» »

Kaj vam je najbolj pomembno na delovnem mestu?

Kaj vam je najbolj pomembno na delovnem mestu?

1 2 3
4
»

Egidij88 ::

Kaj lahko delaš, če imaš 40k na mesec? Živiš brez skrbi, kar se keša tiče, ane. Pogledaš cifro zjutraj na spletni banki, se nasloniš nazaj v naslanjač in se nasmehneš, ker ti ni treba cel lajf delat za bajto. Za nek normalen lifestyle z dopusti pa mogoče familijo itd... ni treba vsega zagonit.

Mesar ::

Je razlika med "imaš 40ke/mo" in "delaš za 40ke/mo".
Your turn to burn!

NikolormousB ::

Tvoje trenutno stanje odraža tvoje prioritete.


Ja, seveda. Meni denar pomeni sredstvo za doseganje ciljev, ne score s katerim se lahko hvalim pred prijatelji. Imam določen dnevni in mesečni income, ki ga potrebujem. Delam toliko, da dosežem target income. Nima smisla služenje denarja zapraviti več časa kot je nujno potrebno.

Kaj lahko delaš, če imaš 40k na mesec? Živiš brez skrbi, kar se keša tiče, ane. Pogledaš cifro zjutraj na spletni banki, se nasloniš nazaj v naslanjač in se nasmehneš, ker ti ni treba cel lajf delat za bajto. Za nek normalen lifestyle z dopusti pa mogoče familijo itd... ni treba vsega zagonit.


To se da tudi z veliko manjšimi zneski.

jype ::

http://www.businessinsider.com/a-google...

Še vedno dela in še vedno nima jahte. Videti je, da je Slovenec, al kaj? Za hlapca vzgojen? Brez domišljije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

deltacqb ::

AndrejO je izjavil:

deltacqb je izjavil:

AndrejO je izjavil:

deltacqb je izjavil:

Ontopic: meni npr. je zelo pomembno da ima moje delo pomen.

Potem pa še enkrat preberi, kar sem na začetku napisal. Morda boš ugotovil kako nesmiselno vprašanje si postavil in kakšna je edina pot, da boš svoje delo nadgradil nad "branje literature".


Taka nesmiselna vprašanja postavljajo vsi kadrovniki v uspešnih firmah.

To je rahlo zavajajoč odgovor. Kadar kadrovnik v uspešni firmi postavi takšno vprašanje ima sočasno vpogled še najmanj v trenutno kompenzacijo, starost, nekatere osebne okoliščine in pri nekaterih ki to počno strukturirano in dlje časa, tudi v zgodovino odgovorov. In v teh ter njim podobnih dodatnih podatkih se skriva resnično bogastvo informacij.

Ko postaviš isto vprašanje (skoraj) naključnem vzorcu mimoidočih, dobiš nek rezultat. Upam pa si trditi, da je praktična vrednost tega rezultata zelo blizu nične.

deltacqb je izjavil:

Seveda v Sloveniji je to lahko nesmiselno, ker je pač mentaliteta drugačna.

Menim, da je način kje in kako si to vprašanje postavil, nesmiselen, ker podatkov ne boš mogel uporabiti za kaj več kot dobro debato.

Seveda pa je lahko bila ravno ta debata tvoj cilj in ne konkretni odgovori. V tem primeru pa se posipljem s pepelom in opravičim, ker ravnaš mnogo bolj premišljeno, kot sem si mislil.

deltacqb je izjavil:

Kaj pa misliš da pomenijo vsi razgovori za delo, če ne ugotavljanje skladnosti sodelavca z vizijo in vrednotami podjetja?

To je ena skupina metrik. Druga skupina metrik je usposobljenost za opravljanje dela.

deltacqb je izjavil:

Če imaš slabe izkušnje in so te spraševali oslarije na razgovorih je to posledica dejstva, da je v Sloveniji lahko kadrovnik vsak. Sem bil pred parimi leti na razgovoru in sem doživel taka vprašanja.

V Sloveniji sem imel do sedaj samo en razgovor za delo in ne, niso me spraševali oslarij, so pa z organizacijo in samo izvedbo razgovora pokazali, da nismo za skupaj.

Ko pa razmislim o vsem za naprej in nazaj, pa lahko ugotovim, da so bile moje prioritete v različnih obdobjih različne. Najbolje sem se počutil tam, kjer so se moje prioritete ujemale (kar ne pomeni, da so bile enake) z prioritetami sodelavcev, najslabše pa tam, kjer tega ujemanja ni bilo.


Ta vprašanja sem postavil, za debato. Nikakor ne mislim zbirat podatkov za kaj več kot debato na forumih :D Nehajte jamrati, če morate opisati dosedanjo kariero. Saj ste videli, da je možno dati CV napisati "strokovnjakom". Eni so tako leni, da niti ne pregledajo kaj v njihovem CV-ju piše. Zato so taka vprašanja na mestu. Veliko časa smo že prihranili, ko kanditat niti ni znal povedati kje vse je delal, čeprav je pisalo v njegovem CV-ju. In ni imel 25 let delovnih izkušenj.

Najbolj učinkovito merjenje sposobnosti je, da daš kandidatu za delat to kar bo v resnici počel. Takih možnosti po navadi ni, zato se pogovor začne s splošnimi vprašanji, potem pa nadaljuje z vedenjskimi vprašanji. Postavi se npr. vprašanje: Povejte primer, kjer ste morali rešiti težek problem in ste bili uspešni / neuspešni. Potem pa se sprašuje naprej, Kako, Kaj, kako , kaj ...

Naj še tu dodam, da se nikoli ne odločamo sami, ampak je to odbor v katerem sedijo strokovnjaki iz področja, kjer rabimo kadre. Ne samo šefi, tudi zaposleni (bodoči sodelavci na istem nivoju).

In prosim ne bluzite kako je to brez veze tisti, ki tega ne delate. Ni bilo vprašanje ali je kadrovska funkcija pomembna ali ne. Vprašanje je bilo kaj je za vas najbolj pomembno na delovnem mestu. :)

SambaShare ::

Saj si dobil jasen odgovor.

Mene bolj zanima kako gledate na druženja po delovnem času. Tu mislim na bolj te formalna druženja, kjer se dobi cela skupina, ne taka ko se dobi par ljudi ki se razume dobro. To sploh komu odgovarja? Se udeležujete?

Mesar ::

deltacqb je izjavil:

Ker sem zaposlen v kadrih me zanima čisto osebno mnenje forumašev glede najbolj pomembnega faktorja na delovnem mestu. Torej kaj vam je najbolj pomembno?

Govorim o primerih, ko ste že zaposleni, ne o primeru, ko iščete novo delovno mesto. To sta dve različni zadevi (še posebej, ko gre za zagotovitev osnovnega dohodka za življenje).

V literaturi se omenjajo predvsem te kategorije (naštete so naključno, ne po pomembnosti):

1. smisel oz. pomen delovnega mesta (meaningful work); delovno mesto, ki je del večje zgodbe podjetja
2. timsko delo (team work); delo v skupini, kjer se posameznik počuti del tima v katerem je odprta komunikacija in medsebojno sodelovanje
3. svoboda pri delu (freedom from line managers); po domače: odsotnost mikro-menedžmenta iz strani vodij. Vodje v takem okolju skrbijo predvsem za odstranitev vsakdanjih ovir, da lahko zaposleni dela v svojem polnem potencialu
4. kompenzacija in nagrade (compensation and bonus); plačni paket, ki lahko obsega več kot samo plačo, npr. plačilo vrtca, boni za trgovino, etc.
5. možnost napredovanja (career management); transparentna in definirana karierna pot, ki vključuje tudi plačan študij, če je to potrebno
6. soodločanje pri menedžerskih odločitvah (a say in the decision making process); vsak zaposleni ima priložnost predlagati spremembe na njihovih področjih. Naloga menedžmenta je, da te predloge preuči in poda povratno informacijo nazaj k sodelavcu.

To je nekaj faktorjev, obstaja jih precej več, vendar je podjetje precej uspešno, če sledi vsaj tem.

Kaj je za vas na vašem delovnem mestu najbolj pomembno?


Vse naštete, z izjemam:
1. če se vidim tam dalj časa, drugače je vseeno
2. vseeno če je ali ni, samo, da ostali niso šleparji
6. odvisno od moje pozicije in odgovornosti

SambaShare je izjavil:

Saj si dobil jasen odgovor.

Mene bolj zanima kako gledate na druženja po delovnem času. Tu mislim na bolj te formalna druženja, kjer se dobi cela skupina, ne taka ko se dobi par ljudi ki se razume dobro. To sploh komu odgovarja? Se udeležujete?


Dan danes je boljše vprašanje, če so "obvezna".

Kar je normalno, da nebo pomote. S tem firme "kupujejo zvestobo" in "vzgajajo" delavce.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

AndrejO ::

deltacqb je izjavil:

Ta vprašanja sem postavil, za debato. Nikakor ne mislim zbirat podatkov za kaj več kot debato na forumih :D Nehajte jamrati, če morate opisati dosedanjo kariero. Saj ste videli, da je možno dati CV napisati "strokovnjakom". Eni so tako leni, da niti ne pregledajo kaj v njihovem CV-ju piše. Zato so taka vprašanja na mestu. Veliko časa smo že prihranili, ko kanditat niti ni znal povedati kje vse je delal, čeprav je pisalo v njegovem CV-ju. In ni imel 25 let delovnih izkušenj.


deltacqb je izjavil:

In prosim ne bluzite kako je to brez veze tisti, ki tega ne delate. Ni bilo vprašanje ali je kadrovska funkcija pomembna ali ne. Vprašanje je bilo kaj je za vas najbolj pomembno na delovnem mestu. :)

Želim si, da bi to spisal pod kakšnim drugim citatom, ne pa pod mojim, ker se nisem obregnil ob nič od tega.

Invictus ::

SambaShare je izjavil:

Saj si dobil jasen odgovor.

Mene bolj zanima kako gledate na druženja po delovnem času. Tu mislim na bolj te formalna druženja, kjer se dobi cela skupina, ne taka ko se dobi par ljudi ki se razume dobro. To sploh komu odgovarja? Se udeležujete?

Meni osebno je to brez zveze. Na silo skupaj zmetana druščina, ki se ne prenaša brez velikih količin alkohola.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

deltacqb ::

SambaShare je danes ob 13:32:39 izjavil:
Saj si dobil jasen odgovor.

Mene bolj zanima kako gledate na druženja po delovnem času. Tu mislim na bolj te formalna druženja, kjer se dobi cela skupina, ne taka ko se dobi par ljudi ki se razume dobro. To sploh komu odgovarja? Se udeležujete?

Če so formalna, obvezujoča in po službenem času morajo biti plačana z nadurami. Če pa so neobvezujoča pa je najbolje, da pride želja iz strani delavcev ne šefov. Ni prijetna situacija, ko zaposleni pridejo nekam, kjer nočejo biti, ker se bojijo na negativne posledice. Če je skupina homogena se tako ali tako sami zmenijo in dajo pobudo. Takrat mi pomagamo s kakimi reprezentančnimi sredstvi, da se kupi otrokom kako darilo (če so prazniki) ali pa nabavo hrane (če gre za piknik). Nikoli pa nismo nečesa organizirali izven delovnega časa. Imamo t.i. Off-site sestanke, kjer se pogovarjamo o organizacijski kulturi, vendar znotraj delovnega časa.

AndrejO :
deltacqb je danes ob 13:25:49 izjavil:
In prosim ne bluzite kako je to brez veze tisti, ki tega ne delate. Ni bilo vprašanje ali je kadrovska funkcija pomembna ali ne. Vprašanje je bilo kaj je za vas najbolj pomembno na delovnem mestu. :)

Želim si, da bi to spisal pod kakšnim drugim citatom, ne pa pod mojim, ker se nisem obregnil ob nič od tega.

Se oproščam, urejanje citatov mi ne gre najbolje. :)

SambaShare ::

deltacqb je izjavil:


Nikoli pa nismo nečesa organizirali izven delovnega časa. Imamo t.i. Off-site sestanke, kjer se pogovarjamo o organizacijski kulturi, vendar znotraj delovnega časa.


Potem ste eni zelo redkih. Standard je izven delovnega časa, stroške se razdeli. Koliko "obvezno" je, je pa odvisno od šefa, trenutni vem da zameri ker se ne udeležujem teh prisilnih druženj.

deltacqb ::

SambaShare je izjavil:

deltacqb je izjavil:


Nikoli pa nismo nečesa organizirali izven delovnega časa. Imamo t.i. Off-site sestanke, kjer se pogovarjamo o organizacijski kulturi, vendar znotraj delovnega časa.


Potem ste eni zelo redkih. Standard je izven delovnega časa, stroške se razdeli. Koliko "obvezno" je, je pa odvisno od šefa, trenutni vem da zameri ker se ne udeležujem teh prisilnih druženj.



Najprej definiraj, če je prisilno, pogojno obvezno ali prostovoljno? Zna biti pomembno v prihodnosti, če boš zahteval pravico na sodišču.

No, tudi to je delo HR menedžerja, da šefom razloži, da se tega ne dela (imeti svoje ideje glede aktivnosti izven delovnega časa in prisiliti podrjene za udeležbo). Če še vedno vztraja pri tem (kar verjamem, da se večinoma tudi zgodi), pa nima stika z zaposlenimi. V večji firmi smo vedno izvedli anonimno anketo kjer smo ugotovili, kaj ljudje mislijo o tem. Če še kar ne posluša pa je to podjetje, ki ga je treba zapustiti čim prej.

Če je "šef" neposredni vodja, mu lahko HR menedžer predstavi dejstva (seveda pa mora HR menedžer imeti ustrezno mestu pri direktorju) in "naravna" vse neposredne vodje na isti imenovalec.

ABX ::

SambaShare je izjavil:

deltacqb je izjavil:


Nikoli pa nismo nečesa organizirali izven delovnega časa. Imamo t.i. Off-site sestanke, kjer se pogovarjamo o organizacijski kulturi, vendar znotraj delovnega časa.


Potem ste eni zelo redkih. Standard je izven delovnega časa, stroške se razdeli. Koliko "obvezno" je, je pa odvisno od šefa, trenutni vem da zameri ker se ne udeležujem teh prisilnih druženj.


En citat/link zakona je dovolj da zapre gobec. Sicer te še vedno gledajo postrani, ampak vsaj tiho so.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Invictus ::

deltacqb je izjavil:


Mene bolj zanima kako gledate na druženja po delovnem času. Tu mislim na bolj te formalna druženja, kjer se dobi cela skupina, ne taka ko se dobi par ljudi ki se razume dobro. To sploh komu odgovarja? Se udeležujete?

Če so znotraj službenega časa, O.K.

Če niso, naj mi služba ne krade več časa kot je nujno potrebno.

Nobeno srečanje s šefom ne more biti sproščeno... On je tam odveč.

Razni teambuildingi so totalna izguba časa. Samo tega si nihče ne upa reči, ker dobi potem v podjetju s strani kadrovske, ki je to organizirala zaradi pomanjkanja ostalih idej, črno piko... Na koncu pa postane to tako ali tako sindikalni izlet, kjer se ga po odhodu šefa nažgejo do konca in dajo dol.

Sodelavce spoznaš toliko kolikor je potrebno da lahko delaš z njimi. Za kaj več ni potrebe.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Netrunner ::

@Invictus => se ne strinjam s tabo.

Scaramouche ::


Sodelavce spoznaš toliko kolikor je potrebno da lahko delaš z njimi. Za kaj več ni potrebe.


Celo bolje je da ne več kot potrebno, ko postaneš emotiven te izkoristijo..

V NBA so bili najbolj produktivni teami kjer ni bilo velike ljubezni, so pa imeli profesionalno diskrecijo in so prevelike apetite omejili na račun zmage prstana!

deltacqb ::

Scaramouche je izjavil:


Sodelavce spoznaš toliko kolikor je potrebno da lahko delaš z njimi. Za kaj več ni potrebe.


Celo bolje je da ne več kot potrebno, ko postaneš emotiven te izkoristijo..

V NBA so bili najbolj produktivni teami kjer ni bilo velike ljubezni, so pa imeli profesionalno diskrecijo in so prevelike apetite omejili na račun zmage prstana!


A ti gledaš kaj NBA? Vsi govorijo o team play in team work in to ne samo v NBA tudi pri nas.

Prevelike apetite? Razlika v plačilu med Lebronom in najmanj plačanim igralcem je astronomska. Tako kot med Messijem v fuzbalu in najslabše plačanim nogometašem v Barceloni. Pa se noben ne pritožuje zaradi razlik.

harmony ::

A sem jaz ze povedal, da mi je samo PLACA pri delu pomembna? Aja, sem ja...

Ravno vceraj imel telefonski razgovor s "hed hanterjem". Prvo vprasanje, ki sem ga postavil kaksna je placa. Ko je bilo to vredu, sva lahko sla naprej s pogovorom. Pred parimi dnevi sem tudi pogovarjal z enim, spet vprasanje kaksna je placa, povedal, da nudijo toliko in toliko. Pravim, to je za mene nesprejemljivo in najbolje, da ne tratimo casa, ce firma ni pripravljena placati toliko kolikor jaz zelim.

Tak nacin komunikacije je seveda mozen samo tam, kjer imas na izbiro vsaj 5 jobov, ter ves da podjetja tezko dobijo kvalitetnega delavca.

Tam, kjer tega ni, se pa pac pogovarjas o raznih brezplacnih kavicah, rogljickih, o cistem wc-ju etc...

deltacqb ::

harmony je izjavil:

A sem jaz ze povedal, da mi je samo PLACA pri delu pomembna? Aja, sem ja...

Ravno vceraj imel telefonski razgovor s "hed hanterjem". Prvo vprasanje, ki sem ga postavil kaksna je placa. Ko je bilo to vredu, sva lahko sla naprej s pogovorom. Pred parimi dnevi sem tudi pogovarjal z enim, spet vprasanje kaksna je placa, povedal, da nudijo toliko in toliko. Pravim, to je za mene nesprejemljivo in najbolje, da ne tratimo casa, ce firma ni pripravljena placati toliko kolikor jaz zelim.

Tak nacin komunikacije je seveda mozen samo tam, kjer imas na izbiro vsaj 5 jobov, ter ves da podjetja tezko dobijo kvalitetnega delavca.

Tam, kjer tega ni, se pa pac pogovarjas o raznih brezplacnih kavicah, rogljickih, o cistem wc-ju etc...


Saj smo že ugotovili, da je dinamika pogovora drugačna, če hoče nekdo tebe izrecno. Če pa ti nekam hočeš in je poleg tebe še 100 drugih, me ne bo najprej zanimalo koliko bi ti rad imel plače. Bom raje ugotovil, kdo bi bil potencialno najboljši za delovno mesto in se potem pogovarjal.

Plače so strogo določene v javnem sektorju, v gospodarstvu pa je prostor za pogajanja.

Invictus ::

Netrunner je izjavil:

@Invictus => se ne strinjam s tabo.

In?

Imaš vso pravico do tega. Dobro je namesto enovrstičnice napisati še razloge.

Sam nočem da mi služba krade MOJ prosti čas. Pogodbe so za 40 ur na teden in toliko dobijo od mene.

deltacqb je izjavil:


A ti gledaš kaj NBA? Vsi govorijo o team play in team work in to ne samo v NBA tudi pri nas.

Prevelike apetite? Razlika v plačilu med Lebronom in najmanj plačanim igralcem je astronomska. Tako kot med Messijem v fuzbalu in najslabše plačanim nogometašem v Barceloni. Pa se noben ne pritožuje zaradi razlik.

Team play in team work ne pomeni, da si zvečer izmenjaš ženo, ampak preprosto da profesionalno odigraš košarko... Če malo pretirano karikiram.

Kaj ekipa počne izven delovnega časa, ni stvar službe, dokler le ta ne trpi zaradi privat aktivnosti.

deltacqb je izjavil:


Plače so strogo določene v javnem sektorju, v gospodarstvu pa je prostor za pogajanja.

Tudi v gospodarstvu zelo radi uporabljajo plačno lestvico javnega sektorja, ker to butastim kadrovnikom omogoča teženje s pravilniki, ki tako ali tako ponavadi nimajo veze z realnostjo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

deltacqb ::

Včasih je dobro malo premislit in zadihat preden se kaj napiše. Plačna lestvica v javnem sektorju je določena na podlagi sistematizacije delovnih mest.

Če neko podjetje kopira (predvidevam da je veliko podjetij takih po tvojem postu) plačno lestvico iz javnega sektorja je to v nasprotju s kolektivnimi pogodbami. To pa na koncu pomeni sodba v korist delojemalca.

Mimogrede: kolektivne pogodbe ne more podjetje sprejeti brez sporazuma s sindikati. Sindikalisti so predstavniki delavcev. In po tvojem mnenju "butasti kadrovniki" sledijo pravilnikom, ki so jih potrdili tudi sindikalisti. Torej so butasti tudi slednji in posledično delavci, ki so jih izvolili??

Napiši kaj konstruktivnega, če je mogoče. Žaliti ljudi in funkcije je enostavno.

Invictus ::

Sindikalisti? Kje pa si bil zadnjih 15 let da bi videl akcije naših sindikatov? Sploh za korist delavcev...

Plačno lestvico lahko kopira če hoče in jo vpiše v svoj pravilnik. Večina firm tako ali tako sprejme splošno kolektivno pogodbo, panožnih je zelo malo. ZA IT je sploh ni.

Žalim? Samo razgaljam stanje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

r3dkv1c4 ::

Ker sem zaposlen v kadrih me zanima čisto osebno mnenje forumašev glede najbolj pomembnega faktorja na delovnem mestu. Torej kaj vam je najbolj pomembno?


Upam, da bodo tvoji nadrejeni prebrali ta tvoj prispevek in doprinos k osebni nadgradnji v času dopusta.
Najbolje bi bilo za podjetje, da te nagradijo z odpovedjo, ker tole spraševanje po forumu je na ravni tv nastopa tistega ministrskega nesposobneža.

Pojdi med vaš kader in vprašaj, kaj jim pomeni veliko in kaj nič.

Me prav zanima, kakšne odgovore bi dobil.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

vostok_1 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Ker sem zaposlen v kadrih me zanima čisto osebno mnenje forumašev glede najbolj pomembnega faktorja na delovnem mestu. Torej kaj vam je najbolj pomembno?


Upam, da bodo tvoji nadrejeni prebrali ta tvoj prispevek in doprinos k osebni nadgradnji v času dopusta.
Najbolje bi bilo za podjetje, da te nagradijo z odpovedjo, ker tole spraševanje po forumu je na ravni tv nastopa tistega ministrskega nesposobneža.

Pojdi med vaš kader in vprašaj, kaj jim pomeni veliko in kaj nič.

Me prav zanima, kakšne odgovore bi dobil.


Chill out bro.

Če ga zanima tko kot neformalno, zakaj pa ne. Kot drugo, nimaš pojma kje v "kadrih" dela. Mogoče samo kavico raznaša. :)) (sorry brah)


Meni je predvsem pomembno, da ljudje se znajo obnašat racionalno. Videl sem že toliko nekih osebnostnih spopadov v firmah.
Tega res ne štekam dodobra.
Jz semi bil redko s komerkoli skregan ali imel težave iz moje strani, drugi pa so imeli z menoj. V 99% primerov ker so meli nemogoče osebnosti. Eni so želeli dominirat, pa tudi če je vse pogorelo na okoli. Eni so skušali manipulirat.
Najboljše sem se razumel z skuliranimi osebami. Takrat je delo laufalo kot po maslu. Vse se je rešlo in malo nič stresa.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

videc ::

deltacqb je izjavil:

Plače so strogo določene v javnem sektorju, v gospodarstvu pa je prostor za pogajanja.
Te moram popravit oziroma dopolnit glede plač v javnem sektorju.
Res je, da so "strogo določene", ampak je strogo določen tudi razpon od do.
Tako je lahko, npr., eno del. mesto sistematizirano od 28. - 46. plačnega razreda z ustreznim razponom osebnega dohodka.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razgovor za službo in kadrovski odnos (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20354096 (36211) Trubar
»

Razgovor za službo - info/izkušnje/mnenja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13426820 (22914) IceIceBaby

Več podobnih tem