» »

Sapphire 7970 3 GB - ne deluje

Sapphire 7970 3 GB - ne deluje

p|X| ::

Pozdravljeni,

pred dnevi, sem se lotil zamenjave precej motečega hladilnika na grafični kartici Sapphire 7970. Namestil sem Icy Vision, ki za normalno ceno pomeni bistveno nadgradnjo v hlajenju, predvsem pa v zmanjšanju hrupa. Vse lepo in prav dokler ne sestavim sistema nazaj in skušam zagnat. Sistem se z uporabo grafične kartice več ne dvigne sploh. Se pravi niti speaker na matični ne odda piska. Seveda sem takoj preveril, da so priklopljeni napajalni kabli, ter da grafična sedi v vodilo kot se spodobi, itd.

Brez grafične kartice se sistem normalno postavi in deluje BP. Testirano tudi z z drugo grafično kartico in sistem dela. Sistem je do menjave delal BP.

Sama menjava hladilnika je bila brez posebnosti, ob vklopu nazaj ni bilo nobenih dimnih signalov, smrada ali česarkoli, kar bi pojasnilo težavo. Grafična kartica nikoli ni bila navita, sistem je bil čiščen vsake toliko. Do pregretja ni moglo priti, ker je vse skupaj v HAF 932.

Verjetno zaman kličem na pomoč ( v smislu, koliko pomoči je grafični), a poskusit ni greh.

Vizualno ne opazim na grafi nič, tudi na makropan sliki. Če je komu dolgčas naj vrže oko, na priloženi sliki. ( PS: na sliki ni enega hladilnika na čipu, ki je padel dol ob demontaži hladilnika, grafične nisem laufal brez hladilnikov)

PS: sliki sta veliki dolga stranica okoli 8000px.



Je sploh kakšen servis spodoben diagnosticirati težavo, ali je bolje zadevo pozabit in kupit novo grafično ?

Hvala in lep pozdrav piXi
  • spremenil: p|X| ()

freesty ::

Kaj se zgodi, ko das nazaj stock hladilnik gor?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

TOP ::

problem imaš ker ti hladilnik ne leži na gpu prav in je luft umes,zategni vijake ali pa si kako podložko dal preveč.da ne leži gor.Pa napajanje si priklopu na grafo upam.

hojnikb ::

grafa more delat tut brez hladilnika..

nekaj si mogu poskodovat (jedro ?) pri montazi..
#brezpodpisa

p|X| ::

@freesty še nevem, ker nimam termalne paste, edino kar sem poizkusil je s priklopljenim ventom od orig. ( 4pin namesto 3 pin ko je pri Icy )
@top vijak, ki povezuje hladilnik in grafično sedi na grafični, med tisto zaščito okoli jedra in hladilnikom je prostor. Glede na to da je pasta čez celotno jedro ( dal kot piko na sredino), mislim da bi tudi stik jedra in hladilnika moral biti vredu
@hojnikb vizualno tega ni opaziti, tudi dajal sem hladilnik tako da sta bila hladilnik in jedro vzporedna, zategoval vijake diagonalno itd, razen če bi preveč privil in bi stisnil jedo, kar pa dvomim ker sem z izvijačem samo privil, pa še to takim ki ima tanko držalo in ni mogoče kaj silit

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: p|X| ()

freesty ::

Ce imas maticno plosco, ki podpira vec graficnih, daj graficno v drugo rezo pa probaj. Ko si namescal ta rebra/termalno pasto, nisi slucajno dal prevec, da je steklo po pcbju in kje ustvarilo kratek stik? (ce imas slucajno prevodno pasto..
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

p|X| ::

v drugem slotu se obnaša enako. Uporabljen Geil GC2, ki je bil priložen hladilniku, sem testiral z multimetrom na ostanku paste in mislim da ni prevodna.

damirez ::

Si probal s starim hladilnikom, da ni zaradi ventilatorjev slučajno?

chucki ::

Hlajenje pa res nima veze z zagonom, ker bi se vseeno morala pognati ;) Nekaj si poškodoval ali pa statika. Bad luck :(
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

TOP ::

hojnikb je izjavil:

grafa more delat tut brez hladilnika..

nekaj si mogu poskodovat (jedro ?) pri montazi..

7950 meni se ni prižgala,dokler nisem uredu stik med hladilnikom in jedrom,ko sem stavil vodno gor imel isti problem.

Ma statika težko verjetno poglej če je grafa,kej ukrivljena ko,si zategoval vijake.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

sharp126325 ::

Spucaj vso pasto okoli jedra.Se pa vidi da imaš odkrušeno jedro.

Tribal ::

Okolica jedra zgleda grozno, obvezno spucati okolico jedra. Med vsemi kondenzatorji in... Jedro je tudi videti okrušeno na sliki na zgornji strani.

Palčke za ušesa so tvoj prijatelj. In pa alkohol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tribal ()

Assass1n ::

Alkohol na jedro, pa alkohol v kri. Ampak pomoje ne bo delovalo, ker je jedro poškodovano.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

TOP ::

Jp res je jedro okrušeno dobro sta opazila.

p|X| ::

Tisto na vrhu ni okrušeno jedro, sem ga šel še enkrat gledat skozi makro objektiv. Modrikasta umazanija - čiščeno z robčkom na hitro za slikanje.
Bom v prihodnjih dneh nabavil čisti alko ( medicinski) ter popolnoma ščistil kartico, ter poizkušil še z orig. hladilnikom.

Hvala vsem za velik odziv.

Telbanc ::

Prah spucaj z grafe, ker to ni vredu.

Pa okol jedra maš štalo, vse spucat. Pol zna še delat.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

chucki ::

Ne zapravljaj denarja za NASA cistila pri taksni stari grafi :) Cas je, da kupis RX 480 :D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Telbanc ::

chucki je izjavil:

Ne zapravljaj denarja za NASA cistila pri taksni stari grafi :) Cas je, da kupis RX 480 :D


Ja z 8gb vrama.

:D
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Han ::

Kako to, da ena RAM čokoladica nima hladilnika?

BorutK-73 ::

Za čiščenje prahu uporabi staro zobno ščetko, obvezno suho.

p|X| ::

Prosim, da tema ne postane novo bojno polje AMD vs Nvidia. @Han kot navedeno, je prišlo do tega ob demontaži hladilnika. Te nalepke bolj tak tak držijo.

Grafa sicer v sredo pride nova, vseeno pa nebi rad vrgel te prehitro v kanto.

p|X| ::

Danes sem uspel spraviti kartico v delovanje. Ob montaži originalne hladilnika, kartica deluje BP. Tudi ob poganjanju iger ( TombRaider, Witcher3, itd).

Izgleda kot, da je res problem stik med procesorjem in hladilnikom.

Tribal ::

Pa dej povej nam da si spucal bogo grafično, lepo prosim.

mat11 ::

Drugi cooler nisi imel priklopljen na grafično kartico? Lahko, da se zaradi tega grafa ni hotela prižgati.
mat

Machete ::

Kaj je pa to?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

D3m ::

Prah.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

en coil ti manjka :)
#brezpodpisa

D3m ::

Odpadel ni.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

referenčn 280x pcb bi načeloma mogu met 6+1 faze.... Vem ker mam dva takšna pcbja doma :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

p|X| ::

Ker vidim, da nekateri niste brali predhodnih postov, na grafi ni nič odpadlo sicer sedaj nebi delovala. Ta prah se s prosto oko niti ne opazi. Morate razumeti, da je fotografirano z makro objektivom kjer na muhi lahko štejem dlake. Ob začetnem testiranju je bilo priklopljeno z IcyVision ventilatorjem (ta se je ob powerupu normalno zagnal, oz. sta se), sem pa vmes priklopil tudi originalni ventilator in ni bilo razlike.

konspirator ::

p|X| je izjavil:

Danes sem uspel spraviti kartico v delovanje. Ob montaži originalne hladilnika, kartica deluje BP. Tudi ob poganjanju iger ( TombRaider, Witcher3, itd).

Izgleda kot, da je res problem stik med procesorjem in hladilnikom.

Daj za hec odklopi napajanje ventilatorja (original hladilni sistem), se potem zažene ?

Ker drugače si preveč zategnil nov hladilnik na jedro.
--


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hlajenje grafične kartice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10010419 (9071) joej970
»

PC po ciscenju ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
292173 (1666) oemdzi
»

Big Typhoon CPU hladilnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191409 (897) GaS
»

Članek: Kištica utišaj se (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
13613181 (8176) Glicerin
»

Šahovnica na nenavitem ne-softmodanem non-pro 9500

Oddelek: Strojna oprema
6774 (719) R33D3M33R

Več podobnih tem