijus: si poskusil z avidemux? lahko ločeno shraniš avdio/video, lahko zbereš format, nastavitve so zraven. Za informacije o avdio/video pa uporabljam mediainfo

drugače pa maš tudi command line tool ffmpeg. ( ffmpeg -i file.mp4 out.mp3 ) tole je osnovna komanda, za nastavitve mp3 kodeka/kvalitete poguglaj.

če imaš več tega za pretvorit, se da spisat tudi kako skripto, ki pogleda .mp4 info in ustrezno nastavi encoder ter pretvori.

lp

sesobebo ::

+1 za youtube-dl in/ali ffmepg.

pa se za trenirat mozgane in motoriko telesa je dobro.

Baja ::

polpo je omenil VBR (variable bit rate). mislim da nebi bilo nič narobe (glede velikosti .mp3 fajla), če vse skupaj prerendaš v VBR 256/320 mp3.
itak kjer nebo potrebe se bo zapisalo v manjšem BR. če maš posnetek 96k, po moje tudi v .mp3-ju nebi smelo iti čez.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

YouTube nativni video format

Oddelek: Pomoč in nasveti
151565 (1194) Ijus
»

mp4 in mp3

Oddelek: Mobilne tehnologije
81101 (898) blackbfm
»

youtube to mp3 tako da bo kvaliteta čimboljša

Oddelek: Zvok in slika
396005 (5475) AmokRun
»

[Hi-Fi] - Kako kompresirate svojo glasbo?

Oddelek: Zvok in slika
123141 (2679) neres
»

AAC vs MP3 - vaša mnenja

Oddelek: Zvok in slika
51822 (1702) kockish

Več podobnih tem