» »

Innbox Powerline PLC

Innbox Powerline PLC

«
1
2

neooo ::

Pozdravljeni, zanima me mnenje nekoga, ki zadevo uporablja. Gre se namreč za skrin innbox plc adapter ki ga prodaja telekom v svoji trgovini, in lahko z njim preko obstoječega omrežja povežeš siol box in modem, da ti tako ni potrebno vleči utp kabla po hiši kar je super.

Problem pa je da, meni po povstavitvi to deluje 3-4 dni, potem pa začne kockat slika, najprej na HD kanalih, potem pa še na ostalih, le na kakšnem TLC deluje vedno.

No naj dodam a je problem izključno v lokalni mreži oz. v teh 2 PLC-jih, ker imamo optiko in na boxih, ki so povezani direkt z utp kablom te težave ni.

Tak občutek imam, kot da po nekaj dneh, se ti 2 napravi zmedeta in pade hitrost.
Ko jo izmerim (ko še ne kocka) gre 100Mbit skozi brez problema. Ko zaćne kockat pade na polovico pri čemer sklepam da bi določeni kanali še vedno morali delovati. No v glavnem hitrost sploh nebi smela po nekaj dneh pasti! Drugače je ta naprava brez veze.

Smešno pa je da če grem samo za sekundo enega od adapterjev izklopit in vklopit nazaj, vse spet deluje.

Saj ne da bi mi bilo težko to narediti, je pa nadležno, in nevem ali sta moja adapterja defektna ali je to pač problem ki enostavno pri teh napravah je prisoten.

Lp

 plc innbox

plc innbox

popster ::

Isti problem imam z Dlink powerline, nekje piše da lahko kak grelec npr bojler zaniha napetost v omrezju

Druge razlage nisem našel, poleg nerobustnosti powerlajnov. Seveda direkt v šteker priklopljenih.

BlaY0 ::

Vsaka naprava ti potencialno lahko nazaj v omrežje pošilja "smeti" na tistih frekvencah, ki jih uporablja pač tudi powerline adapter. Ampak to generalno pomeni, da je v času delovanje "motilca" moten tudi powerline, ko "motilec" preneha z delovanjem, bi se moral powerline sinhronizirati nazaj. Prvič slišim, da se adapter ne bi postavil nazaj. Očitno pri TK zadeve niso dobro stestirali. Nesi nazaj in povej zakaj gre ter naj ti dajo kak drug model. Če se prav spomnim so imeli tudi Devolo.

neooo ::

Hm... zanimivo, da bi nek motilec bil. Na to sem že pomislil, a mi je bilo čudno, da se to dogaja v intervalu 3-4 dni :)


No sprobal sem z sposojeno opremo od tp-linka, skoraj ista adapterja in je bilo po 3 dneh isto. Sem enega izštekal, nazaj štekal in je delovalo.

Nevem. Zanimivo mi pa je da nikjer nisem zasledil da bi kdo ki uporablja siol tv preko tega na kakem forumu pisal, da ima probleme. Ker to so kar pogosto dajali akcijsko za nekaj eur zraven. In v ogromno primerih te reši vrtanja in kablov.
Nevem no :) Bom vprašal še telekom ,kaj oni pravijo. Hvala.

popster je izjavil:

Isti problem imam z Dlink powerline, nekje piše da lahko kak grelec npr bojler zaniha napetost v omrezju

Druge razlage nisem našel, poleg nerobustnosti powerlajnov. Seveda direkt v šteker priklopljenih.


Ampak ko ga "resetiraš" spet deluje ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neooo ()

cekr ::

Zvrtaš in napelješ kabel samo 1x in imaš mir.
Tako se boš pa stalno jezil.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

neooo ::

cekr je izjavil:

Zvrtaš in napelješ kabel samo 1x in imaš mir.
Tako se boš pa stalno jezil.


Ja je tudi rešitev ja, ampak v mojem primeru malo težja saj soba ni ne nad, pod ali čez sosednjo steno od tam kjer je modem. :|

Moral bi vleči kar dolgi kabel po večih prostorih in ovinkih :) In tudi vrtanje mi ni nikoli bilo všeč. Powerline pa je perfektna rešitev, saj ko deluje je to TO! Torej če bi ugotovil v čem je fora, da bi lahko težavo odpravil bi bilo še najboljše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neooo ()

cekr ::

Te čisto razumem.
Jest tega ne bi trpel.
Verjetno je čisto programska napaka.
Za silo to lahko rešiš, da se zadeva 1x na dan resetira.
Nastaviš ob eni uri, ko veš, da ne boš rabil.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Robertos664 ::

Imam v hiši dva tvja preko teh inboxov, in dve preko tplinkov. Vse deluje brez problemov. Se zgodi mogoče enkrat na mesec, da začne kaj kockat. Ampak takrat resetiram modem in je ok. Plcjev še nisem rabil resetirat..
Intel Core i5 6500, 8GB DDR4, 240GB SSD, 1TB HDD,
GTX 1060 6GB, S340, 500W BeQuiet, Logitech G27

Scorpia ::

Jaz imam d-linkov powerline in box od telekoma, pa nimam teh problemov da bi kej kockalo.
////

popster ::

Ampak ko ga "resetiraš" spet deluje ?

da

v hisi je veliko motilcev zgleda :) bo treba kabel

beta1 ::

Da si malo sposodim temo?

Za znanca sem priporocal powerline adaptorje. Ima t-2. Sedaj bi rad še imel na dveh različnih koncev hiše še 2x TV. Vrtanje itd... popolnoma ne pride v poštev.
Zanima me, če bi delalo, da kupi 3x adapterje. Enega ima pri T2 Modemu, dva pa pri vsaki televiziji ektra?

Ali more kupit dva kompleta (4x adapter).

hvala

...:TOMI:... ::

4x
Tomi

Scorpia ::

Lahko 3x. En adapter more imeti dva wlan vhoda...
////

gumby ::

Če bi bila ta igrača tako dobra, kot pravijo reklame, potem sploh ne bi bilo potrebno vlačit posebnih kablov za mrežo, ane?
my brain hurts

...:TOMI:... ::

Saj so dobre. Samo tiste dobre, npr. devolo niso poceni. In je za tisti denar že smiselno nabavit kabel in narediti pravo mrežo.
Tomi

Scorpia ::

Igrača dober deluje. Sploh ce si stromar ali placas stromarju da ti da powerbank na isto fazo. Na ostala dve fazi pa das kaksne vecje porabnike ali pa kak pralni stroj, drugo napravo, ki bi znal povzrocati probleme. Meni je pol ure casa vzelo, da sem kable v omarici z varovalkami preuredil.
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

neooo ::

Sem pisal na iskratel servis, me zanima kaj bodo oni rekli.

SaXsIm ::

Če hočeš zanesljivost, potem potegneš UTP kabel. PLC je pač takšna zasilna rešitev. Motnje za PLC lahko prihajajo od kjerkoli iz NN omrežja, morda od soseda.
Če recimo primerjaš, pri 100BASE-TX je narejena cela umetnost iz prepletanja paric za izključevanje presluha. Pa če greš gledat z reflektometrom, imaš pri vsakem spoju nekaj izgub. Pri PLCju gre pa signal po popolnoma drugačnih žicah, po možnosti so kabli trdožilni, kar pomeni še dodatne izgube zaradi skin efekta, spoji pa tudi niso ravno najbolje narejeni.
SaXsIm

neooo ::

No od soseda ni, saj živim v hiši ne v bloku. To vse drugo pa je možno ja.

Dr_M ::

Imam 2x tplink pa6010 za tv, pa je treba oba resetirat vsaj 2x tedensko, drugace kocka. Za net nista slaba, za tv pa ne priporocam.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

neooo ::

Dr_M je izjavil:

Imam 2x tplink pa6010 za tv, pa je treba oba resetirat vsaj 2x tedensko, drugace kocka. Za net nista slaba, za tv pa ne priporocam.


Evo pri meni isto!

SaXsIm ::

neooo je izjavil:

No od soseda ni, saj živim v hiši ne v bloku. To vse drugo pa je možno ja.


Ti ne razumeš, kako stvari delujejo. Omrežne motnje se širijo po celotnem električnem omrežju. Faza L1 je pri tebi in pri sosedu ista. Enako nevtralni vodnik N. In drugi dve fazi. Vse kar se dogaja v lokalnem NN omrežju (od transformatorske postaje naprej) čutite vsi. Je sicer res, da VF signal z razdaljo upada, ampak to še ne pomeni, da kakšne VF motnje, ki jih povzroča kakšna sosedova naprava, ne pridejo do tebe.
SaXsIm

neooo ::

Res, da nisem električar, sem sklepam da nemore škoditi po tem, ker pravijo da powerline preko števca negre. Tako sem tudi mislil da motnje ne.
Ti pa verjamem, sploh če se v to spoznaš.

Lonsarg ::

Motnje bodo znižale hitrost in samo takrat ko so prisotne. In ne v splošnem motnje pri Powerline adapterjih niso problem, kvaliteta električnega omrežja sicer vpliva na hitrost, ampak ta vpliv je konstanten ne pa nihajoč.

Vglavnem OP ima šrot powerline adapterje z softwersko napako, ki zgleda po par dneh zapaca RAM v čipu ali kaj podobnega. Je za zamenjat, pa kupi se da je za ziher take z vsaj 500Mbit nazivno hitrostjo ter 1Gbit priključkom le je za PC, za TV bo tudi 100Mbit priključek dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

neooo ::

Saj jaz tudi bolj to mislim da se nekaj, zapaca v sami napravi, ker ko jo resetiram deluje, kar nebi pomagalo pri motnji v omrežju, ker potem pomoje reset nebi pomagal.

BlaY0 ::

Čaki kaj zapaca??? RAM v čipu??? Fantje ne ga biksat no! A nisi rekel da si probal tudi TP-LINK in si imel enak problem? Jaz sem dobro leto fural na TP-LINKu in nisem imel nobenih težav. Jaz sem menja da ti neka stalna motnja + powerline skupaj počasi (v parih dneh) cel elektro sistem spravita v "resonanco".

neooo ::

Ja no nekaj je da v 3-4 dneh odpove. Kaj pa nevem :/ z tp link je bilo enako
kot z iskro.

Lonsarg ::

Če je cikel konstantnih 3-4 dni to diši po memory leeku v softwerju, kar sem laikom prijazno poimenoval zapacan RAM.

BlaY0 ::

Se pravi imata po tvojem dve različni napravi, različnih proizvajalcev enak memory leak? Zelo močno dvomim. Edino če Iskratel prepakirava TP-LINK-ovo "pamet" v svoja ohišja.

Mogoče jim pa multicast ne diši?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

l0g1t3ch ::

jaz imam enega dražjih tp-linkov, mislim da je bil komplet 130€, in dela brez problema vse skupaj že skoraj leto. Nikoli ni bilo treba resetirat, priklopil in pozabil.
Isto dobri so Devolo ampak še malo dražji.

Razne poceni variante za par 10€, so pa tako tako. Zasilna rešitev.

neooo ::

BlaY0 je izjavil:

Se pravi imata po tvojem dve različni napravi, različnih proizvajalcev enak memory leak? Zelo močno dvomim. Edino če Iskratel prepakirava TP-LINK-ovo "pamet" v svoja ohišja.

Mogoče jim pa multicast ne diši?


Pise da podpirajo iptv in multicast.

l0g1t3ch je izjavil:

jaz imam enega dražjih tp-linkov, mislim da je bil komplet 130€, in dela brez problema vse skupaj že skoraj leto. Nikoli ni bilo treba resetirat, priklopil in pozabil.
Isto dobri so Devolo ampak še malo dražji.

Razne poceni variante za par 10€, so pa tako tako. Zasilna rešitev.


Kako naj povem za te od iskratela nevem koliko stanejo, tp linkovi ki sem jih probal pa so stali komplet 2 okoli 80eur tako da glih taki za 40€ niso. pa je bil isti problem :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neooo ()

BlaY0 ::

Prosi na TK naj ti dajo Devolo za stestirat...

neooo ::

Devolo?

BlaY0 ::

Devolo PowerLine adapter.

neooo ::

Aha, bom preveril.

neooo ::

Odgovor iskratela

Pozdravljen,

Posredujem odgovor naših strokovnjakov:

V Iskratelu konstantno izboljšujemo naše produkte, zato smo hvaležni za vaše sporočilo.
PLC komunikacija tehnološko ni 100% zanesljiva, saj se razmere na električnem vodu zaradi vključevanja drugih električnih porabnikov stalno spreminjajo.
Motnje, ki jih povzročajo drugi porabniki (na primer motorji v gospodinjskih aparatih, tlivke itd.) lahko v določenih kombinacijah povzročijo toliko slabše razmere, da pasovna širina ne zadošča več za prenos IP televizije. Spremembe so tudi časovno pogojene. Programsko opremo na PLC napravah vseskozi nadgrajujemo, da postaja bolj robustna na spremembe v omrežju. V tem trenutku je na terenu zadnja različica programske opreme. V kolikor bo na voljo nova različica vas bomo obvestili.
Zagotovo pa je tehnološko najboljša rešitev povezava STB z UTP kablom direktno na modem/router.

Lep pozdrav,

SaXsIm ::

Ampak meni pa ne verjet. PLC je pač loterija.
SaXsIm

beta1 ::

Glede na to kaka loterija je to, pa ker se ne da in se noče potegnit UTP kablov, je kaka varianta, da bi se dalo IPTV stream za T2 vmesnike spravit preko ločenega WIFIja. NPR: bi šlo preko 3x routerjev (npr. linksysov GL z dd-vrt), bridge ali WDS???

Torej en router v iz T2 modema v LAN port na routerju in potem vsak router pri TVju v kabl v LAN v T2 vmesnik?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beta1 ()

OmegaBlue ::

Ja bi šlo, ampak prosim ne tega delat z GL in linksysi ker bo samo boleče.

Ena izmed možnost da prideš ceneje skoz je kak mikrotikov hAP, nekaj da ma konkreten wifi, potem jih med seboj povežeš s kakšnim EoIP tunelom (da se izogneš prenosu multicasta čez wifi, ampak ga enkapsuliraš v GRE) in na drugem koncu uštekaš box. To bi delalo, ni pa niti približno enostavno to skonfigurirat. (beri vsaj malo se ti mora sanjati o omrežjih)

Je pa seveda možno. S tem da moraš misliti tudi na to kako bo wifi signal potoval po hiši, če imaš modem v kleti zraven peči, in STB v 2. štuku čez 2 železobetonski plati ne bo ravno ok vleklo.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

BlaY0 ::

Starejši PLC-ji recimo 80, 100 mogoče še 200 Mbps so bolj "robustni" od novejših ker za delovanje potrebujejo manjši frekvenčni spekter in so posledično dovzetni za manj motenj, še vedno pa je njihova "brzina" čez glavo zadosti za multicast streaming. Meni TP-LINK 200 Mbps nikoli ni delal težav. Za komplet dveh sem recimo 4 leta nazaj dal 25 EUR.

beta1 ::

OK. Velja. WRT54GL odpadejo , tako kot celoten G standard.

Nebom se šel nekega omrežnega mojstra. Niti ne bodo kupovali neke extra opreme, potem pa je še zmeraj vprašanje kako bo to delalo, pa koliko sten je vmes.

Probali naj bodo s temi powerline adapterji, če ne, pa naj te UTPje potegnejo.

clancy ::

Jaz ravno tako imam Innbox PLC od Siola, na katerega je priklopljen Siol Box.
Zadnje čase, so programi začeli občasno kockati, vmes tudi tako močno, da nisem mogel več gledati televizije in sem jo moral ugasniti. Na PLC-ju pa lučka (hiška) sveti rdeče.
Ravno malo prej pa sem ugotovil, da so temu vzrok LED luči v stanovanju;(.
Ko je prižgana luč v otroški sobi, se televizija da še normalno gledati, ko pa LED luč prižgem v dnevni sobi, kjer je televizija, ali v kopalnici, pa TV čisto zakocka.
Tako da... hja, bo treba spet nazaj zašraufati varčne žarnice?

Je že kdo opazil kaj podobnega?

konspirator ::

Kitajska led, ki smeti po omrežju ?
--

Ishmael ::

Zamenjaj led.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

clancy ::

Luč v dnevni sobi imam enih dva meseca in je kupljena v Dipotu, tako, da verjetno je Kitajska. So pa LED žarnice integrirane v luč, tako, da se ne dajo zamnejati. Ostale LED žarnice so pa tudi verjetno Kitajske Simpex, kupljene v Šparu.

Vanadium ::

beta1 je izjavil:

OK. Velja. WRT54GL odpadejo , tako kot celoten G standard.

Nebom se šel nekega omrežnega mojstra. Niti ne bodo kupovali neke extra opreme, potem pa je še zmeraj vprašanje kako bo to delalo, pa koliko sten je vmes.

Probali naj bodo s temi powerline adapterji, če ne, pa naj te UTPje potegnejo.


Kaj pa kaki ruckus? Na bolhi se jih dobi dosti ugodno.

OldSkul ::

Meni je povezava na powerline vedno padla, ko sem priklopil od Lenovo polnilec. Tako da sem odstopil od uporabe in izboljšal wifi doseg na drug način.

Ishmael ::

IPTV dela samo preko powerline in ruckusov. Potrebuje kabel in z njim bo mnogo manj težav.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

clancy ::

Obstaja morda kak PLC, oziroma router, s katerim bi lahko IPTV od modema do Boxa, prenašal po obstoječem antenskem koaksialnem kablu?

XS!D3 ::

clancy je izjavil:

Obstaja morda kak PLC, oziroma router, s katerim bi lahko IPTV od modema do Boxa, prenašal po obstoječem antenskem koaksialnem kablu?

MoCA adapter
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Powerline adapter internet

Oddelek: Omrežja in internet
493716 (2300) MrStein
»

Ali bi mi delal powerline (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
558912 (5714) next3steps
»

powerline adapter - kaj izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
265137 (2788) Markus386
»

ASUS RT-N66U 3x (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7813776 (12365) styled
»

Katere PowerLine adapterje??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7717951 (15334) Furbo

Več podobnih tem