» »

Prenakazilo iz Paypala (Zaslužek z Youtubom)

Prenakazilo iz Paypala (Zaslužek z Youtubom)

«
1
2

Windhealer ::

Zdravo,

Imam vprašanje in zanima me, kako je z davkom, če zaslužim okoli 2000€ na mesec preko Youtuba. Trenutno imam račun na paypalu in mi moj youtube partner (iz Amerike) ves denar nakazuje tja. Tam se mi že denar kopiči nekaj časa, amapak me je strah, da bom moral plačati davek, če izvedem prenakazilo iz paypalračuna na moj trenuten račun, ki je pri Banki Celje.

Trenutno sem še študent in nimam nobenega drugega prihodka parzen tega.

Hvala za pomoč.

shadeX ::

Kot prvo... tvoj partner?

To zaslužiš z reklamami od adsensa, ali ti kdo tretji plačuje za promocijo kakih izdelkov v tvojih videjih, itd?

Če si nakažeš iz paypala na tvoj trr, po 200-300EUR na mesec te noben ne bo niti povohu. Za 2k na mesec iz PP na TRR, potem pa itak. To je kar lepa cifra in lahko že komot lahko odpreš S.P in plačuješ davke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

smacker ::

Bi te že morali obdavčit. Vsak zasluzžek si dolžan prijavit in plačat davek. Čudno da ti paypal še ni zatežil za identifikacijo (scan osebne, davčna,...), na podlagi česar bi FURS zvohal za tvoje prihodke.
Če maš take prihodke, komot SP odpreš. Pri normiranem recimo plačaš na mesec cca. 300eur prispevkov + 4% davka (priznajo ti 80% normiranih stroškov, na preostalih 20% plačaš 20% davka), tak da bi ti cca. 1600eur ostalo ;)

Furbo ::

Normirec bo kar prava rešitev ja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Windhealer ::

Partner je pač eno ameriško podjetje,sej ni važn zaslužim pa pač 70% dobička od videjov.

To zaslužim sam z oglsasi na videjih se pravi z adsensa.

Aha, pol za male zneske ni problem, sam če če bo šlo tako naprej bom pa mogo podjetje odpret, pa preko tega podjetja poslovat, da bo vse legit.

dottor ::

Če si zaposlen, odpri popoldanski s.p., sploh ker so nižji stroški in prispevki ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

vostok_1 ::

A se bo kaj ta debilna zakonodaja spremenila, ve kdo kaj novega?
Namreč, podjetniška zakonodaja trenutno spada bolj tam v leto 1970, kot pa 2016, ko imaš miljon mini-prilivov.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

SaXsIm ::

In kaj točno je narobe s to zakonodajo? Greš, pa odpreš normiran s.p., ki je noro ugoden? Če pa si že zaposlen, pa popoldanskega? Da ne omenjamo dejstva, da če imaš osebni certifikat, lahko s.p. odpreš kar preko interneta?

Primer, kdaj se ti splača.
SaXsIm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaXsIm ()

Vanquish ::

od kod vam ideja, da se spremljajo transakcije okoli 2000€
Vse kar je pod 15.000€ se noben ne ubada s tem. Ce pa te ze skrbi pa si odpri v Avstriji racun.

Je pa drugo vprasanje ali resnicno zelis se izogibati placilu davkov.

Goody ::

Vanquish je izjavil:

od kod vam ideja, da se spremljajo transakcije okoli 2000€
Vse kar je pod 15.000€ se noben ne ubada s tem. Ce pa te ze skrbi pa si odpri v Avstriji racun.

Je pa drugo vprasanje ali resnicno zelis se izogibati placilu davkov.


LOL, ja 15.000 bo meja ja ;), pa v Avstriji odpri račun, ker tako FURS sploh ne bo vedel da kaj se dogaja ;)

Heisenberg ::

V avstriji odpreš račun (npr, pri Bawag PSK kjer je zastonj vodenje če imaš v četrtletju vsaja ca. 800 povprečje na računu)
Tja nakazuješ zneske pod 1000EUR 2x mesečno
Preko paypal kupiš izdelke in si jih naročiš na dom ter potem preprodajaš (je majhna izguba, a še vseeno manjša kot če bi plačal davek)
Splošno vse nakupe opraviš preko paypala, tudi pri nas.
Kupiš polnilno kreditno kartico ter preko nje opraviš ostale nakupe, ..mercator, hofer ipd....
Pri nas se zaposliš v kakšni firmi, zaradi prispevkov, delovne dobe itd... podjetju vrneš denar (seveda moraš poznati koga)
V firmi "delaš" 9 mesecev nato si 3 mesece na zavodu in prejemaš nadomestilo
V kolikor se to ne izide zaprosiš za socialno pomoč... (ja izkoriščane sistema, ampak tako dela vsak čapac)

V kolikor bodo zneski večji in zaslužek še večji, se splača najeti kako osebo/podjetje da ti svetuje kako plačati najmanj davka. Mogoče kakšna firma v davčnih oazah.

itd...

Zgodovina sprememb…

technolog ::

Sej se zavedaš, da je 2.000 evrov višji prihodek, kot ga ima 90% prebivalstva? Sedaj pa bodi družbeno odgovoren in plačaj že ta davek. In potem mirno spi ponoči.

V tej temi pa naj vas bo sram, človeku dajete nasvete kako utajit davke, vsake štiri leta pa veselo komunajzerje volte. V bistvu bi bil presenečen, če ne bi kdo te teme že prijavil organom. Poizvest, kdo je lastnik IP naslova pa dandanes res ni tak problem.

Zgodovina sprememb…

Goody ::

Meni je pa super ker mu dajejo takšne nasvete, da ga bo FURS slej kot prej sigurno dobil in bo zraven še kazen plačal, ker ne bo prijavil računa v Avstriji.

Heisenberg ::

technolog je izjavil:

Sej se zavedaš, da je 2.000 evrov višji prihodek, kot ga ima 90% prebivalstva? Sedaj pa bodi družbeno odgovoren in plačaj že ta davek. In potem mirno spi ponoči.

V tej temi pa naj vas bo sram, človeku dajete nasvete kako utajit davke, vsake štiri leta pa veselo komunajzerje volte. V bistvu bi bil presenečen, če ne bi kdo te teme že prijavil organom. Poizvest, kdo je lastnik IP naslova pa dandanes res ni tak problem.


Ja v idelanem svetu bi vsi sadili rožice... dokler se sprehajajo po centru LJ vsemogočni možje ki utajajijo milijone na mesec se prav nič ne sekiram, če komu malemu rata prekriti kak EUR, saj mu ga bo država tako ali tako nekje druge pobrala


da ne bo nesporazuma, sam delam in plačujem davke. Poznam pa ljudji ki furajo tak življenski stil, da so na zavodu, zdraven pa obračajo ogromne denarje. A ko njih vaprašaš zakaj, ti odgovorijo ker je država preveč POŽREŠNA. Da če bi se dalo bi rade volje v SLO plačali davke, samo dokler bo tako kot je jih raje plača zunaj malce tu pa nič.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Vanquish je izjavil:

Ce pa te ze skrbi pa si odpri v Avstriji racun.
.

Avstrija poroča Sloveniji. In vsem ostalim evropskim državam...

Je čisto vseeno, če imaš v Sloveniji račun.

Normiran s.p. je odgovor. Nikjer ne boš plačal tako malo davka (4%), niti v davčnih oazah ne...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Heisenberg ::

Invictus je izjavil:

Vanquish je izjavil:

Ce pa te ze skrbi pa si odpri v Avstriji racun.
.

Avstrija poroča Sloveniji. In vsem ostalim evropskim državam...

Je čisto vseeno, če imaš v Sloveniji račun.

Normiran s.p. je odgovor. Nikjer ne boš plačal tako malo davka (4%), niti v davčnih oazah ne...



Samo 4%, ok to je pa super! Se strinjam, da ni boljše podnudbe od te.
Sam sem ta normirani S.p. spregledal.

tukaj je več info
http://mladipodjetnik.si/novice-in-dogo...

Goody ::

Invictus je izjavil:

Vanquish je izjavil:

Ce pa te ze skrbi pa si odpri v Avstriji racun.
.

Avstrija poroča Sloveniji. In vsem ostalim evropskim državam...

Je čisto vseeno, če imaš v Sloveniji račun.

Normiran s.p. je odgovor. Nikjer ne boš plačal tako malo davka (4%), niti v davčnih oazah ne...


Davka ne, ampak pri malih mesečnih prilivih so težava prispevki (pokojninski in zdravstveni)...

Invictus ::

Goody je izjavil:


Davka ne, ampak pri malih mesečnih prilivih so težava prispevki (pokojninski in zdravstveni)...

Eh, to moraš nekje plačati.

če ti ne trga država, moraš pa plačati zasebniku za ta zavarovanja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vanquish ::

cink44 ne govori na pamet - noben se ne ubada s prilivi pod 15.000€ razen na poizvedbe FURS-a
in takrat je popolnoma vseeno ali imas transakcije po 200€ ali po 2000€
15.000€ pa je meja za preprecevanje pranja denarja in so postopki drugacni.


Invictus - Avstrija ne poroča vsega in so kar velika izjema glede poročanja podatkov v EU in kolikor vem, bodo do konca leta 2017 šele s tem prenehali.


Vsekakor pa, če imaš redne prilive ni smiselno tajih, ker je miren spanec vreden dosti več.

Goody ::

prov Vanquish prov ;), mal ti mešaš zakon o pranju denarja ( http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred... ) in Urad za prepreprečevanje pranja denarja z Fursom. Tam je meja 15k, pa tudi ta meja ni vezana na eno transakcijo (8. člen si preberi)... Glede računa v Avstriji pa ti sploh ne bom pisal, ker je tega na slo-tech že kar nekaj. Če misliš da ti računa ni potrebno prijaviti, kakor ti drago ;)

Invictus ::

Meja za pranje denarja je 12.000 EUR v roku enega meseca.

Takrat banka sama pošlje zadevo naprej. Vsaj moja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vanquish ::

cink44 - ce bos ti imel znesek nad 15.000EUR bo banka porocala dalje uradu.
Ce bos ti imel nakazilo 2000EUR ali 10x200EUR banka ne bo naredila nicesar.
15.000EUR sem napisal zato, ker je to prvi znesek, kjer bo banka transakcijo porocala ne pa ker bi njegov transfer imel kaj s tem.

Ce te bo kdo prijavil bodo vse banke v SLO dobile zahtevo za izpis prometa za doloceno davcno stevilko v dolocenem obdobju. V kolikor bos imel sumljive transakcij te bodo povabili na razgovor.

Kar se je na Slo-Tech pisalo ne vem in me niti ne zanima - sem dovolj dolgo delal v banki, da poznam zadeve iz prve roke - v koncni fazi, sem tudi pripravljal porocila, ki jih je FURS zahteval ;)
V kolikor Avstrija ni v zadnjih 2 letih spremenila plana, ki sem ga napisal zgoraj se vedno drzi. Zadnje 2 leti vec ne delam v banki tako, da ce se je spremenilo se posipam s pepelom.

Se vedno pa pravim, da je boljse prijavit kot pa skrivat, ker se ves promet hrani in na poizvedbo bodo banke vseh drzav v EU porocale. Pri Avstriji je bila tvoja "varnostna" zanka to, da ni obstajal register racunov in je bilo tezje najt odprt racun v tujini, kar pa ne pomeni, da ga ne bi najdli slej kot prej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanquish ()

sift ::

hvala vam folk za odlične odgovore namreč imam isti problem, samo da dnar ni od youtubea ampak od drugje in nekoliko manj, se pravi sm še bolj 'safe' ..

Zadnjič ko sm pa spraševal kako kaj mi je folk nevemkako kompliciral tukaj pa sami top reply-i

samo vsaka ti čast OP, 2000€ od yt-ja? wow. good job

Tudi jaz bi na tvojem mestu vse naredil legit pri takemu dohodku, čeprav dvomim da bo to trajalo tko da mogoče tud ne

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sift ()

Vanquish ::

cink44 - no, pa je tukaj se iz medijev kako je s porocanjem: http://www.24ur.com/novice/gospodarstvo...

kot sem rekel je Avstrija velika izjema.

Vsekakor pa se sedaj bolj velja, da je smiselno prijaviti prihodke - ceprav je tudi prej bilo smiselno in pravilno

andromedar ::

Windhealer in Sift: lahko dasta kakšen primer vajinega videa?
Eh?

guymcguy ::

Je pa dosti pohvalno, ce je to res, da slovenec zasluzi preko youtuba.

St235 ::

Heisenberg je izjavil:

V avstriji odpreš račun (npr, pri Bawag PSK kjer je zastonj vodenje če imaš v četrtletju vsaja ca. 800 povprečje na računu)
Tja nakazuješ zneske pod 1000EUR 2x mesečno
Preko paypal kupiš izdelke in si jih naročiš na dom ter potem preprodajaš (je majhna izguba, a še vseeno manjša kot če bi plačal davek)
Splošno vse nakupe opraviš preko paypala, tudi pri nas.
Kupiš polnilno kreditno kartico ter preko nje opraviš ostale nakupe, ..mercator, hofer ipd....
Pri nas se zaposliš v kakšni firmi, zaradi prispevkov, delovne dobe itd... podjetju vrneš denar (seveda moraš poznati koga)
V firmi "delaš" 9 mesecev nato si 3 mesece na zavodu in prejemaš nadomestilo
V kolikor se to ne izide zaprosiš za socialno pomoč... (ja izkoriščane sistema, ampak tako dela vsak čapac)

V kolikor bodo zneski večji in zaslužek še večji, se splača najeti kako osebo/podjetje da ti svetuje kako plačati najmanj davka. Mogoče kakšna firma v davčnih oazah.

itd...


itd pa vključue obvezno pročanje avstrije (konec leta) sloveniji o TRR slovenskih državljanov, ki mu sledi poračun davkov za 10 let nazaj in petmestna kazen zaradi davčne utaje.

Vanquish je izjavil:

cink44 - no, pa je tukaj se iz medijev kako je s porocanjem: http://www.24ur.com/novice/gospodarstvo...

kot sem rekel je Avstrija velika izjema.

Vsekakor pa se sedaj bolj velja, da je smiselno prijaviti prihodke - ceprav je tudi prej bilo smiselno in pravilno


In? Davčna se lahko loti zadevo gledat za 5 do 10 let nazaj. Da o 70% obdavčitvi prilovov neznanega izvora ne govorimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Vanquish ::

St235 je izjavil:


Vanquish je izjavil:

cink44 - no, pa je tukaj se iz medijev kako je s porocanjem: http://www.24ur.com/novice/gospodarstvo...

kot sem rekel je Avstrija velika izjema.

Vsekakor pa se sedaj bolj velja, da je smiselno prijaviti prihodke - ceprav je tudi prej bilo smiselno in pravilno


In? Davčna se lahko loti zadevo gledat za 5 do 10 let nazaj. Da o 70% obdavčitvi prilovov neznanega izvora ne govorimo.


ne vem kaj je bila tocno tvoja poanta - sej sem ze v enem izmed postov prej napisal, da se celoten promet hrani:
Se vedno pa pravim, da je boljse prijavit kot pa skrivat, ker se ves promet hrani in na poizvedbo bodo banke vseh drzav v EU porocale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanquish ()

sift ::

andromedar je izjavil:

Windhealer in Sift: lahko dasta kakšen primer vajinega videa?


Jaz ne delam youtube videov. Služim z musko, nekaj manj kot op


guymcguy je izjavil:

Je pa dosti pohvalno, ce je to res, da slovenec zasluzi preko youtuba.


men se mal buče sliši 2k od youtube-a, ampak vse je možno

shadeX ::

men se mal buče sliši 2k od youtube-a, ampak vse je možno


Če se resno lotiš posla na YT in to seveda na globalni ravni je 2k € lahko minimalna plača. Začetek je zagotovo težak in do prvih 500€ je priti najtežje. Ko enkrat začneš dobivati sube, gre praktično samo še navzgor. Je pa treba delat in se ne enkrat ustavit, ko dosežeš željen cilj.

Na letošnji novoletni zabavi sem spoznal prijatelja od mojega prijatelja, ki se s tem ukvarja že cca 5-6 let (globalno). Prve 2 leti je delal zastonj, nato je začel nekaj malega služiti. Danes je njegova mesečna plača 9k € :)

c00L3r ::

Davčni prijaviš, kot prenos premoženjske pravice.

Kaj pa spletna davkarija?
Ne glede na to, ali dohodek ustvarimo v realnem ali nerealnem svetu, je ta obdavčljiv. O tem, kako davčna uprava išče virtualne zaslužkarje, ki utajijo davek, pa so davkarji skrivnostni, pravijo le, da imajo izdelane posebne postopke in metodologije za izvajanje tovrstnega nadzora. Torej, če kot fizična oseba (in ne samostojni podjetnik) opravite prevajalske, IT- ali kakšne druge storitve prek spleta, je treba dohodek prijaviti kot dohodek iz drugega pogodbenega razmerja, pri čemer naj bi naročniku tudi izdali račun za opravljene storitve, pojasnjujejo na davčni upravi. Ob tem dodajmo, da z virtualnimi delodajalci ne podpisujejo pogodb, kot so avtorske ali podjemne, a kljub temu obstajajo elementi nekega razmerja. Prejeti dohodek morate napovedati v medletni napovedi za odmero akontacije dohodnine, ki znaša 25 odstotkov. Enako velja tudi, če posredujete pri prodaji prek partnerskih programov (Amazon). Če pa dohodek dosegate s prikazovanjem oglasov različnih oglaševalskih mrež (Google AdSense), ga je treba prijaviti kot dohodek iz prenosa premoženjske pravice. Slovenci od leta 2005 plačujemo dohodnino po svetovnem dohodku, kar pomeni, da so obdavčeni vsi dohodki in premoženje, in to ne glede na to, kje je bil dohodek dosežen oziroma kje je premoženje.


Vir:
https://mojefinance.finance.si/8338427?...

sosed ::

Vanquish je izjavil:

cink44 - no, pa je tukaj se iz medijev kako je s porocanjem: http://www.24ur.com/novice/gospodarstvo...



Ali je potrebno račune, kot so PayPal in Skrill tudi prijaviti oz. če lahko FURS izve za njih?

Vanquish ::

sosed - bilo kaj bi ti odgovoril okoli tega bi odgovoril na pamet.

Ti pa lahko povem tole - prometa po racunih je ogromno ogromno prevec, posledicno se z malimi transakcijami noben ne ubada, razen ce ne posiljas denarja v davcne oaze ali osebam na crni listi.

Nikakor pa se ne pocuti zaradi tega varnega - namrec dovolj je, da dobi FURS eno prijavo in ko bos enkrat v postopku bodo dobili vse.
In to ne samo tekoce, temvec se vse za nazaj - do 10 let.

Zato se ti resnicno ne splaca tvegati, ceprav se v tem trenutku zdi, da so male moznosti, da te dobijo.

sosed ::

Sprašujem zato ker sta Paypal in Skrill spletna računa in ne bančna.

Magic1 ::

Na Financah.si pravijo:
Za zdaj jih ni treba prijavljati, pravijo na Fursu. Torej - ni treba prijaviti ne Bet365 britanske stavnice, ne Skrill predplačniškega računa, ne Paypala, Revolua, Monese....
Magic

St235 ::

računov kot takih ne, še vedno pa moraš prijavlajat prilive.

vostok_1 ::

Jp. Priliv na tvoj paypal, skoraj nobenega ne briga. Priliv na tvoj TRR...pa FURSa kar zanima ja.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

sift ::

kdo mi priporoča kaj naredit glede glasbe, ista scena, distributer= paypal = bančni račun. jaz sem tako zgubljen da sploh si ne bom več keša nakazoval k mi gre cel ta postopek ,furs in banda, tko na k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sift ()

Vanquish ::

to, da paypal in skrill ne porocata ne pomeni, da boste tudi dolgorocno izvzeta.
Namrec taksni servisi so najvecja konkurenca bankam zaradi nizkih stroskov prenosa sredstev in hitrosti, posledicno se bodo morale banke v prihodnosti konkretno modernizirati, saj izgubljajo vse vec na transakcijah.

Za Skrill - Moneybookers lahko povem, da so prav tako obvezani na zakon za preprecevanje pranja denarja in so nemalo uporabnikom zaprli racune zaradi suma.
Verjamem, da tudi za PayPal ni nic drugace.

Lahko ti grejo furs in banda na K - tako kot vsem nam, vendar ti je bolje si urediti, da placujes kot pa, da prides v nemilost.

ps: ogromno ljudi, ki dela v Avstriji ni prijavljalo prihodkov iz Avstrije, ker so se zeleli izognili doplacilu in v tistem casu noben ni preverjal. So pa se stvari nekaj let kasneje spremenile in je FURS dal moznost samoprijave. Vsi so se prijavili vendar je vse skupaj imelo eno problem - placat so morali cisto vse za nazaj, dodatno pa jim je FURS "kazensko" onemogocil, da bi uveljavljali olajsave. Ne malo ljudi je tkao placali po 8000€ davkov za nazaj.

Zato ti resnicno ne priporocam, da isces resitev, ki ti bi mogoce sedaj delovala, ker se ti lahko zgodi podobna zgodba.

amacar ::

Paypal poroča ko dosežeš 2500$(€) prejemkov.

sift ::

torej za muzko nekje 1000$ na mesec , kako da naredim? @amacar jaz sem že šel čez 2500$ na paypalu

sift ::

normiran s.p. se mi zdi najboljša rešitev, 4% davka , right? - to je pa smešno malo. BMK za 4%, kje začnem da to speljem? in mam še en problem. Jaz sam dobim keš na distributerski račun, brez računa (in dvomim da mi lahko izda račun, nikjer ni opcije 'invoice', brez pogodbe, in to si lepo nakažem na pp. Kako naredim?

NikolormousB ::

Ne pozabi na prispevke. Minimalni prispevki so nekje okoli 350€ (ballpark številka, poglej na mladipodjetnik.si).

Glede keša. Ti moraš njim izdati račun, če ti dobiš priliv :) Ko si nakažeš keš na svoj TRR naredi načun. Priporočam cebelca.biz, ki je free (ali zelo poceni v plačljivi verziji).

Vanquish ::

sift - si zaposlen kje za polni delavni cas? Ce si potem nimas prispevkov, drugace pa kot ti je NinjaMig21 rekel.
Ti pa vsekakor svetujem, da se posvetujes s kaksnim racunovodjem kako in kaj.

sift ::

NikolormousB je izjavil:

Ne pozabi na prispevke. Minimalni prispevki so nekje okoli 350€ (ballpark številka, poglej na mladipodjetnik.si).

Glede keša. Ti moraš njim izdati račun, če ti dobiš priliv :) Ko si nakažeš keš na svoj TRR naredi načun. Priporočam cebelca.biz, ki je free (ali zelo poceni v plačljivi verziji).


ok thx ,res!


Vanquish je izjavil:

sift - si zaposlen kje za polni delavni cas? Ce si potem nimas prispevkov, drugace pa kot ti je NinjaMig21 rekel.
Ti pa vsekakor svetujem, da se posvetujes s kaksnim racunovodjem kako in kaj.


Ja, polni delovni čas in poleg teh 1000$ , še nekje 1.8k€ plače

Bom se posvetoval z racunovodjo,

thx za pomoč

NikolormousB ::

Če si zaposlen, odpreš t.i. popoldanski s.p.

Plačaš samo pavšal za zavarovanje, nazadnje ko sem gledal je bilo to okoli 60 eur, mogoče se kaj povišali ampak ne bi smelo biti bistveno več.

Še vedno gre za normiranca, kjer plačaš 4 procente davka od vseh prihodkov. Res ti priporočam, da si za par 10 eur na mesec najdeš računovodstvo (30 do 50 eur), ki ti bo olajšalo precej stvari.

Vsak mesec boš od njih dobil točen izračun vseh dajatev (oz. Kar file, ki ga uvoziš v spletno banko), na koncu leta ti bodo naredili obračun, te opomnili, če bo kaj novega...

Vse to lahko narediš sam, ampak se ne splača.

sift ::

NikolormousB je izjavil:

Če si zaposlen, odpreš t.i. popoldanski s.p.

Plačaš samo pavšal za zavarovanje, nazadnje ko sem gledal je bilo to okoli 60 eur, mogoče se kaj povišali ampak ne bi smelo biti bistveno več.

Še vedno gre za normiranca, kjer plačaš 4 procente davka od vseh prihodkov. Res ti priporočam, da si za par 10 eur na mesec najdeš računovodstvo (30 do 50 eur), ki ti bo olajšalo precej stvari.

Vsak mesec boš od njih dobil točen izračun vseh dajatev (oz. Kar file, ki ga uvoziš v spletno banko), na koncu leta ti bodo naredili obračun, te opomnili, če bo kaj novega...

Vse to lahko narediš sam, ampak se ne splača.


super novice res. hvala za pomoč, sm si bookmarkal temo.

bogih 4 procente pa mi res ni problem plačat.

Vanquish ::

za normiranca bi znal se ceneje dobit racunovodjo ker je normiranec mocno poenostavljen ravno za zmanjsevanje stroskov.

GupeM ::

Za normiranca računovodje niti ne rabiš. Mogoče takoj na začetku, da ti da kakšen nasvet oz. te na kaj opozori. In vsako leto na koncu leta (oz v začetku novega leta), da odda poročilo na AJPES in FURS, da je zihr. Za tiistih nekaj računov na leto, kolikor bi jih izdal pri prenosu denarja s PayPala na TRR, bančne obresti, prispevke, ... pa rabiš manj kot eno uro na mesec, da vse izpolniš, plačaš in vodiš knjigo prihodkov in odhodkov. Lahko pa seveda tistih 20€ - 50€ daš računovodskemu servisu, in bojo to opravili namesto tebe.

Invictus ::

Normirancu ni treba poročati na AJPES.

Poleg tega je FURS tako prijazen, da t pregleda vse vloge in te pokliče ter razloži kaj si naredil narobe.

Popraviš in imaš mir. Mene so danes zaradi DDD-DDD obrazca. Nekaj zafrknil. Dečko povedal vse kaj moram popravit in voila, done...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prispevki s.p.-ja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18145437 (9221) fikus_
»

Freelance, sp, in davkarija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10420950 (14296) maticb492
»

Internetni zaslužek in davki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9223816 (14423) St235
»

Delo preko oDeska (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
518990 (7416) neznanko

Več podobnih tem