» »

Zemljiška knjiga - izbris prepovedi odtujitve

Zemljiška knjiga - izbris prepovedi odtujitve

Okapi ::

Torej, po Jazbinškovem zakonu na obroke kupljeno stanovanje ima v zemljiški knjigi vknjiženo pravico prepovedi odtujitve (ki traja, dokler vsi obroki niso plačani). Ampak jasno zemljiška knjiga ni dovolj napredna, da bi se izbris zgodil samodejno, ko je plačan zadnji obrok.

Se pravi, potrebujem potrdilo oziroma izjavo, da je stanovanje v celoti plačano. Prepoved odtujitve je vknjižena v korist Republike Slovenije. Zdaj me pa zanima, kje je ta "Republika Slovenija", da vem, kam naj grem po to potrdilo.

Potem pa še podvprašanje - ko dobim to potrdilo, ali lahko sam vložim zahtevek za izbris prepovedi odtujitve (in če lahko, kako?), ali je to še ena stvar, na račun katere na lahek način služijo notarji?

SeMiNeSanja ::

Pokliči ali kar osebno pejt na zemljiško knjigo (v Ljubljani je na Miklošičevi). Ko sem jaz nekaj rabil urejat, so mi vse lepo razložili, kaj rabim in kje to dobim.

MadMicka ::

Republika Slovenija kot država sicer deluje krajevno oz. lokalno preko upravnih enot :)

nevone ::

Tisti, ki je uveljavljal pravico do prepovedi odtujitve oziroma tisti, ki je prejemal plačila, poda zahtevek na zemljiško knjigo. Ti ga moraš samo opozoriti, da so pogoji izpolnjeni.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Okapi ::

Prepoved odtujitve je vpisala Slovenija, položnice je pa pošiljajo podjetje, čigar stanovanje je bilo. Verjetno je na tisoče stanovanj, kupljenih po Jazbinškovem zakonu, s tako prepovedjo odtujitve - bi si človek mislil, da bom lahko na hitro zguglal, kako in kaj, pa nič.

nevone ::

A to imaš napisano samo Republika Slovenija, nič kateri resor?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Okapi ::

Ja, samo Republika Slovenija, čisto nič drugega, ne kateri naslov, ne kateri urad, nič.

nevone ::

Hja, verjetn boš moral kakšen telefon obrnt, da boš izvedel, kdo je odgovoren za to.

Na upravno enoto mogoče, kot je rekla MadMicka.

Samo je po moje vseeno tako, da tebi ne bo treba pisat nobenega zahtevka, če boš našel pravega, ki je za to omejitev pravice do odtujitve odgovoren.

Morda pa tudi pokličeš na podjetje, kateremu se plačuje.

Skratka, po mojem mnenju boš lahko vse opravil po telefonu.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

nevone ::

Ali ti je uspelo zrihtat stvar? Si izvedel v kateri resor to spada?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Okapi ::

Nisem se še posvetil temu. Birokratska opravila odlagam, kolikor je le mogoče;-)

BlaY0 ::

MadMicka je izjavil:

Republika Slovenija kot država sicer deluje krajevno oz. lokalno preko upravnih enot :)

In nauš verjel oni vratarji/varnostniki tam na kapiji dejansko vedo precej... jaz sem jih ene parkrat malo za štos testiral in so se presenetljivo dobro odrezali. En je celo par telefonskih obrnil in mi "dostavil" informacijo, ki sem jo kao potreboval.

borisk ::

Itak, ker bi drugače umrli od dolgega časa. Poznam enega na lokalnem sodišču. Ve za vsako zapuščinsko razpravo, sploh če je bolj napeto in za vsak prekršek.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borisk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja vikenda/hiske kako ocenit vrednost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7512894 (10214) Red_Mamba
»

Se kdo kaj spozna na lastništvo, zemljo in mejniki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9219906 (10841) noraguta
»

Posoja denarja - pogodba? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10633426 (14455) Roadkill
»

darilna pogodba

Oddelek: Loža
173343 (2611) PrihajaNodi
»

Obvezno zdr. zavarovanje 3X dražje??

Oddelek: Loža
316369 (4840) shadeX

Več podobnih tem