» »

[Vprašanji] Uničena plata (kondiji) in nova plata s procom in nje navijanje :D

[Vprašanji] Uničena plata (kondiji) in nova plata s procom in nje navijanje :D

Iztirjenec ::

Torej imam dve vprašanji...
1. Na stari plati MSI k7t-pro2A (kt133) so mi crknili kondenzatorji (4700 mikroF, 6.3V) in to kar štirje (dva sta napihnjena, pa se je črna smola na njih naredla -ne znam se drugače izraziti, dva pa sta napihnjena na vrhu...) Ko sem računalnik prižgal, ni bilo slike na monitorju, ram pa disk pa je testiralo, naprej pa ni šlo... A bi se splačalo kupit nove kondije in jih prelotat. (procesor mam pa 900mhz Athlon), saj ne bi rad stran metal robe...

2. Ker se mi je zgodilo to, kar je napisano zgoraj sem bil primoran kupiti novo plato, ram in procesor. Ker se mi je zdelo brezveze metat kar tako gnarja vstran, sem si nabavil eno novo plato ECS K7VTA3 (rev.5) VIA KT333, 256 DDR RAM 333Mhz, in ker poznam prodajalca mi je svetoval, naj raje kot nov procesor vzamem njegovega Athlona XP 2000+ (Palomino) za 7000 SIT. Tako sem tudi storil. Plata me je prišla 14k SIT, Ram 9k SIT in proc 7k SIT = skupaj 30k SIT, pa še VOLCANO 6CU mi je zastojn zraven dal.

Ker me je glede ankete če imamo naviti računalnik postalo sram (ker ga nimam...) sem začel sedaj s posedovanjem XP 2000 razmišljati tudi v tej smeri...
Ok, zdaj pa me zanima naslednje, kako bi se kaj dalo naviti tega procesorčka. Procesor je zaklenjen, kaj pa preko FSBja? Zdaj proc dela na 133Mhz, RAM pa na 166Mhz. Ne vem kako je z množilniki AGP in PCI (saj veste kako mislim), pa še plata ma jumpere za nastavitev FSBja (100,133, 166 Mhz) in se mi zdi da ma tudi v bioso za spreminjat FSB (še nisem pogledal tako točno, ker odkar mam comp (3 dni) še nisem resetiral in šel v bios :8)) Če ima kdo podoben sistem, naj mi pove do koliko bi lahko spremenil/navil FSB, in tudi vsak nasvet glede izvedbe (naj naj način za navijanje dotične plate+proca) je dobrodošel...

OwcA ::

1.) se ti splača

2.) spremeni FSB in obvezno prestavi RAM na sinhrono delovanje, torej na toliko kot znaša FSB. Za ostalo malo pobrskaj po forumu, večino je bilo že povedanega.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Iztirjenec ::

torej če je ram asinhron ob nenavitem sistemu mi nič ne koristi (da dela na 166) ?
A pol je vseeno če dela na 133 ali pa na 166 ?

OwcA ::

Ja. Pravzaprav je lahko pri 133 MHz celo hitrejše, saj lahko zato nastaviš agresivnejše zakasnitve.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

ru7 ::

Meni je uspelo z Polomino XP 2000+ prilezti do 1830 Mhz, kar nanese okoli 2200+! Voltaža je nespremenjena! Se strinjam z ostalimi posti, rame na sinhrono, pa ti itak laufajo nekje okoli 145Mhz, tajminge pa najnižje kok grejo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ru7 ()

Iztirjenec ::

Sam pri meni je hec, da mam jumper na plati na 133Mhz nastavljen. Ko sem FSB v biosu povečal na 140Mhz mi se je računalnik sicer zbudil, a še vedno je pisalo na zaslonu 2000+XP. Pa še naprej od boot screena ni šel. A je to mogoče zato, ker je jumper na 133 na plati (fizična omejitev? Daj povejte kdor ma plato ECS/Elite k7vta3 rev.5 kako je to nareto?

morphling1 ::

To da ti piše xp 2000+ je samo stvar biosa in kako so v njem difinirane hitrostne stopnje. Računalnik se je že zbudil na pravi frekvenci 140*11.5 samo če ne pride naprej od boota pomeni da zadeva ni stabilna. Problem je skoraj sigurno v spominu in ne v procu. Te elitke razen parih modificiranih izjem niso kaj prida za navijanje s fsb-jem. Najlažje bi navil, če bi spremenil L1 mostičke na nek višji množilnik.

Ups vidim da imaš plato s via kt333 čipsetom, tu načeloma ne bi smelo biti težav pri 140 MHz. Kako imaš pa nastavljene timinge, daj jih najprej na zelo ohlapne in počasi dviguj fsb, da vidiš kje se zadeva sesuje.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

Iztirjenec ::

Sm pogruntal da so timingi krivi... sem mel zelo agresivno nastavitev (CL2... ostali so bli tudi najnižje, sam ne vem zdaj na pamet), na 133FSB je delalo, več pa ne...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Par vprašanj o amd athlonu 1800+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
705169 (4000) Pyr0Beast
»

Ob spreminjanju FSB se spreminja DRAM CLOCK

Oddelek: Navijanje
141898 (1729) Microsoft
»

pomagajte n00bu pri navijanju xp 1.4 GH (1600+)

Oddelek: Navijanje
91057 (988) mega_n00b:)
»

asus a7nx8!!!

Oddelek: Strojna oprema
131106 (969) boštjan
»

Nov test

Oddelek: Novice / Nova vsebina
292110 (2110) mojsterpeter

Več podobnih tem