» »

sverc komerc , ali kako najceneje!

sverc komerc , ali kako najceneje!

OChack ::

Mene zanima ali je kdo ze kej furov cez mejo iz italije. Stos je v temu de majo oni v ceniku vsteto neko IVo. Zanima me, ali cena pride ista, ce robo pokazes na italjanski in na nasi strani in ti pr nas poberejo carino tm pa ti jo vrnejo, al se bol splaca vse skup presvercat ne de bi kdo vedu ?

Dax ::

IVO je tko kot avstrijski merverštojer (ejte folx, kao niam pojma kk se to napiše :)) ). Na italijanski strani ti ga potrdijo, pol pa mirno švercaš čez slovensko carino.

Ko greš nazaj v Italijo, v trgovini, kjer si kupu pokažeš potrjen račun in dobiš IVO nazaj (okol 15%).

crt ::

Če je stvar prevelike vrednosti (cca več kot 600 000 lit z IVO) včasih(odvisno od dobre volje) italijanski cariniki, ki potrjujero fakture, to fakturo skopirajo. Potem jo pošlje(po faxu :-) ) "našim" in dobiš domov položnico za plačat carino. Včasih dobijo kopijo še preden prideš ti na naš prehod... To zna biti slabo... Carina je dosti večja kot tistih 20% od IVE. Tako da če te dobijo boš plačal več, kot boš dobil nazaj. Ne pretiravat z vrednostjo fakture! Če imaš prepustnico lahko neseš čez cca 600 000 lit/mesec, tako, da ko (če) te dobijo s prepustnico ti jo samo izkoristijo za tekoči mesec. Če prepustnice nimaš -potrdi fakturo in skrij! S potnim listom lahko zelo malo (uradno) preneseš čez mejo...(menda 10 000 sit)

lep pozdrav Crt :\

DrSergioDJ ::

sej to je fora
k midva se menva, da bi sel jest po par stvari zame in zanga iskat, pa sm ze fulkrat slisu, da te zajebejo s tem faxom >:D>:Dtko da pomoje je najbolj, da vse presvercas, ker itak da bi ble stvari vredne več kot pa 600 000 :D:D
...

Dax ::

Poskusi kak levi mejni prehod, kjer še ne vejo, kaj je faks :))).

crt ::

imas prepustnico ali potni list? sej v bistvu je vseeno za fax... pa dobis po posti kopijo in položnico...

lp Crt

DrSergioDJ ::

potni list
...

OChack ::

a pol bi me u bistvu stvari prsle 15% drazi ce nobenmu nebi nc pokazu al kolk ?
:)

crt ::

odvisno

je vec kombinacij...

1. potrdiš fakturo in te ne dobijo - 20% ceneje

2. a) potrdiš fakturo in te dobijo- kazen+carina-20%

b) potrdiš fakturo in jo skopirajo- kazen+carina-20%

c)nič ne potrdiš in te dobijo- kazen+carina

3. nič ne potrdiš in te ne dobijo- cena ostane enaka



:\

lep pozdrav Crt

GoRunGo ::

fantje v trstu se kupil telefon za 900.000 lir (z ivo) pa na italijanski strani potrdil, pa o faxih ne duha ne sluha, to je bullshit, sem ze veckrat stvari cez nesu, tudi iz essedi-ja, pa nikdar problemov, se v prepustnico mi niso nikoli nic stisnili,...razen ce si videt kot martin krpan:D

matevzm ::

Na mobisuxu je bila celo kopija papirja, ki ga je nekdo dobil s carine.
Kot kaze, se lahko obcasno zgodi, da italijanski dacarji posljejo nasim obvestilo, da je bila IVA dvignjena. In nasi potem posljejo prijazno pisemce.

crt ::

ali bo fakturo skopiral je odvisno od vrednosti, carinika in njegove dobre volje. včasih niti ne prebere, včasih pa pogleda tudi robo. dejstvo pa je da fakture KOPIRAJO. Zadnjič ko sem imel z essedija in so me naši cariniki dobili so me spraševali če so mi fakturo kopirali... potem so mi samo prepustnico izkoristili...

lp Crt

Rott-von-weiler ::

Še najboljše ti je če si z sabo vzameš staro mamo pa naj ona vozi takih sploh ne gledajo vsaj mene še niso nikoli okrog obrnili.
P.s-ome so zakon-:D:):P

pramarko ::

moj burazer ze ima izkusnje s faxom. Smo hotl mobitel (!!! tistih usivih 30 cukov !!!) cez nest, pa so nas uhaklali. Jaz ne bi vec stempljal IVE, lahko pa da bos imel sreco.

OChack ::

A nek sm slisu de v letu 2001 ne bo vec carine na to opremo. a je to res?
A pol bomo lahk brez skrbi cez mejo fural opremo?
A kdo bol natancno ve, kje v Trstu je Essedi, k ne poznam tolk dobr, pa tud kolk delec od meje je. ?!

crt ::

Na njihovi strani imaš zemljevid. Ne moreš zgrešit! Vse skupaj je cca 9 km od meje.

Rott-von-weiler ::

kar se tiče takih malih stvari ki jih lahko v žep ftakneš se sploh ne splača merveštojera ali iva potrjevat saj ti lahko že trgovec v trgovini to odbije če je dobre volje kar pa ponavadi so.
To moja babica vse zrihta.:D

bluehacker ::

Male stvari svercaj velike pa tudi. Lahk pa prijavis ce te je strah.
I am here to kill all the unvorthy not-hackers

OChack ::

ja sej ni blema
sam kolk pol pride cena ce mi ne vrne IVE nazaj kolk vec pa kako ga prepricat ce ne znam italjansko ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kolko evrov za vrnitev davka iz essedija?

Oddelek: Kaj kupiti
241674 (1230) para-site
»

essedi in kolk je vredno

Oddelek: Pomoč in nasveti
111162 (870) para-site
»

Nakup v zamejstvu (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
645173 (4324) eiht
»

IVA

Oddelek: Strojna oprema
131505 (1253) Gogo

Essedi trenutno ne vraca IVE!

Oddelek: Kaj kupiti
211671 (1308) ABX

Več podobnih tem