» »

Bolha nakup rabljenega telefona

Bolha nakup rabljenega telefona

s1m0n ::

Nekaj me zanima po dolgem času menjujem telefon (6let)

Kako je kaj z rabljenimi na bolhi? Se splača tudi od kakšnih podjetij, ki jih prodaja (rabljene)?
Kako je pri fizičnih osebah in nakupom na daljavo brez, da telefon vidiš in ga osebno prevzameš se splača reskirat?

hojnikb ::

ne, telefon obvezno preverit pred nakupom (predvsem imei številko, da ni slučajno ukraden)....
#brezpodpisa

svecka ::

Kupiti rabljen telefon brez računa je strel v koleno, oziroma ime vsaj pogodbo o prodaji telefona, ki ga skleenta prodajalec in kupec, ker lahko prodajatelj preprosto prijavi telefon kot ukraden in boš ostal brez njega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

konspirator ::

Kje preverjaš imei ?
--

DimmniBurek ::

Po 6 letih, mislim, da si lahko privoščiš nov telefon z garancijo. Vzameš na "obroke" in niti ne veš, da si ga kupu. Jest dajem 5€ več pri naročnini.
There Is No Stronger Drug Than Reality

dragon ::

Raje novo,če pa že rabljen telefon naj ima čim več garancije.Sem se že opekel z rabljenim ,ki mu je potekla garancija!

dj_uro ::

ne vem no... sam kupujem leto stare mobilnike najvišjega razreda, pa še nikoli >tok tok< ni bilo nikakršnih težav...
vw-klub.si

johan05 ::

Novo je le novo. Tudi sam sem nekaj časa kupoval rabljene telefone na Bolhi. Resda le za 50 - 100 €, a vseeno. Sedaj raje kupim nov telefon in ga imam npr. 2 leti.

Edin smotrn nakup preko Bolhe je bil, ko sem kupil nov zapakiran telefon za okoli 60 % dejanske cene. Take ponudbe pa se ti splača slediti....

hojnikb ::

dj_uro je izjavil:

ne vem no... sam kupujem leto stare mobilnike najvišjega razreda, pa še nikoli >tok tok< ni bilo nikakršnih težav...

same here. Čeprav sn se na one x kr grdo speku....
#brezpodpisa

bajsibajsi ::

konspirator je izjavil:

Kje preverjaš imei ?


Lahko preveris na telefonu spodaj pod baterijo in pa v samem softveru telefona. In potem sifro primerjas z dokumentacijo, ki ti jo prodajalec pokaze. Verjetno lahko tudi poklices par operaterjev, ce je mogoce prijavljen... se kaksen nacin?

dj_uro ::

jaz te kot prodajalec ne bi čakal več kot 10min kpl z pregledom ipd..., oprosti!
vw-klub.si

ales85 ::

Še posebej, če ga skušaš prelisičiti...

Skyfall ::

Jaz nisem pri prodaji telefona nikoli čakal kupca več kot 5 minut, ker vsi hitro končajo in nisem nikoli nobenega prelisičil. Itak stvari ne greš prodajati in kupovat v naglici in kupcu že po telefonu poveš kdaj imaš dovolj časa. Nikoli tudi kupcev ne vabim k sebi domov zaradi izkušenj iz preteklosti, ker si potem bolj kot telefon ali kak drug predmet ogledujejo stanovanje kot bi bili lopovi:DPri ogledu telefona itak pogledaš kaj je v škatli, vizualne poškodbe in testiraš osnovne funkcije telefona(fotoaparat, touch zaslon). Še nikoli mi ni nihče noter rinil sim kartice ter iskal wifi za preizkus, čeprav bi seveda pustil.

Zame osebno je najbolj sumljivo, da prodajalec prodaja samo telefon in po možnosti zraven doda še neoriginalen polnilec, ker vse ostalo je izgubil pri selitvi:))Imei številko imaš napisano na škatli telefona

johan05 ::

Skyfall je izjavil:

Nikoli tudi kupcev ne vabim k sebi domov zaradi izkušenj iz preteklosti, ker si potem bolj kot telefon ali kak drug predmet ogledujejo stanovanje kot bi bili lopovi:D


Kako pa se potem zmeniš? Jaz ga nikoli ne povabim noter.

Meni pa je šlo pri prodaji na živce, ker sva se nekje dobila, a na koncu tega izdelka ni vzel. Pa ponavadi je kupec zamudil in sem ga čakal. Druga varianta pa je bila, da sem mu rekel, naj me pokliče 5 - 10 minut pred dogovorjeno uro, pa je klical, ko je bil dejansko že tam.

Skyfall ::

Največkrat pred kakim trgovskim centrom:)

ufek ::

Kako pa bi potem kupec stestiral npr. TV, ki rabi elektriko? Imaš s sabo podaljšek in prosiš trgovino če ti posodi malo štroma? :D

radmannsdorf ::

Tv crkne, ne rabiš prodajat. :))
Debata je o prodaji telefonov. Jaz če bi ga vzel na bolhi, bi ga šel samo osebno iskat in se prepričal da deluje + kuporpodajna pogodba - obrazec imaš na bolhi.
15 let nazaj mi je taka pogodba prav prišla, ko je kriminalistom prišlo na uho, da sem kupil rabljen avtoradio. So me povabili na PP, ker pa sem prinesel s seboj kupoprodajno pogodbo, mi je kriminalist rekel da sem pametno naredil. Jo je samo skopiral in zame je bila stvar zaključena.

johan05 ::

Skyfall je izjavil:

Največkrat pred kakim trgovskim centrom:)


Ja,saj. Ampak vseeno hodiš tja, potem pa kupec ne vzame.

otago ::

Znanec je občasno prodajal žvali, se je dobil s potencialnimi kupci kar na parkingu Spar Vič ali pa recimo parking na izvozu Domžale (bajkerski klub). Ker je slo za živali, so kupci tudi vedno prišli in kupili, kolikor vem.

Danes pa tudi ni problem it v vecjo bencinsko v kafič, mcd, sprobat wifi(unifi) in polnilec.

Faktor tudi starost prodajalca/kupca. Pri bajnih zasluzkih ST clanov je zanimivo brat tele 1 euro +/- komplikacije.

Prodajate na bolhi zato, da zasluzite s preprodajo?
Ali prodajate, ker boste kupili nov model(npr. iphone), ker so se vam potrebe spremenile(en kup začetkov in koncev kmetovalcev) ali je tudi deloma "ekološki-ponovna raba" vidik?

Sicer pa se zoorganiziras tako, da je zadeva usput.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

johan05 ::

otago je izjavil:

Sicer pa se zoorganiziras tako, da je zadeva usput.


Odvisno od kupca. Eni so fulllll zasedeni, ti bi pa rad prodal.

jalovec09 ::

Gledaš samo to, da ima telefon vsaj recimo pol leta garancijo. Tiste brez preskočiš. Moj je tud star 5 let, nokia X6 s 16GB max. zadovoljen. K sm ga kupu je šel takoj na servis, menjava ekrana, pa še to niso prklopl prav in še enkrat poslal nazaj...od takrat dela BP.

jalovec09 ::

DimmniBurek je izjavil:

Po 6 letih, mislim, da si lahko privoščiš nov telefon z garancijo. Vzameš na "obroke" in niti ne veš, da si ga kupu. Jest dajem 5€ več pri naročnini.


Če hočeš skor najcenejšo naročnino in en solidn telefon, kolk stane mesečno na obroke....

dj_uro ::

po navadi so high end modeli okoli 20-25€ /mesec + naročnina seveda...
24 mesecev...
vw-klub.si

d3spirit ::

Drugače lahko tudi na telefonu napišeš *#06# pa ti napiše imei telefona.

Ganon ::

Tema je stara pet let.

kloko ::

Možak je sramežljiv in ni zbral poguma dosedaj, da napiše bistroumno misel...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom cena iPhone vs Samsung

Oddelek: Kaj kupiti
352796 (1907) Furbo
»

Mnenja o trgovinah za odkup mobilnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7011630 (10117) jero_no1
»

Na kaj "paziti" pri nakupu telefona preko Bolhe?

Oddelek: Loža
4913620 (11781) poweroff
»

Bolha in nateg - mobiteli

Oddelek: Pomoč in nasveti
143552 (2377) KoMar-

Več podobnih tem