» »

Francija omejila popoldansko službeno elektronsko pošto

1
2
3 4 5

Invictus ::

darkolord je izjavil:

Kako to misliš?

A si manager da ti to ni jasno ;)?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

stara mama ::

bluefish je izjavil:

srus je izjavil:

Multinacionalke bodo še bolj ukinjala delovna mesta v Franciji in problem se bo rešil sam od sebe.
Tako kot jih v Nemčiji?

Iz prve roke povem, da imajo tukaj
https://www.google.si/maps/place/Ningbo...!4m5!3m4!1s0x344d6354630858f7:0x948723f846ccf173!8m2!3d29.868336!4d121.54399
delavci v proizvodnji že višje plače kot naši južni sosedje.
Tako da srus, ne s takimi nebulozami ker kitajci sploh niso več poceni. No, odvisno kje, kaj in v kakšni branži, ampak ne delajo več vsi za drobiž.

darkolord ::

Invictus je izjavil:

A si manager da ti to ni jasno ;)?

S4ul3 je izjavil:

Takega, ki ne vidi kako se kreativnost delavca pretvori v denar seveda ne postaviš na mesto managerja.

Nisem mislil izračuna, ampak samo plačilo. Problem, ki ga vidim, je disasociacija med delom in prejetim plačilom zaradi delaya.

Sem bil nekoč na drugi strani takega deala, pa je bilo plačilo sicer zelo dobro, ampak ni bilo takojšnje povezave med delom in plačilom in se je zaradi tega izgubila praktično vsa motivacija.

Računat te zadeve v realtime pa ne vem če je ravno osnovnošolska matematika.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Seveda je. za vsak projekt izračunaš stroške dela in plačilo naročnika.

Če ti kaj ostane po koncu projekta, v redu, če ti ne, si pač zajebal.

Problem je samo v managerjih, ker vnaprej ne naredijo niti osnovne finančne konstrukcije.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

S4ul3 ::

darkolord je izjavil:

Invictus je izjavil:

A si manager da ti to ni jasno ;)?

S4ul3 je izjavil:

Takega, ki ne vidi kako se kreativnost delavca pretvori v denar seveda ne postaviš na mesto managerja.

Nisem mislil izračuna, ampak samo plačilo. Problem, ki ga vidim, je disasociacija med delom in prejetim plačilom zaradi delaya.

Sem bil nekoč na drugi strani takega deala, pa je bilo plačilo sicer zelo dobro, ampak ni bilo takojšnje povezave med delom in plačilom in se je zaradi tega izgubila praktično vsa motivacija.

Računat te zadeve v realtime pa ne vem če je ravno osnovnošolska matematika.


Pretiravat po mojih izkušnjah ni potrebno. Imaš achieverje (tisi, ki "dnevno" pokažejo kreativnost in dodano vrednost) in non-achieverje (tisti, ki običajno naredijo samo to kar se jih prosi, če se jim stvar po zelo konkretnih točkah pokaže). Prvi se lahko realno pogajajo za plačo, drugi pač ne.

nurmaln ::

S4ul3 je izjavil:

Skupna točka vsem nasprotnikom tega zakona je osnovno nerazmevanje dela v letu 2017. Jasno, če je moje delo izključno fizično, vezano na normo, potem koliko ur dnevno delam igra neko vlogo.

Za večino današnjih poklicev pa norme ni ampak šteje kreativnost in dejanska dodana vrednost, ki jo je delavec sposoben sproducirat. Če nekoga priganjaš, da ti dela 12h (brez plačila nadur pomožnosti) ob tem pa se mu še konstantno dereš "NUJNO" bo to zate, kot firmo, slabo in ne dobro. Temu se reče razlika med dobrim in slabim managerjem..


To je potem nekaj kamor se ne rabi država vtikat z dodatnimi zakoni.
Če bo šef v firmi A pretirano priganjal zaposlene bo negativno vplival na produktivnost.
Med tem bo šef v konkurenčni firmi B z zaposlenimi delal bolj prijazno, ti bodo bolj produktivni in firma A bo zaradi nekonkurenčnosti propadla. Potem bo firma B zaposlila tiste ta pridne delavce iz firme A in vso bodo veseli in zadovoljni.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

49106 ::

M & M je izjavil:

LordNacho je izjavil:

In še en morda zanimiv disclaimer moje strani. Mislim, da je edina objektivna mera tega, koliko dobrega je nekdo storil za človeštvo, količina dobička ki ga je ustvaril.

Zelo zanimivo razmišljanje. Vse te firme so res dobro zaslužile. Prav imaš, dobiček je edina pomembna stvar. Ljudje so nadomestljivi. Enkrat te bo že srečala pamet...


"Nekdo" je oseba. Plača nam pove, koliko smo za družbo sploh vredni.



Imaš achieverje (tisi, ki "dnevno" pokažejo kreativnost in dodano vrednost)


To so over-achiverji.


non-achieverje (tisti, ki običajno naredijo samo to kar se jih prosi, če se jim stvar po zelo konkretnih točkah pokaže).


Tem se reče achieverji.

Underachiverji so tisti, ki ne dosegajo niti tega.

Prvi se lahko realno pogajajo za plačo, drugi pač ne.


Vsi se lahko realno pogajajo za plačo. Pogosto se zgodi, da so underachiverji celo bolje plačani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

krho ::

RockyS je izjavil:

globoko grlo je izjavil:

Odpustiš ga pa s kakšno utemeljitvijo?
Valda ne zato, ker šef neki hoče, delavec pa ne?


Iz poslovnih razlogov, ukinitev delovnega mesta, sprememba delovnega mesta, ne strinjanje s podpisom nove pogodbe (ki vključuje neplačano pripravljenost, delo izven uradnih ur) itd..

Me prav zanima, če bi tole šlo skozi na delovnem sodišču.. ko bi vložil tožbo proti takemu delodajalcu..
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Mato989 ::

nurmaln je izjavil:

S4ul3 je izjavil:

Skupna točka vsem nasprotnikom tega zakona je osnovno nerazmevanje dela v letu 2017. Jasno, če je moje delo izključno fizično, vezano na normo, potem koliko ur dnevno delam igra neko vlogo.

Za večino današnjih poklicev pa norme ni ampak šteje kreativnost in dejanska dodana vrednost, ki jo je delavec sposoben sproducirat. Če nekoga priganjaš, da ti dela 12h (brez plačila nadur pomožnosti) ob tem pa se mu še konstantno dereš "NUJNO" bo to zate, kot firmo, slabo in ne dobro. Temu se reče razlika med dobrim in slabim managerjem..


To je potem nekaj kamor se ne rabi država vtikat z dodatnimi zakoni.
Če bo šef v firmi A pretirano priganjal zaposlene bo negativno vplival na produktivnost.
Med tem bo šef v konkurenčni firmi B z zaposlenimi delal bolj prijazno, ti bodo bolj produktivni in firma A bo zaradi nekonkurenčnosti propadla. Potem bo firma B zaposlila tiste ta pridne delavce iz firme A in vso bodo veseli in zadovoljni.


Ja v teoriji kapitalizma se to sliši zelo lepo in zelo res, vsi vemo da je realnost drugačna, in da se to ne zgodi čez noč in ljudje morajo vseeno jesti :)

Zato se vtakne država.

Sicer pa v čem je problem? Ti si plačan na uro, ko si plačan DELAJ, ko nisi plačan NE DELAJ, in če lahko delodajalec pričakuje od tebe da boš DELAL ko si plačan za to, enako velja za ure ko NE DELAŠ, takrat nima nihče pravice od tebe pričakovat da boš delal... no pričakujejo lahko, ampak je to tvoja dobra volja, čim pa je zmes predmet kakršnekoli subtilne ali neposredne prisile in "push" da to delaš pa mora biti to strogo sankcionirano.

Invictus ::

49106 je izjavil:


Vsi se lahko realno pogajajo za plačo. Pogosto se zgodi, da so underachiverji celo bolje plačani.

Ponavadi so najbolje plačani tisti, ki prebijejo največ časa na čikih in kofetih s šefi ;). Trači v firmi, ipd...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bluefish ::

49106 je izjavil:

"Nekdo" je oseba. Plača nam pove, koliko smo za družbo sploh vredni.
Morda res. Citirani sicer omenja dobiček kot merilo za to, "koliko dobrega je nekdo storil za človeštvo". Po tej logiki so recimo igralci, mafijci,... pred izobraženci in drugimi, ki dejansko kaj storijo za dobrobit človeštva.

Invictus ::

bluefish je izjavil:

pred izobraženci in drugimi, ki dejansko kaj storijo za dobrobit človeštva.

Večina "izobražencev" bolj uživa sadove študija v javni službi in čaka penzijo. Vsaj pri nas...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

M & M ::

49106 je izjavil:

M & M je izjavil:

LordNacho je izjavil:

In še en morda zanimiv disclaimer moje strani. Mislim, da je edina objektivna mera tega, koliko dobrega je nekdo storil za človeštvo, količina dobička ki ga je ustvaril.

Zelo zanimivo razmišljanje. Vse te firme so res dobro zaslužile. Prav imaš, dobiček je edina pomembna stvar. Ljudje so nadomestljivi. Enkrat te bo že srečala pamet...


"Nekdo" je oseba. Plača nam pove, koliko smo za družbo sploh vredni.

Managerji teh družb so (bili) osebe. Koliko je njihovo gnanje za dobičkom naredilo dobrega za družbo (svet) pa raje ne bi ;)

bluefish ::

Invictus je izjavil:

Večina "izobražencev" bolj uživa sadove študija v javni službi in čaka penzijo. Vsaj pri nas...
No, upam, da je iz konteksta zapisanega jasno, o katerih sem pisal.
Skratka, fikusi in druščina so izvzeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

nurmaln ::

Mato989 je izjavil:

nurmaln je izjavil:

S4ul3 je izjavil:

Skupna točka vsem nasprotnikom tega zakona je osnovno nerazmevanje dela v letu 2017. Jasno, če je moje delo izključno fizično, vezano na normo, potem koliko ur dnevno delam igra neko vlogo.

Za večino današnjih poklicev pa norme ni ampak šteje kreativnost in dejanska dodana vrednost, ki jo je delavec sposoben sproducirat. Če nekoga priganjaš, da ti dela 12h (brez plačila nadur pomožnosti) ob tem pa se mu še konstantno dereš "NUJNO" bo to zate, kot firmo, slabo in ne dobro. Temu se reče razlika med dobrim in slabim managerjem..


To je potem nekaj kamor se ne rabi država vtikat z dodatnimi zakoni.
Če bo šef v firmi A pretirano priganjal zaposlene bo negativno vplival na produktivnost.
Med tem bo šef v konkurenčni firmi B z zaposlenimi delal bolj prijazno, ti bodo bolj produktivni in firma A bo zaradi nekonkurenčnosti propadla. Potem bo firma B zaposlila tiste ta pridne delavce iz firme A in vso bodo veseli in zadovoljni.


Ja v teoriji kapitalizma se to sliši zelo lepo in zelo res, vsi vemo da je realnost drugačna, in da se to ne zgodi čez noč in ljudje morajo vseeno jesti :)

Zato se vtakne država.

Sicer pa v čem je problem? Ti si plačan na uro, ko si plačan DELAJ, ko nisi plačan NE DELAJ, in če lahko delodajalec pričakuje od tebe da boš DELAL ko si plačan za to, enako velja za ure ko NE DELAŠ, takrat nima nihče pravice od tebe pričakovat da boš delal... no pričakujejo lahko, ampak je to tvoja dobra volja, čim pa je zmes predmet kakršnekoli subtilne ali neposredne prisile in "push" da to delaš pa mora biti to strogo sankcionirano.


To je potem že druga tema. S4ul3 je namigoval, da je za podjetje bolje da ne priganja zaposlenih preveč.

In ne, ne vemo vsi da je realnost drugačna kot je to v teoriji. To da morajo ljudje jesti tudi če se stvari ne uredijo čez noč je sicer res, ampak za to mora poskrbet v prvi vrsti vsak posameznik zase. Če imaš par let delovne dobe in še vedno nimaš privarčevanega zneska ki bi ti omogočal preživetje vsaj kakšnih treh mesecev brez službe, si za to kriv predvsem sam.
Poleg tega smo socialna država pa imamo razna nadomestila za brezposelnost in ostale socialne pomoči, za tiste ki se vseeno znajdejo v taki situaciji.

Jaz predvsem hočem biti svoboden v tem ko se odločam v kakšno pogodbeno (delovno) razmerje vstopam, ne da bi mi država zapovedovala kaj in kako.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Mato989 ::

Jaz predvsem hočem biti svoboden v tem ko se odločam v kakšno pogodbeno (delovno) razmerje vstopam, ne da bi mi država zapovedovala kaj in kako.


In to imaš... imenuje se s.p. Divji zahod pogodbenega delovanja :) tam lahko podpišeš pogodbo tudi za ne vem kaj za 1EUR...

Redna zaposlitev pa mora biti regulirana.... pa še preslabo je, ker namesto da bi v Sloveniji obstajala MINIMALNA URNA POSTAVKA, obstaja samo MINIMALNO IZPLAČILO za POLNI DELOVNI ČAS! Kar je čista kraja delovnih ur, ker en mesec delaš 184 drug mesec pa 168 ur.... seveda je nareto tako da v povprečju urna postavka pade še bolj, ker je več onih mesecev z več delovnimi urami kot obratno :)

Že davno bi morali ukinit marsikaj neumnega in uzakonit 4EUR neto urno postavko. To bi ob obračunanih 174 delovnih urah zneslo slabih 700EUR neto plače. Hkrati bi pa morali ukinit prevoz na delovno mesto (mahinacije in rešilo bi se konkurenčnost domačega delavca blizu službe) in fiksirat malico na 5EUR/dan, na vso to plačo pa potem poknit gor 100% dodatek za nočno delo (torej 8EUR/uro med 22:00-6:00 in po moje kar 300% dodatek na praznike in nedelje (torej 16EUR/uro)) pa da vidimo herojske firme ki rabijo toliko proizvodnje in vse te centre ki ne zmorejo bit zaprti ob nedeljah

Torej bi bil dejanski minimalec ob 21 delovnih dneh 900EUR+/- par EUR odvisno od števila delovnih dni (vstevši malico in ukinitev prevoza) s tem denarjem bi potem nek skromen človek lahko morda celo preživel mesec, ne da bi rabil čarobno palico.

Že to da lahko v pogodbi piše POLNI DELOVNI ČAS in plača manj kot 79xEUR bruto je svojevrsten unikum!

ampak za to mora poskrbet v prvi vrsti vsak posameznik zase.


Dajmo to logiko čimprej na penzije in ukinimo ZPIZ prispevke! PODPIŠEM!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

49106 ::

Invictus je izjavil:

49106 je izjavil:


Vsi se lahko realno pogajajo za plačo. Pogosto se zgodi, da so underachiverji celo bolje plačani.

Ponavadi so najbolje plačani tisti, ki prebijejo največ časa na čikih in kofetih s šefi ;). Trači v firmi, ipd...


Kako sploh upaš to izjaviti v državi, kjer je 400.000 prejemnikov UTD-ja in hodijo na šiht mal za hobi? :o


bluefish je izjavil:

49106 je izjavil:

"Nekdo" je oseba. Plača nam pove, koliko smo za družbo sploh vredni.
Morda res. Citirani sicer omenja dobiček kot merilo za to, "koliko dobrega je nekdo storil za človeštvo". Po tej logiki so recimo igralci, mafijci,... pred izobraženci in drugimi, ki dejansko kaj storijo za dobrobit človeštva.


Vsekakor jih družba bolj ceni, nagrajuje in nenazadnje tudi misli, da so za človeštvo pomembnejši, sicer tega ne bi počela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

nurmaln ::

Mato989 je izjavil:

Redna zaposlitev pa mora biti regulirana.... pa še preslabo je, ker namesto da bi v Sloveniji obstajala MINIMALNA URNA POSTAVKA, obstaja samo MINIMALNO IZPLAČILO za POLNI DELOVNI ČAS! Kar je čista kraja delovnih ur, ker en mesec delaš 184 drug mesec pa 168 ur.... seveda je nareto tako da v povprečju urna postavka pade še bolj, ker je več onih mesecev z več delovnimi urami kot obratno :)
Že davno bi morali ukinit marsikaj neumnega in uzakonit 4EUR neto urno postavko.


Zakaj? Če sem jaz pripravljen sprejeti redno zaposlitev za 3EUR na uro, delodajalec pa me je pripravljen plačat 3EUR na uro, zakaj bi nama to prepovedal?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

Mato989 ::

nurmaln je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Redna zaposlitev pa mora biti regulirana.... pa še preslabo je, ker namesto da bi v Sloveniji obstajala MINIMALNA URNA POSTAVKA, obstaja samo MINIMALNO IZPLAČILO za POLNI DELOVNI ČAS! Kar je čista kraja delovnih ur, ker en mesec delaš 184 drug mesec pa 168 ur.... seveda je nareto tako da v povprečju urna postavka pade še bolj, ker je več onih mesecev z več delovnimi urami kot obratno :)
Že davno bi morali ukinit marsikaj neumnega in uzakonit 4EUR neto urno postavko.


Zakaj? Če sem jaz pripravljen sprejeti redno zaposlitev za 3EUR na uro, delodajalec pa me je pripravljen plačat 3EUR na uro, zakaj bi nama to prepovedal?


Saj lahko to narediš, vzameš 4€ na uro dvigneš plačo in vrneš delodajalcu na roke 1€/h viška :)

Varovalka je zato da ne bi delali na koncu za 50 centov/h :) To kar ti narediš privat je pa možno karkoli, zaradi mene zažgi vso plačo....

antonija ::

Ker nas zgodovina uci da iz tega ne rata nic dobrega. Tudi ce ti tega ne zmores/noces videti.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

nurmaln ::

Mato989 je izjavil:

Saj lahko to narediš, vzameš 4€ na uro dvigneš plačo in vrneš delodajalcu na roke 1€/h viška :)

Varovalka je zato da ne bi delali na koncu za 50 centov/h :) To kar ti narediš privat je pa možno karkoli, zaradi mene zažgi vso plačo....


Ne, ne smeš. Zakonodajalec ti ne pusti.
In zakaj ne bi delal za 50 centov na uro če mi je to bolje kot sedeti doma?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

next3steps ::

Mato989 je izjavil:

nurmaln je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Redna zaposlitev pa mora biti regulirana.... pa še preslabo je, ker namesto da bi v Sloveniji obstajala MINIMALNA URNA POSTAVKA, obstaja samo MINIMALNO IZPLAČILO za POLNI DELOVNI ČAS! Kar je čista kraja delovnih ur, ker en mesec delaš 184 drug mesec pa 168 ur.... seveda je nareto tako da v povprečju urna postavka pade še bolj, ker je več onih mesecev z več delovnimi urami kot obratno :)
Že davno bi morali ukinit marsikaj neumnega in uzakonit 4EUR neto urno postavko.


Zakaj? Če sem jaz pripravljen sprejeti redno zaposlitev za 3EUR na uro, delodajalec pa me je pripravljen plačat 3EUR na uro, zakaj bi nama to prepovedal?


Saj lahko to narediš, vzameš 4EUR na uro dvigneš plačo in vrneš delodajalcu na roke 1EUR/h viška :)


Varovalka je zato da ne bi delali na koncu za 50 centov/h :) To kar ti narediš privat je pa možno karkoli, zaradi mene zažgi vso plačo....

Ne moreš. Ker če ti dobiš 4 eur neto in nato vrneš 1 eur neto nazaj delodajalcu, je LE TA ZAPRAVIL ZATE VEČ, kot če bi TI DAL 3EUR NETO. Nekdo, ki jamra čez zdravstvo bi to moral razumeti.

Mato989 je izjavil:

MrStein je izjavil:

antonija je izjavil:

SLovenska "managerska" mentaliteta je taka, da je treba takoj, ko gospodar (v vecini promerov == stranka) zavpije "Jump!", odgovoriti s "How hig?" in ubogati nemudoma. Drugace se pac podre svet...

V Sloveniji je stranka pogosto zadnja nebodigatreba brez katere bi poslovanje bilo tako lepo.



Glede na to da delam s strankami jih je žal vedno več takih brez katerih bi življenje bilo bistveno lažje... pač slovenceljni nimajo potrošniških navad... vsak bi mel popust dal pa ne bi centa več za stvar, potem ti pride težit če se pokvari in hoče takoj menjavo čeprav mu po zakonu ne pripada :)

Nihče te ne sili v delo s strankami.
Za popust, dajejo ga celo v Leclercu na živilih, če povprašaš zanj.
potem ti pride težit če se pokvari in hoče takoj menjavo

Če mi stvar ne dela, ker se sama od sebe pokvari, ti pa nisi sposoben napake odpraviti se pripravi, da tožim tvojo rit.
Gre pa večinoma vse probleme rešiti z vljudnim odnosom. Morda ti manjka kilometrine ali pa znanja.

Prisilno volunterstvo ni zaželjeno.

Mato989 je izjavil:

Jaz predvsem hočem biti svoboden v tem ko se odločam v kakšno pogodbeno (delovno) razmerje vstopam, ne da bi mi država zapovedovala kaj in kako.


In to imaš... imenuje se s.p. Divji zahod pogodbenega delovanja :) tam lahko podpišeš pogodbo tudi za ne vem kaj za 1EUR...

Mora biti potemtakem tudi plačana samo en EUR.
Sicer so pa Bagetarji še dokaj na ez napram Koreji, Japonski, Kitajski.

Zgodovina sprememb…

globoko grlo ::

Hm, eni ste res unikumi klele gor. Človeka zreducirat na delovno surovino je kriminal. Dobiček pač ni merilo uspeha. Vpraš bogate pa mrtve, recimo.
Pa zakaj bi delal za 0.50€, če je zajamčen minimaln 4€. Če si že pripravljen delat za 0.5€/h, pol ti bo 4€ urnebes.
Verjetn najslabš bi bilo dati lastnikom/kapitalu proste roke.

Vsega se ne da pretopit/izmerit v denarju/dobičku. Vsaj to bi bilo lahko vsem jasno.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

49106 ::

Človek je vedno bil surovina in kar nekaj časa bo potrebno, da se to spremeni.

nurmaln ::

globoko grlo je izjavil:

Pa zakaj bi delal za 0.50EUR, če je zajamčen minimaln 4EUR. Če si že pripravljen delat za 0.5EUR/h, pol ti bo 4EUR urnebes.

Recimo da delodajalec prodaja pletene košare. Za izdelavo ene košare jaz potrebujem eno uro, material stane en evro, prodamo pa lahko košaro za največ 3 evre.
Delodajalec mi torej lahko ponudi delo za 1,5EUR na uro (strošek delodajalca), 1EUR da za material, 0,5EUR ostane njemu. Delodajalec je zadovoljen, kupec je zadovoljen, jaz sem zadovoljen.

Če jaz zaradi zakona ne smem sprejeti nižje plače od 4EUR na uro, kupec pa košare ni pripravljen plačati več kot 3EUR, potem smo vsi manj zadovoljni, pa še država ne bo pobrala davkov, saj do transakcije ne bo prišlo.
"Socialno čuteči" se boste seveda trepljali po ramah ker ste uspeli dvigniti povprečno plačo, ob tem da ste tiste najbolj ranljive pahnili v brezposelnost in v še večjo revščino.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

RockyS ::

nurmaln potem je treba ukniti bolniške, dopuste, malico in potne stroške. Aja, saj zato pa imamo S.P.!
Si namerno spregledat, ko ti je nekdo omenil, da ti S.P. nudi možnost prejemanja plačila 1EUR/mesec ??? Aja seveda, ti bi rad šel na dopust, pa ko boš dobil otroka bi tud rad bil z mamico in otrokom.

Pejt na s.p. in je stvar rešena. Ali v čem je problem, da že 5 postov nabijaš s tem mizernim plačilom, ki ga imenuješ plača?

krho je izjavil:

RockyS je izjavil:

globoko grlo je izjavil:

Odpustiš ga pa s kakšno utemeljitvijo?
Valda ne zato, ker šef neki hoče, delavec pa ne?


Iz poslovnih razlogov, ukinitev delovnega mesta, sprememba delovnega mesta, ne strinjanje s podpisom nove pogodbe (ki vključuje neplačano pripravljenost, delo izven uradnih ur) itd..

Me prav zanima, če bi tole šlo skozi na delovnem sodišču.. ko bi vložil tožbo proti takemu delodajalcu..


Gre skozi. Odpustili te bodo v naslednjem mesecu in je to to. Pa tudi, če dobiš tožbo, kaj boš z njo? Šel nazaj k temu delodajalcu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

nurmaln ::

RockyS je izjavil:

nurmaln potem je treba ukniti bolniške, dopuste, malico in potne stroške. Aja, saj zato pa imamo S.P.!
Si namerno spregledat, ko ti je nekdo omenil, da ti S.P. nudi možnost prejemanja plačila 1EUR/mesec ??? Aja seveda, ti bi rad šel na dopust, pa ko boš dobil otroka bi tud rad bil z mamico in otrokom.

Pejt na s.p. in je stvar rešena. Ali v čem je problem, da že 5 postov nabijaš s tem mizernim plačilom, ki ga imenuješ plača?

Ne skrbi ti zame, jaz sem že dlje časa sp in mi je super.
Ni pa vsak sposoben svojih storitev prodajati na trgu zato se zaposli pri kom drugem, ki mu gre to bolje od rok. In ti bi mu omejeval to možnost, to je problem. Zakonsko določena minimalna plača nujno povzroči večjo brezposelnost.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

bluefish ::

nurmaln je izjavil:

Zakonsko določena minimalna plača nujno povzroči večjo brezposelnost.
Ja? Kak primer? Gledam recimo države EU z uzakonjeno minimalno plačo in bi težko ven potegnil korelacijo z brezposelnostjo.

nurmaln ::

bluefish je izjavil:

nurmaln je izjavil:

Zakonsko določena minimalna plača nujno povzroči večjo brezposelnost.
Ja? Kak primer? Gledam recimo države EU z uzakonjeno minimalno plačo in bi težko ven potegnil korelacijo z brezposelnostjo.

Primerov kolikor hočeš. Mura na primer.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

camx ::

Minimalna plača je kriva za Muro :D Pa za Zidarja tudi a ne?

nurmaln ::

camx je izjavil:

Minimalna plača je kriva za Muro :D Pa za Zidarja tudi a ne?


Če bi vodstvo Mure lahko neomejeno nižalo plače, in bi za vsakokratno višino plače našlo ljudi, ki so pripravljeni za to plačo delat, bi Mura še vedno obratovala.
Kot vemo, zaposleni večinoma niso sami dajali odpovedi, torej vodstvo še ni prišlo do tako nizkih plač, da zaposleni zanje ne bi bili pripravljeni delati.

Torej ja, ultimativno je zakonsko določena minimalna plača tista, zaradi katere je bilo treba Muro zapreti. Če bi v Muri lahko zaposlene plačali toliko kot so plačane šivilje v Bangladešu (in bi Mura tudi našla ljudi, ki bi bili pripravljeni delati za tako plačo), bi bila Mura na trgu konkurenčna in bi živela.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

poker93 ::

Kot delavec to podpiram (je pa spet eno ali imaš ti službeni telefon, prenosnik kjer tega nisi dobil za to, da boš doma surfal po spletu ampak za to, da se še kaj naredi, ali imaš te dve stvari v službi). Na koncu je pa vse odvisno od samih odnosov. Če je šef kul verjetno tudi ni problem odgovoriti na kakšen mail izven delovnika.
Ps: za dober mesečni znesek se, da sicer marsikaj zmeniti :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poker93 ()

bluefish ::

nurmaln je izjavil:

...
Problem Mure je bil v marsičem drugem kot (le) v minimalni plači.

Kakorkoli, nisi odgovoril na vprašanje. Izolirani primeri že tako faljenih firm pač niso dobri za posploševanje brezposelnosti na ravni cele države.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

NikolormousB ::

Ne, ne smeš. Zakonodajalec ti ne pusti.
In zakaj ne bi delal za 50 centov na uro če mi je to bolje kot sedeti doma?


Zato ker plača 0,5€ na uro ne omogoča dostojnega preživetja. Že 4€ na uro je IMHO krepko pod tem limitom. In glede na to, da smo delodajalci večinoma v bistveno močnejšem položaju kot delavci, nam država nikakor ne sme pustiti popolne svobode pri določanju plač.

Če jaz zaradi zakona ne smem sprejeti nižje plače od 4EUR na uro, kupec pa košare ni pripravljen plačati več kot 3EUR, potem smo vsi manj zadovoljni, pa še država ne bo pobrala davkov, saj do transakcije ne bo prišlo.
"Socialno čuteči" se boste seveda trepljali po ramah ker ste uspeli dvigniti povprečno plačo, ob tem da ste tiste najbolj ranljive pahnili v brezposelnost in v še večjo revščino.


Država od podjetja, ki prodaja košare za 3€ ne bo pobrala veliko davka. Tisto, kar bo pobrala bo morala čez en mesec vrniti 10x, ko bo šla ta firma v stečaj in ji bo morala država sponzorirati stroške stečajnega postopka.

V realnosti se podjetniki ne spuščajo prav pogosto v posle, ki se že na daleč obsojeni na prepad. Podjetnik bo kupil mašino, ki delavcem omogoča, da naredijo 20 košar na uro. S tem, ko bo zaslužil 60 eur na uro bo lahko plačal amortizacijo za mašino, pošteno plačo delavcu, davke, pa še njemu bo ostalo nekaj.

Če bi vodstvo Mure lahko neomejeno nižalo plače, in bi za vsakokratno višino plače našlo ljudi, ki so pripravljeni za to plačo delat, bi Mura še vedno obratovala.


Marsikatero podjetje bi še vedno delovalo, če bi delavci delali zastonj. Na srečo smo to poglavje zgodovine v veliki meri zaključili.

RockyS ::

nurmaln je izjavil:

RockyS je izjavil:

nurmaln potem je treba ukniti bolniške, dopuste, malico in potne stroške. Aja, saj zato pa imamo S.P.!
Si namerno spregledat, ko ti je nekdo omenil, da ti S.P. nudi možnost prejemanja plačila 1EUR/mesec ??? Aja seveda, ti bi rad šel na dopust, pa ko boš dobil otroka bi tud rad bil z mamico in otrokom.

Pejt na s.p. in je stvar rešena. Ali v čem je problem, da že 5 postov nabijaš s tem mizernim plačilom, ki ga imenuješ plača?

Ne skrbi ti zame, jaz sem že dlje časa sp in mi je super.
Ni pa vsak sposoben svojih storitev prodajati na trgu zato se zaposli pri kom drugem, ki mu gre to bolje od rok. In ti bi mu omejeval to možnost, to je problem. Zakonsko določena minimalna plača nujno povzroči večjo brezposelnost.



Torej v čem je potem problem? Faušija?

49106 ::

Zato ker plača 0,5€ na uro ne omogoča dostojnega preživetja


Tudi upokojenci in nezaposleni morajo preživeti.

V realnosti se podjetniki ne spuščajo prav pogosto v posle, ki se že na daleč obsojeni na prepad. Podjetnik bo kupil mašino, ki delavcem omogoča, da naredijo 20 košar na uro. S tem, ko bo zaslužil 60 eur na uro bo lahko plačal amortizacijo za mašino, pošteno plačo delavcu, davke, pa še njemu bo ostalo nekaj.


Dogaja se to, kar se je naprimer zgodilo pri rudarjenju BTC-ja. Težavnost proizvajanja je narasla hitreje, kot smo lahko predvideli. Včasih zaradi števila rudarjev, včasih pa zaradi tehnologije(GPU, ASIC). Znanje je dostopno in v resnici se zelo hitro se uštejemo pri računanju ROI. Kot podjetnik boš težko razpršil investicije in srečen boš, če ne boš niti enkrat odvisen od ene same investicije.

black ice ::

poker93 je izjavil:

Kot delavec to podpiram (je pa spet eno ali imaš ti službeni telefon, prenosnik kjer tega nisi dobil za to, da boš doma surfal po spletu ampak za to, da se še kaj naredi, ali imaš te dve stvari v službi). Na koncu je pa vse odvisno od samih odnosov. Če je šef kul verjetno tudi ni problem odgovoriti na kakšen mail izven delovnika.
Ps: za dober mesečni znesek se, da sicer marsikaj zmeniti :D

Problem je, če šef zgolj izkorišča in v zameno ne nudi nobene kompenzacije, za povrh je pa še asshole. Ampak take prej ali slej čaka neprijetno soočenje z realnostjo.

Mato989 ::

nurmaln je izjavil:

globoko grlo je izjavil:

Pa zakaj bi delal za 0.50EUR, če je zajamčen minimaln 4EUR. Če si že pripravljen delat za 0.5EUR/h, pol ti bo 4EUR urnebes.

Recimo da delodajalec prodaja pletene košare. Za izdelavo ene košare jaz potrebujem eno uro, material stane en evro, prodamo pa lahko košaro za največ 3 evre.
Delodajalec mi torej lahko ponudi delo za 1,5EUR na uro (strošek delodajalca), 1EUR da za material, 0,5EUR ostane njemu. Delodajalec je zadovoljen, kupec je zadovoljen, jaz sem zadovoljen.

Če jaz zaradi zakona ne smem sprejeti nižje plače od 4EUR na uro, kupec pa košare ni pripravljen plačati več kot 3EUR, potem smo vsi manj zadovoljni, pa še država ne bo pobrala davkov, saj do transakcije ne bo prišlo.
"Socialno čuteči" se boste seveda trepljali po ramah ker ste uspeli dvigniti povprečno plačo, ob tem da ste tiste najbolj ranljive pahnili v brezposelnost in v še večjo revščino.


Narobe, če je tako kot praviš ti v tem primeru, se to ne splača počet in počni kaj bolj produktivnega kot je rihtanje košar, simpl.

Če kupec ni košare pripravljen plačati več kot 3EUR potem je ne potrebuje tako nujno torej obstaja prenizko povpraševanje po tej dobrini, in pri ekonomiji smo se učili da take zadeve pač se umaknejo iz trga, dokler jih ni tako malo na voljo da cena zraste... simpl... enako je z nafto, ker pač fracking ni dobičkonosen se je umaknil in bo prišel spet ko bo dobičkonosen, tako je vsepovsod.

Če mi stvar ne dela, ker se sama od sebe pokvari, ti pa nisi sposoben napake odpraviti se pripravi, da tožim tvojo rit.
Gre pa večinoma vse probleme rešiti z vljudnim odnosom. Morda ti manjka kilometrine ali pa znanja.


HAHAHAHAHA, obožujem takšne paciente, ki mislijo tako kot si napisal ti, nihče ti ni dolžen napako popravit takoj ali menjat izdelek, ti povem kako je po zakonu, če ti kupiš izdelek ZDAJ in ga odpreš in ne dela in prideš nazaj je vse kar je prodajalec dolžan storit je posredovat izdelek na servis, le ta ima potem 45 dni časa da izdelek popravi ali da novega ali izda dobropis, trgovci in prodajalci niso dolžni nič, bi prav rad videl kako me bi ti tožil na to foro, spametuj se.

Z vljudnostjo se da rešit vedno manj, ker stranke imajo premalo znanja in si kar domišljajo neke lastne zakone, vsak teden mam takega pacienta, ko delaš v malo večji trgovini, enako je če želi stranka izdelek vrnit, če izdelek dela in ni kupljen na netu ji ne pripada NIČ, vse je le moja dobra volja :)

Ne skrbi ti zame, jaz sem že dlje časa sp in mi je super.
Ni pa vsak sposoben svojih storitev prodajati na trgu zato se zaposli pri kom drugem, ki mu gre to bolje od rok. In ti bi mu omejeval to možnost, to je problem. Zakonsko določena minimalna plača nujno povzroči večjo brezposelnost.


Ja primerjajmo recimo brezposelnost v Severni Evropi napram brezposelnostjo v kakšni nerazviti državi brez minimalne plače :) Tam ziher rihtajo košare kot norci.

Ti lahko vedno delaš za manj, noben te ne sili saj ti pravim, delaj za 1EUR na uro, ostalo daj meni, ti povem TRR na privat ko se odločiš :) Bom te odrešil bremena želje delati za manj :)


Če je podjetje propadlo zato ker je moralo izplačevat minimalno plačo potem je ROI bil neumno nizek in je dobro za vse nas da je propadlo, še preveč smo zmetali denarja v ta podjetja.... Delajte dobičkonosne zadeve ali pa nehajte proizvajat, ko jih bo dovolj ukinlo proizvodnjo se bodo cene zvišale in pojavili se bodo novi, to je osnovna ekonomske tržne logike. Ko povpraševanje preseže ponudbo gredo cene gor in spet se splača delat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

nurmaln ::

Vidim da nekateri niste sposobni razumet bistva in se obešate na posamezne konkretne zneske, ki so bili podani za ilustracijo.
Poanta je da nekateri mislite da ste od boga poslani da se vmešavate v pogodbo med dvema strankama (delodajalcem in delojemalcem), ki oba pristajata na pogoje pogodbe o zaposlitvi. Delodajalec in delojemalec smatrata da je neko plačilo primerno, vi se pa rinete zraven in pravite da ni. Pa sploh vam ni pomembno, da ne poznate ne enega ne drugega, ne situacije v kateri se nahajata, ne za kakšno delo gre, ne kakšne potrebe imata, ne kakšna je konkurenca. Ne veste NIČ ampak veste da določba o plači ni sprejemljiva. Vzvišeni in pokroviteljski.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

NikolormousB ::

Vidim da nekateri niste sposobni razumet bistva in se obešate na posamezne konkretne zneske, ki so bili podani za ilustracijo.


Ja, slab primer si dal za ilustracijo, hkrati pa nisi razumel odgovora. Poenostavljeno: Če delaš stvari, ki zahtevajo suženjsko delovno silo je mogoče boljše, če zapreš firmo.

Delodajalec in delojemalec smatrata da je neko plačilo primerno, vi se pa rinete zraven in pravite da ni.


V razmerju, kjer je ena od strank v izrazito dominantnem položaju, težko govoriš o konsenzu. Lahko vprašaš ljudi na minimalcu, če se jim zdi njihova plača primerna. Res misliš, da bi se kdo branil 300€ več?

nurmaln ::

NikolormousB je izjavil:

Poenostavljeno: Če delaš stvari, ki zahtevajo suženjsko delovno silo je mogoče boljše, če zapreš firmo.

Iz suženjskega razmerja suženj ne more prostovoljno izstopiti. Iz delovnega razmerja lahko.

NikolormousB je izjavil:

V razmerju, kjer je ena od strank v izrazito dominantnem položaju, težko govoriš o konsenzu.

Kako dominantnem položaju? Delodajalec ravno toliko rabi delavca kot delavec delodajalca. Ne en ne drugi pa seveda ne potrebujeta točno tega s katerim imata trenutno pogodbo, delodajalcev in delavcev je na razpolago n.

NikolormousB je izjavil:

Lahko vprašaš ljudi na minimalcu, če se jim zdi njihova plača primerna. Res misliš, da bi se kdo branil 300€ več?

Lahko vprašaš ljudi ki imajo 5000€ neto plače če bi se branili dodatnih 300€. Čist irelevantno.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Glugy ::

Delovni čas pa prosti čas morta bit strogo ločena. Če podjetje rab nekoga za komunikacijo v popoldanskih urah naj pa posebej enga zaposli za tisti čas al pa preko pogodbe pač naroči delavca iz drugega podjetja.

Tist ko te po delu kličejo pa sprašujejo tist je sračkanje. Eni delodajalci res misljo da si lastijo delavca ne pa zgolj najemajo njihovo delo.

Najbl hecn mi je k eni privatniki jamrajo uf kak država podpira lenobo z socialo z zaposlitvami ampak na drugi strani je pa 3/4 gospodarstva naslonjenega na državo in njena naročila in potrebe. Ogromno podjetij dobiva največ poslov z državo. Ne pozabt da so podjetja dostikrat tud "na sociali". V bistvu jo hočejo še več ker hočejo še manjše davke ...in pa nevem kake megalomanske parcele , ugodna posojila, javno-zasebna partnerstva pa nevem kaj še vse. Važn da so bli glasni ko jim je šel v nos 2 januar...ki je pljunk v morje v primerjavi z vsemi posrednimi in nemposrednimi socialnimi učinki države na podjetja.

Poleg tega pa če država ne bi skrbela za državljane bi mogla pa podjetja toliko bolj. V ZDA ima večina delavcev recimo v wallmartu prehranske bone ker so tako revni. v bistvu jim država sponzorira plačo če tko pogledaš. Ker če ne bi imel bonov za hrano ne bi mogl delavci normalno delat.

Zapleten je sistem ampak gledat na delavca sam kot na strošek...na podjetja pa kot na otročka ki mu je treba vse na pladenj prnest pa vsa pravila odstrant da ne bo revček slabe volje ko bo moral posledice nost za svoje kričanje al pa jokcanjem nad tem k vid v izložbi tono sladkarij k jih hoče pa jih ne sme vzet...ja treba jim je dat vse..jih razvajat k nevem kaj...pa dat sladkarije.

Mislm...svet gre vse bl v to smer da imajo pravne osebe manjše davke, več podpore, več razumevanja z druge strani k pa fizične osebe.

nurmaln ::

V ZDA ima večina delavcev recimo v wallmartu prehranske bone ker so tako revni. v bistvu jim država sponzorira plačo če tko pogledaš. Ker če ne bi imel bonov za hrano ne bi mogl delavci normalno delat.
Ja izpelji ta razmišljanje še en korak dalje. Če brez teh bonov delavci ne bi mogli normalno delati, pač ne bi delali. In delodajalec ne bi imel delavcev. In bi moral ponuditi višje plače, da bi dobil delavce. Ponuditi bi moral vsaj tako visoke plače, da bi ljudje lahko z njimi normalno preživeli. In potem državi ne bi bilo treba sponzorirati plače.
Nekateri mislite, da so boni za hrano pomoč delavcem, v resnici so pa samo potuha delodajalcem.

Mislm...svet gre vse bl v to smer da imajo pravne osebe manjše davke, več podpore, več razumevanja z druge strani k pa fizične osebe.

Ja država se je pač naučila, da so podjetja veliko bolj mobilna kot fizične osebe. Če bodo davki za podjetja previsoki, bodo podjetja hitro pobegnila v davčno ugodnejša okolja. Zato jih je težko ožemat.
Fizične osebe se pa ne premaknejo tako hitro in z lahkoto in se jih zato lažje ožema.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

NikolormousB ::

Kako dominantnem položaju? Delodajalec ravno toliko rabi delavca kot delavec delodajalca. Ne en ne drugi pa seveda ne potrebujeta točno tega s katerim imata trenutno pogodbo, delodajalcev in delavcev je na razpolago n.


Delavcev je na razpolago bistveno več kot delodajalcev. Podjetja so tista, ki določajo plačilo in pogoje dela.

Lahko vprašaš ljudi ki imajo 5000€ neto plače če bi se branili dodatnih 300€. Čist irelevantno.


Ne, ni irelevantno. Nasprotno. Delavci si v veliki večini ne izbirajo sami plač, ampak morajo vzeti kar je na mizi. Pri visoko kvalificiranih delavcih s 5000€ neto to ni problem, pri nizko kvalificiranih delavcih pa je. Plača 150€ na mesec ne omogoča preživetja, hkrati pa si je ne morejo privoščiti zavrniti.

Trdiš, da sta delavec in delodajalec dosegla konsens o višini plače, kar je čisti bullshit. Delavec je sprejel, ker veliko drugih opcij nima. Na srečo imamo vsaj varovalko minimalne plače, ki vsaj nekoliko zaščiti delavca.

Ja izpelji ta razmišljanje še en korak dalje. Če brez teh bonov delavci ne bi mogli normalno delati, pač ne bi delali. In delodajalec ne bi imel delavcev. In bi moral ponuditi višje plače, da bi dobil delavce. Ponuditi bi moral vsaj tako visoke plače, da bi ljudje lahko z njimi normalno preživeli. In potem državi ne bi bilo treba sponzorirati plače.
Nekateri mislite, da so boni za hrano pomoč delavcem, v resnici so pa samo potuha delodajalcem.


Točno tako. Zato ima ZDA določeno minimalno plačo 7,25 USD, kar pa je več kot očitno premalo. Podjetje s 16 milijardami čistega dobička si z lahkoto privošči višje plače, ampak denar raje porabijo za lobiranje proti zvišanju minimalca.

Se popolnoma strinjam, da so takšne situacije potuha korporacijam. Ti očitno to potuho podpiraš.

nurmaln ::

Plača 150€ na mesec ne omogoča preživetja, hkrati pa si je ne morejo privoščiti zavrniti.

Wrong. Plače, ki ne omogoča preživetja si delavec ne more privoščiti sprejeti. In je ne bo sprejel. In delodajalec bo moral ponuditi višjo plačo, ker sicer ne bo mogel poslovati.

Trdiš, da sta delavec in delodajalec dosegla konsens o višini plače, kar je čisti bullshit. Delavec je sprejel, ker veliko drugih opcij nima.

Seveda ima. Lahko se zaposli pri drugem delodajalcu, če ima kakšen "marketable skill", ali pa sam začne opravljati dejavnost.
Če pa ni kaj posebej hendikepiran, pa vseeno ni sposoben ustvarjati toliko dodane vrednosti, da bi s tem lahko preživel, potem pa ja... tough. Naj se zmiga pa se nekaj nauči.

Iz česa si pa razbral da jaz podpiram potuho korporacijam, pa nimam pojma.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

bluefish ::

Ja, vse super fino in fajn, če predvidevaš, da ima prav vsak posameznik nek unikaten ali visoko iztržljiv skillset.

NikolormousB ::

Če pa ni kaj posebej hendikepiran, pa vseeno ni sposoben ustvarjati toliko dodane vrednosti, da bi s tem lahko preživel, potem pa ja... tough. Naj se zmiga pa se nekaj nauči.


Saj je sposoben ustvarjat dodano vrednost. V Walmartu delavci skupaj ustvarijo dovolj dodane vrednosti za 16 milijard čistega dobička.

Iz česa si pa razbral da jaz podpiram potuho korporacijam, pa nimam pojma.


Nasprotuješ minimalni plači. 2 posta višje si razlagal, kako so državni boni potuha za korporacije. Če bi bila minimalna plača nastavljena dovolj visoko, meni ne bi bilo treba plačevati za delavce nesposobnih podjetji.

BigWhale ::

nurmaln je izjavil:

Če bi vodstvo Mure lahko neomejeno nižalo plače, in bi za vsakokratno višino plače našlo ljudi, ki so pripravljeni za to plačo delat, bi Mura še vedno obratovala


:)))))))

nurmaln ::

Ja, vse super fino in fajn, če predvidevaš, da ima prav vsak posameznik nek unikaten ali visoko iztržljiv skillset.


Ne, mislim da ga nima. Marsikdo ga tudi nima kje pridobit.
Reciva da sem jaz delodajalec. Delavci v moji firmi proizvajajo produkt s katerim se v povprečju pokrije minimalna plača + 10% zame.
Normalno je da bom zaposlil samo tiste bolj sposobne in izkušene delavce, tako ali tako jim bom dal minimalca. Tisti direktno iz šole (osnovne ali srednje) bi sicer bil pripravljen plačati malo manj kot je minimalna plača, saj računam da bi delali manj kvalitetno kot tisti izkušeni. Firma tako še vedno ne bi delala minusa z "vajenci", oni pa bi pridobili izkušnje oziroma nek skillset. Ampak ti praviš da ne smem dat "vajencu" plače za vajenca, in je pač ne bom. Potem pa imaš vedno večji delež brezposelnih med mladimi.

Saj je sposoben ustvarjat dodano vrednost. V Walmartu delavci skupaj ustvarijo dovolj dodane vrednosti za 16 milijard čistega dobička.

Sej vem da je to glavni problem. Kapitalisti so se že zdavnaj naučili, da je treba biti boljši ali cenejši od konkurence, po možnosti pa oboje; velja tako za podjetja kot za posameznike. Delavci tekmujejo na trgu delovne sile. Če moj sosed lahko opravlja isto delo kot jaz enako dobro kot jaz in ga je pripravljen za nižjo ceno, guess what? I'm out of a job. Če si sposoben delati maksimalno isto kot še deset tisoč ljudi okoli tebe, bo tvoja pogajalska moč (in posledično plača) pač nizka.

Nasprotuješ minimalni plači. 2 posta višje si razlagal, kako so državni boni potuha za korporacije. Če bi bila minimalna plača nastavljena dovolj visoko, meni ne bi bilo treba plačevati za delavce nesposobnih podjetji.

Še vedno ne vidim nobene kontradikcije. Nasprotujem tako zakonsko predpisani minimalni plači kot tudi talanju bonov zaposlenim. Če delodajalec ponudi plačo s katero delavec lahko preživi, bo delavec sprejel - vsak zase najbolje ve koliko rabi, ni nobene potrebe da se vmešava država. Če delodajalec ponudi prenizko plačo, dela nihče ne bo sprejel in delodajalec bo prisiljen zviševati ponudbo.
Zakon o minimalni plači pomeni samo to, da zdaj obstajajo potencialna delovna mesta katera je delodajalec pripravljen plačati nek znesek, katerega je delavec pripravljen sprejeti, pa jima država prepovedujeta sklenitev pogodbe.
Po drugi strani pa boni za hrano za zaposlene... če je delavec pripravljen delati za 500€, ga bo delodajalec plačal 500€. Če je delavec pripravljen delati za 500€ in delodajalec ve, da bo država primaknila 100€ v bonih, bo pač delavcu plačal samo 400€. Za državo je to torej subvencioniranje podjetja, kar absolutno ni dobro.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

NikolormousB ::

ni nobene potrebe da se vmešava država.


Ja je. Smo videli kaj se zgodi, če se država ne vmeša. Nočemo več tja.

Zakon o minimalni plači pomeni samo to, da zdaj obstajajo potencialna delovna mesta katera je delodajalec pripravljen plačati nek znesek, katerega je delavec pripravljen sprejeti, pa jima država prepovedujeta sklenitev pogodbe.


Točno. Obstajajo delovna mesta, za katera bi delodajalec najraje zaračunal delavcu, če bi lahko. Zato pa imamo varovalke, da se taki nategi ne dogajajo.

Če je delavec pripravljen delati za 500€ in delodajalec ve, da bo država primaknila 100€ v bonih, bo pač delavcu plačal samo 400€. Za državo je to torej subvencioniranje podjetja, kar absolutno ni dobro.


Ne, ni dobro. Zato je treba minimalno plačo nastaviti primerno visoko, da redno zaposlenim ni treba hoditi na rdeči križ po hrano.
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izklop službene elektronske pošte popoldne je lahko škodljiv

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
287558 (4814) darkolord
»

Prekomerno delo?

Oddelek: Loža
409068 (4378) gendale2018
»

Francoski sindikati omejujejo elektronska sporočila izven delovnega časa

Oddelek: Novice / Ostale najave
2110558 (8330) Invictus
»

Vrhovno sodišče ZDA sprejelo pomembno odločitev o zasebnosti na delovnem mestu

Oddelek: Novice / Zasebnost
206258 (5176) Pyr0Beast

Več podobnih tem