» »

Smešni oglasi zavoda za zaposlovanje

Smešni oglasi zavoda za zaposlovanje

«
1
2 3 4

PrihajaNodi ::

Znanec mi je zopet poslal oglas ob katerem sem se nasmejal do solz.



Bo RS. kdaj ukinila ta "zavod", ki ne prinaša nobene dodane vrednosti? Zaposleni na uradu se dejansko delajo norca iz ljudi.

šernk ::

kaj točno je pri tem problem?

zavod je sicer res namenjen samo temu, da imamo nekaj 100 manj brezposelnih oseb, ki so zaposleni na zavodu. V 6ih mesecih, kar sem bil brez službe sem od njih dobil točno en brezplačni posvet, ki je bil zame popolna izguba časa, za državo pa izguba denarja.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Smurf ::

Sej oglas je vredu, verjetno so se edino zatipkali pri bruto placi in pozabili se eno 0 na koncu.

jtothek ::

Univerzitetna izobrazba, tri leta izkušenj, tekoče znanje japonščine in ruščine in vse to za 800 evrov bruto.

PrihajaNodi ::

jtothek je izjavil:

Univerzitetna izobrazba, tri leta izkušenj, tekoče znanje japonščine in ruščine in vse to za 800 evrov bruto.


V tujini se že nekaj časa navaja neto plača:)

Siddh ::

+ znanje programiranja in baz, ter poznavanje operacijskih sistemov.


šernk ::

kdor z 800 eur ni zadovoljen prvo leto je zaradi mene lahko doma. vendar naj ne vleče socialne!!!
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

MTB ::

šernk je izjavil:

kdor z 800 eur ni zadovoljen prvo leto je zaradi mene lahko doma. vendar naj ne vleče socialne!!!
- ti očitno ne veš kaj pomeni bruto.

jtothek ::

šernk je izjavil:

kdor z 800 eur ni zadovoljen prvo leto je zaradi mene lahko doma. vendar naj ne vleče socialne!!!


To je neto minimalna plače. Hočejo nekoga, ki ima že tri leta izkušenj in že zaradi izkušenj samih ne more imeti minimalne plače. Pa da ne omenimo, koliko ljudi ve japonsko in rusko, teh hkrati še v prostem času malo programira. Če taki človek obstaja si že zaradi spobnosti zasluži več kot pa povprečno slovensko plačo.

To je kot, da bi jaz dal oglas: Kupim odlično ohranjenega 2 leta starega BMW M3 z pod 10k Km za 3 jurje.

Heavy ::

šernk je izjavil:

kdor z 800 eur ni zadovoljen prvo leto je zaradi mene lahko doma. vendar naj ne vleče socialne!!!



Od tega dobiš nakazano nekaj pod 600€. In nekdo z znanjem angleščine, ruščine in japonščine bi šel delat pri nas za minimalca, ali bi šel v tujino kjer bi z 0 let izkušenj dobil par jurjev?
#TeamFelix

mulc007 ::

Ni čudno da jih vedno več zapušča državo in se na zavodu hvalijo da je čedalje manj brezposelnih :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

Tr0n ::

Ni treba pretiravat. To je zgolj en oglas, ki je pac objavljen. Ne vem tocno, kaj je point te teme; da bi naj Zavod boljse filtriral oglase?

Zavod objavi, ti pa se potem odlocis, ce te zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

PrihajaNodi ::

Tr0n je izjavil:

Ni treba pretiravat. To je zgolj en oglas, ki je pac objavljen. Ne vem tocno, kaj je point te teme; da bi naj Zavod boljse filtriral oglase?

Oni objavi, ti pa se potem odlocis, ce te zanima.



en oglas? Jih je sicer več, med drugim tudi tisti iz Revoza, kjer je zavod "sponzoruša" agencijam in reklamira delo v Revozu, kjer tja ne bi odšli niti Romuni.

Gre se zato da se država dela norca iz državljanov. Še posebno smešno je, ko se sedaj promovira Magno in 200 novih delovnih mest od katerih bo 15.000 prijavljenih verjetno z diplomami FDV.

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

Tudi, če je znesek neto, je prenizek.

  1. Obvladati moraš 3 (!) tuje jezike, kjer sta 2 precej redka,

  2. imeti moraš 2. stopnjo visokošolske iobrazbe, kar pomeni magisterij po novem sistemu,

  3. imeti moraš 3 leta delovnih izkušenj,

  4. obvladati moraš pisarniške programe (Word, Excel),

  5. obvladati moraš delo s podatkovnimi bazami,

  6. obvladati moraš omrežja in operacijske sisteme,

  7. obvladati moraš grafično oblikovanje,

  8. no, vsaj pri programiranju rabiš samo osnove...


Če zgoraj našteto ni vsaj za 2500EUR NETO plače ...

Edit: popravil neto znesek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Tr0n ::

PrihajaNodi je izjavil:

Gre se zato da se država dela norca iz državljanov. Še posebno smešno je, ko se sedaj promovira Magno in 200 novih delovnih mest od katerih bo 15.000 prijavljenih verjetno z diplomami FDV.

Ne razumem, kako se dela norca.

Saj si dovolj pameten, da sam razberes iz oglasa, ce te omenjeno delo zanima in je primerno glede na tvoje kvalifikacije, izkusnje in potrebe po financah.

Na tak oglas pac ne bodo dobili veliko CVjev, in je to to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

PrihajaNodi ::

Tr0n je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Gre se zato da se država dela norca iz državljanov. Še posebno smešno je, ko se sedaj promovira Magno in 200 novih delovnih mest od katerih bo 15.000 prijavljenih verjetno z diplomami FDV.

Ne razumem, kako se dela norca.

Saj si dovolj pameten, da sam razberes iz oglasa, ce te omenjeno delo zanima in je primerno glede na tvoje kvalifikacije, izkusnje in potrebe po financah.


Zadnji del tvojega stavka glede na omenjeni oglas nikakor ni usklajen s stvarnostjo. Zaposleni na zavodu pa niso niti tega sposobni da bi filtrirali oglase.

Zgodovina sprememb…

AndrejS ::

Večji problem so oglasi firm na zavodu, katere imajo blokirane račune. Kdor ne preveri - niti prve plače ne dobi

SeMiNeSanja ::

Neke minimalne kriterije pa bi vendarle lahko imeli pri sprejemanju tovrstnih oglasov.

Še večja žalost pa je, da potem tudi dejansko kakšnega reveža napotijo na razgovor. Tu bi morali imeti jasne kriterije, kaj je še sprejemljivo, da bo Zavod sodeloval pri iskanju kandidatov.

Druga možnost pa je, da se gre zgolj za črpanje kakšnih subvencij, kjer je kandidat že znan, pa so ga polomili pri izpolnjevanju obrazca za objavo na Zavodu.

Tr0n ::

PrihajaNodi je izjavil:

Zadnji del tvojega stavka glede na omenjeni oglas nikakor ni usklajen s stvarnostjo. Zaposleni na zavodu pa niso niti tega sposobni da bi filtrirali oglase.

Saj ni njihovo delo, da preverjajo in brisejo za tebe "nepomembne" oglase. Mogoce se pa najde nekdo, ki bi ga to delo zanimalo in je trenutno pac v stiski in nima druge izbire.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

PrihajaNodi ::

Tr0n je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Zadnji del tvojega stavka glede na omenjeni oglas nikakor ni usklajen s stvarnostjo. Zaposleni na zavodu pa niso niti tega sposobni da bi filtrirali oglase.

Saj ni njihovo delao, da azurirajo oglase. Mogoce se pa najde nekdo, ki bi ga to delo zanimalo in je trenutno pac v stiski in nima druge izbire.


Kaj pa je njihovo delo? Se pravi zavod podpira revščino in bedo tistih, ki so v stiski in morajo sprejeti delo kot sužnji? S takšnim znanjem človek nima kaj početi v Sloveniji.

p.s. zdaj samo še čakam da moderator zapre temo s stavkom: "dovolj pizdenja čez državo"

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kaj pa je njihovo delo? Se pravi zavod podpira revščino in bedo tistih, ki so v stiski in morajo sprejeti delo kot sužnji? S takšnim znanjem človek nima kaj početi v Sloveniji.

Saj pravim; zavod objavi oglas, ti pa se odlocis, ce je to nekaj zate ali ne.

Ce te prav razumem predlagas, da enostavno ne objavljajo oglasov, ki ponujajo minimalno placo? Ne vem, kaj bi rad povedal.

PrihajaNodi ::

Tr0n je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Kaj pa je njihovo delo? Se pravi zavod podpira revščino in bedo tistih, ki so v stiski in morajo sprejeti delo kot sužnji? S takšnim znanjem človek nima kaj početi v Sloveniji.

Saj pravim; zavod objavi oglas, ti pa se odlocis, ce je to nekaj zate ali ne.

Ce te prav razumem predlagas, da enostavno ne objavljajo oglasov, ki ponujajo minimalno placo? Ne vem, kaj bi rad povedal.


To kar zavod počne je zajebavanje državljanov RS.

Da ne omenjamo ta ima oseba e-mail z gmailom telefonska številka 068...

Zgodovina sprememb…

jtothek ::

PrihajaNodi je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Ni treba pretiravat. To je zgolj en oglas, ki je pac objavljen. Ne vem tocno, kaj je point te teme; da bi naj Zavod boljse filtriral oglase?

Oni objavi, ti pa se potem odlocis, ce te zanima.



en oglas? Jih je sicer več, med drugim tudi tisti iz Revoza, kjer je zavod "sponzoruša" agencijam in reklamira delo v Revozu, kjer tja ne bi odšli niti Romuni.

Gre se zato da se država dela norca iz državljanov. Še posebno smešno je, ko se sedaj promovira Magno in 200 novih delovnih mest od katerih bo 15.000 prijavljenih verjetno z diplomami FDV.


Država tu nima nič poleg. Gre se za to, da delodajalci zahtevajo nemogoče zahteve. Verjetno tudi zato, ker so med krizo ljudje bili obupani in so sprejemalo dela, ki so bila plačana pod realno dodano vrednostjo delavcev.

To dotično podjetje pa bo verjetno moralo zmanjšati zahteve ali pa orenk zvišati plači, da bo dobilo delavca, ker človeka kot ga iščeno že verjetno ima službo in je veliko boljše plačana kot oni ponujajo.

vsakdanji ::

A lahko kdo deli kakšno izkušnjo kako je biti zaposlen pri S&t ?

RockyS ::

Tak kot v javni upravi, priprave na mobilno verzijo portalo potekajo že dve leti :) Vmes nekje se je odkrilo da sistem ni kompatibilen z najbolj razširjeno aplikacijo za branje forumov - tapatalk tako da bo se verjetno šlo v razvoj lastne aplikacije. Med tem še čakajo da se zaključi javni razpis za nabavo certifikata, ki bi deloval tudi na trenutni mobilnikom prilagojeni strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

PrihajaNodi ::

jtothek je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Ni treba pretiravat. To je zgolj en oglas, ki je pac objavljen. Ne vem tocno, kaj je point te teme; da bi naj Zavod boljse filtriral oglase?

Oni objavi, ti pa se potem odlocis, ce te zanima.



en oglas? Jih je sicer več, med drugim tudi tisti iz Revoza, kjer je zavod "sponzoruša" agencijam in reklamira delo v Revozu, kjer tja ne bi odšli niti Romuni.

Gre se zato da se država dela norca iz državljanov. Še posebno smešno je, ko se sedaj promovira Magno in 200 novih delovnih mest od katerih bo 15.000 prijavljenih verjetno z diplomami FDV.


Država tu nima nič poleg. Gre se za to, da delodajalci zahtevajo nemogoče zahteve. Verjetno tudi zato, ker so med krizo ljudje bili obupani in so sprejemalo dela, ki so bila plačana pod realno dodano vrednostjo delavcev.

To dotično podjetje pa bo verjetno moralo zmanjšati zahteve ali pa orenk zvišati plači, da bo dobilo delavca, ker človeka kot ga iščeno že verjetno ima službo in je veliko boljše plačana kot oni ponujajo.



Kako nima država nič poleg, če pa plačuje te ljudi, ki so tam zaposleni?

šernk ::

GupeM je izjavil:

Tudi, če je znesek neto, je prenizek.

  1. Obvladati moraš 3 (!) tuje jezike, kjer sta 2 precej redka,

  2. imeti moraš 2. stopnjo visokošolske iobrazbe, kar pomeni magisterij po novem sistemu,

  3. imeti moraš 3 leta delovnih izkušenj,

  4. obvladati moraš pisarniške programe (Word, Excel),

  5. obvladati moraš delo s podatkovnimi bazami,

  6. obvladati moraš omrežja in operacijske sisteme,

  7. obvladati moraš grafično oblikovanje,

  8. no, vsaj pri programiranju rabiš samo osnove...


Če zgoraj našteto ni vsaj za 2500EUR NETO plače ...

Edit: popravil neto znesek.


a kje piše, da ti ne bodo dvignili plače čez 2 meseca na 5.000eur? če se izkažeš z znanjem ne vidim problema, da jim čez 2 meseca rečeš: dvignite mi plačo ali pa grem. preizkusna doba to tudi omogoča.

večina bi vas rada:
- 2000eur neto
- delovnik od 7 do 15 ure, z pol ure plačane malice
- 30 dni dopusta letno
ker si to pač zaslužite. Oprosti, meni prav nič ne pomaga doktor strojništva, ki na faxu ni imel ene ocene 9, če ne zna kljunastega merila prijet v roke, ne zna enega 3d modelirnika, zna pa ta trenutk mi recitirat 3/4 strojniškega priročnika (z namenom se ga ima ob sebi, da se ga ne učiš na pamet). in takemu če daš minimalca bi imel preveč. razen če ne rabiš te osebo zaradi standarda.

če bi bil brez službe, izpolnjeval vsaj polovico kriterijev bi se na ta oglas prijavil, tako kot sem na isti dan šel na razgovor za službo za strojnega inžinirja in za prodajalca. jebat ga po pol leta dela zame ni bilo, preklical sem vse večje firme v radiju 30km in bil pripravljen za 2 leti delat tudi kaj drugega. Osebno tudi podpiram, da vsak inžinir najprej spozna proizvodnjo in potem postane šef proizvodnje, da se problemom izogneš lahko že v fazi načrtovanja.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mihec87 ::

šernk je izjavil:

GupeM je izjavil:

Tudi, če je znesek neto, je prenizek.

  1. Obvladati moraš 3 (!) tuje jezike, kjer sta 2 precej redka,

  2. imeti moraš 2. stopnjo visokošolske iobrazbe, kar pomeni magisterij po novem sistemu,

  3. imeti moraš 3 leta delovnih izkušenj,

  4. obvladati moraš pisarniške programe (Word, Excel),

  5. obvladati moraš delo s podatkovnimi bazami,

  6. obvladati moraš omrežja in operacijske sisteme,

  7. obvladati moraš grafično oblikovanje,

  8. no, vsaj pri programiranju rabiš samo osnove...


Če zgoraj našteto ni vsaj za 2500EUR NETO plače ...

Edit: popravil neto znesek.


a kje piše, da ti ne bodo dvignili plače čez 2 meseca na 5.000eur? če se izkažeš z znanjem ne vidim problema, da jim čez 2 meseca rečeš: dvignite mi plačo ali pa grem. preizkusna doba to tudi omogoča.

večina bi vas rada:
- 2000eur neto
- delovnik od 7 do 15 ure, z pol ure plačane malice
- 30 dni dopusta letno
ker si to pač zaslužite. Oprosti, meni prav nič ne pomaga doktor strojništva, ki na faxu ni imel ene ocene 9, če ne zna kljunastega merila prijet v roke, ne zna enega 3d modelirnika, zna pa ta trenutk mi recitirat 3/4 strojniškega priročnika (z namenom se ga ima ob sebi, da se ga ne učiš na pamet). in takemu če daš minimalca bi imel preveč. razen če ne rabiš te osebo zaradi standarda.

če bi bil brez službe, izpolnjeval vsaj polovico kriterijev bi se na ta oglas prijavil, tako kot sem na isti dan šel na razgovor za službo za strojnega inžinirja in za prodajalca. jebat ga po pol leta dela zame ni bilo, preklical sem vse večje firme v radiju 30km in bil pripravljen za 2 leti delat tudi kaj drugega. Osebno tudi podpiram, da vsak inžinir najprej spozna proizvodnjo in potem postane šef proizvodnje, da se problemom izogneš lahko že v fazi načrtovanja.


Iz 800 na 5k v dveh mesecih...yeah right
V oglasu iščejo nekoga z 3 leta izkušenj, ne pa zelenca z faxa..Tako da tvoj strojnik z faxa primer pade v vodo tu..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

PrihajaNodi ::

a kje piše, da ti ne bodo dvignili plače čez 2 meseca na 5.000eur? če se izkažeš z znanjem ne vidim problema, da jim čez 2 meseca rečeš: dvignite mi plačo ali pa grem. preizkusna doba to tudi omogoča.

večina bi vas rada:
- 2000eur neto
- delovnik od 7 do 15 ure, z pol ure plačane malice
- 30 dni dopusta letno
ker si to pač zaslužite. Oprosti, meni prav nič ne pomaga doktor strojništva, ki na faxu ni imel ene ocene 9, če ne zna kljunastega merila prijet v roke, ne zna enega 3d modelirnika, zna pa ta trenutk mi recitirat 3/4 strojniškega priročnika (z namenom se ga ima ob sebi, da se ga ne učiš na pamet). in takemu če daš minimalca bi imel preveč. razen če ne rabiš te osebo zaradi standarda.

če bi bil brez službe, izpolnjeval vsaj polovico kriterijev bi se na ta oglas prijavil, tako kot sem na isti dan šel na razgovor za službo za strojnega inžinirja in za prodajalca. jebat ga po pol leta dela zame ni bilo, preklical sem vse večje firme v radiju 30km in bil pripravljen za 2 leti delat tudi kaj drugega. Osebno tudi podpiram, da vsak inžinir najprej spozna proizvodnjo in potem postane šef proizvodnje, da se problemom izogneš lahko že v fazi načrtovanja.


S takšnimi pogoji kot jih oni zahtevajo dobiš v tujini službo za 2000EUR v začetku brez težav. Težava je v tem, da je slovenski trg dela mrtev. Niti ne veš kako potekajo zaposlitve v tujini, kako si podjetja "kradejo" delavce in zvišujejo plače. Da imaš bolniško, plačan dopust...

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

PrihajaNodi je izjavil:


S takšnimi pogoji kot jih oni zahtevajo dobiš v tujini službo za 2000EUR v začetku brez težav. Težava je v tem, da je slovenski trg dela mrtev. Niti ne veš kako potekajo zaposlitve v tujini, kako si podjetja "kradejo" delavce in zvišujejo plače. Da imaš bolniško, plačan dopust...

Prav, ampak to ni problem zavoda.

Podjetja si drugace "kradejo" delavce tudi v Sloveniji, samo ne za vsak profil.

PrihajaNodi ::

Prav, ampak to ni problem zavoda.


Kje pa?

Podjetja si drugace "kradejo" delavce tudi v Sloveniji, samo ne za vsak profil.


Kako pa? Da preberem to taktiko.

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

Kje pa piše, da bo v resnici imel tako nizko plačo? V sloveniji je standard zaradi previsoke obdavčitve 700 neto se prikaže. 2000€ pa na roko.

mihec87 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Prav, ampak to ni problem zavoda.


Kje pa?

Podjetja si drugace "kradejo" delavce tudi v Sloveniji, samo ne za vsak profil.


Kako pa? Da preberem to taktiko.


Ponudijo par eur več nad minimalca :)

mulc007 ::

na hitro popokajo v žakl in adijo

NSA_Agent ::

PrihajaNodi je izjavil:

Prav, ampak to ni problem zavoda.

Kje pa?

Pri podjetjih ki ponujajo nizko plačilo, ter nezaposlenih, ki sprejmejo takšno plačilo.

PrihajaNodi je izjavil:


Podjetja si drugace "kradejo" delavce tudi v Sloveniji, samo ne za vsak profil.

Kako pa? Da preberem to taktiko.


Preprosto jim ponudiš boljšo plačo in/ali boljše pogoje.

Drugače pa, če je v oglasu napisano plačilo 800€ jim nihče ne prepoveduje pogajanja za plačo, kot se to normalno počne, kjer so zahtevana specifična znanja in ni drugih 10.000 nezaposlenih na voljo.

Smurf ::

PrihajaNodi je izjavil:

Prav, ampak to ni problem zavoda.


Kje pa?

Problem ponudbe in povprasevanja, ter dodane vrednosti. Ce si sposoben firmi ustvariti 500k€ dobicka letno, se bos precej hitro spogajal za placo recimo 100k€.

Podjetja si drugace "kradejo" delavce tudi v Sloveniji, samo ne za vsak profil.


PrihajaNodi je izjavil:


Kako pa? Da preberem to taktiko.

Jaz (IT sektor) dobivam redno ponudbe iz drugih firm (tudi Slovenije). Konktatirajo me pa vse sorte ljudi, od headhunterjev, do tistih, ki so ze slisali zame (ali me poznajo), do tistih, ki so me nekje srecali po naklucju in rabijo podoben kader.

Sem pa tudi v obratni vlogi. Ce srecam/najdem kaksnega sposobnega programerja, ga z veseljem povabim na razgovor.

bambam20 ::

mihec87 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Prav, ampak to ni problem zavoda.


Kje pa?

Podjetja si drugace "kradejo" delavce tudi v Sloveniji, samo ne za vsak profil.


Kako pa? Da preberem to taktiko.


Ponudijo par eur več nad minimalca :)


Dodatki niso omenjeni sploh.

GupeM ::

Seveda je problem zavoda. Zavod te pošlje na razgovor, katerega se MORAŠ udeležiti in če se delodajalec odloči, da bi te vzel, MORAŠ delat.

Ali lahko brezposelna oseba službo, ki jo ponudi Zavod, zavrne?

V primeru, da brezposelna oseba brez utemeljenega razloga odkloni ustrezno ali primerno zaposlitev ali s svojim ravnanjem povzroči, da je delodajalec ne zaposli, ga Zavod RS za zaposlovanje preneha voditi v evidenci brezposelnih oseb.

V evidenco brezposelna oseb se oseba ne more ponovno prijaviti šest mesecev po prenehanju vodenja v evidenci. Če je oseba prejemnik denarnega nadomestila in odkloni zaposlitev, ji preneha tudi pravica do denarnega nadomestila.


Zdaj, ali je prenizka plača utemeljen razlog ali ne, pa ne vem. Predvidevam, da ni.

Poleg tega: Če se zaposliš, ker pričakuješ čez 2 meseca plačo 5000EUR (mokre sanje), pa je ne dobiš, kaj boš naredil? Če daš odpoved, spet izgubiš pravico do denarnega nadomestila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

shadeX ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Smurf ::

GupeM je izjavil:

Seveda je problem zavoda. Zavod te pošlje na razgovor, katerega se MORAŠ udeležiti in če se delodajalec odloči, da bi te vzel, MORAŠ delat.

Ali lahko brezposelna oseba službo, ki jo ponudi Zavod, zavrne?

V primeru, da brezposelna oseba brez utemeljenega razloga odkloni ustrezno ali primerno zaposlitev ali s svojim ravnanjem povzroči, da je delodajalec ne zaposli, ga Zavod RS za zaposlovanje preneha voditi v evidenci brezposelnih oseb.

V evidenco brezposelna oseb se oseba ne more ponovno prijaviti šest mesecev po prenehanju vodenja v evidenci. Če je oseba prejemnik denarnega nadomestila in odkloni zaposlitev, ji preneha tudi pravica do denarnega nadomestila.


Zdaj, ali je prenizka plača utemeljen razlog ali ne, pa ne vem.

Kaj je s tem narobe? Ce nimas sluzbe je minimalec boljsi kot nic. Sej lahko potem se zmeraj isces za boljso sluzbo.

Ce pa nekdo zavrne sluzbo, ki jo je sposoben delati (in ni recimo na drugem koncu slovenije), ampak je noce, ker je preslabo placan si pa itak ne bi smel zasluziti socialne pomoci.

Samael ::

šernk je izjavil:


a kje piše, da ti ne bodo dvignili plače čez 2 meseca na 5.000eur? če se izkažeš z znanjem ne vidim problema, da jim čez 2 meseca rečeš: dvignite mi plačo ali pa grem. preizkusna doba to tudi omogoča.


To, kar omenjaš je ob tem neresnem oglasu povsem nerelevantno fantaziranje, ki ga ne bo "kupil" noben resen iskalec zaposlitve. Razen če že leta in leta nisi iskal nove službe, hodil na razgovore in živiš v oblačkih.

SeMiNeSanja ::

Smurf je izjavil:


Ce pa nekdo zavrne sluzbo, ki jo je sposoben delati (in ni recimo na drugem koncu slovenije), ampak je noce, ker je preslabo placan si pa itak ne bi smel zasluziti socialne pomoci.

Problem nastane, ko vidiš že v naprej (blokade računa, neplačnik,...), da verjetno ne boš niti preslabo plačan ampak zgolj navaden suženj.

shadeX je izjavil:

Podobno temo sem odprl pred časom :))

Delo: Iščem čistilca(M/Ž). Zahtevano znanje programiranja.


Mogoče bo treba čistiti tudi baze podatkov, diske,.....?

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

SeMiNeSanja je izjavil:


Problem nastane, ko vidiš že v naprej (blokade računa, neplačnik,...), da verjetno ne boš niti preslabo plačan ampak zgolj navaden suženj.

Ce ima blokiran racun se strinjam, da ne bi smel biti pod oglasi na zavodu za zaposlovanje.

Ne strinjam se pa, da bi zavod moral filtrirati na podlagi ponujenega zneska.

Blazz ::

jtothek je izjavil:

šernk je izjavil:

kdor z 800 eur ni zadovoljen prvo leto je zaradi mene lahko doma. vendar naj ne vleče socialne!!!


To je neto minimalna plače. Hočejo nekoga, ki ima že tri leta izkušenj in že zaradi izkušenj samih ne more imeti minimalne plače. Pa da ne omenimo, koliko ljudi ve japonsko in rusko, teh hkrati še v prostem času malo programira. Če taki človek obstaja si že zaradi spobnosti zasluži več kot pa povprečno slovensko plačo.

To je kot, da bi jaz dal oglas: Kupim odlično ohranjenega 2 leta starega BMW M3 z pod 10k Km za 3 jurje.


pozabil si še da pričakujejo menedžerske izkušnje v prodaji.... res smeh tale zavod

šernk ::

Ali lahko brezposelna oseba službo, ki jo ponudi Zavod, zavrne?

seveda jo lahko zavrne, ker očitno raje ne dela nič kot pa dobi 800eur na mesec.

To, kar omenjaš je ob tem neresnem oglasu povsem nerelevantno fantaziranje, ki ga ne bo "kupil" noben resen iskalec zaposlitve. Razen če že leta in leta nisi iskal nove službe, hodil na razgovore in živiš v oblačkih.

sem jo iskal in bil na 4ih razgovorih, 2x za moje delo, 2x za nižje delo. Resen iskalec zaposlitve, bo na tak oglas se prijavil, neresen bo pa pač še naprej vlekel socialno pomoč in čakal doma na svojo službo in vem za 3 podjetja, ki iščejo delavce pa jih kljub 100.000 brezposelnih ne morejo najti. Daj mi povejte kako je to mogoče?

ko sem bil brezposelen, če bi mi nekdo ponujal 500eur, bi mu rekel vzamem samo bom iskal naprej boljšo službo oz. napredovanje. Celo klical sem v firme, kjer sem vedel da je napredovanje možno, če imajo kakšno delo tudi v proizvodnji za 2 leti in iskalec zaposlitve, ki tega ne naredi...sorry ga nočem.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

PrihajaNodi ::

Daj mi povejte kako je to mogoče?


Enostavno, pod pogoji in na račun zdravja, hvala ampak ne hvala. Tudi jaz ti najdem podjetja kjer delaš s kemikalijami skupaj z nočnim delom za minimalca. Zakaj? Da si pri 35 kripl in živiš od miloščine?

Samael ::

šernk je izjavil:

Ali lahko brezposelna oseba službo, ki jo ponudi Zavod, zavrne?

seveda jo lahko zavrne, ker očitno raje ne dela nič kot pa dobi 800eur na mesec.

To, kar omenjaš je ob tem neresnem oglasu povsem nerelevantno fantaziranje, ki ga ne bo "kupil" noben resen iskalec zaposlitve. Razen če že leta in leta nisi iskal nove službe, hodil na razgovore in živiš v oblačkih.

sem jo iskal in bil na 4ih razgovorih, 2x za moje delo, 2x za nižje delo. Resen iskalec zaposlitve, bo na tak oglas se prijavil, neresen bo pa pač še naprej vlekel socialno pomoč in čakal doma na svojo službo in vem za 3 podjetja, ki iščejo delavce pa jih kljub 100.000 brezposelnih ne morejo najti. Daj mi povejte kako je to mogoče?

ko sem bil brezposelen, če bi mi nekdo ponujal 500eur, bi mu rekel vzamem samo bom iskal naprej boljšo službo oz. napredovanje. Celo klical sem v firme, kjer sem vedel da je napredovanje možno, če imajo kakšno delo tudi v proizvodnji za 2 leti in iskalec zaposlitve, ki tega ne naredi...sorry ga nočem.


Moja trditev glede na del, ki si ga v citatu izpustil, ostaja. Tisti stavek je nerealistično fantaziranje.

Utk ::

Resen iskalec zaposlitve se na to ne bo javil, vsaj ne ce res ima vse pogoje. Za nekoga, ki tako nizko ceni vse to, se ne splaca delat niti pet minut. Veliko raje bi vsak normalen sel za isti denar v revoz ali kelnarit, japonsko pa bral in govoril v prostem casu. Ze iz oglasa se vidi, da tam mora bit sef en navadn kreten.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

mihec87 ::

šernk je izjavil:

Ali lahko brezposelna oseba službo, ki jo ponudi Zavod, zavrne?

seveda jo lahko zavrne, ker očitno raje ne dela nič kot pa dobi 800eur na mesec.

To, kar omenjaš je ob tem neresnem oglasu povsem nerelevantno fantaziranje, ki ga ne bo "kupil" noben resen iskalec zaposlitve. Razen če že leta in leta nisi iskal nove službe, hodil na razgovore in živiš v oblačkih.

sem jo iskal in bil na 4ih razgovorih, 2x za moje delo, 2x za nižje delo. Resen iskalec zaposlitve, bo na tak oglas se prijavil, neresen bo pa pač še naprej vlekel socialno pomoč in čakal doma na svojo službo in vem za 3 podjetja, ki iščejo delavce pa jih kljub 100.000 brezposelnih ne morejo najti. Daj mi povejte kako je to mogoče?

ko sem bil brezposelen, če bi mi nekdo ponujal 500eur, bi mu rekel vzamem samo bom iskal naprej boljšo službo oz. napredovanje. Celo klical sem v firme, kjer sem vedel da je napredovanje možno, če imajo kakšno delo tudi v proizvodnji za 2 leti in iskalec zaposlitve, ki tega ne naredi...sorry ga nočem.


Saj tudi iskalec dela(z izpolnjenimi naštetimi pogoji) noče tako neresnega delodajalca z tako smešno ponudbo.. Za tak denar lahko greš delat drugam bolj preprosto delo in dodatno vnovčiš znanje...

Slabo mi je od naših pijavk ups delodajalcev ki ponujajo minimalce zanj zahteva nebroj znanja, x let izkušenj.. potem pa jokca kako ni delavcev...kok daleč v riti morš met glavo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

49106 ::

šernk je izjavil:

ki tega ne naredi...sorry ga nočem.


Še dobr, da te noben nč ne praša. Za 800 bruto še čistilke ne boš našel. Klox

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dopolnitev starosti 26 let (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10620056 (16251) cegu
»

Slovenci ne bomo delali za minimalno plačo! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15831895 (26599) Mr.B
»

Prisilno delo, ki te napoti ZRSZ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6723324 (20834) Invictus

Več podobnih tem