» »

Essedi v Gorici

Essedi v Gorici

Zelenc-BIG ::

Pozdravljeni; mi je prjatu povedu za slo-tech; da mi boste tu znal odgovorit na par uprašanj.

1. Essedi v Gorici; ali vrača IVO?

2.Kaj moraš naredit da dobiš vrnjeno IVO in koliko blaga lahko preneseš čez mejo; legalno. Ali so cariniki zelo napreži če švercaš.

3. kako je z garancijo na komponente?

4. Ali znajo slovensko?


Lep pozdrav:D

Ark4nge| ::

.ja
2. Kupit za več kot 300.000 lir robe in naredit posebn list, ki ga potrdiš na italjanskem bloku. Na propustnico lahko neseš do 480.000 lir. Glede carinikov ne vem. Če pokažeš cariniku kaj si kupu ti bo ta koristil propustnico (1×na mesec lohko koristiš IVO). Če pa ne praša pa nič :))
3.Garancija je na komponente
4. Znajo slovensko (btw: je slovenc)

LP
Ark4nge|
Višje! Hitreje! Močneje!

Dalmatinc ::

propustnica ? --- kaj je to kje dobiti, koliko colati :D

MitjaM. ::

Hmm propustnice ne mores kar tako dobiti. Dobijo jo samo tisti ki zivijo blizu meje, tko da ti preostane samo da se preselis nekam v blizino meje pa bos dobu svojo propustnico0:)

Matty ::

Prepustnico lahko dobijo osebe, ki zivijo v obmejnih obcinah z doloceno drzavo. Npr. v Kopru, Ng, lahko dobijo italijansko, v Kranjski gori italijansko in avstrijsko, ...
Prepustnica sama je poceni, saj stane 900 SIT, cakas jo pa do tri mesece (ce jo das delat prvic, saj posljejo tvojo prijavo na preverbo v italijo oz. avstrijo).
Kakor vem se italijanska prepustnica zelo splaca, ima kdo podatke kako je z avstrijsko?

Dalmatinc ::

Ma men ne pride prav k sem iz lublane; bo treba švercat :D

overklokan Molj ::

korekt mi if ajm vrong, sam a ni essedi v trstu? če je tud v gorici a bi se dal zvedt naslov?
lp matej
the one & the only

faca9 ::

Je tudi v Gorici (vrača IVO). Pojdi na ESSEDI, v zelenem meniju izberi Negozzi, izberi regijo in Gorico (Via Giustiniani 97 - 34170 GORIZIA (GO)).

Ark4nge| ::

Glede IVE, se da tut na potni list, sam lahko neseš čez manj kot s propustnico (ne vem pa koliko).

LP
Ark4nge|
Višje! Hitreje! Močneje!

bostjan1s ::

Oki parkrat sem bil v Essediju v Trstu pa je blo takle:
Grem dol z vlakom in prvič ugotovim, da je v PONEDELJEK vse v ita zaprto(vsaj večina) zato pridem naslednjič v tork kupim neki zadev in vola grem domov (POMEMBNI OBVESTILO V ESSEDIJU NE VRAČAJO DAVKA VEČ NAZAJ ZATO SE SKOR NE SPLAČA IT TJA ZA VEČ) bolš je chl.it ki je tud v Trstu, bliz Essedija (cca 300m oddaljen) tam pa vračajo davek, zadevo si lepo rezerviraš teden prej in prideš tja brez komplikacij ali nadležnosti. Pa še tole v Essediju je večina OEM zato so cene nekaj nižje. Oki tam na carini seveda račun pokažeš da ti ga štemplajo(zravn pa še moreš pokazat stvari) pol pa se veselo odpraviš proti domu. Sreča v Villi Opicini, da je do slovenske meje kar neki časa, da se lahk primerno pripraviš (neki daš carint al pa vsaj neki malga pokažeš) pa prideš na izi skoz, seveda bodo stvari le za svojo uporabo kajti brez računa.... in plačanega davka.. Iva(Tax) pa velja 3 mesece, sicer pa okol 30K lahk neseš menda..
Pa ne spodbujam h kriminalu seveda.... le info;)

Dalmatinc ::

HVALA ZA INFO0:)

FlipeR ::

Kokor vem, ne obstaja prepustnica za Avstrijo pa za Italijo posebej!!!!! Mi s Primorske gremo v Italijo in na Hrvasko z isto prepustnico...tko da si se tle Matty malce zmotil.... Pa tudi ni res, da jo dajo preverjat v Italijo (WTF????)! Kaj pa Italijani vedo, kje smo , pa kaj smo mi s te strani meje....:D

Vse skupaj pa zasolis z izjavo, da se "italijanska prepustnica zelo splaca":D:D:D



Ma glej, vsaka prepustnica se splaca!!!

Mislim ej, preverjaj dejstva preden streljas...:D


Drugace pa vam svetujem, da prenesete cez mejo stvari takole:
Pejte v Essedi in nabavte veliko robe naenkrat...vsekakor vec kot 600.000 LIR! To potem dajte na 2 ali 3 dobavnice-racune in na meji obe dajte potrdit, da boste drugic dobili IVO nazaj! Potem en racun in komponente, navedene na racunu SKRBNO SKRIJETE in pokazete cariniku samo en racun (in po potrebi robo)...
Tko se to dela.....in verjemite, da ne bo nikoli nobenih problemov!!!
------------------
#Paranoja #Kučanjekriv #Putinjekriv #Prekletirdečkarji :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kolko evrov za vrnitev davka iz essedija?

Oddelek: Kaj kupiti
241663 (1219) para-site
»

essedi in kolk je vredno

Oddelek: Pomoč in nasveti
111152 (860) para-site
»

Essedi shoping

Oddelek: Kaj kupiti
131359 (1021) Matty
»

Nakup v zamejstvu (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
645128 (4279) eiht
»

sverc komerc , ali kako najceneje!

Oddelek: Kaj kupiti
182326 (1920) OChack

Več podobnih tem