» »

Dopust 2017

Dopust 2017

«
1
2

Outcast ::

Fxxx winter:D, že mislimo na poletje in morje...iščem kak predlog fajn vašega dopusta, lokacija konec Kvarnerja, Dalmacija.
Šli bi v apartma (2 odrasla-2 otroka), blizu morja, vsaj toliko da se ni treba voziti z avtom do plaže (kar smo sedaj počeli cca.7 let).

krneki0001 ::

Kamp? Apartma?

Invictus ::

Poglej na airbnb.

Praktično vsi so zdaj gor...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Outcast ::

Apartma definitivno.
Poznam airbnb, sem tam čekiral za Kanarce. Pa ni bla ena težava z plačili na tem airbnb-ju?

Sem mislil, če imate kakšno dobro osebno izkušnjo, kak lep družinski kraj, ki ga priporočate, pol bi že naprej iskal apartmaje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Outcast ()

krneki0001 ::

Za apartmaje ti pa bolj malo lahko pomagam.

Če bi kampiral, ti bi lahko naštel vsaj 15 lepih, čistih in dobrih kampov.

Outcast ::

Hvala vseen, moja ni za kampiranje...razn če veš za kakšne pocen mobilne hiške u kampih, to bi še šlo:)

smacker ::

Mobilke so poceni samo izven sezone, v sezoni so čez 100eur. Junija ali septembra se da dobit za kakih 40-50eur/dan. Lahko prek agencije ali pa direktno kamp poiščeš v kraju, ki te zanima.
Apartmaje imaš v vsakem kraju. Če greš kaj za prvomajske dol, si lahko v živo kaj poiščeš, pride navadno ceneje kot čez airbnb. Po stari cesti od Zadra do Splita maš na vsakih par km naselje ob morju. 2-sobni s klimo se da dobit med 50-70eur v sezoni, odvisno od opremljenosti.
@nebivedu ti kar naštej kampe, mene zanima (dalmacija predvsem) :) Da vidim če je kaj novega pametnega - bolj znane (straško, zaton, soline, stobreč,...) že poznam.

Outcast ::

@smacker hvala, bom se orientiral samo na apartmaje: želel bi izvedeti, če je kakšen konkreten predlog za dopust; recimo sedaj sem se nekak orientiral na okolico Biograda, Primoštena, nižje od Splita ne bi šli. Aja pa na celini naj bi bil apartma.
Tako da pogledam, rezerviram, pridem in uživam:)

Za 1.maja pa smo ponavadi kar na Krku; tam že vse poznamo:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Outcast ()

m0f0x ::

Meni je bilo na Murterju všeč :)

Outcast ::

m0f0x je izjavil:

Meni je bilo na Murterju všeč :)

Tudi meni, bi šel pa še kam drugam, okoliš je pa ravno pravi:)

RockyS ::

Outcast je izjavil:

m0f0x je izjavil:

Meni je bilo na Murterju všeč :)

Tudi meni, bi šel pa še kam drugam, okoliš je pa ravno pravi:)


Ugljan / Pašman. Čista voda, lepe plaže.

Na drugi strani Pašmana nudijo robinzon hiške.

balluf ::

krneki0001 je izjavil:

Za apartmaje ti pa bolj malo lahko pomagam.

Če bi kampiral, ti bi lahko naštel vsaj 15 lepih, čistih in dobrih kampov.


Evo se tudi jaz pridržujem vprašanju, mi bomo šli s šotorom (3 članska družina) pa me zanima kaj priporočaš (severna dalmacija po možnosti).

balluf ::

8-)8-)8-)vidim, da je se prezgodaj za morje:D... čeprav...o.k.,da razložim..zadnje tri leta zopet hodimo na PRAVO kampiranje z šotorom.Ze prej sva hodila z punco enih 6 let.
V 10+ letih se je ogromno spremenilo v kampih, predvsem mobilne hiške, ki so uničile najlepše parcele in pa rezervacije ,da ne govorim o zgledu kampov ki spominjajo bolj na bungalovsko naselje, to sta to čisto druga svetova.
Lansko leto smo dobili parcelo zraven mibilnih hišk in ob največji vročini na soncu ker ni bilo več parcel na razpolago ,rezerviral sem konec Aprila za konec Julija(seveda če je več kot pol kampa zasedenega z mobilnimi hiškami ;(.
No sedaj veste zakaj že sedaj razmišljam o poletnem oddihu:D.
Važno mi je ,da ima parcela senco,da je plaža primerna za otroke in čistoča.

Predlogi....?

jype ::

Koliko stare otroke?

N0t0ri0us ::

Iščem nek apartma v bljižini morja z možnostjo priveza manjšega čolna - slabih 5 m.

Pogoj je še da je v bljižini kakšna solidna plaža kjer niso ljudje kot sardele. Do sedaj sem hodil na pag in s čolnom na lepšo stran zaliva kjer smo bili praktično sami na plaži. Idila. Problem je edino to, ker tja hodim že 10+ let in bi rad šel še kam drugam.

krneki0001 ::

Outcast je izjavil:

Hvala vseen, moja ni za kampiranje...razn če veš za kakšne pocen mobilne hiške u kampih, to bi še šlo:)



Otok Hvar, kamp Vira, imajo mobilne hiške in je cena v najvišji sezoni 119 evrov na dan. Kar je poceni v primerjavi z ostalimi kampi. Mobilne hišice so dimenzije 32 m2 in imajo dve spalnici, dnevni prostor s kuhinjo, kopalnico, veliko zunanjo teraso z vrtno garnituro.

http://www.avtokampi.si/kamp/3/29/Vira/


Kljub temu, da je zelo majhen kamp, je odlično poskrbljeno za otroke, ker imajo cel dan neka risanja, ples, zvečer pa še disko za otroke. Voda čista in lepa, v gostilni ob plaži v pritličju pa dobre pice, nadstropje višje pa hobotnico na 1001 način.

Zgodovina sprememb…

balluf ::

jype je izjavil:

Koliko stare otroke?


8 let

jype ::

balluf> 8 let

Julija bo težka s prostorom, če greste konec Junija, ko otroci zaključijo s šolo, so pa mnogi kampi še na pol prazni.

Poleg kampa Vira je zanimiv tudi kamp Lili (je pa dostop do njega težji, če imaš kaj več kot običajen osebni avtomobil, ker do njega vodi le požarna cesta oziroma zelo ozek tunel), kjer je na voljo tudi FKK plaža.

Voda je takšna:

Outcast ::

krneki0001 je izjavil:

Outcast je izjavil:

Hvala vseen, moja ni za kampiranje...razn če veš za kakšne pocen mobilne hiške u kampih, to bi še šlo:)



Otok Hvar, kamp Vira, imajo mobilne hiške in je cena v najvišji sezoni 119 evrov na dan. Kar je poceni v primerjavi z ostalimi kampi. Mobilne hišice so dimenzije 32 m2 in imajo dve spalnici, dnevni prostor s kuhinjo, kopalnico, veliko zunanjo teraso z vrtno garnituro.

http://www.avtokampi.si/kamp/3/29/Vira/


Kljub temu, da je zelo majhen kamp, je odlično poskrbljeno za otroke, ker imajo cel dan neka risanja, ples, zvečer pa še disko za otroke. Voda čista in lepa, v gostilni ob plaži v pritličju pa dobre pice, nadstropje višje pa hobotnico na 1001 način.


Fajn opis, hvala ti za tole, in vsem ostalim, sam zame, oz nas, ko smo radi malo dalj na morju (14dni + še kak dan) je tole malo predrago:)
Rad bi apartma, na celini, bližina Primošten recimo...

balluf ::

Zato pa že sedaj rezmišljam kam ,da čimprej rezerviram kakšen pameten plac.

jype je izjavil:

balluf> 8 let

Julija bo težka s prostorom, če greste konec Junija, ko otroci zaključijo s šolo, so pa mnogi kampi še na pol prazni.

Poleg kampa Vira je zanimiv tudi kamp Lili (je pa dostop do njega težji, če imaš kaj več kot običajen osebni avtomobil, ker do njega vodi le požarna cesta oziroma zelo ozek tunel), kjer je na voljo tudi FKK plaža.

Voda je takšna:




Zato pa že sedaj rezmišljam kam ,da čimprej rezerviram kakšen pameten plac.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: balluf ()

balluf ::

jype je izjavil:

balluf> 8 let

Julija bo težka s prostorom, če greste konec Junija, ko otroci zaključijo s šolo, so pa mnogi kampi še na pol prazni.

Poleg kampa Vira je zanimiv tudi kamp Lili (je pa dostop do njega težji, če imaš kaj več kot običajen osebni avtomobil, ker do njega vodi le požarna cesta oziroma zelo ozek tunel), kjer je na voljo tudi FKK plaža.

Voda je takšna:



Sem gledal malo slike plaže ,kam se pa spravijo vsi na plaži predvsem družine z mlajšimi otroci tista zaplata peska-mivke je bolj majhna.
Drugače pa kamp nr zgleda slabo.

Še kakšni predlogi.

Nagi Bator ::

krneki0001 je izjavil:

Otok Hvar, kamp Vira, imajo mobilne hiške in je cena v najvišji sezoni 119 evrov na dan. Kar je poceni v primerjavi z ostalimi kampi. Mobilne hišice so dimenzije 32 m2 in imajo dve spalnici, dnevni prostor s kuhinjo, kopalnico, veliko zunanjo teraso z vrtno garnituro.


OK, se moram zapicit v tole. 120€ za omenjeno je oderuska cena!
Za enak denar se dobi (info iz prve roke) opremljena hisa s tremi spalnicami, kuhinjo z dnevnim prostorom, popolnoma opremljeno kopalnico, klimo, dvemi velikimi terasami, kaminom (žar), z uporabo manjsega motornega colna, v samotnem zalivu s pogledom na 60m pesceno plazo, ki je celo v sezoni zjutraj in zvecer le tvoja, na enem od otokov z nekaj tisoc prebivalci v Jadranu. Za pol te cene, se pa brez problema najde cela hisa kot je opisana v citatu. Razen, ce je biti v kampu nek fetis.

Invictus ::

N0t0ri0us je izjavil:

Iščem nek apartma v bljižini morja z možnostjo priveza manjšega čolna - slabih 5 m.

Pogoj je še da je v bljižini kakšna solidna plaža kjer niso ljudje kot sardele. Do sedaj sem hodil na pag in s čolnom na lepšo stran zaliva kjer smo bili praktično sami na plaži. Idila. Problem je edino to, ker tja hodim že 10+ let in bi rad šel še kam drugam.

Lahko si najdeš kak apartma v mestu Ugljan.

Tam je dovolj privezov v mestnem pristanišču, samo ne vem kdaj ga moraš že rezervirati.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

robertko ::

Nagi Bator, nam lahko zaupaš kje je to. Hvala.

Nagi Bator je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Otok Hvar, kamp Vira, imajo mobilne hiške in je cena v najvišji sezoni 119 evrov na dan. Kar je poceni v primerjavi z ostalimi kampi. Mobilne hišice so dimenzije 32 m2 in imajo dve spalnici, dnevni prostor s kuhinjo, kopalnico, veliko zunanjo teraso z vrtno garnituro.


OK, se moram zapicit v tole. 120€ za omenjeno je oderuska cena!
Za enak denar se dobi (info iz prve roke) opremljena hisa s tremi spalnicami, kuhinjo z dnevnim prostorom, popolnoma opremljeno kopalnico, klimo, dvemi velikimi terasami, kaminom (žar), z uporabo manjsega motornega colna, v samotnem zalivu s pogledom na 60m pesceno plazo, ki je celo v sezoni zjutraj in zvecer le tvoja, na enem od otokov z nekaj tisoc prebivalci v Jadranu. Za pol te cene, se pa brez problema najde cela hisa kot je opisana v citatu. Razen, ce je biti v kampu nek fetis.

smacker ::

Kamping je postal nasplošno drag, cena za družino z avtom+prikolico je primerljiva s ceno apartmaja. Ljudje plačujejo, kampi so polni, cene so vsako leto višje. Mobilna hiška se tretira kot dodaten luksuz (napram šotorom in prikolicam), zato se tud plača kot luksuzen apartma. Vsak ma pa pravico izbrat svoj način dopustovanja. 120eur je normalna (celo ugodna) cena, v najvišji sezoni je pod 100eur ne dobiš. Namenjene so bolj bogatim, večina se pa zadovolji s prikolico (svojo ali najeto) za 50-60eur na dan (2 odrasla 2 otroka).
Kamp ma svoje prednosti, zato so ljudje pripravljeni plačat enako kot za apartma. Par stvari ki so meni všeč v kampu:
- cel dan si zunaj v borovi šumi z dobro klimo
- ne rabiš bit cel dan na plaži (tovorjenje prtljage, borba za prostor pod edino drevo kjer je cel dan senca, dolgotrajno ležanje na neudobnih podlagah, izmikanje soncu), greš se skopat z brisačo in nazaj lepo v senco k mizi/na ležalnik na mrzli pir
- nisi vezan na uro za zajterk/večerjo kot je to v hotelih
- skoz spoznaš nove ljudi
- otroci najdejo družbo svojih vrstnikov
- vedno si blizu morja, v bližini je pekarna in vsaj mini trgovina za sprotne potrebe. Avto rabiš mogoče 1x za večji nakup + kak večer za izlet.

jype ::

balluf> Sem gledal malo slike plaže ,kam se pa spravijo vsi na plaži predvsem družine z mlajšimi otroci tista zaplata peska-mivke je bolj majhna.

Aja, ja, tista plaža je res čisto nabasana, ko se kamp napolni - je pa zraven še prijetno prazna FKK plaža. Plaže, primerne za otroke, so žal izjemno zasedene, zato se res splača imeti čoln in poiskati neobljuden zaliv.

balluf ::

jype je izjavil:

balluf> Sem gledal malo slike plaže ,kam se pa spravijo vsi na plaži predvsem družine z mlajšimi otroci tista zaplata peska-mivke je bolj majhna.

Aja, ja, tista plaža je res čisto nabasana, ko se kamp napolni - je pa zraven še prijetno prazna FKK plaža. Plaže, primerne za otroke, so žal izjemno zasedene, zato se res splača imeti čoln in poiskati neobljuden zaliv.



Kdo pa spravi ženo na čoln, še na trajekt jo komaj prepričam.;((:D;)

jype ::

balluf> Kdo pa spravi ženo na čoln

Ne vem, nisem poročen, tako da nimam teh težav :)

Nagi Bator ::

robertko je izjavil:

Nagi Bator, nam lahko zaupaš kje je to. Hvala.


Otok v srednjem Jadranu. O natancni lokaciji ne bom, ti pa tudi ne bi koristila prav nic za letos.
Je ponavadi rezervirano za dve leti v naprej, od zacetka maja do konca oktobra.
In nisem pretiraval s trditvijo, da se najdejo cele hise za 60€, tudi na zelo lepih lokacijah.

Kdo pa spravi ženo na čoln, še na trajekt jo komaj prepričam.

Najraje imam ljudi, ki ne zelijo na otok. Ce so poleg tega se kamperji toliko bolje ;)

balluf ::

Nagi Bator je izjavil:

robertko je izjavil:

Nagi Bator, nam lahko zaupaš kje je to. Hvala.


Otok v srednjem Jadranu. O natancni lokaciji ne bom, ti pa tudi ne bi koristila prav nic za letos.
Je ponavadi rezervirano za dve leti v naprej, od zacetka maja do konca oktobra.
In nisem pretiraval s trditvijo, da se najdejo cele hise za 60€, tudi na zelo lepih lokacijah.

Kdo pa spravi ženo na čoln, še na trajekt jo komaj prepričam.

Najraje imam ljudi, ki ne zelijo na otok. Ce so poleg tega se kamperji toliko bolje ;)


Kaj, smo mi kakšna podvrsta(kamperji) ljudi...? da ti nismo všeč ?

Nagi Bator ::

Ehm? A nisem rekel ravno nasprotno?!

balluf ::

Imate še kakšen predlog.

koyotee ::

Z otroki? Nekam na Rab, polno peščenih plaž, nizko morje, na severu otoka bolj odročne plaže, 10min peš skozi grmovje, tam ni gužve.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

maco-maco ::

10min peš skozi grmovje, tam ni gužve.


To je čar nekaterih predelov; da ni kamp, hotel, mesto, marina,... da zadeve dihajo. Mene pa predvsem motijo parcele. Da je vse parcelirano in rezervirano. Hodimo že nekaj let v isti kamp, tako da bi mi tudi počasi menjal. Kakšen kamp brez parcel, ki je na nivoju (čist, miren, na samem,...)?
Kaj?

koyotee ::

 Lopar - Rab

Lopar - Rab



Kamp je malo stran http://www.booking.com/hotel/hr/camping...

Sicer nisem bil v kampu, ampak na rajski plaži pričakuj veliko ljudi.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

balluf ::

maco-maco je izjavil:

10min peš skozi grmovje, tam ni gužve.


To je čar nekaterih predelov; da ni kamp, hotel, mesto, marina,... da zadeve dihajo. Mene pa predvsem motijo parcele. Da je vse parcelirano in rezervirano. Hodimo že nekaj let v isti kamp, tako da bi mi tudi počasi menjal. Kakšen kamp brez parcel, ki je na nivoju (čist, miren, na samem,...)?


Itak gremo v kamp, tudi mene motijo parcelacija in rezervacije kot sem že napisal v uvodu ,to še nekako požrem okupacija kampov z mobilnimi hiškami mi gre pa na živce.
Glede cen kampov bi bilo verjetno tudi kaj za povedat,še zmeraj so za pol cenejši ko hotel +- je pa res, da za ta denar dobiš tudi apartma.
Vendar ni point v ceni ampak doživetje kampiranja kot je že napisal smacker.
V Loparju smo že bili sicer v hotelu, je imel temali 2 leti. Kamp smo si ogledali, nič oosebnega ravno tisto leto so ga prenovili zmetali nekaj dreves ven in seveda nabasali mobilne hiške noter ;(.
Plaza "rajska" tam do enih 4-5 let, sedaj ko se učimo plavanja za "delfinčke" mislim da bi bila moteča.

krneki0001 ::

Nagi Bator je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Otok Hvar, kamp Vira, imajo mobilne hiške in je cena v najvišji sezoni 119 evrov na dan. Kar je poceni v primerjavi z ostalimi kampi. Mobilne hišice so dimenzije 32 m2 in imajo dve spalnici, dnevni prostor s kuhinjo, kopalnico, veliko zunanjo teraso z vrtno garnituro.


OK, se moram zapicit v tole. 120€ za omenjeno je oderuska cena!
Za enak denar se dobi (info iz prve roke) opremljena hisa s tremi spalnicami, kuhinjo z dnevnim prostorom, popolnoma opremljeno kopalnico, klimo, dvemi velikimi terasami, kaminom (žar), z uporabo manjsega motornega colna, v samotnem zalivu s pogledom na 60m pesceno plazo, ki je celo v sezoni zjutraj in zvecer le tvoja, na enem od otokov z nekaj tisoc prebivalci v Jadranu. Za pol te cene, se pa brez problema najde cela hisa kot je opisana v citatu. Razen, ce je biti v kampu nek fetis.


Tudi jaz poznam robinzonske počitnice, kjer je hiša za 10 dni tvoja za 450 ali 750 evrov (45 na dan ali pa malo bolj opremljena za 75 evrov na dan) in kjer je zaliv le tvoj in uživaš miren dopust - ampak to ni za 2 otroka stara 8 let. Vem tudi za apartma na rabu, kjer imaš svoj bazen, jakuzi in še par bombončkov za 80 evrov na dan,...
Ampak jaz govorim o kampih, kjer imaš po 22 uri zvečer mir, kjer noben poljak, madžar ali čeh ne serje v tuš kabini namesto v sekretu kampa in kjer na splošno ne vidiš čehov, poljakov in madžarov. Sorry, ampak te trije narodi so v veliki večini še vedno na stopnji lesene žlice in neprimerni za kampiranje, pa delajo sranje povsod kamor pridejo. So svetle izjeme, ampak večina serje v tuš kabinah. Ni mi do tega da pridem zjutraj na WC pa vidim čistilko ki kozla, ko mora pucat za temi prašiči.

krneki0001 ::

koyotee je izjavil:

 Lopar - Rab

Lopar - Rab



Kamp je malo stran http://www.booking.com/hotel/hr/camping...

Sicer nisem bil v kampu, ampak na rajski plaži pričakuj veliko ljudi.


San marino in rajska plaža je za otroke in mlade, ampak na žalost je problem to, ker so madžari na veliko navalili v ta kamp. In to ne tisti spodobni, ampak zahojenci s sindikalnimi avtobusi, ki pridejo tja in mislijo, da je cel kamp njihov in da lahko delajo karkoli hočejo. In dokler je bil tam samo en del za madžare in so bili pod okriljem grupe "viktorija", je bil mir, sedaj so pa cel severni del kampa prevzeli neki madžarski sindikati, ki nimajo pojma o kampiranju in imaš 1000 madžarov, ki mislijo, da je vse njihovo in ti ponoči gre srat zraven prikolice ali šotora, ker se mu ne da do WC-jev.

V ta kamp sem namreč zadnjih 19 let hodil vsaj en teden na leto. Vsaj en teden, pa ponavadi sem bil po 3 tedne dol in užival. Sedaj me pa ne bodo več videli, dokler teh madžarov ne poštimajo. Ker res delajo samo sranje.

Zgodovina sprememb…

balluf ::

krneki0001 je izjavil:

Tudi jaz poznam robinzonske počitnice, kjer je hiša za 10 dni tvoja za 450 ali 750 evrov (45 na dan ali pa malo bolj opremljena za 75 evrov na dan) in kjer je zaliv le tvoj in uživaš miren dopust - ampak to ni za 2 otroka stara 8 let. Vem tudi za apartma na rabu, kjer imaš svoj bazen, jakuzi in še par bombončkov za 80 evrov na dan,...
Ampak jaz govorim o kampih, kjer imaš po 22 uri zvečer mir, kjer noben poljak, madžar ali čeh ne serje v tuš kabini namesto v sekretu kampa in kjer na splošno ne vidiš čehov, poljakov in madžarov. Sorry, ampak te trije narodi so v veliki večini še vedno na stopnji lesene žlice in neprimerni za kampiranje, pa delajo sranje povsod kamor pridejo. So svetle izjeme, ampak večina serje v tuš kabinah. Ni mi do tega da pridem zjutraj na WC pa vidim čistilko ki kozla, ko mora pucat za temi prašiči.


Se popolnoma strinjam s tabo glede " varšvskih slovanov" predusem poljaki,so mi pa še hujši "serekeši" jih videt ne morem kulture sploh nimajo. Se pa včasih dobi tudi kakšen slovenec, ki ga doma niso učili kulture in ponižnosti.

Torej kateri kamp priporočaš.

harvey ::

ker so madžari na veliko navalili v ta kamp

Kolikor sem bil tam v zadnjih 5 letih bolj kot Madžari tradicionalno zasedajo kamp Nemci. In lani je bila res gneča...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

balluf ::

Mah je lani bila gneča povsod ,kaj čmo, lani so nam zagrenili dopust mulci iz nemčije v mobilni hiški, seveda so prišli žurirat.

krneki0001 ::

smacker je izjavil:

Kamping je postal nasplošno drag, cena za družino z avtom+prikolico je primerljiva s ceno apartmaja. Ljudje plačujejo, kampi so polni, cene so vsako leto višje. Mobilna hiška se tretira kot dodaten luksuz (napram šotorom in prikolicam), zato se tud plača kot luksuzen apartma. Vsak ma pa pravico izbrat svoj način dopustovanja. 120eur je normalna (celo ugodna) cena, v najvišji sezoni je pod 100eur ne dobiš. Namenjene so bolj bogatim, večina se pa zadovolji s prikolico (svojo ali najeto) za 50-60eur na dan (2 odrasla 2 otroka).
Kamp ma svoje prednosti, zato so ljudje pripravljeni plačat enako kot za apartma. Par stvari ki so meni všeč v kampu:
- cel dan si zunaj v borovi šumi z dobro klimo
- ne rabiš bit cel dan na plaži (tovorjenje prtljage, borba za prostor pod edino drevo kjer je cel dan senca, dolgotrajno ležanje na neudobnih podlagah, izmikanje soncu), greš se skopat z brisačo in nazaj lepo v senco k mizi/na ležalnik na mrzli pir
- nisi vezan na uro za zajterk/večerjo kot je to v hotelih
- skoz spoznaš nove ljudi
- otroci najdejo družbo svojih vrstnikov
- vedno si blizu morja, v bližini je pekarna in vsaj mini trgovina za sprotne potrebe. Avto rabiš mogoče 1x za večji nakup + kak večer za izlet.


Bravo. Še en tak tukaj.

Naša nastanitev v kampu (imamo vse enako, samo moja slika je slabše kvalitete):

balluf ::

Super mas ti all in one zadevo, jaz fokusa težko spremenim v to, bi bilo pa zanimivo :D.
Mi se vsako leto kregamo kaj vzeti s sabo ker nam zmanjka prostora, bo treba kupiti strešni kovček.

krneki0001 ::

balluf je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Tudi jaz poznam robinzonske počitnice, kjer je hiša za 10 dni tvoja za 450 ali 750 evrov (45 na dan ali pa malo bolj opremljena za 75 evrov na dan) in kjer je zaliv le tvoj in uživaš miren dopust - ampak to ni za 2 otroka stara 8 let. Vem tudi za apartma na rabu, kjer imaš svoj bazen, jakuzi in še par bombončkov za 80 evrov na dan,...
Ampak jaz govorim o kampih, kjer imaš po 22 uri zvečer mir, kjer noben poljak, madžar ali čeh ne serje v tuš kabini namesto v sekretu kampa in kjer na splošno ne vidiš čehov, poljakov in madžarov. Sorry, ampak te trije narodi so v veliki večini še vedno na stopnji lesene žlice in neprimerni za kampiranje, pa delajo sranje povsod kamor pridejo. So svetle izjeme, ampak večina serje v tuš kabinah. Ni mi do tega da pridem zjutraj na WC pa vidim čistilko ki kozla, ko mora pucat za temi prašiči.


Se popolnoma strinjam s tabo glede " varšvskih slovanov" predusem poljaki,so mi pa še hujši "serekeši" jih videt ne morem kulture sploh nimajo. Se pa včasih dobi tudi kakšen slovenec, ki ga doma niso učili kulture in ponižnosti.

Torej kateri kamp priporočaš.


Zaenkrat je tak kamp kamp vira na hvaru. Resnično priporočam.

balluf je izjavil:

Super mas ti all in one zadevo, jaz fokusa težko spremenim v to, bi bilo pa zanimivo :D.
Mi se vsako leto kregamo kaj vzeti s sabo ker nam zmanjka prostora, bo treba kupiti strešni kovček.


Zakaj? Strešni šotor gre na fokusa brez problemov. Vanj daš spalke in ga zapreš. V avto pa potem samo tisto kar rabiš - trije ruzaki, miza stoli in kuhalna omarica z žarom pa hladilnik.

Cena šotora je visoka - 800 evrov, ampak se splača.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Šotor:


Hladilnik:


Ideja za tendo:


Miza:


Šotor je na strehi, tenda tudi, v prtljažniku pa miza zložena, 3 ruzaki in hladilnik.

korenje3 ::

jaz razmišljam da bi šel na kosta rico, sam baje se tam gnete turistov...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

jype ::

balluf> Super mas ti all in one zadevo, jaz fokusa težko spremenim v to, bi bilo pa zanimivo :D.

Vse kar rabiš je


(v culi so spalna vreča, rezervne zračnice in viseča mreža, vse skupaj kilo in pol).

V žepu na hrbtu pa kreditne kartice in zobno krtačko.

Priporočam

http://www.rapidhammock.com/products/th... (tehta 700g, zdrži 200 kil).

Če pričakuješ dež, dobiš še ultralahko šotorko za potegnit preko:

http://www.rapidhammock.com/products/ra...

Pa je v avtu potem ful več placa za prtljago, ker lahko en sedež ven vržeš.

balluf ::

krneki0001 je izjavil:

Šotor:


Hladilnik:


Ideja za tendo:


Miza:


Šotor je na strehi, tenda tudi, v prtljažniku pa miza zložena, 3 ruzaki in hladilnik.


Ne vem, če streha focusa zdrži vse tri predusem mene "težkokategornik".

krneki0001 ::

Streha avta zdrži brez problema 300kg, ko avto stoji na miru.
Med vožnjo pa je problem upor zraka in zato je priporočeno da na strehi ni več kot 75kg. Šotori imajo od 35 do 50kg, ko so zloženi, zato ni panike.



http://www.mamut4x4.com/?kategorija=103...

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

balluf preberi si to:
https://outbackjoe.com/macho-divertisse...


Streho, ki ima nosilnost med vožnjo 70kg lahko brez problema obremeniš s skoraj 10x težo, ko avto stoji na miru, pa ne bo problemov.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kampiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8110162 (1244) Mato989
»

Kampiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7212554 (9593) Go-ahead
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17038136 (28180) ThinkPad
»

Kampi, hišice, morje..

Oddelek: Loža
102842 (2218) maco-maco
»

Malo samote na hrvaški obali ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5121307 (19186) msjr

Več podobnih tem