» »

Dune (remake)

Dune (remake)

Temo vidijo: vsi
««
15 / 17
»»

kow ::

Eden od problemov filma je tudi pacing ter nekateri cudni rezi, se strinjam. Film je dalec od popolnega - je pa definitivno dober.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

PacificBlue ::

Film je na toliko nivojih dober, CGI npr. sploh ne prepoznaš oz ločiš, ko gledaš film. Verjetno najboljši film vseh časov, kar se tega tiče. Verjetno ni bilo poceni:)

Ena stvar oz karakter, ki mi ni ustrezal v filmu je pa v vlogi emperatorja Christopher Walken.
A, ker sem ga navajen iz drugih filmov, samo njegov glas in nastop mi ne sede v tem filmu..

borisk ::

js še nisem uspel pogledati drugega dela, sem pa po prvem delu prebral knjigo (angleško verzijo, nevem če obstaja prevod) pa mi glede na kritike prveda dela jasno, da bodo vedno neki prdci, ki jih motijo kokice, al pa kakšna sprememba glede na knjigi. glede an izbiro v kinu, potem ne vem kaj sploh lahko gledaste.

Glede na opise je edini problem v tem da ni časovnega preskoka, kot v knjigi, posledično ni tamale...

Sheteentz ::

Oba dela se mi zdita kot neke vrste izbrana poglavja iz knjige. Vizualno odlična oba filma, kadriranje, barvna shema, mehki ton slike... vizualna popolnost. Obdelava likov površna in hladna, kar je specifika Villeneuva. Za Mesijo ima celo idejo, da bi gq posnel brez dialogov, kar je bolj zajebancija, vseeno pa nakaže njegove preference. Časovno krčenje tudi meni ni bilo všeč, s tem so se rešili problema Alie. Jaz bi naredil obratno in bi stvar podaljšal, da bi Alio lahko igrala starejša igralka. Zaključek pa itak odpira nastavke za tretji del.

Kayzon ::

Res mi niso jasni vasi hvalospevi,glede na to da je prvi del eden najbolj vizualno pustih filmov kar sem jih gledal. Da ne omenjam slabe igre dve glavnih likov,in pomanjkaj kemije med njima.

borisk ::

men se zdi, da je glavni lik, predvsem Timothe dobra izbira, tudi glede na knjigo je bolj emo tip, pa tisti notranji dialogi in videnja paše njemu, kritiki pa so si kot Lisan al gaiba zabetonirali Maclahlana in nihče drug ne velja, čeprav je bolj playboy lik, tudi sama igra je bolj na "silo" ampak to je bolj duh tedanjega časa....

yayo ::

Kayzon je izjavil:

Res mi niso jasni vasi hvalospevi,glede na to da je prvi del eden najbolj vizualno pustih filmov kar sem jih gledal. Da ne omenjam slabe igre dve glavnih likov,in pomanjkaj kemije med njima.

uh, končno nekdo, ki je povedal. Meni je Lyncheva verzija vizualno bila čarobna, ko je izšla. Tole pa je nekaj kar si ne zapomniš.

BaTeMaN ::

 BOOK vs MOVIE

BOOK vs MOVIE

less then zero

Sheteentz ::

Jaz si bom Lynchev film zapomnil do konca življenja.

Škoda je le, da si ga bom zapomnil po tem, da je blesav do amena.

BaTeMaN ::

Sheteentz je izjavil:

Jaz si bom Lynchev film zapomnil do konca življenja.

Škoda je le, da si ga bom zapomnil po tem, da je blesav do amena.



Jaz sem ga gledal kot otrok v kinu z očetom, ki me je moral peljat v kino samo zato, ker sem šel k zobozdravniku :) zato bo za vedno... top shit :)
less then zero

brett ::

Jaz grem drug torek tole pogledat.
Tisti iz 80tih sem zdržal največ pol ure. Taka maškarada, futurizem preko vseh meja, lesena igra...kot kaka gledališka predstava. Pa švoh efekti tudi za tiste čase. Skratka meni bljak. Tu pa me je že prvi del prevzel. Izbira igralcev ok (noben presežek), edino Zendaya mi je mimo (antipatična tako ali tako). Potem sem šel brat knjigo in se mi nekih večjih odstopanj s knjigo film ni imel (kak spol, detajl). Bistvo pa je povzel.
Recimo LOTR filmi so meni boljši, ljubši kot knjiga. Kar je redkost. Pa sem fan Tolkiena. Imam skoraj vse od njega. Večkrat vse prebral. Ampak edino vse v zvezi 1.veka mi je knjižno top.

dussan ::

borisk je izjavil:

js še nisem uspel pogledati drugega dela, sem pa po prvem delu prebral knjigo (angleško verzijo, nevem če obstaja prevod) pa mi glede na kritike prveda dela jasno, da bodo vedno neki prdci, ki jih motijo kokice, al pa kakšna sprememba glede na knjigi. glede an izbiro v kinu, potem ne vem kaj sploh lahko gledaste.

Glede na opise je edini problem v tem da ni časovnega preskoka, kot v knjigi, posledično ni tamale...


Prevodi so izšli pri založbi Sanje. Frank Herbert

IgorCardanof ::

Super film, ce so ti vsec neki lepi posnetki in akcija. Je pa potrebno film tudi gledat tako, da popolnoma izklopis mozgane, ker prakticno nic nima nobenega smisla.

Zelo razocaran nad filmom. Se bolj sem pa razocaran nad celotno populacijo, ki tale zmazek ocenjuje na 9/10 na imdb.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

2dark ::

Meni je Lynchov dune ok.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Jazon ::

Ob napovedi filma smo doma izglasovali, da je škoda hoditi v Koper, na podlagi meh vtisov iz prvega dela. Čakam torej na HBO/CINEMAX.

Zdaj sem poslušal review druščine na Nerdotic in so od začetnega totalnega navdušenja na premierah, zdaj vsi malo razočarani nad filmom, izvzeta sta vizualizacija in zvok. Zanimivo.

Mentati baje niso vključeni v film!

In ja, Lynchev Dune je OK. Gledal sem vse različice filma, ki se na voljo.

BaTeMaN ::

Če se gremo abandon plots glede na source material... lahko napišemo ogromno alinej...

Kar se tiče tega - adaptacije... je TV serija še najbližja knjigi, potem D.Lynch... potem dooolgo nič in sedaj je še nek film v dveh delih, ki nima velik z Dune. :)

ZF od DV meni ne sede : Dune, Blade Runner 2049, Arrival... o naštetih mi je Arrival še najbolj sprejemljiv... ampak ta človek dobesedno ne zna napisat enega normalnega dialoga med ljudmi,.

Medtem ko so mi Sicario, Enemy, Prisoners solidni... ampak nobeden nad 8/10.
less then zero

Kayzon ::

Glede na to da v tretji knjigi poba postane nesmrtni crv,mislim da ne bojo vec snemali nadaljevanj :))

Mr.B ::

Filme je zanimiv, sledi lepo knjigi in kot jaze nastavku za drugo knjigo. Ne komplicira z nerojenim otrokom in hoče bolj eno zgodbo, za to da gledalec ki je bil navajen marwel sranja ali pa primer avatar 2 ne bo preveč zmeden.. Lahko pa je zaradi tega verjetno ta oh in sploh marketing. Meni se je zdel oppenheimer enakovreden
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

IgorCardanof ::

Imam vprasanje. Imamo intergalakticno civilizacijo, res so napredni in imajo vse. Kako to, da se borijo se zmeraj z meci? To je konstanta nekonsistenca skozi celoten film. Pokazejo orozje, ki sesuje pol mesta, v naslednji sceni pa zrtvjuejo na tisoce vojakov, ki se grejo borbat z meci.

Izredno motece. Scene ko je emperor prisel na jug pescenega planeta pa ne bom niti komentiral. To je pa tak kretenizem, da ga res tezko pojasnis. Vse od zgodbe pa do tega kako so ta planet napadli.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

jimyboy ::

Zadnja bitka je tudi meni veliko razočaranje, črvi samo drvijo proti mestu in jih ne pokaže več. Namesto da bi malo popapcali vojake kakšen tank, rušili stavbe po ulicah, se kaj ovili. Zanimivo bi bilo videt da bi ker skočim visoko iz peska in na tla povlekel vesolsko ladjo. Men je bil prvi del boljši.

borisk ::

IgorCardanof je izjavil:

Imam vprasanje. Imamo intergalakticno civilizacijo, res so napredni in imajo vse. Kako to, da se borijo se zmeraj z meci? To je konstanta nekonsistenca skozi celoten film. Pokazejo orozje, ki sesuje pol mesta, v naslednji sceni pa zrtvjuejo na tisoce vojakov, ki se grejo borbat z meci.

Izredno motece. Scene ko je emperor prisel na jug pescenega planeta pa ne bom niti komentiral. To je pa tak kretenizem, da ga res tezko pojasnis. Vse od zgodbe pa do tega kako so ta planet napadli.


vse opisane "pomanjkljivosti" ki to niso, se vlečejo iz knjige, kjer je tudi dilema, ki jo ima paul in ostali ali uporabit atomsko orožje, zakaj tiščijo na arakis in zakaj je prišel vladar na planet, kako so se otresli odvisnosti od navigatorjev (na koncu knjige, mislim da v filnu tega ni), kako redki in dragoceni so mentati (v filmu in v knjigi poimensko spoznamo samo dva Thufir Hawat in Piter de Vries in pogojno Paul, ki je deležen mentatskega treninga) zato Baron Vladimir Harkonnen pusti živeti Thufirja (sicer zadrogiranega), ker v knjigi tudi opiše kako veliko mentat stane... zato govoriti kako v filmu ni mentatov ne moremo ker so že v sami knjigi bolj kot ne opisani samo trije. Da je Finchev iz l84 boljši in bolj veren prikaz knjige pa dvomim, enostavno v 130minut ne moreš opisati več kot v dveh 2,5+h filmih...

IgorCardanof ::

Sej ni potrebe nuke vržt, normalno bombardiranje pa je čiz ok. In isto ne prinešeš noža v gunfight. In v določenih scenah pokaže, da imajo puške, torej zakaj jih ne bi uporabljali skoz? Zakaj je bila potreba prikazat nek stil bojevanja za 10. stoletja?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

PacificBlue ::

IgorCardanof je izjavil:

Imam vprasanje. Imamo intergalakticno civilizacijo, res so napredni in imajo vse. Kako to, da se borijo se zmeraj z meci? To je konstanta nekonsistenca skozi celoten film. Pokazejo orozje, ki sesuje pol mesta, v naslednji sceni pa zrtvjuejo na tisoce vojakov, ki se grejo borbat z meci.

Izredno motece. Scene ko je emperor prisel na jug pescenega planeta pa ne bom niti komentiral. To je pa tak kretenizem, da ga res tezko pojasnis. Vse od zgodbe pa do tega kako so ta planet napadli.


Zaradi ščitov. Holtzman effect.
The Effect allowed the creation of a shielding that repelled most methods of fast moving projectiles, but allowed slower moving objects, such as hand-held knives, to pass through. This changed the nature of warfare - conventional projectile weapons became mostly useless and laser weapons became incredibly dangerous, forcing humanity to return to the use of hand-weapons.

Zgodovina sprememb…

AgJ1 ::

IgorCardanof je izjavil:

Sej ni potrebe nuke vržt, normalno bombardiranje pa je čiz ok. In isto ne prinešeš noža v gunfight. In v določenih scenah pokaže, da imajo puške, torej zakaj jih ne bi uporabljali skoz? Zakaj je bila potreba prikazat nek stil bojevanja za 10. stoletja?

Kot je v Lynchevem filmu (ki sem ga gledal 15 krat vsaj) rekel Gurney: “Slow blade penetrates the shield.”
Tako si jaz to predstavljam, recimo. Itak je pa knjiga stara in je nastala v tisti obstoječi paradigmi v vseh ozirih.
Vidim, da me je kolega prehitel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AgJ1 ()

Jazon ::

Mr.B je izjavil:

Filme je zanimiv, sledi lepo knjigi in kot jaze nastavku za drugo knjigo. Ne komplicira z nerojenim otrokom in hoče bolj eno zgodbo, za to da gledalec ki je bil navajen marwel sranja ali pa primer avatar 2 ne bo preveč zmeden.. Lahko pa je zaradi tega verjetno ta oh in sploh marketing. Meni se je zdel oppenheimer enakovreden


Ni primerjave:

- Oppenheimer ima boob scenes s Florence Pugh.
- Dune 2 ima under boob sceno na premieri z Zendayo, s tem da je Florence Pugh tudi v tem filmu in vse kar pokaže je na premieri v Mehiki.

Oppenheimer wins!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jazon ()

BaTeMaN ::

some strong points and arguments
less then zero

Phantomeye ::

IgorCardanof je izjavil:

Imam vprasanje. Imamo intergalakticno civilizacijo, res so napredni in imajo vse. Kako to, da se borijo se zmeraj z meci? To je konstanta nekonsistenca skozi celoten film. Pokazejo orozje, ki sesuje pol mesta, v naslednji sceni pa zrtvjuejo na tisoce vojakov, ki se grejo borbat z meci.

Izredno motece. Scene ko je emperor prisel na jug pescenega planeta pa ne bom niti komentiral. To je pa tak kretenizem, da ga res tezko pojasnis. Vse od zgodbe pa do tega kako so ta planet napadli.



Povej, da nisi zares gledal filma, brez da poveš, da nisi zares gledal filma.

V filmu je bilo pojasneno, da imajo ščite, ki jih prebiješ mehanično le z nožem. In laserjem. S tem, da pri uporabi laserja na ščitu lahko pride do eksplozije na kateri koli točki žarka. Zato so ogroženi vsi v procesu.

PacificBlue ::

To se je tudi men zdelo smešno:)

Ampak ja, tudi take imamo:D

BaTeMaN ::

Lady Jessica je v 18tem mesecu.
less then zero

borisk ::

So se že zmenle z Alio, kaki porod želi?

gus5 ::

AgJ1 je izjavil:

Kot je v Lynchevem filmu (ki sem ga gledal 15 krat vsaj) rekel Gurney: “Slow blade penetrates the shield.”
Tako si jaz to predstavljam, recimo. Itak je pa knjiga stara in je nastala v tisti obstoječi paradigmi v vseh ozirih.
Vidim, da me je kolega prehitel.
Knjižna predloga je bila spisana v fevdalizmu? V visokotehnoloških družbah prihodnosti bodo ljudje spet "odkrili" fevdalizem, sistem, kjer se politična/družbena moč deduje? :O

Btw, filma ne gre gledati kot znastveno-fantastičnega, prej kot epsko fantastiko. Vanj je moč projicirati celo sodobno politično dogajanje. "Svobodno ljudstvo" so (kolonizirani) Arabci, kolonizatorji s tehnološko razvitih planetov (Zahod) jim kradejo naravne resurse (to ni nafta, ampak začimba), v proti-kolonialistični upor jih vodi "uvoženi" mesija ("Lawrence Arabski"). Ali pa Hamas...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gus5 ()

BT52 ::

Hmm zelo dober drugi del. Charlamet ima range.. Kdo bi si mislil. Povsem solidno, presenetil. Tist govor, ko je povsem prevzel svojo usodo (ie self fulfilling prophecy) sem mel kurjo polt. Sem bil v dvomih, da lahko tole odigra. Pa glej ga zlomka... Odlično. Austin Butler pa tudi izjemno. Rebecca pa je itak za ScarJo, Ortego meni najlubša igralka.

Scene z IR kamero na Giedi Prime pa so se mi cedile sline. 10/10

Zendaya pa zadovoljivo. (vem ja... but hear me out) Bitch face in neko bojevnico zna odigrat. Niti njem karakter ne rabi kaj več IMO. Čeprav nekaterim gre malce preveč v nos, ker odkrito ni dobra igralka.

O umeščanju moderne politiko in verskih tonov pa je lahko veliko govorili - jihad, samovolja, mesija, temelji vere, ter moč propagande. Z tega stališčs odlično 10/10. Ta temačni obrat glavnega "antijunaka" zelo zelo dobro.

Največja kritika pa je, da zaradi vizualne substance včasih raje porabimo čas, ki bi ga lahko porabili pri izpopolnitvi želj, motivov drugih karakterjev. Walken in Pugh povsem na stranskem tiru oz o njiju ne vemo nič. Pa Harkoneni so kar malce butci z nesposobno taktiko. Baron je potisnjen preko dveh proxi karakterjev na straski tir. Bautista je bil grozen. :D MENI JE ON ŠEL NA JETRA. Ne pa Zendaya haha

Celostno 8/10 definitivno. če bomog šli gledat drugič mogoče pol pike dodamo... :D

Osebno Sicario še vedno najboljši od Villeneuva. Tale Dune 2 pa bo kar na 2 mestu. :d Emily Blunt je BAE in prevaga lol.

IgorCardanof ::

Phantomeye je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Imam vprasanje. Imamo intergalakticno civilizacijo, res so napredni in imajo vse. Kako to, da se borijo se zmeraj z meci? To je konstanta nekonsistenca skozi celoten film. Pokazejo orozje, ki sesuje pol mesta, v naslednji sceni pa zrtvjuejo na tisoce vojakov, ki se grejo borbat z meci.

Izredno motece. Scene ko je emperor prisel na jug pescenega planeta pa ne bom niti komentiral. To je pa tak kretenizem, da ga res tezko pojasnis. Vse od zgodbe pa do tega kako so ta planet napadli.



Povej, da nisi zares gledal filma, brez da poveš, da nisi zares gledal filma.

V filmu je bilo pojasneno, da imajo ščite, ki jih prebiješ mehanično le z nožem. In laserjem. S tem, da pri uporabi laserja na ščitu lahko pride do eksplozije na kateri koli točki žarka. Zato so ogroženi vsi v procesu.


Ce je scit vklopljen. Lahko vidis v filmu da ga v dosti teh scenah ni.

Zal je naluknjan s plot holi, kar zame naredi stvar negledljivo.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

BT52 ::

:D Ščit privablja črva v puščavi.

IgorCardanof ::

Torej v bitki potem scit vklopit ali ne? Napisal ste, da metki ne morejo skozi scit, torej se tepejo z meci. In v dosti bitkah tega ni blo vklopljenega.

Lahko damo specificen primer ko so fremeni napadli enega minerja in so jih oni streljal dol s helikopterja. Zakaj takrat niso vklopli scita? Tako ali tako hoces crva privabit, da unici minerja. Crv ne pride instantno. Torej vklopim scit, se pokazem helikopterju in ga sestrelim, ker sem itak varen.

Skratka. Lahko bi sel cez film se enkrat in popisal vse bedarije, ki so jih naredil, pa skoda casa.

Vsakemu so vsec doloceni vrste filmov, mene pac nek fantazijski svet z zelo nedoslednimi mehanikami zelo zmoti. Take filme je seveda tudi izredno tezko narest. Game of thrones je recimo fantazijski svet dokaj dobro zadel do zadnje sezone. So ljudje/zivali s posebnimi mocmi, ampak je jasno doloceno cesa so zmozni in pisci se tega v seriji tudi drzijo in ne grejo izven okvirjev. Superheroi filmi so izredno slabi v tem pogledu, ker v enem kadru lahko superheroja mlati 100 ljudi in je ok, v nekem drugem kadru pa ga malo mocnejsi udarec pobere. Tam pa ni jasno zacrtano kaj kdo zmore in kaksne sposobnosti ina.

Da se vrnemo na dune, isto imamo razlicne neobicajne mehanike, ki pa zal niso dobro dodelane med sabo in tekom filma enkrat veljajo, drugic ne, tretjic jih junaki ne uppstevajo.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

BT52 ::

Samo, da ga sestreliš moraš izklopit ščit. :D Plus nima noben ščita na sebi, ko so na operaciji žetve. Samo Ornikopter ima tole, pa vojska, kadar ni v puščavi. Ščit me ne moti je kar dobro razložen in mehanika nekako deluje. Bolj me moti kak je z dostopom do laserjev, metkov in orožja potem?! Noži so potem še posebej neuporabni, ker nimaš ščita. ok razumem za procedurno uporabo je ok. Tuki je tole slabše razloženo. Vprašanje, mogoče je dostop do orožja zelo omejen. Še posebi za plemensko in v vojaškem pomeni dokaj primitivno pleme. Bi se dalo z tem razložit tole.

PacificBlue ::

Lahko damo specificen primer ko so fremeni napadli enega minerja in so jih oni streljal dol s helikopterja. Zakaj takrat niso vklopli scita?


Fremeni ne uporabljajo ščitov.

Paul:
Why don't we just shield the crawlers?

Kynes:
A shield is a death sentence in the desert. It attracts the worms and drives them into a killing frenzy.

IgorCardanof ::

Zakaj torej harkoneni ne pokoljejo fremenov z orožjem na daljavo, zakaj grejo v close combat z meči?

Se mi zdi, da ne bova skozi prišla in da bo vse štimalo :|
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

BT52 ::

IgorCardanof je izjavil:

Zakaj torej harkoneni ne pokoljejo fremenov z orožjem na daljavo, zakaj grejo v close combat z meči?

Se mi zdi, da ne bova skozi prišla in da bo vse štimalo :|


:D Saj ne gredo zato imajo izvidni Ornikopter. Vojska pa tudi nima sredstev da bodo pokrivali vsaki kombajn. Osnovni ROI. Plus njihove informacije o lokaciji gverila napadov so nejasne. če je bil Paul pameten je napadal v takem vzorcu, da so jih iskali na napačnem mestu.

Sheteentz ::

kow ::

IgorCardanof je izjavil:

Game of thrones je recimo fantazijski svet dokaj dobro zadel do zadnje sezone.


Ocitno nisva gledala iste serije. GoT ima logicnih lukenj kolikor hoces. Bolj gre za to, da ce ti je 'universe' vsec, jih bos pac spregledal. Vsi imamo bias.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

BaTeMaN ::

Sheteentz je izjavil:



LOVE THIS

bolj kot filma :)
less then zero

yoco ::

Ima kdo HBO Max? Na Samsung TV mi kaže tako sliko! Če pa odprem na kompu je pa slika čist ok. To je prvi film, pri katerem sem opazil tako sliko.

mojsterleo ::

IgorCardanof je izjavil:

Ce je scit vklopljen. Lahko vidis v filmu da ga v dosti teh scenah ni.

Zal je naluknjan s plot holi, kar zame naredi stvar negledljivo.

Je malce luknjičasto glede orožja. Mene je zmotilo to, ko proti koncu filma uporabijo atomsko orožje na Sardaukarjih, Fremeni pa veselo napadajo v krpicah.

pegasus ::

Denis malce razloži svojo filmarsko filozofijo:

Z marsičem se ne strinjam. Mogoče je ravno zato zanimiva ...

BT52 ::

S čim točno se nestrijaš razen mogoče z manj natačnega dialoga, ter očitno borderline "moderno" žesko Chani.

Osebno ne pokvari filma. Razen za čisto puriste knjig. :D Podobna situacija kot LOTR z orli in Tom Bombadilom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

Nikonja ::

Sej se vi zavedate da Dune knjige niso nobeden literarni presežek, so dobile nagrade za najboljšo scifi knjigo in to je to. Zato tudi nima smisla iskat kaj je logično in kaj ima smisla, ker je v knjigah cel kup nelogičnosti in nebuloz. Še najbolj smešno je ker nikoli ne morejo najti Freemene kateri živijo na dobesedno vsaki skali v puščavi v kateri jih niti ni tolk velik da jih ne moreš vse pregledat.
Ampak film kot film je meni odličen in ga res nima smisla primerjat z Linchovim skrpucalom, ker je tudi sam Lynch povedal da si želi da ga nikoli nebi posnel in se ga sramuje. Ampak eni itak slepo obožujejo Lyncha ne glede kaj on naredi, tudi če nič ne razumejo.
Ali je lahko boljši, najbrž je, ampak najlažje je bit kapitan po vojni in upirat prstom kaj bi bilo treba mogoče drugače naredit, tudi če sam nisi sposoben naredit nekaj spodobnega na tik toku, kje pa film...

BT52 ::

Ma ja se strinjam Niki. Osebno objektivno script 7. Cinematografija 10. Torej skupna ocena 8.5 je kar poštena. :D

BT52 ::

Mislim, da je največja merilka, ko te film drži do konca prisotnega in prenese v okolje. Kar je za 3 ure ni mačji kašelj. Razen redkih izjem v zgodovini je ta zagotovo ta med njimi. Holistično bi lahko samo tole štelo.

Gregor P ::

Pogledal, morda sem že star in apatičen, ampak zdaj vidim, da Lynchov Dune iz 1984 sploh ni bil slab film; se strinjam s komentarjem, da je bil morda malo preveč "gledališki", a vseeno. Tistega se spominjam še danes, sploh glasbo; tega že sproti pozabljam. Je pa ta nov seveda vizualno na dosti višjem nivoju.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()
««
15 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blade Runner - TV serija

Oddelek: Sedem umetnosti
142036 (259) oo7
»

Vam ljubi filmi z ZF in fantazijskimi elementi

Oddelek: Sedem umetnosti
282232 (1346) Uporabnik
»

Sci-Fi Literatura (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
23039100 (11221) Zvezdica27
»

Blade Runner 2 (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Sedem umetnosti
688107992 (72339) nurse013

Več podobnih tem