» »

CNC in prototip

CNC in prototip

RazzorX ::

Iščem nekoga, ki bi po mojem 3D modelu s CNC-jem zrezal nekaj kosov lesa, pa je neverjetno težko dobiti nekoga, ki bi bil to pripravljen narediti le za prototip (če bi naročil večje količine ni problemov, ampak to ni možno, ker je zaenkrat le prototip) za razumno ceno in v normalnem času (od določenih se ne dobi niti odgovora, čeprav naj bi se s tem ukvarjali). Mogoče kdo lahko predlaga koga s 5 osnim CNC-jem ki bi bil v tem "fohu"? Maksimalna velikost kosa je nekje 400x700mm.

Stvar mora biti zelo natančna in kasneje hitro in brez odstopanj ponovljiva, zato prosim brez predlogov, da nekako zrežem sam.

Hvala.

TESKAn ::

Koliko je pa zate razumna cena?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

M-XXXX ::

Program naredis sam ali ga mora on? Zdaj odvisno od izdelka ampak vseeno: kaj pa 3d printanje? Za prototipe bi znalo bit?

user-pass ::

M-XXXX, pravi, da bi to naredil iz lesa. Sicer pa imas tudi PLA imitacijo lesa, samo dvomim, da OP to isce.

RazzorX ::

TESKAn je izjavil:

Koliko je pa zate razumna cena?


Glede na to, da je potrebno moj model le pretvoriti v "CNC prijazen format" (trenutno izdelan v Soldiworks) in ni zahteven + ni veliko kosov mi je razumna cena do 100€ maksimalno.

Les je obvezen, 3D printanje ne pride v poštev.

Smurf ::

Za 100€ dvomim, da bo kdo sel to delati.

Red_Mamba ::

jp, se bos mogu kr sprsit.

Ce pa ni velik kos bos pa ceneje prisel skozi s kaksnim online 3D printing servisom.
Sploh ce ni nujno, da je iz lesa. Ce se ti gre za ceno bos verjetno tudi s PLA prezivel.

Sam sem ze veckrat uporabil https://i.materialise.com/
Sem zadovoljen z izdelavo in ceno za prototipe.

Ko nalozis 3D model ti ze izracuna ceno komada.

lp
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

TESKAn ::

Ce je zadeva ploscata in moras samo ven izrezat nek obris, razmisli o laserju.
Glede na to, da je potrebno moj model le pretvoriti v "CNC prijazen format"

Spominjas na sefe, ki ti recejo "Sej za ta projekt je treba le neko malenkost popravit/spremenit/whatever" in nimajo pojma, prvic kaj vse je treba naredit in drugic da tudi sprogramirat CNC ni nekaj, kar zna vsak, ki pride mimo in ima 5 minutk casa.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Red_Mamba ::

TESKAn je izjavil:

Ce je zadeva ploscata in moras samo ven izrezat nek obris, razmisli o laserju.
Glede na to, da je potrebno moj model le pretvoriti v "CNC prijazen format"

Spominjas na sefe, ki ti recejo "Sej za ta projekt je treba le neko malenkost popravit/spremenit/whatever" in nimajo pojma, prvic kaj vse je treba naredit in drugic da tudi sprogramirat CNC ni nekaj, kar zna vsak, ki pride mimo in ima 5 minutk casa.


ali pa to, samo ta k meni z CO2 laserjem reze lahko vezano plosco samo do 6mm debeline
lahko pa se par mescov pocakas k tudi sam laser nabavim pa ti zrezem do 20mm vezano plato :P
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Zgodovina sprememb…

RazzorX ::

TESKAn je izjavil:

Ce je zadeva ploscata in moras samo ven izrezat nek obris, razmisli o laserju.
Glede na to, da je potrebno moj model le pretvoriti v "CNC prijazen format"

Spominjas na sefe, ki ti recejo "Sej za ta projekt je treba le neko malenkost popravit/spremenit/whatever" in nimajo pojma, prvic kaj vse je treba naredit in drugic da tudi sprogramirat CNC ni nekaj, kar zna vsak, ki pride mimo in ima 5 minutk casa.


Izhajam iz dosedanjih izkušenj ter informacij. In niti nimam namena moralizirati karkoli, iščem le morebitne kontakte.

@RedMamba

Na žalost se mi malo mudi, pa dvomim da laser lahko reže kaj več kot 2D?

šernk ::


Izhajam iz dosedanjih izkušenj ter informacij.


če imaš take info potem nesi do tistega, ki ti je takšne info dal. 5 osnega CNC obdelovalnega centra za 100eur osebno skoraj še prižgal nebi. sploh pa velikosti 400x700. in če misliš, da se samo naredi 3D model in 2 klika potem pa sploh ni noben problem. sam tista 2 klika spet staneta na par 1000 eur vrednem programu. potem imaš morda še težave z upenjanjem izdelka (treba naredit morda posebno orodje in smo spet na 100eur)

da ne omenim da ti lesa ne bo nihče, ki dela z železom obdeloval ker zamaže stroj v tri pm. seveda očisti se ga spet po tvoje s klikom na gumb.

z grobo skico izdelka pa potem lahko vidimo ali je tvojih 100eur dovolj za obdelavo ali ne, ampak glede na velikost ki si jo podal bom presenečen če dobiš pod 300eur.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Machete ::

Daj sliko modela tu, da vidim kaj rabiš. 2d ti jaz naredim če ni ravno urarski mehanizem..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

RazzorX ::

@Šernk
Again, če ga ti ne bi prižgal, tvoj problem. Trenutno imam ponudbo 150-200€ z info od izvajalca, da se lahko dobi tudi občutno ceneje, če se najde malo bolj primeren CNC (problem s izdelavo nekih spojev).

Bullshit kaj bi kdo me sploh ne zanima. 300€ za tako stvar je idiotska cena, let me explain. Poleg lesenega dela potrebujem tudi železni del, ki je veliko bolj kompliciran, potrebuje veliko dražje stroje, krivljenje, lasersko izdelavo lukenj, netanje, barvanje pa sem od resne firme dobil ponudbo za 350€ prototip, nadaljnih 5 kosov pod 100€. Tako da za par razrezov in lukenj mi ne o 300€.

@Machete

Lahko v ZS, vendar bi potreboval 3D, če je opcija?

Furbo ::

Najbolje da kar celega narediš železnega zgleda :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

toplakd ::

Torej če imaš ponudbo za 150-200, kaj sploh iščeš dalje. Bolj razumna cena bo težko.

connel ::

Če bi prebral do konca stavek, bi vedel zakaj išče naprej,...

toplakd ::

Odgovor na celoten stavek je podal že uporabnik Šernk. Tisti ki ima bolj primeren stroj ga ne bo prižgal za 100EUR.
Marsikdo si pač misli da če ima izdelek zrisan, da potem nekdo naredi samo 2 klika, počaka da mašina naredi in ven pade končan izdelek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

mihec87 ::

RazzorX je izjavil:

@Šernk
Again, če ga ti ne bi prižgal, tvoj problem. Trenutno imam ponudbo 150-200€ z info od izvajalca, da se lahko dobi tudi občutno ceneje, če se najde malo bolj primeren CNC (problem s izdelavo nekih spojev).

Bullshit kaj bi kdo me sploh ne zanima. 300€ za tako stvar je idiotska cena, let me explain. Poleg lesenega dela potrebujem tudi železni del, ki je veliko bolj kompliciran, potrebuje veliko dražje stroje, krivljenje, lasersko izdelavo lukenj, netanje, barvanje pa sem od resne firme dobil ponudbo za 350€ prototip, nadaljnih 5 kosov pod 100€. Tako da za par razrezov in lukenj mi ne o 300€.

@Machete

Lahko v ZS, vendar bi potreboval 3D, če je opcija?


Izrez lukenj,krivljenje,netanje,barvanje primerjaš z 5osno cnc obdelavo...
Kolikor vem večina firm na 5osnih cnc freza kovine in tak ne bo šel kr tk obdelovat lesa za 100eur(tist čas ko bo stroj stal da se spuče bi on naredil za dosti več kot 100eur+priprava za izrez)..Glede na to da bi dal 100eur daj še 50 zravn pa je..

Probi poenostavit izdelek na več delov da bi šel na 3osni cnc..

RazzorX ::

Seveda bom v primeru, da ne najdem druge opcije vzel trenutno ponudbo. Gre se za dejstvo da mi je človek sam rekel da je lahko občutno ceneje.

Furbo ::

Jap, da bi se te znebil.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

koyotee ::

Najverjetneje res ne bi pljuval v lastno skledo :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

RazzorX ::

Haha pametnjakoviči. Ker ima precej zaseden stroj, normalno da mu ni prioritetno delati le enega kosa. Če bi bila števlika višja bi dobil takoj tudi drugje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi z 10 milijoni prodanih enot ruši rekorde

Oddelek: Novice / Procesorji
4712406 (9752) TESKAn
»

CAD/CAM PC kaj izbrati ? 1200-1800€

Oddelek: Kaj kupiti
121964 (1757) Isotropic
»

Kaj s CNC znanjem?

Oddelek: Loža
4817232 (15038) Isotropic
»

RepRap, 3d printer, sposoben 60% avtoreplikacije (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
8622680 (18175) WarpedGone
»

Kje se da kupit CNC frezalni stroj??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
104120 (3874) morphling1

Več podobnih tem