» »

Izdelava laserja

Izdelava laserja

frenk ::

Ali je možno izdelat laser, ki bi bil dovolj močan za rezanje pleksi stekla ali pa celo kovin...po katerem principu deluje in katere komponente bi bile zelo težko dobavljive?...kako leser ne drugi strani uničiti?

Red_Mamba ::

CO2 laser, za pleksi boš rabil verjetno vsaj 25W. Za kovine pa 100W. Za pleksi rezat bi bil bolj idealen vodni nož. Samo ga sam praktično ne moreš narediti. Tudi kovine bi ti rezal. Ker pri CO2 laserju imaš problem z globino. Malo pobrskaj po netu imaš tudi navodila za izdelavo

Red_Mamba ::

aja za pleksi bi bilo še najceneje če bi si CNC frezer naredil. Ker se da tudi lepo oblike "rezat". Za kovine bo pa mal težka z frezerjem.

frenk ::

Red_Mamba ::

ja tud vredu samo je malo komplicirano :) bol sem imel v mislih tole: http://www.repairfaq.org/sam/laserfaq.h...

frenk ::

Jest na tej strani nč ne vidm kšnih načrtov za izdelavo...teorije sm pa zdele že dost pregledou...zanima me tud če se je že kdo lotu delat laserja al pa česa podobnega...al je kje v slo kšna specializirana trgovina?:\

pele-on ::

V conradu jih prodajajo sam so ful dragi.Sam nevem če majo CO2.Na netu jih ni v enmu njihovem katalogu sem pa vidu.Poklič pa vpraš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pele-on ()

jest10 ::

S temi v conradu si ne moreš nič pomagati.
So veliko prešibki.

Red_Mamba ::

če boš kupil tak laser gre cena hitro v miljone SIT. Če ga delaš doma bi te verjetno prišlo okoli 100kSIT. To ni tako poceni stvar. Kje boš dobil optiko za laser? Pri nas?

pa na tisti strani so tudi načrti, samo se tebi ne da brskati

frenk ::

100k8-O...jest sm mislu da je to okol 20k ker večinoma tako na netu piše...100k je pa nažalost preveč zame:(...bom drugič o tem razmišlou ko bom delou:\...hvala vsem za info

Red_Mamba ::

ti si verjetno videl 10k sam so to bli $ ali pa € :)

Red_Mamba ::

za plastiko se lahko še vedno zadovoljiš z doma narejenim CNC-jem. Jaz si ga bom delal, trenutno se za 3 koračne motorje zanimam

frenk ::

red mamba: jah jest sm mislu da bi namest cnc-ja tist vtaknu v bormašino sam poj pride do problema kako obdelovanec premikat, ker če bi ga v roki držau bi mi ga zihr odtrgalo:D...kako pa ti mislš nardit ta cnc?...jest sm mislu da bi pod bormašino postavu en mehanizm za premikanje obdelovanca...kva ti mislš:\

Red_Mamba ::

ja vsekako, samo da ne narediš da se obdelovanec premika, ampak orodje in sicer v vseh treh koordinatah X,Y in Z za globino.

_pobesneli_ ::

Red_Mamba:kaj lahko pričakujemo kšne načrte in kar koli bi nam pomagalo za izgradit kaj takega, od tebe?

Red_Mamba ::

ja kaj pa vem, kej preveč opreme nimam, morm pol zatežit sosedu da bo fotke naredil :D samo ne pričakuj kmalu ker kot sem rekel najprej motorje nabavim potem bom pa vse ostalo delal
lahko pa boš dobil načrte ko bodo, kdaj bodo? pitaj boga :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CNC in prototip

Oddelek: Loža
212234 (1648) RazzorX
»

Vrtanje v kovino

Oddelek: Loža
111677 (1483) #000000
»

Rezanje stranice

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
335704 (4499) klinker
»

GCC5900XT (GeForce Copper Cooler) project

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
353173 (2354) JIM22
»

B&M vodni bloki (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
937122 (4763) Smorny

Več podobnih tem