» »

Je Apple res kisknil z novimi MacBook Proji?

Je Apple res kisknil z novimi MacBook Proji?

««
7 / 7
»
»»

orbika ::

pirlo je izjavil:

Katera odprta platforma je kompatibilna z njihovo?


Kako to misliš?

pirlo ::

Recimo, da imajo vsi kolegi iPhone. Če hočem naredit videoklic z njimi ali pa poslat kaj več kot sms (se pravi iMessage-a) nimam nobene možnosti. Ali kupim iNapravo ali pa vse prosim, da inštalirajo še nekaj zaradi mene.

RegulusDraco ::

itak _vsi_ uporabljajo Skype.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

borisk ::

kaj več kot smm je mms, obstaja pa tudi mail. V čem je fora videoklica? lahk se video kličete tudi prek FB mesengerja, viberja, whatsappa....

Mavrik ::

pirlo je izjavil:

Recimo, da imajo vsi kolegi iPhone. Če hočem naredit videoklic z njimi ali pa poslat kaj več kot sms (se pravi iMessage-a) nimam nobene možnosti. Ali kupim iNapravo ali pa vse prosim, da inštalirajo še nekaj zaradi mene.


Večina ljudi bo v vsakem primeru imela nameščen Messenger, WhatsApp ali pa Skype ki vsi podpirajo videoklice.

Lahko pa tudi komot razložiš tvojim "kolegom" da so kreteni ker te silijo da kupiš iPhona zaradi iMessage ;)
The truth is rarely pure and never simple.

next3steps ::

Mavrik je izjavil:

pirlo je izjavil:

Recimo, da imajo vsi kolegi iPhone. Če hočem naredit videoklic z njimi ali pa poslat kaj več kot sms (se pravi iMessage-a) nimam nobene možnosti. Ali kupim iNapravo ali pa vse prosim, da inštalirajo še nekaj zaradi mene.


Večina ljudi bo v vsakem primeru imela nameščen FB Messenger, WhatsApp ali pa Skype ki vsi podpirajo videoklice.

Lahko pa tudi komot razložiš tvojim "kolegom" da so kreteni ker te silijo da kupiš Androida/Blackberry zaradi Google Messenger/Blackberry Messenger ;)

Etiga, popravil.
Lah se pa losaš prijateljev in najdeš nove. V vsakem primeru pa ne bodo vsi imeli tega, kar želiš ti.

Mavrik ::

Ne štekam kaj točno si hotel s popravkom povedati? Oboje kar si napisal deluje na iOS in Android platformah.
The truth is rarely pure and never simple.

RegulusDraco ::

next3steps je izjavil:

Mavrik je izjavil:

pirlo je izjavil:

Recimo, da imajo vsi kolegi iPhone. Če hočem naredit videoklic z njimi ali pa poslat kaj več kot sms (se pravi iMessage-a) nimam nobene možnosti. Ali kupim iNapravo ali pa vse prosim, da inštalirajo še nekaj zaradi mene.


Večina ljudi bo v vsakem primeru imela nameščen FB Messenger, WhatsApp ali pa Skype ki vsi podpirajo videoklice.

Lahko pa tudi komot razložiš tvojim "kolegom" da so kreteni ker te silijo da kupiš Androida/Blackberry zaradi Google Messenger/Blackberry Messenger ;)

Etiga, popravil.
Lah se pa losaš prijateljev in najdeš nove. V vsakem primeru pa ne bodo vsi imeli tega, kar želiš ti.


Tako Hangouts kot tudi BlackBerry messenger delujeta na iOS kot tudi na Androidu. Google Messenger pa je itak samo sms aplikacija.
Skype dela na vseh možnih platformah.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

next3steps ::

Tudi 18" gume imaš lahko na kliotu, pa si jih nihče ne namešča ker originalna/privzeta/integrirana zadeva laufa boljše.
Pravtako ljudje ne bodo šli iz svoje kože in samo za TEBE namestili še eno smet na telefon.
iMessage imajo, ker furajo Appla. FB Messenger imajo, ker so na FB.
Skype ponavadi furajo, kadar gre za videoklice, ker je najbolj razširjena in zelo pogosto uporabljena aplikacija. Za internetni voicechat se uporablja Discord. Za pisanje IRC. Za pošiljanje enodnevnih vsakodnevnih kozlarij - Snapchat.
Biznis se fura na eMailih.

A moram samo zate namestiti novo aplikacijo? Moram! Jo bom? Vsekakor ne.

RegulusDraco ::

on bo pa samo za tvojo božjo rit kupil iphona ja. :D

skype uporablja _vsak_. Popolnoma vsak. Razen redkih božanstev, ki so bolj božji od boga samega in bi jim krona z glave padla če bi se malenkost potrudili za kliknit gumb install.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

next3steps ::

Ne rabi. Ampak potem naj ne joka, ker je črna ovčka.
Skype uporablja tisti, ki ga mora. Jaz ga ne rabim. Res pa je, da nisem nikoli razumel, zakaj bi sploh rabil videoklic.

matobeli ::

RegulusDraco je izjavil:

skype uporablja _vsak_. Popolnoma vsak.


Tako kot FB, snapchat...

Razen če ga ne. Pa ne rabiš bit božanstvo. Življenje je, glede na statistiko, celo lepše če ne uporabljaš določenih socialnih omrežji. Zgolj vsake tolko časa se moraš pomrdat in povabit na pivo. O-joj.

djabi ::

next3steps je izjavil:

Ne rabi. Ampak potem naj ne joka, ker je črna ovčka.
Skype uporablja tisti, ki ga mora. Jaz ga ne rabim. Res pa je, da nisem nikoli razumel, zakaj bi sploh rabil videoklic.


Jaz uporabljam Skype za deljenje ekrana, ko delam na kakšnih projektih pri komunikaciji z mojimi naročniki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: djabi ()

mirancar ::

http://plugable.com/products/ud-ultcdl/
jst upam na prihodnost takih dockov, lahko bi bli vgrajeni v ekran. kasneje pa laptop lahko zamenja kar mobitel
verjetno bo še par let minil

novi pro pa seveda.. povečana cena in sedaj ful predrag in vsaj en navaden USB fali.
zdej je samo še air smiselen za neko domačo rabo???

opeter ::

mirancar je izjavil:

http://plugable.com/products/ud-ultcdl/
jst upam na prihodnost takih dockov, lahko bi bli vgrajeni v ekran. kasneje pa laptop lahko zamenja kar mobitel
verjetno bo še par let minil


Po mojem je prihodnost takšna:
https://www.kickstarter.com/projects/an...

Seveda je namesto prenosnika lahko tudi kombinacija kakšne druge prikazno-vnosne naprave (npr. ekran + miška + tipkovnica kombinacija).
Nekaj v tem smislu:


mirancar je izjavil:


novi pro pa seveda.. povečana cena in sedaj ful predrag in vsaj en navaden USB fali.
zdej je samo še air smiselen za neko domačo rabo???


Za domačo uporabo - moje skromno mnenje - razen iMaca ostalo ni smiselno.

Sicer si lahko privoščiš Macbooka, a zakaj bi, ko pa od ostalih proizvajalcev dobiš toliko boljšo strojno opremo za manjšo ceno?

Tudi Windows 10 je čisto okej, potem pa, da o tem, da lahko na navadni računalnik naložiš razne druge op. sisteme na Linux/unix/BSD is še kakšni osnovi, sploh ne govorim.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mirancar ::

ja Macbook tud nevem zakaj bi si kdo hotel "privoščit", cena je blizu pro-ja (1300$, 1500+eur) in isto maš problem z osnovnimi porti. Vbistvu še večji disaster. Pa še počasnej je.
Air je precej cenejši, nedavno je bila akcija za 1000 eur. In ma vse kar danes rabiš.
Imac bi blo bolš ja.

Itak pa win10 in velka izbira hw-ja bolš. Gledam iz stališča če bi hotel bit na mac OS-ju.

no comment ::

Že to, da MORAŠ imet prenosnika, je kurac! Pomeni, da delaš 24/7 v vseh pozah, ki jih še zmore in ne zmore tvoje zjebano telo. Pol pa še Apple ne naredi TOČNO takega prenosnika kot si si zamislil (da o ceni, ki si jo Apple zamisli, sploh ne govorimo)...

Stvar hitro postane žilorezabilna!

Mogoče se Apple sploh ne zaveda resnosti situacije?! Pišite jim!

(a steve-o@apple.com ni več aktiven?)

Furbo ::

pirlo je izjavil:

Recimo, da imajo vsi kolegi iPhone. Če hočem naredit videoklic z njimi ali pa poslat kaj več kot sms (se pravi iMessage-a) nimam nobene možnosti. Ali kupim iNapravo ali pa vse prosim, da inštalirajo še nekaj zaradi mene.

Kakšne pa trapaš? Vsi na iphonu imamo tudi viber in še marsikaj.

Pa lahko nam pošlješ tudi mail, MMS,..

Kaj več pa lahko pošiljaš androidarjem npr?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kalorijagr ::

technolog je izjavil:

Zakaj so mi pa potem v 6 letih uporabe laptopa eden po eden, v dvoletnih razmakih crknili 3je od 4h USB portov? Menjate laptope vsako leto? No, jaz ne, ker je preveč dela s konfiguracijo linux jedra, da bi to počel tako pogosto.


Foter ima HP paviliona starega preko 8 let in vsi štirje usbji delajo normalno. Sam imam toshibo za 700 evrov (6 let) in mediona (slabe 3 leta) in vsi usbji delujejo. Oba moja prenosnika potujeta z menoj vsaka dva meseca z letalom in sta podvržena velikim temperaturnim razlikam. Tako, da ne razumem tvojega hypa macbookov.

Zgodovina sprememb…

čuhalev ::

RegulusDraco je izjavil:

itak _vsi_ uporabljajo Skype.

Nažalost ne obstaja za vse procesorske arhitekture. :8)

pirlo ::

Mavrik je izjavil:

pirlo je izjavil:

Recimo, da imajo vsi kolegi iPhone. Če hočem naredit videoklic z njimi ali pa poslat kaj več kot sms (se pravi iMessage-a) nimam nobene možnosti. Ali kupim iNapravo ali pa vse prosim, da inštalirajo še nekaj zaradi mene.


Večina ljudi bo v vsakem primeru imela nameščen Messenger, WhatsApp ali pa Skype ki vsi podpirajo videoklice.

Lahko pa tudi komot razložiš tvojim "kolegom" da so kreteni ker te silijo da kupiš iPhona zaradi iMessage ;)

Jaz sem dal samo hipotetični primer kaj se lahko zgodi, ne pravim da je tako.

zee ::

čuhalev je izjavil:

RegulusDraco je izjavil:

itak _vsi_ uporabljajo Skype.

Nažalost ne obstaja za vse procesorske arhitekture. :8)


Eh? Obstaja za Windows/Mac/Linux(!)/iOS/Android. Kaj za en OS/arhitekturo* furas, da nimas Skypa?

Sicer pa Skype uporabljam sila pogosto, ker je WhatsApp bistveno bolj prilagojen mobilnim napravam.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

martincek1 ::

opeter je izjavil:


Po mojem je prihodnost takšna:
https://www.kickstarter.com/projects/an...


To je za en drek prihodnost, ker nisi mobilen ampak moraš s sabo vleči še dummy laptop ali ekran in miško in tipkovnico...

NikolormousB ::

Tudi 18" gume imaš lahko na kliotu, pa si jih nihče ne namešča ker originalna/privzeta/integrirana zadeva laufa boljše.


Clio RS ima serijsko nameščena 18" platišča. Manj ne dobiš.

Jerry000 ::

Skype da vsi uporabljajo? Se mi zdi da čedalje manj. Katere jaz poznam noben ne uporablja skype aktivno. Imajo pa račun na skype.

čuhalev ::

zee je izjavil:

čuhalev je izjavil:

RegulusDraco je izjavil:

itak _vsi_ uporabljajo Skype.

Nažalost ne obstaja za vse procesorske arhitekture. :8)


Eh? Obstaja za Windows/Mac/Linux(!)/iOS/Android. Kaj za en OS/arhitekturo* furas, da nimas Skypa?

Sicer pa Skype uporabljam sila pogosto, ker je WhatsApp bistveno bolj prilagojen mobilnim napravam.


Skype za Linux in ARM pač ne obstaja.

[D]emon ::

Skype za Linux seveda obstaja, ampak je updejtan priblizno tako pogosto kot program SDS-a. Torej nikoli.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

čuhalev ::

NikolormousB je izjavil:

Tudi 18" gume imaš lahko na kliotu, pa si jih nihče ne namešča ker originalna/privzeta/integrirana zadeva laufa boljše.


Clio RS ima serijsko nameščena 18" platišča. Manj ne dobiš.

Manj ne dobiš, ker manj ne spraviš gor. Omejen si na premer zavornih diskov. Če pa te zamenjaš, potem pa lahko namestiš tudi R13.

[D]emon je izjavil:

Skype za Linux seveda obstaja, ampak je updejtan priblizno tako pogosto kot program SDS-a. Torej nikoli.

Obstaja za Linux, ampak le za Intelove arhitekture i386 in amd64.

Kombinacije SO pomembne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

zee ::

Resnicno me zanima: Katero procesorsko arhitekturo uporabljas? ARM? Skypa za ARM res se ni.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

čuhalev ::

Ja ARM, saj sem napisal malo prej. In ARM zagotovo ni več eksotika.

technolog ::

Google Hangouts / Duo

Invictus ::

čuhalev je izjavil:

Ja ARM, saj sem napisal malo prej. In ARM zagotovo ni več eksotika.

Za desktop ke ARM eksotika.

Drugace pa deluje skype tudi na ARMu in Linuxu. Kje pa mislis da Android laufa ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

no comment ::

Apple je v letu v katerem nihče ni hotel kupit 2 leti starega Macbooka in v katerem je potem končno rodil kastrianega Macbooka, ki ga, spet, nihče noče kupit, še celo malenkost povečal svoj tržni delež v PC segmentu.

"Applokalipsa: Part Deux" očitno tudi letos še ne bo izšla :(

Še sreča, da imamo "Slotech's Cut" verzijo ("fan"-based verzijo, ki je sicer izšla že pred desetimi leti).

NikolormousB ::

Prodajne številke niso realen pokazatelj kakovosti ali inovativnosti izdelkov.

Mr.B ::

NikolormousB je izjavil:

Prodajne številke niso realen pokazatelj kakovosti ali inovativnosti izdelkov.

Ti se kar s tem posipaj, po zadnjih podatkih, so iBrezične slušalke svetlopna leta pred vso konkurenco, vključno z njihovimi jajci na B.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

pirlo ::

no comment je izjavil:

Apple je v letu v katerem nihče ni hotel kupit 2 leti starega Macbooka in v katerem je potem končno rodil kastrianega Macbooka, ki ga, spet, nihče noče kupit, še celo malenkost povečal svoj tržni delež v PC segmentu.

"Applokalipsa: Part Deux" očitno tudi letos še ne bo izšla :(

Še sreča, da imamo "Slotech's Cut" verzijo ("fan"-based verzijo, ki je sicer izšla že pred desetimi leti).

Jeba je, ker ni izbire. Če bi MacOs lahko poganjal na XPS-u ali kakšen podobnem laptopu verjemi, da prodajne številke ne bi bile tako velike ;)

          ::

Če bi, ko bi ... Če bi MacOS tekel na vseh teh jajcih, potem bi tudi windovsem odklenkalo.

Invictus ::

          je izjavil:

Če bi, ko bi ... Če bi MacOS tekel na vseh teh jajcih, potem bi tudi windovsem odklenkalo.

Samo v mokrih sanjah...

Dajte se haterji ze odlocit kdo naj crkne, Apple ali MS...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Jerry000 ::

Invictus je izjavil:

          je izjavil:

Če bi, ko bi ... Če bi MacOS tekel na vseh teh jajcih, potem bi tudi windovsem odklenkalo.

Samo v mokrih sanjah...

Dajte se haterji ze odlocit kdo naj crkne, Apple ali MS...

Oba, da bo mir :P

VaeVictis ::

Brcanje v temo:

 Gartner's Preliminary Worldwide PC Vendor Unit Shipment Estimates for 4Q16 (Thousands of Units)

Gartner's Preliminary Worldwide PC Vendor Unit Shipment Estimates for 4Q16 (Thousands of Units)



 Apple's U.S. Market Share Trend: 1Q06-4Q16 (Gartner)

Apple's U.S. Market Share Trend: 1Q06-4Q16 (Gartner)



 Gartner's Preliminary U.S. PC Vendor Unit Shipment Estimates for 4Q16 (Thousands of Units)

Gartner's Preliminary U.S. PC Vendor Unit Shipment Estimates for 4Q16 (Thousands of Units)



Apple is Doomed!

Apple Set to Earn $1 Trillion in Revenue From iOS Ecosystem By Middle of 2017

VaeVictis ::

Še mal brcanja v temo:

Apple Reports Record Results for 1Q 2017: $17.9B Profit on $78.4B Revenue, 78.3M iPhones

Apple today announced financial results for the first fiscal quarter of 2017, which corresponds to the fourth calendar quarter of 2016. For the quarter, Apple posted revenue of $78.4 billion and net quarterly profit of $17.9 billion, or $3.36 per diluted share, compared to revenue of $75.9 billion and net quarterly profit of $18.4 billion, or $3.28 per diluted share, in the year-ago quarter. Both revenue and earnings per share were company records in what is traditionally Apple's strongest quarter due to the launch of new iPhone models.

Gross margin for the quarter was 38.5 percent compared to 40.1 percent in the year-ago quarter, with international sales accounting for 64 percent of revenue. Apple also declared an upcoming dividend payment of $0.57 per share, payable on February 16 to shareholders of record as of February 13.

Tim Cook on conference call:

"Strong performance for Mac, particularly MacBook Pro with Touch Bar. Apple Watch also setting records even though we couldn't make enough. Thrilled with response to AirPods. Behind AirPods, Apple Watch, and Beats, we now have a rich lineup of wearable products. Their design, elegance, and ease of use make us excited about the growth potential. "

Step2en Wolf ::

In vsi MacBooki s Touch barom so 20% cenejsi: http://www.melectronics.ch/c/de/?&q=mac...
Ce upostevas se nizjo ceno v Svici, nizji frank.. pa se toliko manj, kot pri nas.

c3p0 ::

Ker Cook bo priznal, da je novi MBP brca v temo, touch-bar pa gimmick, sploh ob tem pricingu in vedno močnejšo konkurenco.

https://www.forbes.com/sites/ewanspence...
««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropski poslanci želijo poenotenje polnilnikov

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4811011 (7999) Lonsarg
»

S čim priklopit 4k monitor na huawei matebook 13

Oddelek: Zvok in slika
203584 (2864) yellowbe34
»

Bo Apple končno sprejel USB-priključek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5516074 (12869) boolsheat
»

MacBook 2016 vs 2015

Oddelek: Pomoč in nasveti
458503 (7832) fujtajksel
»

Applovi 12-palčni Retina MacBooki dobili Skylake

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
175928 (4484) Invictus

Več podobnih tem