» »

Računalnik se takoj ugasne

Računalnik se takoj ugasne

BorutO ::

Imam velik problem z računalnikom. Ko sem ga na zadnje uporabljal, sem ga normalno izklopil. Med tem časom sem imel več kot mesec dni izklopljenega iz štroma, pa tudi selil ga sem iz enega stanovanja v drugega. Danes ga priklopim, prižgem in pridem do tega koraka
...
Takrat me čez par sekund vrže ven. Niti v BIOS ne morem iti - pritiskam Delete kot nor, pa nič.

Potem ko prvič crkne čez par sekund, mi potem vedno hitreje crkne ... na koncu mi crkne že takrat, še preden se prva slika na monitorju prikaže.

Nimam pojma kaj je narobe. Vsi ventilatorji delajo, vsi konektorji so videti ok itd. Zadnjič sem ga normalno ugasnil, zdaj pa kar naenkrat ne dela ...

Ve kdo za pomoč?

Slišal sem tudi varianto, da bi za to lahko bil Windows update kriv, samo dvomim pa tudi prvič slišim za kaj takega. Na vse zadnje pa se niti ne spomnim, če mi ga je kaj posodabljalo, preden sem ga zadnjič izklopil.
  • spremenil: BorutO ()

kokos25 ::

Ker sem verjetno največji "hejter" samsunga bom rekel takole; Samsung je kriv...No, sedaj pa malo bolj resno, morda bi preveril pasto in stik hladilnika s procem...
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

Telbanc ::

kokos25 je izjavil:

Ker sem verjetno največji "hejter" samsunga bom rekel takole; Samsung je kriv...No, sedaj pa malo bolj resno, morda bi preveril pasto in stik hladilnika s procem...


Ja zgleda da je res tole.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

BorutO ::

Bom jutri preveril tole. Sicer imam pasto v tubi oz kot v eni injekciji, ampak nimam pojma, kako to uporabim.
Samo kako je pa lahko pasta naenkrat kriva, če je vse lepo delalo, pol pa mesec dni za tem več ne dela ok.

Aston_11 ::

Saj to je vedno tako. Do enega trenutka dela, od naslednjega pa ne več. Kaj je tu čudnega? Pa še piše na uvodni strani, da je problem glede temperature.

loveJDM ::

BorutO je izjavil:

Bom jutri preveril tole. Sicer imam pasto v tubi oz kot v eni injekciji, ampak nimam pojma, kako to uporabim.
Samo kako je pa lahko pasta naenkrat kriva, če je vse lepo delalo, pol pa mesec dni za tem več ne dela ok.



Zgleda čudno ampak je tako...če ne verjameš,vzami dol stranico pa daj računalnik na okensko polico pa okno mej odprto pa boš videl,da se bo zagnal normalno.

Aston_11 ::

Lahko tudi, da se je samo snel cooler z ene nogice pri vsem premetavanju.

smacker ::

Zgleda se je med transportom hladilnik zmrdal. Odpri kišto, preveri če je pritrjen in priklopljen. Če ni prav pritrjen, je najbolje da ga odstraniš, sčistiš staro pasto (alkohol + vatirane palčke za ušesa) in naneseš novo in ponobno namestiš cooler. Ne poskušaj prižigat dokler ne rešiš, brez hladilnika lahko poškoduješ CPU in plato.

solatko ::

smacker - ne eno ne drugo ne moreš poškodovat, se sistem prej ustavi.
Delo krepa človeka

Telbanc ::

solatko je izjavil:

smacker - ne eno ne drugo ne moreš poškodovat, se sistem prej ustavi.


Lah ma u biosu izklopljeno "zaščito". Sam verjetno jo nima, ker mu le napiše. Včasih je bla tud ta možnost.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

solatko ::

Slonic-tonic - Intel-ovi procesorji, od podnožja 478 ob dosegu kritične temperature, lepo ugasnejo in ga komot zalaufaš brez hladilnika, mu ne bo škodilo, tega v bios-u ne moreš izklopit, ker gre za varovalo v procesorju.
Verjetno je imel Intel to tudi 3xx in še prej enako, nisem imel teh procesorjev, ker sem bil prej na commodorju oziroma na motorolinih procesorjih.

Nekateri AMD-ji tega niso imeli in so prav lepo zažareli, seveda niso potem več delali.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

BorutO ::

zdaj sem namestil pasto Arctic Silver 5 na procesor in hladilnik. Očitno je res bil to problem, ker več skoraj nič paste ni bilo, hladilnik pa ni bil prav pritrjen na ploščo, zato je bilo malo lufta med procesorjem in hladilnikom. Sem čisto na tanko namestil pasto, pa se mi zelo greje procesor. Iz 70 stopinj je prišlo do 85 stopinj. Skoraj vsako minuto narase za eno ali dve stopinji. Kako to znižati?







Na tem posnetku sem pa pogledal kako pravilno odstraniti staro pasto in kako namestiti novo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BorutO ()

solatko ::

Hladilnik ti ne leži lepo na procesorju. Je hladilnik vroč (okoli temperature procesorja) ali samo mlačen?
Če je vroč, boš moral pač dobiti drug hladilnik, če je hladen ali mlačen, potem moraš izboljšat stik (verjetno ti ga ob pritrditvi ne pritisne dovolj na procesor.
Normalna temperatura je za ta procesor, brez navijanja, med 40-50 stopinj v idle in 70-80 stopinj na full.
Če si navijal, poglej na forumih, če si to naredil prav.

Hladilnik, ki ga imaš, je primeren za i5.
Delo krepa človeka

BorutO ::

je prav nameščen. Sem ga vzel dol, pa je bil lepo razmazan. Navijal nisem nič, ker niti ne znam oz. ne upam.

Hladilnik je mogoče res maličko premajhen ampak do prejšnjega meseca mi je delal v redu. Povprečna temperatura je bila do 75 stopinj na max, v idle pa nekje do 60.

Mogoče kdo ve, če rabim hladilnik primeren za mojo matično ali so vsi hladilniki in napajalniki standardni v stikih?

hojnikb ::

lc-cc-120 vzami, če ti paše v ohišje
#brezpodpisa

solatko ::

BorutO - V google napiši podnožje (socket) in hladilnik ali cooler, pa boš dobil vse možne, primerne za tvojo plato iz SLO ali celega sveta, potem pa izbiraš, pogledaš malo na forume in izbereš najcenejšega z dobrimi performansami p/p.

Tole bi zadostovalo
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

r3dkv1c4 ::

Sem čisto na tanko namestil pasto, pa se mi zelo greje procesor


Tole je problem.

Če nimaš izkušenj, ti tutorial ne bo kaj prida pomagal.
Paste daš malo, namestiš cooler in ga počasi stiskaš po malo po diagonali.....se pravi zateguješ vijaka po diagonali in to počasi, da enakomerno pritisne na proc.
Pasta ne sme prilezti izpod coolerja.
Stiskaš vijake, do skrajne točke.

Stock cooler je čisto ok za normalno uporabo, če imaš seveda še druge ventilatorje pravilno nameščene, da je pretok zraka tak, da ne dela vrtincev v kišti.

Sam sicer nisem pristaš stock hladilnikov, ker je vsak poceni boljši od original priloženega ampak, če drugega ni, je pa tudi ta ok.

10€ je tale vreden, če ti ga bo seveda dal za to ceno...je pa čisto ok.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

solatko ::

r3dkv1c4 - Original hladilnik od Intel-a ima plastične zatiče, ki stisnejo, kolikor je potrebno, vendar je ta cooler na slikah, prešvoh za i7 K2600, ki ne sodi med prav hladne proce (noben i7 ni prav hladen).
Če kupi drug hladilnik, bo dobil zravne backplato, v katero pa potem lahko vijačiš.
Delo krepa človeka

r3dkv1c4 ::

solatko je izjavil:

r3dkv1c4 - Original hladilnik od Intel-a ima plastične zatiče, ki stisnejo, kolikor je potrebno, vendar je ta cooler na slikah, prešvoh za i7 K2600, ki ne sodi med prav hladne proce (noben i7 ni prav hladen).
Če kupi drug hladilnik, bo dobil zravne backplato, v katero pa potem lahko vijačiš.

Če govorimo o pravih coolerjih, se lahko začneva pogovarjat o Noctuah...ostalo so teme brez pomena.

Ups...a plastične zatiče imajo....in kaj potem?
Sem pa do zdaj imel občutek, da imajo inox vijake zraven.

Še vedno ga je potrebno pravilno "podmazat", če želiš, da hladi, kot mora.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

solatko ::

r3dkv1c4 - Regulirat ne moreš pritiska. Drugače so pa že vsi z bakrenim vložkom in heatpipe, tako, da je samo stvar izvedbe in ventilatorja, ter seveda cene. Razlike med njimi so okoli 5 stopinj.
Delo krepa človeka

BorutK-73 ::

OP, poglej če vsi plastični zatiči od hladilnika malo gledajo ven na spodnji strani matične plošče. Včasih se ti zatiči zvijejo in hladilnik nima pravega stika na cpu-ju.

Zgodovina sprememb…

BorutO ::

Sem namestil ponovno pasto, jo malo razmazal s hladilnikom po procesorju in hladi nekaj istega, kot prej oz. normalno - 70stopinj.

Imam pa drug problem ... Ne spusti me preko dos informacij. Piše mi namreč, da mi neki ventilator ne dela, v bistvu pa vsi delajo normalno, vse je priklopljeno in vsi se vrtijo.

Kaj zdaj morem narediti?




Glede hladilnika sem študiral, kateri je boljši? Vodno hlajenje ali kaki večji? Neki hladilnik bi rad imel, ki bi mi procesor hladilo na 40 stopinj ali mogoče še manj.

hojnikb ::

noben hladilnik ti nebo hladil te pošasti na 40c v loadu :)
#brezpodpisa

solatko ::

Ventilator CPU-ja imaš na napačnem priključku.
Delo krepa človeka

BorutO ::

Ja, res je, na napačnem priključku sem imel priključeno. Hvala za info. Zdaj dela vse ok. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU hladilnik (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24851714 (1010) freesty
»

Iz kuhinjske nape teče kondenz

Oddelek: Pomoč in nasveti
96310 (2470) Likalnik
»

Kaj so ti betonski stolpi v Italiji?

Oddelek: Loža
173480 (2291) #000000
»

ne boota v win98 - prosim za kako idejo

Oddelek: Pomoč in nasveti
221540 (1173) Han
»

Izdelava mini hladilnika.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
247617 (7095) krneki0001

Več podobnih tem