» »

je možno bootati s Hdja

je možno bootati s Hdja

Aston_11 ::

Zanima me, če bi instalacijski .iso od w8.1 presnel direkt na ntfs HD, ali je možno, da bi mi pognalo inštalacijo, ko bi izbral ta hd? (ključka danes nimam pri sebi)
Oziroma ali je treba kakšne zastavice ali kaj podobnega?

rogi2010 ::

Poglej si easy bcd. Jaz imam z njim nastavljen boot menu v win 7 da lahko izberem med win 7 in bootable isoti (sicer ne windows ampak acronis) tako da bi zadeva tudi z winsi morala normalno delovati.

krneki0001 ::

Vzami 4Gb ključek in program Windows 7 USB/DVD download tool http://www.microsoftstore.com/store/msu...

Program je zastonj in z njim ti bo naredil ključek, ki se bo bootal, pa boš lahko win 8.1 inštaliral brez problemov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Aston_11 ::

Ni bilo druge, sem skopiral w8 na ključ, sicer brez posebnih orodiji, kar copy paste imagea - mi je pa inštalacija frderbala ubuntu, čeprav je bil na drugem disku, plus sama sebe, tako da ni delalo nič. Spet na začetku, nazaj domov po img od ubuntu, black black bljack.

krneki0001 ::

Kako ti lahko inštalacija uniči sistem na drugem disku? Če veš, kaj delaš se ti to ne more zgodit.Ne rečem na drugi particiji, ker klikneš ok, namesto a bi prebral, kaj je v opozorilo sistem napisal, ampak da bi pa na drugem disku pa težko.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

techfreak :) ::

Bootloader ti lahko prepiše s svojim. Pri Windows 8 ki sem ga nameščal na SSD mi je bootloader dalo na HDD.

krneki0001 ::

Imaš 2 sistema? En je na navadnem disku in se iz njega tudi boota? Če je tako, potem je win8 to zaznal in probal tja prestavit tud svoj boot manager.

Sam imam dual boot malo drugače - na en disk posnamem sistem, ga odklopim in na drug disk posnamem drug sistem in nato priklopim prvi disk nazaj. Potem pa ob štartu z f12 izberem kateri disk naj se prvi štarta.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

techfreak :) ::

Sicer nimam kaj veliko pojma o UX, vendar bi MSju predlagal naslednji dialog: "Hej, ti tam, opazil sem da že imaš nameščen bootloader na D: disku, kaj ti ga zamenjam ali namestim na trenutni (C:) disk?"

Pač niti obvesti te ne in problem je predvsem v primeru:
a) da je disk na katerega nameščaš primarni glede zagona v BIOSu,
b) da hočeš način ki si ga sam opisal.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

krneki0001 je izjavil:

Kako ti lahko inštalacija uniči sistem na drugem disku? Če veš, kaj delaš se ti to ne more zgodit.Ne rečem na drugi particiji, ker klikneš ok, namesto a bi prebral, kaj je v opozorilo sistem napisal, ampak da bi pa na drugem disku pa težko.


Windowsi - ene in iste težave, že od kar so jih naredili. Čeprav moram pohvaliti hitrosti inštalacije do prvega reboota. Pa sem extra pazil, pa ni nič obvestilo, samo posvinjalo je. Nato sem prišel s ključkom od ubuntuja in po inštaclaciji ubuntuja je ubuntu nekaj posvinjal po ključku, tako da s ključka ni bil možen ponovni zagon ubuntuja. Zato me čaka jutri še ena pot do pc-a.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

techfreak :) ::

Ubuntu ti pri urejanju particij omogoča izbiro diska na katerega namesti bootloader.

Zvezdica27 ::

lp,

helou. Ubuntu lahko rešiš, nebroj vodičev je na netu, moral boš v liveCD (ista verzija ubuntu!!!) in chrootati v svoj sistem in ponovno namestiti grub2.

malo poggoglaj, res je veliko teh vodičev, rabiš le liveCD ali liveUSB sejo.

Jebi ga, MS noče konkurence ;)

zz

krneki0001 ::

zvezdica27, ti mogoče znaš brati?
Napisal je da mu je sam linux naredil štalo;

Aston_11 je izjavil:

Nato sem prišel s ključkom od ubuntuja in po inštaclaciji ubuntuja je ubuntu nekaj posvinjal po ključku, tako da s ključka ni bil možen ponovni zagon ubuntuja. Zato me čaka jutri še ena pot do pc-a.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu DA/NE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
14329931 (23078) Zvezdica27
»

Dual boot (Windows 7 & Ubuntu)

Oddelek: Operacijski sistemi
151688 (1363) softSi
»

Linux start - pomoč

Oddelek: Operacijski sistemi
181232 (850) Zvezdica27
»

Operacijski sistem za USB ključ

Oddelek: Pomoč in nasveti
142744 (2334) Pyr0Beast
»

Nastavitve za dva diska v računalniku

Oddelek: Strojna oprema
91327 (1015) sese12

Več podobnih tem