» »

ASP.NET (C#) - Pomoč

ASP.NET (C#) - Pomoč

Denisj ::

Za maturitetno nalogo izdelujem spletni oglasnik (podobno kot avto.net). Sedaj me pa zanima kako filtrirati podatke in jih potem tudi izpisati. Ko bo uporabnik na formi "iskanje" izbral znamko, model, letnik...da bo potem na formi "rezultati" ispisalo avtomobile iz baze, ki ustrezajo iskalnim pogojem.

keworkian ::

Ah daj no spraševat take neumnosti no, samo bazo rabiš zadaj in prirejaš gridview na podlagi clicka.

Denisj ::

Sam preko gridviewa ne morš tak nardit (ali pač) kot ima recimo avto.net: ko si v dropDownListu izbereš znamko v drugem dropDownu znamko pol spet v enem drugem cena min-max, letnik min-max...in ko klikneš na gumb ISKANJE OGLASOV, da ti izpiše na principu teh izbir avtomobile na drugi formi...

Infinity ::

Verjetno imaš v bazi znamke in modele in potem SQL stavek gradiš glede na obkljukano in vnešeno.. Izpis pa lahko narediš z asp:repeater kontrolo in znotrej zgradiš željen izgled. Nekako tako sem jaz delal z eno stranjo kjer se sedaj prodajajo avtorske fotografije.

Denisj ::

Hvala za pomoč Infinity, se bom malo poigral s tem...

Infinity ::

Če te še kaj zanima kar povej.
LP, I

Denisj ::

Zdej sem naredil, da mi prikaže podatke iz baze s pomočjo repeaterja in ko uporabnik klikne na sliko oz. na znamko ga preusmeri
href="detajli_vilicar.aspx?ID=<%#Eval("id_vilicarja")%>"
na stran detajli_vilicar.aspx. Na tej strani se pa bodo prikazali vsi podatki za ta viličar (DetailsView). Zanima me kako naj naredim, da bo ta DetailView vedel za kater id_vilicarja mora izpisati podatke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Denisj ()

Infinity ::

Misliš ti odpreti popup ali narediti redirect? V obeh primerih narediš na novi strani svoj detailview id viličarja pa preko url argumentov. v tvojem primeru z
string vilicarID = Request.QueryString["ID"];

če je kaj nejasno povej. Nisem najbolje zastopil kaj želiš naresti.

LP, I

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infinity ()

Denisj ::

Hvala za pomoč. Prej sem namesto
Request.QueryString["ID"];
imel
Request.QueryString["id_vilicarja"];
in ni delovalo. Na napakah se učimo:D

Denisj ::

Zanima me še kako naj naredim, da ko bo uporabnik izbral naj se mu prikažejo vse znamke, da mu bo tudi potem vse znamke izpisalo. Vse dela brez problema če uporabnik izbere eno znamko, potem tudi te viličarje s tako znamko izpiše.
Response.Redirect("rezultati_vilicarji.aspx?zna=" + znamka_DropDownList.SelectedValue);

Infinity ::

Za to nerabš redirectat ampak ujameš onSelectedIndexChanged event na dropdown in potem med postbackom nafilaš podatke v drugi dropdown.

1. dropdown mora imeti AvtoPostBack na true

Denisj ::

Ne vem če si me prav razumel...js sm mislu, da ko zbereš na DropDownListu znamko, ti potem na drugi formi preko asp:repeaterja izpiše vse viličarje, ki so te znamke..vbistvu mi izpiše tiste viličarje katere znamko je izbral uporabnik. Ampak zalomi se mi ko uporabnik izbere vse znamke (izpisati se morajo viličarji, ki niso odvisni od znamke)...

Infinity ::

Res sem narobe zastopil. pri tebi so IDji vrejetno številke od 1 do n torej pri redirectu lahko vržeš v url ID -1 in takrat se ti naj naredi SQL select brez preverjanja znamkaID.

P.S.: v dropdown dodaj entery Vsi z value = -1

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infinity ()

Denisj ::

Js mam tak narejeno:
tovorna_vilicar.aspx:
-tu uporabnik iz dropDownListov izbere kategorijo, znamko, min, max ceno, min, max letnik...
-ko klikne na gumb ISKANJE OGLASOV se stran preusmeri na formo rezultati_vilicarji
Response.Redirect("rezultati_vilicarji.aspx?kat=" + DropDownList1.SelectedValue + 
            "&zna=" + znamka_DropDownList.SelectedValue + 
            "&cmin=" + cena_min_DropDownList.SelectedValue + 
            "&cmax=" + cena_max_DropDownList.SelectedValue + 
            "&lmin=" + letnik_min_DropDownList.SelectedValue + 
            "&lmax=" + letnik_max_DropDownList.SelectedValue );


na formi rezultati_vilicar.aspx:
SelectCommand="SELECT [id_vilicarja], [znamka], [model], [kategorija], [cena], [delovnih_ur], [nosilnost], [slika1] FROM [vilicarji] WHERE (([znamka] = @znamka) AND ([kategorija] =  @kategorija) AND ([cena] &gt;= @cena) AND ([cena] &lt;= @cena2) AND ([letnik] &gt;= @letnik) AND ([letnik] &lt;= @letnik2))">



<SelectParameters>
            <asp:QueryStringParameter Name="znamka" QueryStringField="zna" Type="String" />
            <asp:QueryStringParameter Name="kategorija" QueryStringField="kat" Type="String" />
            <asp:QueryStringParameter Name="cena" QueryStringField="cmin" Type="Int64" />
            <asp:QueryStringParameter Name="cena2" QueryStringField="cmax" Type="Int64" />
            <asp:QueryStringParameter Name="letnik" QueryStringField="lmin" Type="Int32" />
            <asp:QueryStringParameter Name="letnik2" QueryStringField="lmax" Type="Int32" />
</SelectParameters>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Excel pomoč

Oddelek: Programska oprema
121702 (779) P=LN
»

Baza & c#

Oddelek: Programiranje
214016 (3074) xardas
»

DataView, DataTable, DataSet

Oddelek: Programiranje
91089 (840) detroit
»

Dropdown list vrača izbrano vrednost null

Oddelek: Programiranje
6868 (760) brinovcek
»

[ASP.NET] problem

Oddelek: Izdelava spletišč
382036 (1686) Microsoft

Več podobnih tem