» »

Trije monitori - znanstvena fantastika?

Trije monitori - znanstvena fantastika?

1
2
»

jype ::

In your face, Linux hater:

next3steps ::

Ejga, Jure.
Kupim!
(tipkovnico)

Napajalc ::

Hawaii letnik 2013, 2x dvi + 1x HDMI, 1080p. Problem je če so vsi monitorji z enakim priključkom in nimajo druge možnosti. Trenutno je nvidija naredila sranje z tem HDMI 2.0, maš raznorazne mixe DP in HDMI 2.0 + 1x dvi, vendar ne 3x DP in 3x HDMI 2.0 oz 3x DVI.
011011100111010101100010

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

Brane22 ::

@jype:

Ko bo $$$, planiram 2x3 setup. Nekaj v smislu LG27UD68, vendar če se da, z nižjo default porabo in na sustom made mountu.

Katere monitorje to imaš ?

next3steps je izjavil:

Ejga, Jure.
Kupim!
(tipkovnico)


Tipkovnico lahko kupiš direkt pri proizvajalcu (Unicomp).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

AnotherMe ::

jype je izjavil:

In your face, Linux hater:



Kaj je to na C64 vse prikljuceno? :)

Drugače sem sam dolgo vztrajal na 3x 19" (1280x1024), sedaj sem na 2x 26" (1920x1200)... Šel pa bi najraje na 1x ultrawide... Tam kake 30" ukrivljen... Ampak bom počakal da pride kaj uporabnega z višino višjo kot 1440p (bi si želel več). Čeprav glede na cene bo pomojem tudi 1440p moralo zadostovat :P

hojnikb ::

https://www.extremetech.com/computing/2... this is all you really need :)
#brezpodpisa

WarpedGone ::

Glavni problem več monitorjev je boljša in enostavna organizacija dela.
Maximize window je simpl operacija, ročno prilagajanje 3ih oken, da se ne prekrivajo in da vseeno vidiš max kar lahk je na treh monitorjih simpl in skor avtomatska.
Na enem samem monitorju pa nucaš dodaten software za delitev zaslona, ki je tipično le še ena kanta črvov, ki dobro dela samo v reklami, v praksi pa povzroča več težav kot profita.
Zbogom in hvala za vse ribe

nightrage ::

Na eni grafični kartici ti priporočam dva monitorja max, saj se grafična kartica full matra in boš kmalu pekel grafike v pečici za pecivo link, če hočes več monitorjev si naredi "SLI" iz dveh grafik.

Zgodovina sprememb…

jype ::

IMO je sicer na visokih ločljivostih najbolje imeti tiling window manager.

Grafična kartica se sicer s petimi monitorji prav nič ne matra, če je skupna resolucija manjša od 8k.

Gambino ::

Kupi eno od novejših nvidea Quadro kartic in boš imel mir.

kixs ::

jype je izjavil:

IMO je sicer na visokih ločljivostih najbolje imeti tiling window manager.

Grafična kartica se sicer s petimi monitorji prav nič ne matra, če je skupna resolucija manjša od 8k.


Katero tipkovnico imas to?

Brane22 ::

nightrage je izjavil:

Na eni grafični kartici ti priporočam dva monitorja max, saj se grafična kartica full matra in boš kmalu pekel grafike v pečici za pecivo link, če hočes več monitorjev si naredi "SLI" iz dveh grafik.


Na HD6850 vsaj na LInuxu trije monitorji dokaj lepo laufajo, je pa res, da driver po defaultu drži memory subsys vedno na nekaj višji frekvenci, kar pomeni 10-20W višjo porabo. Ampak to, če ti ni všeč, se da izklopiti za ceno nekoliko počasnejšega odziva.

hojnikb ::

memory zaklene na višje frekvence tudi na windowsih, zato pa imajo radeonke tako veliko idle porabo z več kot enim monitorjem
#brezpodpisa

nightrage ::

Brane22 je izjavil:

nightrage je izjavil:

Na eni grafični kartici ti priporočam dva monitorja max, saj se grafična kartica full matra in boš kmalu pekel grafike v pečici za pecivo link, če hočes več monitorjev si naredi "SLI" iz dveh grafik.


Na HD6850 vsaj na LInuxu trije monitorji dokaj lepo laufajo, je pa res, da driver po defaultu drži memory subsys vedno na nekaj višji frekvenci, kar pomeni 10-20W višjo porabo. Ampak to, če ti ni všeč, se da izklopiti za ceno nekoliko počasnejšega odziva.


Ok, za linux ne vem, ampak recimo, igraj igre vsak dan na enem monitorju, nato pustiš igro aktivno na enem monitorju greš malo programirati na drug monitor. Verjemi, da se to da ukladiti in bo grafiki kmalo zakuhalo :D, sploh pa za 3 monitorje na eni grafiki.

Napajalc ::

..
Monitorji so trije različni s priklopi
1. 24" monitor: DVI, VGA
2. 21" monitor: DVI, VGA
3. 21" monitor: DVI-D, VGA, S-VIDEO, VIDEO

Najceneje bi bilo zamenjat en od "DVI,VGA" monitorjev in vzet enga z DP ali HDMI, na ta način se odpre precej preverjenih in poceni GPU ki podpirajo 3 monitorje.
011011100111010101100010

LeQuack ::

DisplayPort je najbolj zoprn priklop, zato ker ko monitor ugasneš Windows zazna kot da si monitor odstranil in prerazporedi ikone in programe na druge monitorje. Čisto debilno, mogoče je pa to samo Windows debilnost. ampak DVI/HDMI/VGA nimajo teh težav.
Quack !

M.B. ::

Za programiranje na treh monitorjih ne rabiš nekih čudežev. To sem sam počel pred nekaj časa na Intel integrirani grafiki: i5-3570K dve 19'' 1280x1024 pa en 15'' 1024x768. (ker je pač bil star monitor, ki ga nisem več rabo drugje) Priklopljeni so bli na HDMI, DVI pa VGA, DisplayPort je še bil fraj ampak kartica ne omogoča več kot 3 izhode. Tiling window manager Xmonad, pa je vse delalo čisto OK. Zdaj sem pa si HD monitor nabavo za filme gledat in je lokacijsko drugje, drugače bi se ga še vedno dalo uporabljat (4480 x 1080).

Najbolj fajn pri več monitorjih je IMHO da ima vsak svoj workspace. Kar pomeni, da imaš na enem workspacu browser, na drugem naprimer chat programe na tretjem IDE, potem pa lahko preklaplaš med programi v workspace in pa med workspace s tipkovnico.

Imaš namreč dve možnosti al gledat na 3 monitorje kot en vlki, al pa na tri monitorje. Sam bi še, če bi nabavo vlkega 34'' ga tretiral kot 3 monitorje, je IMHO bolj uporabno.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

issak ::

WarpedGone je izjavil:

Začeli bomo s tem, da je ena sama kartica in da deluje. Potem se bom sekiral glede max resolucije.

Mašino poganja i5 3450, ki ima vgrajeno intel HD grafiko. Če je kakšna dedicated kartica sposobna zraven laufat tretji monitor, bi to zadoščalo, še dve grafični zraven odpadeta.

Matrox 500 USD, AMD Fire Pro 400 USD.

Se pravi, v razredu človeških cen, so trije monitorji prazen marketing?


Jaz imam na HP Z230 z integrirano grafiko intel HD 3 monitorje. 2 na displayport (1080p), enega na DVI (1920x1200).
HP Laptop mi je poganjal 4, vključno z lastnim. 2 daisychain preko enega displayport izhoda, en preko drugega displayport izhoda in monitor od laptopa. Mislim da je zmožen poganjati še kakšenga več.

Nobena znanstvena fantastika ni, 3 desktope bi morala integrirana grafika poganjati brez težav.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

next3steps ::

Saj jih, sam je treba včasih tudi gonilnike namestiti.

issak ::

specing je izjavil:

Če imaš DisplayPort izhode, potem lahko obesiš več zaslonov na isti izhod. Tudi veliko profesionalnih monitorjev to podpira (daisy-chaining).


Ampak je treba pazit da monitor to res podpira. Pa če komu utripajo monitorji preko daisychaina - na zadnjem monitorju verige izklopite Displayport 1.2 v nastavitvah, v vmesnih pa vklopite. Sem rabil pol leta da sem našel na nekem obskurnem forumu to rešitev (Dell U2415)

next3steps je izjavil:

Saj jih, sam je treba včasih tudi gonilnike namestiti.


Z230 Ubuntu out of the box, brez posebnih gonilnikov poganja minimalno 3. Na windowsih pa tisto kar pride preko Windows Updatea.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

blindb ::

Skor vsaka kartica podpira 2 monitorja hkrati, tretjega imam priklopljenega na maticno -> 3 monitorji hkrati delajo brez tezav :)
Mislim da bi morali uvesti davek na idiotizem.

tikitoki ::

WarpedGone je izjavil:

Želja je enostavna: 'extended desktop' čez tri monitorje, OS WinX
Igre sem omenil samo enkrat sedaj v tem stavku, in nikoli več, jasno?

Grafična kartica mora bit ena sama, nobenega SLI drkanja in podobno, idealno če je pasivno hlajena.

Katera kartica 100% podpira tri hkratne monitorje preko DVI in HDMI?

Prosim, ne mi utrujat s karticami, ki imajo po tri porte, potem pa se izkaže, da jih niso sposobne hkrati futrat s signalom - to velja za praktično vse kartice, katere sem do sedaj preveril.

ATI Eyefiniti je žal navadno marketing kozlanje. Ja, podpira 3 monitorje če so vsi preko DP in pravilne barve, sicer ne. Nvidia 3D surround same shit.

Torej, obstaja kej normalnega in da sugirno dela? Dobri stari matrox?


Em, kupi monitorje z DP? saj pravis, da deluje, tko, da kje je torej problem?

BigWhale ::

WarpedGone je izjavil:

Želja je enostavna: 'extended desktop' čez tri monitorje, OS WinX
Igre sem omenil samo enkrat sedaj v tem stavku, in nikoli več, jasno?

Grafična kartica mora bit ena sama, nobenega SLI drkanja in podobno, idealno če je pasivno hlajena.

Katera kartica 100% podpira tri hkratne monitorje preko DVI in HDMI?


NVidia GTX950 ali pa GTX970 obe ustrezata temu opisu. Tudi novejse vse ustrezajo pogoju treh monitorjev, vprasanje samo kolk DVI konektorjev imajo.

BigWhale ::

WarpedGone je izjavil:

Glavni problem več monitorjev je boljša in enostavna organizacija dela.
Maximize window je simpl operacija, ročno prilagajanje 3ih oken, da se ne prekrivajo in da vseeno vidiš max kar lahk je na treh monitorjih simpl in skor avtomatska.
Na enem samem monitorju pa nucaš dodaten software za delitev zaslona, ki je tipično le še ena kanta črvov, ki dobro dela samo v reklami, v praksi pa povzroča več težav kot profita.


Jaz sem sicer s tremi ekrani delal brez tezav z GTX970, je pa res, da je v Windows izkusnja precej bolj boleca kot na Linuxu. V Windows 10 je sicer bolje ampak so se vedno tezave.

Drugace pa te stvari v bistvu precej dobro resujejo tiling window managerji.

nastyboy ::

Sam uporabljam 2 monitorja in TV (kar je skorajda isto) Priključena pa imam 2 monitorja na grafično kartico, TV pa na HDMI izhod, na matični plošči...Mogoče kaj pride prav.

LP

seminal ::

Mene pa zanima če slučajno I5 6300U in HD520 grafika podpirata 4 zaslone naenkrat?

LeQuack ::

seminal je izjavil:

Mene pa zanima če slučajno I5 6300U in HD520 grafika podpirata 4 zaslone naenkrat?


Ne, največ 3.
Vir: https://ark.intel.com/products/88190/In...
Quack !

PrimozR ::

FYI, Samsung naj bi pripravljal 32:9 panele.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eyefinity, ne dobim slike skozi DP

Oddelek: Zvok in slika
423654 (3082) huelz
»

Multi-monitor setup - Kje in katere kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
222635 (2100) LuiIII
»

trije monitorji na en računalnik

Oddelek: Zvok in slika
486778 (6030) Janac
»

priklop treh monitorjev na ATI vga (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517994 (7126) frudi
»

Eyefinity - Trije monitorji

Oddelek: Pomoč in nasveti
182355 (1790) Janac

Več podobnih tem