» »

Rezanje stranice

Rezanje stranice

klemenros ::

Yo!!!

Mene zanima če kdo ve če kšna trgovina reže kovino z laserjem ker bi rad predelal stranico

Dr_M ::

hehe...seveda, v stacunah majo laserje, vredne par mio €...
to bi mel kvecjemu v ksni velki fabrki ali delavnici.sam za take stvari mors ze koga poznat, da ti to nardi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ZaFo ::

Po narečju predvidevam da si iz LJ. Tam imaš eno delavnco, ko ti z v vodnim curkom režejo. Pritisk je baje okol 800 barov, pa nastane tak ful tanek curek. Je skor tak natančn kot laser. Lahk baje tut ful debel marmor reže. Pa še poceni je.

Aja, imenuje se santex.

Dzuro10 ::

da ne bom nove teme odpirov:))
Rad bi zrezov stranico za pleksi, pa še ventilator bi bil na sredi. Lahk bi sam naredu to z vbodno, sam ne bi blo tko lepo, kokr, če bi to nardil z laserjem. kje to delajo v kranju ali lj? naslov bi bil fajn:|

Vesoljc ::

tud z vbodno se da skoz pridet. problem je v tem, ker ti stranica začne ob rezanju vibritat, to pa povzroča zobčke na pločevini. precej pogosta metoda je, da pod stranico vpneš še kos lesene plate, tako da režeš oboje skupaj. les tako drži stranico pri miru in stranico je precej lažje obdelovati. na koncu še popiliš in to je to.
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Doman ::

Še dobro da imam Dremel:D
Ti priporočam nakup le tega, če pa nimaš toliko denarja, prodaja interdiskont minibrusilke za 4k!

Lp

Randomm2 ::

Strinjam se z Vesoljcem! Tudi z vbodno žago nastane lep izdelek. Samo popiliti je treba prav, da se ne urežeš vsakič ko primeš.>:D
Mess with the best die like the rest.

Dzuro10 ::

ja problem je samo v vibracijah. Bom probov dat spodej eno dilo tko kokr si reku. Tnx

Randomm2 ::

Ja brez dile ne gre...pa nekdo nj ti močno pritisne al pa dej spone. Manj vibracij boljš!
Mess with the best die like the rest.

Dzuro10 ::

ma kdo kakšno idejo, kako naj izrežem stranico za pleksi, s tem da imam na stranici še 12cm ventilator, ki ni čisto na sredini, ampak bolj spodaj levo. Mislim kakšen naj bo vzorec...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dzuro10 ()

sid911 ::

izreži nekako v obliki črke P
nekako tako:
, odvisno od tega kje točno imaš nameščen ventilator
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Dzuro10 ::

tkole je

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sid911 ()

pinx ::

Odreži skupaj z ventom, in ga potem prišraufaj na pleksi. Po možnosti daš kakega plavega da bo lepše izgledalo :D

MasterMiG ::

Ko že sprašujete:
Anton Zupancic s.p.
> RACUNALNISKA PRIPRAVA ZA TISK
> Medenska c. 80
> 1210 Ljubljana Sentvid
> tel./fax: 01/512-13-02
> GSM: 040/466-818
> 041/943-983
> E-mail: anton.zupancic@siol.net
> **************************************
> laserski razrez in lasersko graviranje
> prelom - skeniranje
> osvetljevanje na film - BestColorProof
:D Preverjena varianta. Aja, pa želeni vzorec (kakršenkoli) zrišete v CorelDraw. Mislm pa, da je to samo za pleksi, ker ne vem če je tist laser zadost močan, da bi prežagal kovino.
There is nothing to fear but the fear itself.

iNooby ::

Kaj mogoce kdo ve za kaksno trgovino v Mariboru ali okolici za te stvari in ali ima kdo natancna navodila za rezanje ohisja, vstavljanje plexi stekla(na kaj moram posebej paziti) in kam prikljucim neonko. Hvala ze vnaprej :)
Haters gonna hate...

a13misko ::

Če bi se potrudi in uporabil funkcijo iskanje bi našel vse odgovore na tvoja vprašanja!;(( ;(

Tomi ::

Se je v zadnjih petih letih kaj pretirano spremenilo?

Potreboval bi namreč laserski ali podoben razrez akustične pene za ohišje, ker na "roke" rezana je obupna. Idealno bi bilo, če kdo pozna koga, ki to naredi za "pico in pivo", drugače pa naj bo podjetje iz Ljubljane ali bližnje okolice.
metrodusa.blogspot.com

McLuzo ::

laserski in podobni razrez =/= naredi za pico in pivo.

drugače pa išči za rezanje z vodnim curkom

Tomi ::

McLuzo je izjavil:

laserski in podobni razrez =/= naredi za pico in pivo.

drugače pa išči za rezanje z vodnim curkom

Recimo kje? Pa ne v smislu, kje to delajo, ampak kje bi to naredili izjemno poceni?
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

mr1two ::

Iščeš profesionalne rešitve za amaterska plačila... Ne bo šlo. Bo treba bit malo iznajdljiv in kej sam narest ali pa če koga poznaš osebno.

Tomi ::

mr1two je izjavil:

Iščeš profesionalne rešitve za amaterska plačila... Ne bo šlo. Bo treba bit malo iznajdljiv in kej sam narest ali pa če koga poznaš osebno.

Ko sem rezal sam, je nastal precej velik zmazek, ki ni vreden objave. Sedaj, ko bo vse lepo modificirano, mora biti tudi pena lepo odrezana.
metrodusa.blogspot.com

gslo ::

mislm da je za vse najboljš, da kupte namensko kišto, za katero obstaja po možnosti več dodatkov, kot so prozorne stranice. jaz sem to naredil za svojega miditower chiefteca in ga veselo uporabljam že 10+ let, s tem da mašinerijo znotraj ohišja dokaj redno menjujem.

povem zato, ker sem najprej šel delat na roke z vbodno žago in sem po par urah jebanja s pleksijem vse skup stran vrgu, stranice in ohišja pa so danes tako "poceni", da se verjetno od vseh 3 primerov (3. je vodni curek/laser) še najbolj splača it iskat v štacuno. ponudbe je danes ogromno tko da bi mogu najdt nekaj všečnega.

Pyr0Beast ::

Tomi je izjavil:

Se je v zadnjih petih letih kaj pretirano spremenilo?

Potreboval bi namreč laserski ali podoben razrez akustične pene za ohišje, ker na "roke" rezana je obupna. Idealno bi bilo, če kdo pozna koga, ki to naredi za "pico in pivo", drugače pa naj bo podjetje iz Ljubljane ali bližnje okolice.



Škarje za pleh ftw - Ali pa probaj s kerharjem.

Meni je uspelo gobo (za tablo) tako lepo razrezati da se ni nikjer videlo da je sploh razrezana. Samo da je na trdi podlagi pa je ok
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

123_meni ::

Živjo,

Pred kratkim sem kupil ohišje


in me moti ker ima zelo majhno stransko okno in nobenega stranskega ventilatorja da bi pihal v grafično, razen če zamenjam okno za mrežo potem lahko 4 vente. notr ampak se potem nič ne vidi.

Sedaj sem se odločil da bi tole malo predelal, kaj takega mi je bolj všeč:


Ima kdo kakšno idejo kje in kako? nekje v Ameriki to en predeluje sam mislim da ne pošilja v SLO.

Tako da če kdo kaj ve bi bilo super...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sid911 ()

Tomi ::

Vidim, da slabo berete. Ne bom rezal stranice, ampak akustično peno, ki gre na stranico. Rezal bom iz dveh razlogov, in sicer, ker hočem, da je vse skupaj estetsko, drugi pa je, da bom za kable, ki gredo za matično in precej stiskajo stranico navzven (pena ima okoli 8 mm), naredil utore, da se bo vse skupaj lepo zaprlo. Kabli bomo šli v MDPC-X objemke in se ne bodo premikali.

Sicer pa sem preveril cene, in ni tako hudo. Za okoli 20 EUR bi moral priti skozi.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

klinker ::

Halo..pa o kakem laserju vi...za akusticno peno ;((
Pejdi do bliznjega tapecerja in povprasaj za uslugo ;)

gslo ::

lol, jst sm odgovarjal na prvi post. svašta.

Tomi ::

klinker je izjavil:

Halo..pa o kakem laserju vi...za akusticno peno ;((
Pejdi do bliznjega tapecerja in povprasaj za uslugo ;)

Ki mi bo znal zadevo narezati tudi v krožnih linijah? Pena je precej nadležna, ker ima pod samo peno debelo gumijasto podlago, lepilo in potem še zaščito za lepilo. Vodni curek bo kaj pravi.
metrodusa.blogspot.com

McLuzo ::

V google napišeš "rezanje z vodnim curkom" pa maš takoj zadetke, drguače lahko greš tudi na fakulteto za strojništvo, majo tud water jet.

Seveda ti mora biti jasno da moraš imeti narejeno dokumentacijo, torej risbo v računalniški obliki (recimo autocad).

MDM d.o.o.

http://www.xrez.si/?viewPage=99

Tomi ::

McLuzo je izjavil:

V google napišeš "rezanje z vodnim curkom" pa maš takoj zadetke, drguače lahko greš tudi na fakulteto za strojništvo, majo tud water jet.

Seveda ti mora biti jasno da moraš imeti narejeno dokumentacijo, torej risbo v računalniški obliki (recimo autocad).

MDM d.o.o.

http://www.xrez.si/?viewPage=99

Sem danes že govoril z njimi, in jim bom za predračun poslal shemo, samo mora biti ohišje nazaj od avtoličarja, da ga premerim, predvsem prostor za ploščo za matično. Ker imam specifične zahteve, bo trajalo malo dlje, kot sem računal. Sicer pa hvala.
metrodusa.blogspot.com

mr1two ::

Mene pa zanima samo to: A bo ta akustična pena vidna, razen če zadevo odpiraš ali ne?

Tomi ::

mr1two je izjavil:

Mene pa zanima samo to: A bo ta akustična pena vidna, razen če zadevo odpiraš ali ne?

Ne, samo mora biti razrezana natančno, da se prilega, ker so na zadnji stranici kabli. Bom pa modifikacijo poslikal, zato mora biti lepo. In ker sem perfekcionist.
metrodusa.blogspot.com

mr1two ::

Aha, dobro :). Samo da vem ali probleme ustvarjaš sam ali pa res obstajajo :). Nič za to, vsak ima svoje veselje, nevem pa zakaj bi tolko časa porabu za nekaj, kar boš verjetno samo ti vedel, da se je splačalo. Bom pa z veseljem slike pogledal, če boš tu objavil.

klinker ::

mr1two je izjavil:

nevem pa zakaj bi tolko časa porabu za nekaj, kar boš verjetno samo ti vedel, da se je splačalo


Verjetno zato ker dela to predvsem zase in ne da bo izpadu glavni v vasi zaradi tega?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero ohišje

Oddelek: Kaj kupiti
383121 (2938) galu
»

Rezanje pločevine

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
134693 (4434) andrej_brucek
»

Cena plexi-ja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
306941 (6352) CaqKa
»

Kje lasersko razrežejo pleksi?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
134489 (4094) Misty
»

Morphiling1 ogrozen?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191666 (1160) IceIceBaby

Več podobnih tem