» »

Ni slike na Lenovo G50

Ni slike na Lenovo G50

mihec161 ::

Imam Lenovo G50, in na zaslonu ni slike, ko ga vklopim se vklopijo lucke da je racunalnik vklopljen, slika pa utripa(crna slika, samo backlight utripa) in ni slike. Ce pa ga parkrat vgasnem in na novo vklopim pa mi na case se prizge in je vklopljen dokler ga ne vgasnem. Ne prikaze niti BIOSa. Piskne pa enkrat ko izkljucim oz. vkljucim polnilec.

In me zanima kaj bi lahko to bilo, sem ze preveril RAM in disk.

goranzaric ::

Priklopi na zunanji monitor

mihec161 ::

Na lcdju od racnunalnika je isto, na monitoru pa tema kot da je racunalnik vgasen.
Sem pa probo tudi potem tipke na FN za preklopit na zunanji monitor in nic spremembe.

goranzaric ::

Lahko probas se reset biosa ce prides fo baterije za bios. Ce ne pomaga je plata fuc

mihec161 ::

Samo vcasih pa se vklopi normalno, ampak vseeno po parih urah vgasanja.

hojnikb ::

grafika/čipset fuč.
amd procesor ?
#brezpodpisa

mihec161 ::

intel procesor je not.

Spajky ::

Kakšen kondenzator na plati je fuč
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

goranzaric ::

Kondenzatorjev na plosci pa vsaj tisoc. Brez sheme maticne nimas kaj iskati samo zamenjat.

Spajky ::

Mislil sem elektrolitske kondenzatorje, če je kaj napihnjeno/pušča ipd (ponavadi okoli proca in mosfetov za napajanje) ... lahko je tudi kakšen power mosfet šel rakom žvizgat ali oslabel.

jest sem matične in njih čipe testiral s prstom najprej (če se kaj greje preveč, brez da bi kaj delalo; če te speče je ziher fuč)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

goranzaric ::

Večinoma so solid state elektroliti. power mosfet lahko se zmeri z instrumentom če je v kratkem stiku. Glede gretja čipa zna biti kritično ker ponavadi se matična prej ugasne ker zazna neko breme in zaradi varnosti ugasne vse skupaj. Prav pride regulacijski usmernik da lahko točno nastavljaš napetost in tok ter da poznaš katere veje so kakšna napetost pa ročno noter porineš pravo napetost ter opazuješ sistem.

solatko ::

V navodilih imaš postopek za flash bios. Če lahko odstraniš baterijo, jo odstrani, iztakni napajanje in drži Power gumb kakšno minuto pritisnjen.
Potem vtakni napajanje in poizkusi prižgat. Če ne bo uspeha, naredi to še enkrat, s tem, da drži gumb 2 minute pritisnjen.
Delo krepa človeka

mihec161 ::

Sem probal pregledat vezje in se ne vidi nic, baterije pa nisem mogo odstranit ker je zalotana na plato.

Lahko da je kaki chipset hin?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535381 (4317) svetetko
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317315 (13438) G_mAn
»

matična ali grafična fuč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517897 (6643) solatko
»

Računalnik potrebuje 5-10 min za zagon

Oddelek: Strojna oprema
252583 (2075) kratos
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312083 (11470) k0lar

Več podobnih tem