» »

ram in osnovna plošča

ram in osnovna plošča

srajzan ::

lepo pozdravljeni,

imam problem z rami,
kupil sem osnovno ploščo Gigabyte 970-gaming, in sem pred kratkim dokupil rame Kingston DDR 2400 CL11.
nejkje v navodilih sem prebral, da se bo hitrost rama samodejno spremenila na 2000mhz...to ni tako pomembno, ko sem jih dobil dosti ceneje...

bolj me zanima naslednje:
-vstavljene imam v pravilne reže (po barvah in uradnih navodilih) za Dual-channel, meni pa prepozna vedno samo Single-channel... nevem v čem je problem da dual ne deluje?

-v windowsih 10 x64 mi napiše da je 8 gb rezervirano za sistem in uporablja samo polovico...

če kdo ve v čem je problem, se v naprej zahvaljujem.
drugače bom pač prisiljen prodat in kupiti nove.

lp

Han ::

Daj bolj natančno napiši, kateri RAM vse imaš v plati, kako je vstavljen in s katerm programom si preveril način delovanja... Ima plata zadnji BIOS? Kako imaš konfiguriran RAM v biosu?

srajzan ::

RAM: kingston savage ddr3 2400mhz CL11
PLOŠČA: gigabyte 970 gaming (bios F2 zadnji)
CPU: athlon ii x4 640
GPU: gigabyte r9 280x
disk: wd 1gb black, SSD kingston 120gb
kartice: zvočna SB AUdigy, pcie lan
PSU: 750w

nič ni navito. v biosih so nastavitve privzete, za rame in procesor... izklopljeno imam LAN, zvočno, porte ko jih ne uporabljam(COM)

ugotovil sem, da če imam izklopljen XMP1,2 deluje na dual channel in windows uporablja 16 gb.
če vklopim XMP, se dual channel izklopi in piše v CPUID single channel in uporabno v windowsih samo 8 Gb. ostalo je rezervirano za strojno opremo.

ta teden nameravam še kupit drugi procesor. vrjetno fx 8350...

hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: srajzan ()

Han ::

XMP profil očitno ni kompatibilen s plato, zato izklopi dual channel. Poskusi v biosu ročno nastavit enake parametre kot jih pokaže CPU-Z za XMP profil...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kingston HyperX Genesis - timingi/frekvenca (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
8410032 (9132) Sami
»

Vprašanje o dual channel RAMu?

Oddelek: Kaj kupiti
252138 (967) Mitja358
»

X58A-UD7 v1

Oddelek: Pomoč in nasveti
13906 (782) Frenckie
»

12 gb ram ?

Oddelek: Strojna oprema
111364 (1003) gendale
»

Pomnilnik deluje na 1333mhz namesto na 1600

Oddelek: Strojna oprema
161510 (1009) yayo

Več podobnih tem