» »

Microsoft in preveritev skladnosti Microsoftove programske opreme

Microsoft in preveritev skladnosti Microsoftove programske opreme

He-Man ::

Pozdravljeni,

že lani so me na podjetje klicali glede tega in potem sem uspel sogovornika pripraviti do tega da je "priznal" da to ni obvezno.

In letos spet ponujajo in mi sedaj zatrjujeo da pa je obvezno, ker se "preveritev skladnosti MS programske opreme izvaja skladno z določbami licenčne pogodbe, na podlagi katere si Microsoft pridržuje pravico, da od stranke zahteva, da le-ta opravi notranjo revizijo vseh MS izdelkov, ki se uporabljajo v podjetju".

Podjetje ki to ponuja je "Adecco d.o.o. on behalf of Microsoft Slovenia d.o.o."

Mi lahko kdo, ki je imel izkušnje s tem pove ali je to res obvezno (kot inšpekcija) ali ni in lahko odklonim?

Hvala.

matobeli ::

99.9% nateg. Najbolj točno pa boš izvedel če enak (morda malo bolj uraden) dopis pošlješ na MS slovenija in jih še poprosi da naj ti, vkolikor je res, pokažejo kje v pogodbi to piše.

Edit: sploh pa naj ponudbo za izvedbo pošljejo na email oziroma po pošti, da boš imel eno otipljivo zadevo. Prek telefona naročiš pico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

ales85 ::

Pa oni dejansko vedo, da ti uporabljaš MS izdelke? Imajo kakšne račune, ki so izdani za tvoje podjetje? Ker, v kolikor nimajo, ne morejo kar na slepo priti v podjetje tudi, če bi to pisalo v licenčni pogodbi. Če podjetje na primer uporablja izključno ne-MS programsko opremo, nimajo česa kontrolirati.

He-Man ::

Saj so pošiljali neko povpraševanje ala na kakšen način bi želeli preverit licence. Neke 3 variante so. Sem mislil, da ima kdo prav točno takšno izkušnjo.

Kam na Microsoft točno se lahko obrnem glede tega? Če mi znate svetovati pravi mail ali pa telefonsko št. pa bom kar tja posredoval mail ki sem ga dobil. Hvala!

Edit: Ja, uporabljamo tudi MS izdelke pri nas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: He-Man ()

xmetallic ::

Microsoft d.o.o.

Ameriška ulica 8
1000 Ljubljana

Telefon: (01) 584 61 00
Faks: (01) 584 61 22

next3steps ::

Rečeš, da furaš Linux. :D

tony1 ::

xmetallic je izjavil:

Microsoft d.o.o.

Ameriška ulica 8
1000 Ljubljana

Telefon: (01) 584 61 00
Faks: (01) 584 61 22


Hm, tole je lahko celo ista stavba kot sedež Adecca. Morda so pa res outsourcali preverjanje spoštovanja licenčnih pogodb?

matobeli ::

Hmmm, če ni kakšne dodatne pogodbe v igri bi verjetno vse to moralo bit napisano v EULA. Se komu da prebrat? :D

Alexius Heristalski ::

fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

He-Man ::

Torej kaj lahko zaključim? Da ni obvezno oz. naj mi Adecco ali MS pokažeta kje smo sklenili takšno pogodbo da lahko zahtevajo preveritev MS programja pri nas? In če je to pač v EULA MS programov ki jih uporabljamo, moram izbrati enega od 3 načinov. In če ni, jim rečem da odklanjamo. Bodo potem lahko poslali tržno? BSA? Sicer imamo na podjetju urejene licence ampak podjetje je veliko in gotovo je kak frajer namesti kakšen WinRAR kje itd.

tomy5 ::

Nateg, je pa veliko ljudi ki delajo v Microsoft Slovenija dejansko zaposlenih na Adeco in delajo agencijsko/pogodbeno za MS Slo.

Machete ::

Ne izgubljaj niti sekunde z MSom. Niti ne odgovarjaj in pozabi.
Jaz sem jim iz preventive res slikal račune in polico z dejanskimi retail kopijami, da mi iz užaljenosti ne nasrejejo res kake inšpekcije, ker nimam časa se ukvarjati z njimi, imamo pa vse čisto. Jasno pa sem jim povedal, da ne mislim niti podrazno nameščati nikakšnih orodij in delati preverbe za njih na x nPcjev.. Sploh ne vem iz katere malhe so ti indijacni pri MSu plačani. To je že prefinjen raketiring, če se mene vpraša.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

tomy5 ::

Preverja te lahko samo tržni inšpektor in nihče drug.
Vsem ostalim dovoliš samo prostovoljno če želiš.

He-Man ::

OK, če pokličem na Microsoft, št. je nekdo objavil višje, kaj bodo po vaše rekli oni na to? Da je obvezno, da ni, da je priporočljivo...?

matobeli ::

Če ti rečejo da je obvezno jih prosi naj ti obrazložijo kje v pogodbi to piše, oziroma na kaj se sklicujejo. Če ti rečejo da je priporočljivo ali neobvezno pa se jim zahvali za prijaznost in odloži :))

edit: Jaz rečem da te bodo zih poiskušal prepričat v to da je to res dobra stvar in da je ponudba izjemno ugodna... jadijadi... in poiskušali čimbolj zaviti neobveznost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Alexius Heristalski ::

fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

He-Man ::

Po tem PDF-ju sodeč ima MS torej pravico in mi dolžnost, da se to preverjanje izvede? Vsak pove drugače, kaj je zdaj prav?

cuxoh ::

Si butast? Lani si jih klical in so rekli, da v SLO ni pravne podlage. Letos isto sprašuješ. Pošlji jih v p**** materno in preverjeno dajo mir. Drugič pa jim povej, da uporabljaš Linux, tvoja delovna ura in amortizacija strojev staneta XYZ €, pa jim ponudi svojo storitev v obliki preveritve softwerja.

Alexius Heristalski ::

fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

He-Man ::

Lani so oni klicali mene in šele po ful moledovanja izustili da pa ni prav obvezno. Ampak OK, nočem da nam nakopljejo tržno ali še slabše BSA. Da pa uporabljamo tudi MS programe sem jim že povedal. Ne vem kaj naj zda.

@ Alexius - ne da se mi brat vsega tega, če je tebi poznano te prosim za tvoje mnenje.

Hvala.

Alexius Heristalski ::

Ne, jaz sem to raziskoval iz lastnega zanimanja, verjetno tudi nas to čaka enkrat v prihodnosti. Po prebranem sodeč te kontaktirajo zunanji partnerji, ne Microsoft direktno, obenem promovirajo Office 365, naj pa ne bi bilo nekaj boleče, samo imaš delo s tem.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tehnična pomoč Microsofta

Oddelek: Pomoč in nasveti
154866 (984) starfotr
»

Microsoft zahteva popis programske opreme (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
17332788 (17855) Mavrik
»

Enaa + računalnik brez OS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
10615090 (10132) Zvezdica27
»

Okvara prenosnika zaradi statične elektrike - garancija?

Oddelek: Pomoč in nasveti
181388 (1153) ziu
»

Nakup licence za neoriginalen windows

Oddelek: Operacijski sistemi
317872 (6361) s51as

Več podobnih tem