» »

Grčija - morje

Grčija - morje

krennn123 ::

Pozdravljeni,
sm kar sem umestil to temo, ker ne vem kam bi jo drugam.. No, zanima me glede stanja v Grčiji.. A se splača it na morje tja, glede beguncev pa tega mislim :)

Tarzan ::

Če te skrbijo begunci na dopustu, potem pa v kufer zapakiraj kar še lok in komplet puščic in v boj.

Mater vola.

Riff ::

o pa že zgodaj planiramo morje

jtothek ::

Riff je izjavil:

o pa že zgodaj planiramo morje


The early bird catches the worm.

Tarzan je izjavil:

Če te skrbijo begunci na dopustu, potem pa v kufer zapakiraj kar še lok in komplet puščic in v boj.

Mater vola.


Je če gre na kakšen Kos je to popolnoma legitimna skrb. Ker na enih otokih je pravo opustošenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jtothek ()

Seljak ::

krennn123 je izjavil:

pozdravljeni,
sm kar sem umestil to temo, ker ne vem kam bi jo drugam.. No, zanima me glede stanja v grčiji.. A se splača it na morje tja, glede beguncev pa tega mislim :)


Mislim, da bi o tem morali kar dosti vedeti na agencijah, ki ponujajo potovanja v te predele.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

krennn123 ::

Na Kefalonio sem mislil, sm pa slisal da so na dolocenih otokih ti begunci pa me mal skbri tko haha

r3dkv1c4 ::

krennn123 je izjavil:

Pozdravljeni,
sm kar sem umestil to temo, ker ne vem kam bi jo drugam.. No, zanima me glede stanja v Grčiji.. A se splača it na morje tja, glede beguncev pa tega mislim :)

Ne, resno.

Ne hodi tja....niti ne hodi v Italijo, Španijo(Maroko je bliz), Tunizijo, Turčijo...nikamor.

Bodi lepo doma, pred televizijo in glej 24ur.

Tako boš varen, pred samim seboj.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

krennn123 ::

Xfff

jero_no1 ::

Riff je izjavil:

o pa že zgodaj planiramo morje


Kdaj pa je zate pravi čas? Okol 1. maja, ko so vsi cenejši apartmaji in tisti ob obali že zasedeni :)

Smrekar1 ::

krennn123 je izjavil:

Pozdravljeni,
sm kar sem umestil to temo, ker ne vem kam bi jo drugam.. No, zanima me glede stanja v Grčiji.. A se splača it na morje tja, glede beguncev pa tega mislim :)


Pač ne greš na Lezbos in kjer so še begunci in je. Saj niso preplavili cele Grčije no.

sass628 ::

Sem bil prejšnje poletje v Grčiji, ko naj bi bilo največ beguncev(vsaj tako so mediji poročali) pa nisem videl niti enega. Je pa res da sem bil na Lefkadi(lefkas).
V primeru da se odločiš za omenjeno destinacijo jo toplo priporočam. Nastanitev v Eva beach hotel(Nidri), zajtrk ob morju je bil neprecenljiv. Obvezno se renta avto ali pa skuter, da lahko obiščeš vse divje plaže, ki so na zahodni strani otoka - Porto katsiki, Egremni, Kalamitsi, Katisma. Lahko se pa zapelješ z avtom do južnega dela otoka v mesto Vasiliki in od tam potuješ s taxi brodico do omenjenih plaž. Aja da ne pozabim moraš probati grško musako,ki je fenomenalna.

mared ::

poleti do grških otokov
http://www.posvetu.si/blog/akcije/druzi...

tudi mi že malo gledamo in planiramo

realize ::

Pozdravljeni,

odločam se za izlet na enega izmed grških otokov. V ožjem izboru so Kreta, Rodos in Zakynthos. Če je že kdo bil na katerem izmed njih, bi ga lepo prosil, da poda svoje mnenje o otoku in tudi, kakšne aktivnosti so možne oziroma priporočljive (plaža itak, mogoče kakšen hiking, must see place?). Grem pa julija in me nočno življenje ne zanima toliko.

Lp

redtech ::

realize je izjavil:

Pozdravljeni,

odločam se za izlet na enega izmed grških otokov. V ožjem izboru so Kreta, Rodos in Zakynthos. Če je že kdo bil na katerem izmed njih, bi ga lepo prosil, da poda svoje mnenje o otoku in tudi, kakšne aktivnosti so možne oziroma priporočljive (plaža itak, mogoče kakšen hiking, must see place?). Grem pa julija in me nočno življenje ne zanima toliko.

Lp


V Grčiji ne moreš faliti!

Zakynthos: Laganas (Pred 15 leti)
Ogromna peščena plaža z beachbari in glavna ulica lokal ob lokalu, dogaja!
Greš na ležalnik od Beach bara zastonj, strežejo te cel dan..., super!
Za pogledat imaš:
Največjo zastavo, shipwreck (če bodo valovi ti bo slabo :D), pa še ene 3 plaže so..

Kreta: Heraklion (Pred 12 leti)
Mesto z lokali, dogaja... plaža bolj tako, še ježi so bili sem odkril na koncu :D
Veliko za gledati vendar se daleč voziš:
Heraklion - Val beach = 3 ure
Elounta (kao petični hoteli) tam je Spinalonga - zadnji gobovci.
Matala beach - znana iz časov hipijev k so žural in spal v luknjah v pečini
Palača minotavra, najstarejši zakonik (na kamnu)
... Kreta je ogromna moraš malo preštudirat kam pa kako.

"Nočno življenje me ne zanima" Jao... greš malo oči spočit ;)

Jaz v Grčiji cel dan na soncu čakam, da grem zvečer v mesto na večerjo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

Steinkauz ::

Sm bil na kreti lani.
Res je velik otok. Bla sva 14 dni pa sva vseeno preskočila vzhodni del otoka.
Dost full lepih plaž.
Elafonissi Beach je kr nora, sam je preveč oblegana za moje pojme pa sva bla v covid časih in septembra.
Par dni sva bivala v Falasarni, ki ima tudi kul plažo.
Sva šla tudi čez sotesko https://www.tripadvisor.com/Attraction_...
Na koncu ima plažo (Marmara Beach) in gostilno. Večina pride z ladjo, al pa v eno smer hodi. Midva sva kot slovenca prehodila dol in gor :))
Pol sva se preselila v Plakias in precej dni preživela na kleisidi plaži.
Od tu sva tudi obiskala Rethimno, ki nama je bilo najbolj všeč od vseh mest, ki sva si jih ogledala.
Zadnje dni sva bivala v Kalakami, kjer nama ni blo tolk všeč kot v prejšnih dveh.
Matala beach je bil nama kr neki. Načeloma imaš pa na severu bolj valovno. Vsekakor morš pa prej se odločit kje boš ker se voziš par ur lahko.
Enga nemca sva spoznala k se je peljal 6 ur do Elafonissi in pol 6 ur nazaj. Men se neb dal.
Hrano majo grki itak zakon. Zakon dopust v glavnem. Sva pa letela iz dunaja za 25 eur povratno z wizzair :))

Zakynthos grem pa čez en mesec.

MadMicka ::

Jaz ponavadi vedno rentam avto, npr. Kreta, Ciper, Turčija, Malta, itd. Na Kreti, ki je res velik otok, ni boljšega, da se usedeš v avto in greš v notranjost na hrano in pijačo. Pristna domača hrana in pol cenejša, kot na turističnih destinacijah. Drugače pa itak pooguglaš, kaj se splača videti na Kreti, presodiš, kaj ti paše in narediš nek časovni okvir. Za nekatere je dopust ležanje in pitje na eni in isti plaži, zame to ni, raje grem iz lokacije na lokacijo, si pogledam in vidim cel kup stvari, stvar človeka.

Nedasemiveč ::

Kaj pa sploh potrebuješ za vstop v Grčijo? Planiram Atene (letalo postanek v Beogradu). Je dovolj zdravniško potrdilo o prebolelosti v angleški verziji?

Alexius Heristalski ::

fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Nedasemiveč ::

Alexius Heristalski je izjavil:

https://www.aia.gr/traveler/travellers-...

https://travel.gov.gr/#/


Hvala, ker podpiraš mojo lenobo :)). Očitno je dovolj dokazilo o prebolelosti s strani zdravnika, čeprav malce dvoumno piše. Sam nisem bil testiran, sem pa bil v stiku z okuženo osebo, ki pa je bila testirana, hkrati pa sem imel tudi sam simptome.

realize ::

Hvala za odgovore. Če je že kdo rental avto, me zanima, katero podjetje bi priporočali za to? Verjetno gremo na Zakynthos.

Brainstorm ::

To tudi mene zanima, če kdo priporoča kakšno ugodno lokalno rentacar agencijo na Kreti ali Zakyntosu?
Namreč na billiger-mietwagen je za 14 dni najceneje nekje čez 700EUR za mini class, seveda z zavarovanjem (ohne Selbstbeteiligung).
Na Santoriniju celo čez 1000EUR.

Zgodovina sprememb…

pwn3rrr ::

Se mi zdi, da so to kar realne cene za glavno sezono in če rezerviraš za mesec ali več vnaprej... lani Rodos v glavni sezoni pod 20€/dan, avto rezerviral en dan pred odhodom, cene so precej padle zadnji teden (glavni razlog korona in zelo malo turistov), eno leto prej Kefalonija v glavni sezoni, avto najel ob prihodu, sem nekako upal, da bom dobil kaj ceneje, ampak sem dejansko dobil zadnji avto mini class za 55€/dan, cena ista kot če bi že prej rezerviral na spletu. Santorini sva pa midva prevozila z večjim štirikolesnikom, ker je majhen otok, se avta za moje pojme ne splača najemati, razen če greste recimo 4je.
Osebno raje vzamem avto pri neki firmi z dobrimi reviewi pa mogoče dam kakšen € več, kot pa da tvegam z nekimi lokalci, ki so včasih namazani z vsemi žavbami... vedno pa poslikat avto pred prevzemom, sploh praske in ostale napake. Problemov zaenkrat še nisem imel. Sem pa vedno prebral kar nekaj forumov glede najema avta, se dobi precej informacij + redno sem spremljal gibanje cen.

Steinkauz ::

To kolker vidim je skoraj povsod problem sedaj.
Rent a cari so prodali svoje flote avtomobilov med korono in majo zdej bolj malo avtomobilov.

Na sardiniji zmankuje, kar pa je so po 100eur/dan+.
Belgija 60eur/dan k je ponavad tudi blo okol 20eur prek billiger.

Probaj še skyscanner. Če greš na Zakyntos, sem osebno rezerviral preko https://www.ionianrentals.gr/
9 dni 154 eur + 5 eur na dan polni kasko. Skupej torej 200eur.

Grem to soboto, pa upam da me bo čakal avto :))

c3p0 ::

Lokalci niso nujno slabi, sploh v Grčiji nekateri sploh ne gledajo manjših poškodb, vsaj kar se tiče risov. Ker že dobiš ponavadi kar "obdelanega", tudi če je skoraj nov. Sam sem na Santoriniju vzel pri Sixt, pa ne direktno pri njih.

So pa firme, ki živijo od nategovanja z vedno istimi praskami, zato prej obvezno preverim reviews, sploh če je sumljivo poceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

FireSnake ::

Tudi sam sem si že večkrat izposodil avto (Kreta, Rodos, ...) nikoli težav.
Sem pa malo presenečen nad cenami, ko imenjate 100€ na dan.
Po spominu sem jaz dal nekje 25€ na dan za mali avto. Nikoli nisem jemal za več dni, ker si (sami), z avtom, naredimo samo en izlet na dopust.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

chrush ::

Sam sem rental pred dvema letoma najvecji 4-kolesnik brez rezervacije plus celade. Cena 180€ 10 dni. Je pa bil otok Skiatos. Ker je dokaj majhen, se mi ne zdi smiselno jemat avta, ce lahko s quadom prelazis vse pocez in parkiras, kjer te je volja. Za vecje otoke pa je najbrz smiselno avto. Sem pa gledal letos v septembru recimo Ciper grski del in se da za solidno ceno najeti avto. 10dni 300 do 400€.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

SuperKripto ::

redtech je izjavil:

realize je izjavil:

Pozdravljeni,

odločam se za izlet na enega izmed grških otokov. V ožjem izboru so Kreta, Rodos in Zakynthos. Če je že kdo bil na katerem izmed njih, bi ga lepo prosil, da poda svoje mnenje o otoku in tudi, kakšne aktivnosti so možne oziroma priporočljive (plaža itak, mogoče kakšen hiking, must see place?). Grem pa julija in me nočno življenje ne zanima toliko.

Lp


V Grčiji ne moreš faliti!
ulica lokal ob lokalu, dogaja!
Jaz v Grčiji cel dan na soncu čakam, da grem zvečer v mesto na večerjo :D

aha, v bistvu se nekaterim sploh ne gre za morje ampak kot kaze vam bolj disijo druge stvari :)

qwertyy ::

Bil kdo tu na Lefkasu? Kakšne so kaj izkušnje?

Pred 2 letoma sem bil na Karpathosu in je bilo noro. Plaže da dol padeš, grška hrana itak zakon, z lahkoto najdeš lepo plažo, kjer si popolnoma sam, cel otok sva obrnila s skuterjem, vsak dan drugje. Upam, da se bo Lefkas lahko primerjal s tem. Nastanjena bova v glavnem mestu Nydri, ker se malo več dogaja in imaš tudi več izbire za večerje, najem skuterja itd. Skrbi me samo, da se bo zoprno vsak dan furat čez hribe na drugo stran otoka, kjer so ta lepe plaže..

SuperKripto ::

ok, kaj je tako posebnega na grskem jedilniku? me zdaj firbec ko omenjate kak je grska hrana dobra. Grski jorgut ne maram, mi je bolj vsec nas jogurt. Grska solata, ok , ampak samo ce je brez sira. Gjiros? Ne maram, ker je podobno kot kebab. Olive? Ribe, so bolj okusne? Sadje zelenjava, ki rastejo iz vulkanske zemlje, so okusni? Da ne bo kdo rekel da se posuje s pepelom? vulkanskim?

Zgodovina sprememb…

||_^_|| ::

V grobem: oljčno olje, dobrote iz morja, sveža zelenjava, feta sir in vino:) Gre tudi za način priprave in to, da so stvari sveže in lokalne. Zelenjava ne prepotuje pol Evrope v hladilniku in ne zori v zorilnicah.

Skratka, hrana je fantastična in poceni.

qwertyy ::

SuperKripto je izjavil:

ok, kaj je tako posebnega na grskem jedilniku? me zdaj firbec ko omenjate kak je grska hrana dobra. Grski jorgut ne maram, mi je bolj vsec nas jogurt. Grska solata, ok , ampak samo ce je brez sira. Gjiros? Ne maram, ker je podobno kot kebab. Olive?

No meni je pa vse to všeč. Grški jogurt z raznoraznim sadjem, giros, ribe (najboljše narejeno ribo in prilogo sem jedel ravno v Grčiji), kalamari, raznorazne testenine z morsko hrano, musaka, grška solata, tatziki, ni da ni. Plus je še to, da je mediteranska dieta ena najbolj zdravih.

Ne pravim, da je Grčija vrh kulinarike, ampak poleg norih plaž se tudi dokaj dobro je, vsaj meni je grška hrana všeč. Pa še postrežejo te od konkretno, vedno sem dobil kakšno mini predjed, čeprav je nisem naročil in niti ni bila všteta v ceno. Na koncu pa ponavadi prinesejo še kak košček lubenice in pa Ouzota :)

SuperKripto ::

Sem gledal en dokumentarc iz sredozemskega otoka, kjer prebivalci zivijo zelo dolgo, med najdlje zivecimi na svetu. Sem gledal kaj babice in dedki jedo. Pa so povedal in pokazal, vsak dan za popoldansko malico narezejo kos domacega crnega kruha in gor namazejo domace olivno olje. povrh posujejo nekaj posusenih domacih zelisc oziroma zacimb. In tako jedo.

Zgodovina sprememb…

Egidij88 ::

Rodos ali Kos?

borutz ::

qwertyy je izjavil:

Bil kdo tu na Lefkasu? Kakšne so kaj izkušnje?

Pred 2 letoma sem bil na Karpathosu in je bilo noro. Plaže da dol padeš, grška hrana itak zakon, z lahkoto najdeš lepo plažo, kjer si popolnoma sam, cel otok sva obrnila s skuterjem, vsak dan drugje. Upam, da se bo Lefkas lahko primerjal s tem. Nastanjena bova v glavnem mestu Nydri, ker se malo več dogaja in imaš tudi več izbire za večerje, najem skuterja itd. Skrbi me samo, da se bo zoprno vsak dan furat čez hribe na drugo stran otoka, kjer so ta lepe plaže..


Lefkas je super, ful lepe plaze.
OBVEZNO vzet skuter, ce nisi predalec ti ga celo pripeljejo v kamp ali apartma
ko drugi z avti ob 8:00 parkirajo 1 km od plaze, se ti z skuterjem ob 10:00 pripeljes cisto do plaze :)
skuter je zakon

pwn3rrr ::

qwertyy je izjavil:

Bil kdo tu na Lefkasu? Kakšne so kaj izkušnje?

Pred 2 letoma sem bil na Karpathosu in je bilo noro. Plaže da dol padeš, grška hrana itak zakon, z lahkoto najdeš lepo plažo, kjer si popolnoma sam, cel otok sva obrnila s skuterjem, vsak dan drugje. Upam, da se bo Lefkas lahko primerjal s tem. Nastanjena bova v glavnem mestu Nydri, ker se malo več dogaja in imaš tudi več izbire za večerje, najem skuterja itd. Skrbi me samo, da se bo zoprno vsak dan furat čez hribe na drugo stran otoka, kjer so ta lepe plaže..


Tudi jaz letos grem na Lefkas, isto Nidri, konec avgusta/začetek septembra, bo že malo bolj umirjeno. Kefalonija mi je bila zelo lepa v vseh pogledih, Lefkas je precej podoben. Če imata namen raziskovati otok, bi priporočal avto, še vseeno ni tako majhen otok, z Nidrija na drugo stran, kjer so "ta lepe" plaže, je 30+ km, bi rekel od oka s skuterjem 1-1.5h vožnje v eno stran. Nama avto pride prav, ker ga vzameva in vrneva na letališču in nama tako ni potrebno razmišljati kako bova prišla do nastanitve in nazaj na letališče, tudi robo za na plažo enostavno vrževa zadaj na sedeže, tudi s stališča varnosti so avti precej bolj varni. Je pa res, da si s skuterjem bolj fleksibilen glede parkiranja. Vedno tudi gledam, da ima nastanitev zasebno parkirišče, da ne izgubljam potem časa z iskanjem parkinga, sploh v kakšnih večjih krajih zna biti to problem.

SuperKripto ::

Popotnik youtuber trenutno potuje po grciji in grskih otokih. Redno uploada videoposnetke. Drgac pa poleg teh ta novih ima tudi starejse posnetke iz grcije iz prejsnih let. Objavil je tudi video za kefalonijo in zakintos za to leto. Pa se nekatere druge.
https://www.youtube.com/c/gabejedmo/vid...

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

SuperKripto je izjavil:

ok, kaj je tako posebnega na grskem jedilniku? me zdaj firbec ko omenjate kak je grska hrana dobra. Grski jorgut ne maram, mi je bolj vsec nas jogurt. Grska solata, ok , ampak samo ce je brez sira. Gjiros? Ne maram, ker je podobno kot kebab. Olive? Ribe, so bolj okusne? Sadje zelenjava, ki rastejo iz vulkanske zemlje, so okusni? Da ne bo kdo rekel da se posuje s pepelom? vulkanskim?


Točno tako, kot je predhodnik napisal.
Sadje, zelenjava meso ... vse lokalno.

Kumaro ugrizneš je taka, kot da si jo pred petimi minutami iz svojega vrta utrgal.
Čebulo ugrizneš, sočna.

Brez sranja, ki ga prodajajo nam.
Sploh kaka Kreta (tretjina leta olive, tretjina leta turizem in tretjina leta vino).

Ko greš enkrat do Grčije (in dlje) v sekundi pozabiš na Hrvatijo.
Glede zveže zelenjave je Turčija ista (vsaj tam, kjer sem jaz bil).

Egidij88 je izjavil:

Rodos ali Kos?


Če nisi bil nikjer, potem najprej Rodos.
Pa ne glej slik vnaprej, da si ne pokvariš presenečenja ob pogledu iz Lindosa ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

user-pass ::

Koliko nora je ideja iti v Grcijo s svojim avtom? Za stiri tedne vse skupaj, na Kreto iz Pireja, pa se dva druga otoka okvirno.

HappyPills ::

Ni. Bil z avtom v grciji. Vmes prespus v makedoniji pa si tam

c3p0 ::

Dosti znancev hodi z avtodomi v Grčijo, zakaj ne bi šel z avtom? Na Kreto sicer mogoče ne. :)

Hrana.. moraš probat, tudi v največjem pajzlu tam sem vedno dobil kvalitetno hrano (včasih še boljšo kot v classy restavraciji), brez zamrznjenih produktov in bližnjic. "Raki" je večinoma free, tudi kaka predjed in/ali desert. Sploh, če se znaš obnašat.

FireSnake ::

user-pass je izjavil:

Koliko nora je ideja iti v Grcijo s svojim avtom? Za stiri tedne vse skupaj, na Kreto iz Pireja, pa se dva druga otoka okvirno.


Popolnoma izvedljivo.
Priporočam 2 šoferja.

Še bolje: na poti se nekje prespi (in kaj pogleda). Naprimer v Srbiji (nekje okrog Beograda ali Niša). Lahko tudi v Makedoniji.

Jaz na dopust sicer nisem šel nikoli z avtom, smo pa velikokrat šli na tekmovanje s kombiji.

Srbi so naredili veliko avtocest tako, da je pot dol proti Makedoniji veliko bolj hitra, kot včasih.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

fikus_ ::

"Koliko nora je ideja iti v Grcijo s svojim avtom? "

Čisato lepo izvedljivo. Kombiniraj s kakšnim postankom v Srbiji (si ogledaš kaj, prespiš) ponoviš to v Makedoniji ali S Grčiji. Nazaj podobno.

||_^_|| ::

user-pass je izjavil:

Koliko nora je ideja iti v Grcijo s svojim avtom? Za stiri tedne vse skupaj, na Kreto iz Pireja, pa se dva druga otoka okvirno.


Odlična ideja je, prespiš v Srbiji ali Makedoniji. Edina negativna stvar so potencialne gužve na mejah.

Steinkauz ::

Steinkauz je izjavil:

To kolker vidim je skoraj povsod problem sedaj.
Rent a cari so prodali svoje flote avtomobilov med korono in majo zdej bolj malo avtomobilov.

Na sardiniji zmankuje, kar pa je so po 100eur/dan+.
Belgija 60eur/dan k je ponavad tudi blo okol 20eur prek billiger.

Probaj še skyscanner. Če greš na Zakyntos, sem osebno rezerviral preko https://www.ionianrentals.gr/
9 dni 154 eur + 5 eur na dan polni kasko. Skupej torej 200eur.

Grem to soboto, pa upam da me bo čakal avto :))


No, sporočam da avto me je pričakal. Vse ok.
Doplačal sem še 5 eur/dan za full kasko.
Za oddajo je reku, nej sam parkiram bliz mesta, kjer sm ga prevzel na letališču in dam ključ pod tepih :))

chrush ::

No super, ko si ze tam, ce bos kaj videl za stirikolesnike, javi koliko je cena najema za recimo teden dni.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Steinkauz ::

Nisem več.
Maš tudi quade, samo stane isto kot avto, tko da why bother:
https://www.ionianrentals.gr/atvs.php


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam Na Dopust (hrvaška odpade)

Oddelek: Loža
265529 (3770) PrihajaNodi
»

Na morje v Grčijo

Oddelek: Loža
207715 (6300) Pithlit
»

Kam se odpravljate na dopust? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
577263 (5508) MadMicka
»

Grčija in senca na plaži- 6 letnik

Oddelek: Loža
415691 (4018) ABX
»

Grčija- Zakintos

Oddelek: Loža
3710103 (3531) balocom

Več podobnih tem