» »

Excel pomoč

Excel pomoč

Konlov ::

Po dnevih bi vpisoval, koliko ur sem delal na določeni delavni nalog.
Npr: petek, 2 uri DN20234, 4 ure DN20236, 2 uri DN20236
Teh nalogov je caa 30
Na koncu meseca bi rad, da se mi nekje v preglednici izpisuje, koliko ur v mesecu je bilo narejenih na posameznem delavnem nalogu.
In nekje spet vse to za 8 ljudi.
Prosim za pomoč, kako nastaviti enačbo.
Hvala.

smacker ::

Vrtilna tabela je pravi odgovor. Označiš podatke, desni klik -> hitra analiza -> tabele. Na začetku je potrebnega malo eksperimentiranja, rešiš pa s par kliki ;)

prtenjam ::

Pa seveda morate imeti pravilno nastavljeno tabelo in sicer takole (minimalno podatkov - lahko jih seveda imate več!):

Datum  |   Delovni nalog  | Porabljeno ur
-----------------------------------------
       |                  |               


Za vaš podani primer bi torej imeli 3 vrstice.
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

Konlov ::

Uff, težka bo. Rad bi, da se ure po DN npr.štirih seb, seštevajo v zavihku "povzetek".
Prosil bi, če lahko kdo reši mojo tabelo: link

sajmon ::

Konlov je izjavil:

Uff, težka bo. Rad bi, da se ure po DN npr.štirih seb, seštevajo v zavihku "povzetek".
Prosil bi, če lahko kdo reši mojo tabelo: link


Preveri tu, ena hitra rešitev z uporabo pivot tabele.

All ::

Gre lepo tudi z vmesnimi tabelami (ki jih skriješ) if.........

smacker ::

Ni treba skrivat pa ifov pisat, se da z VLOOKUP pa SUMIF rešit. Ampak zakaj bi drevesa podiral z ročno žago, če maš v garaži novo motorko? Vrtilne tabele so zakon za take izračune, le podatke moraš v primerni obliki zapisat - sajmon je dal zelo elegantno rešitev, podatke zmečeš na 1 list v eno tabelo (par minutk copy/pastanja če maš res veliko podatkov), potem pa vrtilno izdelaš s par kliki.

All ::

Konlov ::

Thx. Sedaj bo lažje.

BivšiUser2 ::

Prekopirati hočem Excelovo datoteko v MySql bazo. V bazi imam format datuma
1.01.2018  00:00
, kar mi je tudi uspelo na Excel dokumentu, ne pa za cel stopec in ne Vem kako to urediti (ne ponudi mi prepisovanja, kot semi je to zgodilo z IF stavkom. Prav tako mi ne gre uvoziti omenjene CSV datoteke v MySql. Stolpci imajo isto ime in so istega podatkovnega tipa (niso sicer v pravilnem vrstem redu - je to težeava?) mi jih pa ne gre uvoziti v bazo. Kaj torej delam narobe?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

P=LN ::

Imam eno vprašanje. Brskam po spletu pa mi nekako ne uspe najti prave rešitve.

V enem zavihku v Excelu imam podatke o materialih ter njihove lastnosti. Zdaj pa bi rad imel v drugem "DropDownList" celico, kjer izberem material ter bi mi spodaj prekopiralo podatke o materialu, ki sem ga izbral. DropDownList mi je uspelo narediti, le s kopiranjem podatkov imam problem. Z veriženjem IF sklicov se ne bi mudil, ker je preveč materialov in verjamem, da obstaja elegantnejša rešitev.

Hvala.

reeves ::

P=LN ::

Hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASP.NET (C#) - Pomoč

Oddelek: Izdelava spletišč
131057 (834) Denisj
»

Baza & c#

Oddelek: Programiranje
214006 (3064) xardas
»

DataView, DataTable, DataSet

Oddelek: Programiranje
91083 (834) detroit
»

Dropdown list vrača izbrano vrednost null

Oddelek: Programiranje
6862 (754) brinovcek
»

[ASP.NET] problem

Oddelek: Izdelava spletišč
382033 (1683) Microsoft

Več podobnih tem