» »

Kako naredim ping na IP naslov?

Kako naredim ping na IP naslov?

Rokomah ::

V CMD želim narediti ping test na IP naslov 51.175.52.155:10308 pa mi nikakor ne uspe.
Poskušal sem samo za 51.175.52.155 kot tudi za 51.175.52.155:10308.
Kako bi lahko pravilno testiral kakšno povezavo imam do tega IP naslova?

p.s.
Strežnik na IP naslovu je bil v času testa aktiven in vključen.

Glej povezave:



  • spremenilo: Rokomah ()

mayne ::

Pingat nemoreš portov. Druga slika ti kaže da strežnik blokira dohodne pinge.

SeMiNeSanja ::

Ping se nikoli ne uporablja skupaj s portom, zato je v prvem primeru narobe uporabljen.

Drugi primer je pravilen, ampak nekje zadeva 'ne gre skozi'.
V takem primeru se potem kot naslenje uporabi ukaz tracert (trace route).
Npr.: C:\>tracert 51.175.52.155

Tudi tracert ukaz na Windows ne omogoča, da bi navedel port. Ti pa pokaže do kam gredo icmp paketi še skozi.

Drugače na netu lahko najdeš kup različnih programčkov za Windows in Linux, ki omogočajo ping na določen TCP port. Pri tem pa dejansko ne gre za pravi ping, ampak se pošlje SYN paket, npr. PsPing

Rokomah ::

Hvala za odgovore.
Testiram zato, ker mi do strežnika nekaj zatika in bi rad naredil čem več testov ali diagnostiko.
Pri teh zadevah sem bolj kratkega znanja zato prosim za ime programov s katerimi lahko testiram TCP porte, oz. s kakšnim orodjem in na kakšen način lahko testiram zgoraj naveden IP naslov?

SeMiNeSanja ::

Saj sem ti napisal: najprej izvedi tracert

Tomas 33 ::

Pri tcp portih, lahko preveriš dostop z ukazom telnet IP PORT
Na Windowsih si še rabiš prej dodat Telnet Client feature.

Rokomah ::

Poskušal sem vse kar ste mi predlagali, vendar rezultate ki sem jih dobil, ne znam ovrednotiti.

Moj bistveni problem je, da v povezavi s strežnikom, po določenem času (30-45min delovanja na strežniku) pride do večje motnje oz. laga. Največkrat se slika na monitorju zamrzne za nekaj sekund in dobim sporočilo "connection time out". Enkrat se je celo zgodilo, da je povezava padla dol, vendar se je nato v nekaj sekundah avtomatično povezala nazaj in sem lahko nadaljeval z delom. Vendar se je to zgodilo samo 1x. Največkrat dobim "connection time out". Zato se moram ponovno povezati, vendar se motnja ponovi v približno istem časovnem intervalu. Osnovni ping do tega strežnika je med 60-90, torej predvidevam, da ni predaleč stran za motnje. Ne vem, kako bi našel motnjo in jo odstranil.

Ali se lahko naredi bolj stabilno/zanesljivo povezavo do določenega serverja?

Rokomah ::

Kar sem znal narediti za izboljšavo je PORT FORWARDING za port 10308 na mojem routerju.
Mi lahko kdo potrdi ali sem naredil pravilno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rokomah ()

Ghost007 ::

Port forwardanje na tvojem ruterju doma ti prav nič ne koristi. To se uporablja na drugi strani za server in je že prav nastavljeno če se lahko povežeš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372337794 (38250) ignats
»

Težave z OpenVPN povezavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
629722 (6618) čuhalev
»

Vzpostavitev strežnika (ubuntu)

Oddelek: Omrežja in internet
436830 (6031) s6c-gEL
»

Dostop do oddaljenega omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
123443 (3089) mladec
»

IIS6 in domena

Oddelek: Izdelava spletišč
11964 (884) techfreak :)

Več podobnih tem