» »

Smešni oglasi zavoda za zaposlovanje

Smešni oglasi zavoda za zaposlovanje

1
2
3 4

PrihajaNodi ::

mihec87 je izjavil:

šernk je izjavil:

Ali lahko brezposelna oseba službo, ki jo ponudi Zavod, zavrne?

seveda jo lahko zavrne, ker očitno raje ne dela nič kot pa dobi 800eur na mesec.

To, kar omenjaš je ob tem neresnem oglasu povsem nerelevantno fantaziranje, ki ga ne bo "kupil" noben resen iskalec zaposlitve. Razen če že leta in leta nisi iskal nove službe, hodil na razgovore in živiš v oblačkih.

sem jo iskal in bil na 4ih razgovorih, 2x za moje delo, 2x za nižje delo. Resen iskalec zaposlitve, bo na tak oglas se prijavil, neresen bo pa pač še naprej vlekel socialno pomoč in čakal doma na svojo službo in vem za 3 podjetja, ki iščejo delavce pa jih kljub 100.000 brezposelnih ne morejo najti. Daj mi povejte kako je to mogoče?

ko sem bil brezposelen, če bi mi nekdo ponujal 500eur, bi mu rekel vzamem samo bom iskal naprej boljšo službo oz. napredovanje. Celo klical sem v firme, kjer sem vedel da je napredovanje možno, če imajo kakšno delo tudi v proizvodnji za 2 leti in iskalec zaposlitve, ki tega ne naredi...sorry ga nočem.


Saj tudi iskalec dela(z izpolnjenimi naštetimi pogoji) noče tako neresnega delodajalca z tako smešno ponudbo.. Za tak denar lahko greš delat drugam bolj preprosto delo in dodatno vnovčiš znanje...

Slabo mi je od naših pijavk ups delodajalcev ki ponujajo minimalce zanj zahteva nebroj znanja, x let izkušenj.. potem pa jokca kako ni delavcev...kok daleč v riti morš met glavo..


Verjetno sem nesposoben ampak v Sloveniji nisem dobil službe v tujini pa po parih mesecih ponudbe kar padajo. Ravno sedaj dobil ponudbo za delo na Kitajskem:). Hvala mati Sloveniji:)

AndrejO ::

PrihajaNodi je izjavil:


Zadnji del tvojega stavka glede na omenjeni oglas nikakor ni usklajen s stvarnostjo. Zaposleni na zavodu pa niso niti tega sposobni da bi filtrirali oglase.

Ahem ... zavod *mora* objaviti vsak oglas, ki ni v nasprotju z veljavno zakonodajo. Nezakonitost je edini filter, ki ga zavod mora narediti, vse ostalo filtriranje pa ima prepovedano.

Če želiš, spljuvaj zakon, ne pa uradnikov, ki se ga morajo držati.

St235 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Neke minimalne kriterije pa bi vendarle lahko imeli pri sprejemanju tovrstnih oglasov.

Še večja žalost pa je, da potem tudi dejansko kakšnega reveža napotijo na razgovor. Tu bi morali imeti jasne kriterije, kaj je še sprejemljivo, da bo Zavod sodeloval pri iskanju kandidatov.

Druga možnost pa je, da se gre zgolj za črpanje kakšnih subvencij, kjer je kandidat že znan, pa so ga polomili pri izpolnjevanju obrazca za objavo na Zavodu.


Filtiranje kot ga predlagas bi bilo v nasprotju z ustavnim nacelom dostopnosti delovnih mest. Zavod MORA objavit vsako tako zadevo, cetudi nekdo pricakuje, da bo najel vrhunskega inzinirja z 10 let let delovne dobe in znanjem 20 jezikov za minimalca. Prav tako kot mora objavit tudi popolnoma vsa delovna mesta cetudi je kandidat ze zbran v naprej.

Povsem enako velja za podjetja z blokiranimi TRR. Ce podjetje isce zaposlenega ima iskalec zaposlitve ustavno zagotovljeno pravico, da je z delovnim mestom seznanjen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

jtothek ::

PrihajaNodi je izjavil:

mihec87 je izjavil:

šernk je izjavil:

Ali lahko brezposelna oseba službo, ki jo ponudi Zavod, zavrne?

seveda jo lahko zavrne, ker očitno raje ne dela nič kot pa dobi 800eur na mesec.

To, kar omenjaš je ob tem neresnem oglasu povsem nerelevantno fantaziranje, ki ga ne bo "kupil" noben resen iskalec zaposlitve. Razen če že leta in leta nisi iskal nove službe, hodil na razgovore in živiš v oblačkih.

sem jo iskal in bil na 4ih razgovorih, 2x za moje delo, 2x za nižje delo. Resen iskalec zaposlitve, bo na tak oglas se prijavil, neresen bo pa pač še naprej vlekel socialno pomoč in čakal doma na svojo službo in vem za 3 podjetja, ki iščejo delavce pa jih kljub 100.000 brezposelnih ne morejo najti. Daj mi povejte kako je to mogoče?

ko sem bil brezposelen, če bi mi nekdo ponujal 500eur, bi mu rekel vzamem samo bom iskal naprej boljšo službo oz. napredovanje. Celo klical sem v firme, kjer sem vedel da je napredovanje možno, če imajo kakšno delo tudi v proizvodnji za 2 leti in iskalec zaposlitve, ki tega ne naredi...sorry ga nočem.


Saj tudi iskalec dela(z izpolnjenimi naštetimi pogoji) noče tako neresnega delodajalca z tako smešno ponudbo.. Za tak denar lahko greš delat drugam bolj preprosto delo in dodatno vnovčiš znanje...

Slabo mi je od naših pijavk ups delodajalcev ki ponujajo minimalce zanj zahteva nebroj znanja, x let izkušenj.. potem pa jokca kako ni delavcev...kok daleč v riti morš met glavo..


Verjetno sem nesposoben ampak v Sloveniji nisem dobil službe v tujini pa po parih mesecih ponudbe kar padajo. Ravno sedaj dobil ponudbo za delo na Kitajskem:). Hvala mati Sloveniji:)



Nice humblebrag, pa še kritiziranje države hkrati, Kako osvežujoče. Pa v dobri Slo-tech manirni je tema zašla v neče čisto tretje vode.

tikitoki ::

PrihajaNodi je izjavil:

Znanec mi je zopet poslal oglas ob katerem sem se nasmejal do solz.



Bo RS. kdaj ukinila ta "zavod", ki ne prinaša nobene dodane vrednosti? Zaposleni na uradu se dejansko delajo norca iz ljudi.


LOL. Kaksne zahteve za minimalca. Sam to ni problem zavoda, sej so taksni oglasi tudi izven.

Horejšio ::

vsakdanji je izjavil:

A lahko kdo deli kakšno izkušnjo kako je biti zaposlen pri S&t ?


Pred leti, ko sem začenjal, sem programiral tam. Ni mi bilo OK. Sem se bolje počutil v manjših kolektivih. Številka si, rok je bil pa smrtna. Kot na Revozu za trakom :). Se je pa medtem zamenjalo precej ljudi. Mogoče, če ni druge, samo je ...

Relanium ::

LOL, kakšne zahteve :))
Najprej najdi ti človeka ki sploh vse to obvlada....
Vsak ki izpolnjuje vsaj tri katerekoli zahteve od vseh naštetih že dela nekje drugje, službo mu ni problem najt in ima vsaj 1000€ neto.

Ta oglas je bolj sam sebi namen.

Rias Gremory ::

Imam feeling, da nekdo na zavodu na pol vpisuje pod kategorijo "računalniška znanja", ala copy-paste varianta.
Se vidi po sliki od OPja in @shadeX-a.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

mlamat ::

PrihajaNodi je izjavil:


Verjetno sem nesposoben ampak v Sloveniji nisem dobil službe v tujini pa po parih mesecih ponudbe kar padajo. Ravno sedaj dobil ponudbo za delo na Kitajskem:). Hvala mati Sloveniji:)


Jaz isto. Sem bil pripravljen voziti viličarja za 600€, pol leta sem se izobraževal za CNC operaterja za minimalno plačo, kljub tehnični visokošolski izobrazbi, pa me nikjer niso vzeli.

Slovenija mi je vzela toliko let življenja in živcev, da se zagotovo ne vrnem nazaj.

PrihajaNodi ::

Slovenija mi je vzela toliko let življenja in živcev, da se zagotovo ne vrnem nazaj.


Ne govori...mi je kristalno jasna situacija. Če nisi res expert v IT - ju in strojništvu pojma nimam kje in kako lahko dobiš službo. Mogoče kak varnostnik kjer delaš po 12 ur za minimalno plačo. Verjetno še danes če pošljem cv ne bi dobil službe, ampak glej ga zlomka na Kitajskem mi omogočijo dobro plačo in stanovanje. Je že kdo zasledil pri oglasu "plačamo stanovanje" v Sloveniji?;((

bluefish ::

PrihajaNodi je izjavil:

Je že kdo zasledil pri oglasu "plačamo stanovanje" v Sloveniji?;((
Saj ti ga, če si tak profil. Skozi plačo seveda.

PrihajaNodi ::

bluefish je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Je že kdo zasledil pri oglasu "plačamo stanovanje" v Sloveniji?;((
Saj ti ga, če si tak profil. Skozi plačo seveda.


Tak kot v opisanem oglasu? :)) Zato pa se je zmanjšala nezaposlenost, zaradi nas, ki smo v tujini.

bluefish ::

PrihajaNodi je izjavil:

Tak kot v opisanem oglasu?
Seveda ne.

mlamat ::

PrihajaNodi je izjavil:


Tak kot v opisanem oglasu? :)) Zato pa se je zmanjšala nezaposlenost, zaradi nas, ki smo v tujini.


Zadnjič je Kopač-Mrakova rekla, da je cela EU naš notranji trg delovne sile, torej je brezposelnost po tej logiki v Sloveneniji statistično itak brezpredmetna. :)

A imamo kak sporazum z Avstrijci, da bodo recimo našim staršem penzije in zdravstvo plačevali?

trenerkar ::

PrihajaNodi je izjavil:

mihec87 je izjavil:

šernk je izjavil:

Ali lahko brezposelna oseba službo, ki jo ponudi Zavod, zavrne?

seveda jo lahko zavrne, ker očitno raje ne dela nič kot pa dobi 800eur na mesec.

To, kar omenjaš je ob tem neresnem oglasu povsem nerelevantno fantaziranje, ki ga ne bo "kupil" noben resen iskalec zaposlitve. Razen če že leta in leta nisi iskal nove službe, hodil na razgovore in živiš v oblačkih.

sem jo iskal in bil na 4ih razgovorih, 2x za moje delo, 2x za nižje delo. Resen iskalec zaposlitve, bo na tak oglas se prijavil, neresen bo pa pač še naprej vlekel socialno pomoč in čakal doma na svojo službo in vem za 3 podjetja, ki iščejo delavce pa jih kljub 100.000 brezposelnih ne morejo najti. Daj mi povejte kako je to mogoče?

ko sem bil brezposelen, če bi mi nekdo ponujal 500eur, bi mu rekel vzamem samo bom iskal naprej boljšo službo oz. napredovanje. Celo klical sem v firme, kjer sem vedel da je napredovanje možno, če imajo kakšno delo tudi v proizvodnji za 2 leti in iskalec zaposlitve, ki tega ne naredi...sorry ga nočem.


Saj tudi iskalec dela(z izpolnjenimi naštetimi pogoji) noče tako neresnega delodajalca z tako smešno ponudbo.. Za tak denar lahko greš delat drugam bolj preprosto delo in dodatno vnovčiš znanje...

Slabo mi je od naših pijavk ups delodajalcev ki ponujajo minimalce zanj zahteva nebroj znanja, x let izkušenj.. potem pa jokca kako ni delavcev...kok daleč v riti morš met glavo..


Verjetno sem nesposoben ampak v Sloveniji nisem dobil službe v tujini pa po parih mesecih ponudbe kar padajo. Ravno sedaj dobil ponudbo za delo na Kitajskem:). Hvala mati Sloveniji:)


A od kitajskega podjetja? Za kakšno delo? A nimajo kitajci nekega zakona, da lahko zaposlijo tujca samo v primeru, da na kitajskem tega kadra ni?

PrihajaNodi ::

A od kitajskega podjetja? Za kakšno delo? A nimajo kitajci nekega zakona, da lahko zaposlijo tujca samo v primeru, da na kitajskem tega kadra ni?


Pojma nimam, zagotovili so mo vizo povrnitev stroškov in denar za stanovanje. Saj ne da se hvalim, žalosti pa me kakšen podn od oglasov za delo prihaja v Sloveniji, sama skropucala. In ne, stanje se ne izboljšuje, pa naj statistika piše kar želi.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Če misliš, da firme top kadre iščejo na Zavodu...

mlamat ::

Sem ravno videl, da imajo tudi na Slo-tech oglas za natakarico. Verjetno mora tudi znati programirati. :)

PrihajaNodi ::

bluefish je izjavil:

Če misliš, da firme top kadre iščejo na Zavodu...



Razumem, pomeni pa to da "average Joe" ne more uspeti. Top kader je pa tako ali tako že v tujini, če pa misliš da le ta išče delo na "moje delo.com"...

PrihajaNodi ::



Evo pa še eden iz moje delo.com. Neukosno s kup slovničnih napak.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

PrihajaNodi je izjavil:

pomeni pa to da "average Joe" ne more uspeti
Ta "average Joe" tudi ne dobiva ponudb iz tujine.

PrihajaNodi ::

bluefish je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

pomeni pa to da "average Joe" ne more uspeti
Ta "average Joe" tudi ne dobiva ponudb iz tujine.


Jaz sem jo. Pred tem pa sem poslal prošnjo za delo čistilke v vrtcu:)) MIisliš, da sem dobil odgovor? Pomisli, nekaj ne štima pri vas.

SeMiNeSanja ::

St235 je izjavil:


Filtiranje kot ga predlagas bi bilo v nasprotju z ustavnim nacelom dostopnosti delovnih mest. Zavod MORA objavit vsako tako zadevo, cetudi nekdo pricakuje, da bo najel vrhunskega inzinirja z 10 let let delovne dobe in znanjem 20 jezikov za minimalca. Prav tako kot mora objavit tudi popolnoma vsa delovna mesta cetudi je kandidat ze zbran v naprej.

Povsem enako velja za podjetja z blokiranimi TRR. Ce podjetje isce zaposlenega ima iskalec zaposlitve ustavno zagotovljeno pravico, da je z delovnim mestom seznanjen.

Od kje ti, da mora Zavod objaviti tudi delovna mesta, za katera je kandidat znan že v naprej? Ko daš vlogo na Zavod, označiš 'brez objave' na obrazcu, pa stvar ne bo objavljena. Vem iz prakse, ker sem te obrazce že večkrat izpolnjeval. Torej je objava takih delovnih mest čista malomarnost tistega, ki je prijavil prosto delovno mesto.

Kar se tiče ustave, nebi vedel. Tudi če obstaja taka ustavna 'pravica', da si obveščen tudi o delovnih mestih, katera te bodo pahnila v še večjo bedo od tiste, v kateri se nahajaš, to še ne pomeni, da se mora taka prosta delovna mesta tretirati enako kot ostalq 'resna'. Če nič drugega, bi jih lahko označil kot 'rizična'. Tistim, ki bi jih napotil na razgovor pa dovolil, da ga zavrnejo brez posledic (po opravljenem razgovoru).

Ne vem, kaj zakonodaja na tem področju dovoljuje in kaj ne. Zagotovo pa se da v okviru zakonodaje izvesti določeno diferenciacijo in iskalcem posredovati ustrezno opozorilo, ko se gre za vprašljiva podjetja. Smisel Zavoda ne more in ne sme biti, da ljudi spravlja v slabši položaj od tega, v katerem se nahajajo.
Tudi v primeru zgoraj, bi po moje lahko Zavod že ob prijavi dodal opozorilo, da je predvidena bruto plača bistveno pod pričakovanim prihodkom za navedena znanja.
Kaj ni neko načelo, da je treba varovati šibkejšega? V tem primeru je šibkejši iskalec zaposlitve, nesojeni delodajalec pa tisti, ki je močnejši in tako z njim ni treba delati v rokavicah. Ampak ja - Zavod ni 'organizacija' v službi iskalcev dela. Je zgolj organizacija v službi trenutne politike, da s pomočjo različnih prijemov zmanjšuje statistično število iskalcev zaposlitve. Koliko je dejansko brezposelnih, nikogar ne zanima - bi politiki pokvarilo veselje.

Scaramouche ::

Namesto da ga trolate po mailu, se tukaj ventilirate..

Mufasa ::

Kot je že nekdo ugotovil...800brut daj zavarvanje/vrtec pocen pa še jurja+ kuverta konc meseca..klasičen gig pod alpami... Occams Razor pa to...
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Zstiller ::

Odlično penzija bo pa 200€. Ne vidim razloga, da bi sam sebi škodo delal.

next3steps ::

šernk je izjavil:

GupeM je izjavil:

Tudi, če je znesek neto, je prenizek.

  1. Obvladati moraš 3 (!) tuje jezike, kjer sta 2 precej redka,

  2. imeti moraš 2. stopnjo visokošolske iobrazbe, kar pomeni magisterij po novem sistemu,

  3. imeti moraš 3 leta delovnih izkušenj,

  4. obvladati moraš pisarniške programe (Word, Excel),

  5. obvladati moraš delo s podatkovnimi bazami,

  6. obvladati moraš omrežja in operacijske sisteme,

  7. obvladati moraš grafično oblikovanje,

  8. no, vsaj pri programiranju rabiš samo osnove...


Če zgoraj našteto ni vsaj za 2500EUR NETO plače ...

Edit: popravil neto znesek.


a kje piše, da ti ne bodo dvignili plače čez 2 meseca na 5.000eur? če se izkažeš z znanjem ne vidim problema, da jim čez 2 meseca rečeš: dvignite mi plačo ali pa grem. preizkusna doba to tudi omogoča.

večina bi vas rada:
- 2000eur neto
- delovnik od 7 do 15 ure, z pol ure plačane malice
- 30 dni dopusta letno
ker si to pač zaslužite. Oprosti, meni prav nič ne pomaga doktor strojništva, ki na faxu ni imel ene ocene 9, če ne zna kljunastega merila prijet v roke, ne zna enega 3d modelirnika, zna pa ta trenutk mi recitirat 3/4 strojniškega priročnika (z namenom se ga ima ob sebi, da se ga ne učiš na pamet). in takemu če daš minimalca bi imel preveč. razen če ne rabiš te osebo zaradi standarda.

če bi bil brez službe, izpolnjeval vsaj polovico kriterijev bi se na ta oglas prijavil, tako kot sem na isti dan šel na razgovor za službo za strojnega inžinirja in za prodajalca. jebat ga po pol leta dela zame ni bilo, preklical sem vse večje firme v radiju 30km in bil pripravljen za 2 leti delat tudi kaj drugega. Osebno tudi podpiram, da vsak inžinir najprej spozna proizvodnjo in potem postane šef proizvodnje, da se problemom izogneš lahko že v fazi načrtovanja.

Ne ker si želite. Ker zahtevamo. Znanje ni poceni. Tekoče znanje treh tujih jezikov, od tega 2 težjih oziroma za nas enega zelo težkega je vredno vsaj 2 do 3x tvojega zneska. Delo kakopak od ponedeljka do petka. 25 dni dopusta se mi zdi sprejemljivo.

>ker si to pač zaslužite. Oprosti, meni prav nič ne pomaga doktor strojništva, ki na faxu ni imel ene ocene 9, če ne zna kljunastega merila prijet v roke, ne zna enega 3d modelirnika, zna pa ta trenutk mi recitirat 3/4 strojniškega priročnika (z namenom se ga ima ob sebi, da se ga ne učiš na pamet). in takemu če daš minimalca bi imel preveč. razen če ne rabiš te osebo zaradi standarda.
Ker si polpismeni. Če hočeš nekoga, ki zna ti meter v roko prijeti, lah zaposliš kar nekoga, ki je dokončal samo osnovno šolo. Za kaj več pa le zaposli za to specializiranega človeka in ga tudi ustrezno plačaj.
jebeni hipokriti.

bambam20 je izjavil:

Kje pa piše, da bo v resnici imel tako nizko plačo? V sloveniji je standard zaradi previsoke obdavčitve 700 neto se prikaže. 2000€ pa na roko.

Na roko lahko samo meni samo še gospodične urejajo stvari (if you know what i mean). Tistih 2000evriča na črno na roko pač ni plača.

Zgodovina sprememb…

next3steps ::

bluefish je izjavil:

Če misliš, da firme top kadre iščejo na Zavodu...

Saj nit bottom low kadrov več ne iščejo na Zavodu - se pravi tiste, ki plačajo minimalno.

šernk ::

Ne ker si želite. Ker zahtevamo. Znanje ni poceni. Tekoče znanje treh tujih jezikov, od tega 2 težjih oziroma za nas enega zelo težkega je vredno vsaj 2 do 3x tvojega zneska. Delo kakopak od ponedeljka do petka. 25 dni dopusta se mi zdi sprejemljivo.


me veseli za vse, ki ste svoje znanje sposobni prodati lahko tudi za 20.000 eur na mesec. Me ne moti. Japonščina je morda eden težjih jezikov za nas tega ne vem, poznam pa kar nekaj ljudi, ki je študiralo takšne in podobne jezike iz veselja in jim zadeva sedaj ne pomaga nič, ker ne morejo najti službe.

torej
- lahko delaš v proizvodnji za tekočim trakom za 500eur/mesec (sem delal en mesec in slabšega dela ni, počitek je točno določen, kdaj lahko obrišeš nos je točno določeno, kdaj greš na WC je točno določeno)
- lahko vzameš to službo, ki te morda celo veseli za 800 eur/mesec (kaj je napisano v samih zahtevah je v končni fazi popolnoma nepomembno, v večjih firmah to pišejo na kadrovski službi in se jim tudi sanja ne kaj se v resnici počne v podjetju, tudi sam sem prišel v službo kjer dvem od 5ih kriterijev niti ustrezal nisem glede na razpis)
- lahko si doma za 270eur/mesec seveda je to najboljša izbira ane?

ps.: poznam osebo, ki je šla iz 2500eur plače na 900eur. razlog? za 2500 eur je bilo treba delat po 12-14 ur dnevno in življenja nimaš.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

D3m ::

šernk je izjavil:

Ne ker si želite. Ker zahtevamo. Znanje ni poceni. Tekoče znanje treh tujih jezikov, od tega 2 težjih oziroma za nas enega zelo težkega je vredno vsaj 2 do 3x tvojega zneska. Delo kakopak od ponedeljka do petka. 25 dni dopusta se mi zdi sprejemljivo.


me veseli za vse, ki ste svoje znanje sposobni prodati lahko tudi za 20.000 eur na mesec. Me ne moti. Japonščina je morda eden težjih jezikov za nas tega ne vem, poznam pa kar nekaj ljudi, ki je študiralo takšne in podobne jezike iz veselja in jim zadeva sedaj ne pomaga nič, ker ne morejo najti službe.

torej
- lahko delaš v proizvodnji za tekočim trakom za 500eur/mesec (sem delal en mesec in slabšega dela ni, počitek je točno določen, kdaj lahko obrišeš nos je točno določeno, kdaj greš na WC je točno določeno)
- lahko vzameš to službo, ki te morda celo veseli za 800 eur/mesec (kaj je napisano v samih zahtevah je v končni fazi popolnoma nepomembno, v večjih firmah to pišejo na kadrovski službi in se jim tudi sanja ne kaj se v resnici počne v podjetju, tudi sam sem prišel v službo kjer dvem od 5ih kriterijev niti ustrezal nisem glede na razpis)
- lahko si doma za 270eur/mesec seveda je to najboljša izbira ane?

ps.: poznam osebo, ki je šla iz 2500eur plače na 900eur. razlog? za 2500 eur je bilo treba delat po 12-14 ur dnevno in življenja nimaš.


I married one.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mufasa ::

Zstiller je izjavil:

Odlično penzija bo pa 200€. Ne vidim razloga, da bi sam sebi škodo delal.


Kot da je mladičem ki so jim stari rešili stanovanjski problem in mladini nasploh, to važn.

Še celo ankete obstajajo kako noben mlajši ne računa na penzijo..kakorkoli midva misliva da je to nespametno početje, dejstva da mladi tko razmišljajo, ne spremeni.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

The Player ::

Ne vem zakaj se toliko osredotočate na plačo.

V 99,8% primerov razpisov plača sploh ni omenjena oz. redko najdeš razpis, ki že od štarta navede višino plače. Če si iskalec 1. zaposlitve in če plača ni omenjena na razpisu, je le ta drugega pomena. Če pa iščeš nekaj boljšega po tem ko si dobil 1. zaposlitev pa je to že druga zgodba, saj nočeš iti iz slabega na slabše.

Se pa definitivno strinjam, da za zahtevno delo naj bo tudi plača temu primerna, kar v zgornjem razpisu definitivno ni.

Ali pa ko greš na razgovor za pomivalca in ti rečejo, da nisi dober, ker nimaš izkušenj :))

Machete ::

Mufasa je izjavil:

Zstiller je izjavil:

Odlično penzija bo pa 200€. Ne vidim razloga, da bi sam sebi škodo delal.

Kot da je mladičem ki so jim stari rešili stanovanjski problem in mladini nasploh, to važn.
Še celo ankete obstajajo kako noben mlajši ne računa na penzijo..kakorkoli midva misliva da je to nespametno početje, dejstva da mladi tko razmišljajo, ne spremeni.


Pa se ti zdi nujno nespametno? Sam sem malo nad 30 pa podobno razmišljam.
Samo odtegujejo pa mi še vedno mesečno.. Moti me, da nimam možnosti uradne izbire, da si jo sam zagotovim.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

-valvoline- ::

Heh, taki perverzni oglasi z smesno nizkimi placami so zgolj sminke, pac po dolocenem obdobju objavljenega oglasa ce zavod ne zagotovi ustreznega kandidata pripravljenega za delo (v slo ga itak ne bo dobo z taksnimi ali drugacnimi zahtevami za minimalno placo), potem delodajalec dobi pravico prpeljat crnca iz tujine. To je bistvo taksnih *fake* oglasov, da zaposlijo tujce ponavad z bivse juge k bodo delal za drobiz.

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

-valvoline- je izjavil:

Heh, taki perverzni oglasi z smesno nizkimi placami so zgolj sminke, pac po dolocenem obdobju objavljenega oglasa ce zavod ne zagotovi ustreznega kandidata pripravljenega za delo (v slo ga itak ne bo dobo z taksnimi ali drugacnimi zahtevami za minimalno placo), potem delodajalec dobi pravico prpeljat crnca iz tujine. To je bistvo taksnih *fake* oglasov, da zaposlijo tujce ponavad z bivse juge k bodo delal za drobiz.

Druga varianta bi bila, da je delavec že izbran, pa nočejo imeti preveč prijav.

RockyS ::

bluefish je izjavil:

Če misliš, da firme top kadre iščejo na Zavodu...


V zadnjem času sem na facebook-u opazil vse več sponzoriranih objav/oglasov kjer iščejo programerje. To se mi zdi še slabše.

St235 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

St235 je izjavil:


Filtiranje kot ga predlagas bi bilo v nasprotju z ustavnim nacelom dostopnosti delovnih mest. Zavod MORA objavit vsako tako zadevo, cetudi nekdo pricakuje, da bo najel vrhunskega inzinirja z 10 let let delovne dobe in znanjem 20 jezikov za minimalca. Prav tako kot mora objavit tudi popolnoma vsa delovna mesta cetudi je kandidat ze zbran v naprej.

Povsem enako velja za podjetja z blokiranimi TRR. Ce podjetje isce zaposlenega ima iskalec zaposlitve ustavno zagotovljeno pravico, da je z delovnim mestom seznanjen.

Od kje ti, da mora Zavod objaviti tudi delovna mesta, za katera je kandidat znan že v naprej? Ko daš vlogo na Zavod, označiš 'brez objave' na obrazcu, pa stvar ne bo objavljena. Vem iz prakse, ker sem te obrazce že večkrat izpolnjeval. Torej je objava takih delovnih mest čista malomarnost tistega, ki je prijavil prosto delovno mesto.


Zavod mora in tudi objavi popolnoma vsako delovno mesto. Tisto kar pokljukas vpliva samo na to ali se bo delovno mesto aktivno oglasevalo (vkljuceno v search) ali ne. Zavod bo se vedno zadevo objavil.

Najdes pa zadevo tukaj:
http://www.ess.gov.si/iskalci_zaposlitv...

Pod iskalnikom je link na preglednico kjer so popolnoma vsa delovna mesta.

mojca ::

Na linku z oglasi se najdejo tudi druge cvetke. Recimo iščejo družboslovca (diplomanta socialnega dela) za vodenje projekta oz. nasploh čisto družboslovne naloge (izkušnje na področju dela z ranljivimi ciljnimi skupinami, občutek in veselje za delo z ljudmi, odlične komunikacijske sposobnosti in sposobnost timskega dela) in med zahteve dodajo:

- urejevalniki besedil - zahtevno
- delo s preglednicami - zahtevno
- delo z bazami podatkov - zahtevno
- programiranje - zahtevno
- poznavanje računalniških omrežij - zahtevno
- poznavanje operacijskih sistemov - zahtevno
- računalniško oblikovanje - zahtevno

ne da bi kjerkoli napisali, da bo tovrstno delo potrebno. Kaj točno sem spregledala?

Rias Gremory ::

Kot so že omenili, možnost je da je kandidat že izbran, ali pa to kar je @-valvoline- napisal (5 stran) ali pa se zaradi lenobe nekaj na hitro naredi.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

link_lank ::

šernk je izjavil:

kdor z 800 eur ni zadovoljen prvo leto je zaradi mene lahko doma. vendar naj ne vleče socialne!!!

Huh?!? Obvladanje treh tujih jezikov za minimalno placilo? V taksnem primeru doprineses k uspehu firme korenito vec in si zasluzis posteno placilo. Sram bi me bilo, ce bi se na oglas odzval in sprejel ponudbo pod taksnimi pogoji kot so napisani v oglasu.

Zavdeajmo se, da je podjetje uspesno zaradi zaposlenih in ne obratno.

link_lank ::

šernk je izjavil:

GupeM je izjavil:

Tudi, če je znesek neto, je prenizek.

  1. Obvladati moraš 3 (!) tuje jezike, kjer sta 2 precej redka,

  2. imeti moraš 2. stopnjo visokošolske iobrazbe, kar pomeni magisterij po novem sistemu,

  3. imeti moraš 3 leta delovnih izkušenj,

  4. obvladati moraš pisarniške programe (Word, Excel),

  5. obvladati moraš delo s podatkovnimi bazami,

  6. obvladati moraš omrežja in operacijske sisteme,

  7. obvladati moraš grafično oblikovanje,

  8. no, vsaj pri programiranju rabiš samo osnove...


Če zgoraj našteto ni vsaj za 2500EUR NETO plače ...

Edit: popravil neto znesek.


a kje piše, da ti ne bodo dvignili plače čez 2 meseca na 5.000eur? če se izkažeš z znanjem ne vidim problema, da jim čez 2 meseca rečeš: dvignite mi plačo ali pa grem. preizkusna doba to tudi omogoča.

večina bi vas rada:
- 2000eur neto
- delovnik od 7 do 15 ure, z pol ure plačane malice
- 30 dni dopusta letno
ker si to pač zaslužite. Oprosti, meni prav nič ne pomaga doktor strojništva, ki na faxu ni imel ene ocene 9, če ne zna kljunastega merila prijet v roke, ne zna enega 3d modelirnika, zna pa ta trenutk mi recitirat 3/4 strojniškega priročnika (z namenom se ga ima ob sebi, da se ga ne učiš na pamet). in takemu če daš minimalca bi imel preveč. razen če ne rabiš te osebo zaradi standarda.

če bi bil brez službe, izpolnjeval vsaj polovico kriterijev bi se na ta oglas prijavil, tako kot sem na isti dan šel na razgovor za službo za strojnega inžinirja in za prodajalca. jebat ga po pol leta dela zame ni bilo, preklical sem vse večje firme v radiju 30km in bil pripravljen za 2 leti delat tudi kaj drugega. Osebno tudi podpiram, da vsak inžinir najprej spozna proizvodnjo in potem postane šef proizvodnje, da se problemom izogneš lahko že v fazi načrtovanja.

Daj bodi resen. Delodajalec, ki ima namen placati delavca 5k objavi oglas, ki vsebuje minimalno placilo. Preprosto, oglas je fiktiven. Se ne splaca niti telefona dvigniti.

Edit: Objavljeno placilo je signal. Signal, kaksnega delavca zelis. Strokovnjaka, ki ga bos zelo dobro placal, ali se ti je**.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_lank ()

link_lank ::

-valvoline- je izjavil:

Heh, taki perverzni oglasi z smesno nizkimi placami so zgolj sminke, pac po dolocenem obdobju objavljenega oglasa ce zavod ne zagotovi ustreznega kandidata pripravljenega za delo (v slo ga itak ne bo dobo z taksnimi ali drugacnimi zahtevami za minimalno placo), potem delodajalec dobi pravico prpeljat crnca iz tujine. To je bistvo taksnih *fake* oglasov, da zaposlijo tujce ponavad z bivse juge k bodo delal za drobiz.

Delodajalec ima pravico takoj pripeljati kandidata iz tujine. Po zakonu ni omejen na kandidate slovenske narodnosti. Edino obvezo, ki jo ima je objaviti oglas. To tudi stori. Zato se pojavijo oglasi kot je zgornji...

PrihajaNodi ::

link_lank je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Heh, taki perverzni oglasi z smesno nizkimi placami so zgolj sminke, pac po dolocenem obdobju objavljenega oglasa ce zavod ne zagotovi ustreznega kandidata pripravljenega za delo (v slo ga itak ne bo dobo z taksnimi ali drugacnimi zahtevami za minimalno placo), potem delodajalec dobi pravico prpeljat crnca iz tujine. To je bistvo taksnih *fake* oglasov, da zaposlijo tujce ponavad z bivse juge k bodo delal za drobiz.

Delodajalec ima pravico takoj pripeljati kandidata iz tujine. Po zakonu ni omejen na kandidate slovenske narodnosti. Edino obvezo, ki jo ima je objaviti oglas. To tudi stori. Zato se pojavijo oglasi kot je zgornji...



Iz tujine ali evropske unije?

Mato989 ::

šernk je izjavil:

GupeM je izjavil:

Tudi, če je znesek neto, je prenizek.

  1. Obvladati moraš 3 (!) tuje jezike, kjer sta 2 precej redka,

  2. imeti moraš 2. stopnjo visokošolske iobrazbe, kar pomeni magisterij po novem sistemu,

  3. imeti moraš 3 leta delovnih izkušenj,

  4. obvladati moraš pisarniške programe (Word, Excel),

  5. obvladati moraš delo s podatkovnimi bazami,

  6. obvladati moraš omrežja in operacijske sisteme,

  7. obvladati moraš grafično oblikovanje,

  8. no, vsaj pri programiranju rabiš samo osnove...


Če zgoraj našteto ni vsaj za 2500EUR NETO plače ...

Edit: popravil neto znesek.


a kje piše, da ti ne bodo dvignili plače čez 2 meseca na 5.000eur? če se izkažeš z znanjem ne vidim problema, da jim čez 2 meseca rečeš: dvignite mi plačo ali pa grem. preizkusna doba to tudi omogoča.

večina bi vas rada:
- 2000eur neto
- delovnik od 7 do 15 ure, z pol ure plačane malice
- 30 dni dopusta letno
ker si to pač zaslužite. Oprosti, meni prav nič ne pomaga doktor strojništva, ki na faxu ni imel ene ocene 9, če ne zna kljunastega merila prijet v roke, ne zna enega 3d modelirnika, zna pa ta trenutk mi recitirat 3/4 strojniškega priročnika (z namenom se ga ima ob sebi, da se ga ne učiš na pamet). in takemu če daš minimalca bi imel preveč. razen če ne rabiš te osebo zaradi standarda.

če bi bil brez službe, izpolnjeval vsaj polovico kriterijev bi se na ta oglas prijavil, tako kot sem na isti dan šel na razgovor za službo za strojnega inžinirja in za prodajalca. jebat ga po pol leta dela zame ni bilo, preklical sem vse večje firme v radiju 30km in bil pripravljen za 2 leti delat tudi kaj drugega. Osebno tudi podpiram, da vsak inžinir najprej spozna proizvodnjo in potem postane šef proizvodnje, da se problemom izogneš lahko že v fazi načrtovanja.



Point te teme je v tem, da če bi jaz izpolnjeval več kot 50% kriterijev iz tega oglasa za delo, in bi videl 800€ pa najsi bo neto ali bruto, bi se mi to zdela groba žalitev mojih sposobnosti oz. naučenega...

Da bi vsaj napisali 800€ 1 mesec poiskusne dobe, nato 2.500€ ob uspešno opravljenem preizkusu... ampak ne... To je kot da bi želel Bill Gatesa za 3,80€ na uro prek napotnice :)

St235 ::

In zato se pač ne prijaviš na tako delovno mesto. Veš koliko nesposobnih in nepismenih bedakov se ti prijavi na delovno mesto in moraš prav tako pregledat njihov CV in jim poslat odgovor. Po logiki v tej temi, bi moral zavod tudi določenim fizičnim osebam prepovedat, da se prijavljajo na delovna mesta.

Mato989 ::

St235 je izjavil:

In zato se pač ne prijaviš na tako delovno mesto. Veš koliko nesposobnih in nepismenih bedakov se ti prijavi na delovno mesto in moraš prav tako pregledat njihov CV in jim poslat odgovor. Po logiki v tej temi, bi moral zavod tudi določenim fizičnim osebam prepovedat, da se prijavljajo na delovna mesta.


Tako je se pač ne prijaviš, samo potem je potrebno delodajalcu tudi povedat da ne jokat po medijih da ni delavcev, od kje je že to znano v zadnjih dneh oz tednih??? Revoz kajne?

PrihajaNodi ::

St235 je izjavil:

In zato se pač ne prijaviš na tako delovno mesto. Veš koliko nesposobnih in nepismenih bedakov se ti prijavi na delovno mesto in moraš prav tako pregledat njihov CV in jim poslat odgovor. Po logiki v tej temi, bi moral zavod tudi določenim fizičnim osebam prepovedat, da se prijavljajo na delovna mesta.


To je približno tako kot bi prodajal defekten produkt.

St235 ::

Mato989 je izjavil:

St235 je izjavil:

In zato se pač ne prijaviš na tako delovno mesto. Veš koliko nesposobnih in nepismenih bedakov se ti prijavi na delovno mesto in moraš prav tako pregledat njihov CV in jim poslat odgovor. Po logiki v tej temi, bi moral zavod tudi določenim fizičnim osebam prepovedat, da se prijavljajo na delovna mesta.


Tako je se pač ne prijaviš, samo potem je potrebno delodajalcu tudi povedat da ne jokat po medijih da ni delavcev, od kje je že to znano v zadnjih dneh oz tednih??? Revoz kajne?


In nesposobnim delavcem prepovedat jokat da ni dela.

Mato989 ::

St235 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

St235 je izjavil:

In zato se pač ne prijaviš na tako delovno mesto. Veš koliko nesposobnih in nepismenih bedakov se ti prijavi na delovno mesto in moraš prav tako pregledat njihov CV in jim poslat odgovor. Po logiki v tej temi, bi moral zavod tudi določenim fizičnim osebam prepovedat, da se prijavljajo na delovna mesta.


Tako je se pač ne prijaviš, samo potem je potrebno delodajalcu tudi povedat da ne jokat po medijih da ni delavcev, od kje je že to znano v zadnjih dneh oz tednih??? Revoz kajne?


In nesposobnim delavcem prepovedat jokat da ni dela.


Saj pravim, v zadnjem času je to bolj domena delodajalcev... ne pomnim nazadnje kdaj je kdo po tvju in medijih jokal da ni dela... se pa elo dobro spomnim revoza :)

next3steps ::

St235 je izjavil:

In zato se pač ne prijaviš na tako delovno mesto. Veš koliko nesposobnih in nepismenih bedakov se ti prijavi na delovno mesto in moraš prav tako pregledat njihov CV in jim poslat odgovor. Po logiki v tej temi, bi moral zavod tudi določenim fizičnim osebam prepovedat, da se prijavljajo na delovna mesta.

Ravno obratno. Se prijaviš in ne greš.
Ali pa če imaš še kakšen cekinček več, katerega ti ni škoda, se prijaviš, opraviš razgovor, nato pokažeš sredinca in oddideš.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dopolnitev starosti 26 let (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10620060 (16255) cegu
»

Slovenci ne bomo delali za minimalno plačo! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15831906 (26610) Mr.B
»

Prisilno delo, ki te napoti ZRSZ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6723332 (20842) Invictus

Več podobnih tem