» »

essedi in kolk je vredno

essedi in kolk je vredno

sirotka ::

Zdravo!
Zanima me kolk je varno kupovat v essediju in ali pošiljajo tudi po pošti?Kako je s carino?

aja kolk je vredno tole:
BX master
adapter+C2 633@950+titan hladilnik(star 1 teden)
Voodoo3 300
kolk je vradno tole skupaj?

KuhaR ::

Kupujem ža več kot leto dni v Trstu in Gorici (3 monitorje, 5 diskov, 4 matične plošče,...) in do zdej je vse štimalo. Nesu nazaj procesor in plato vse takoj zamenjali z novo. Neseš pa lahko do 225 EUR-ov če si lastnik maloobmejne prepustnice ča pa nisi pa dosti manj.

sirotka ::

Nism, ampak poznam nekoga, ki ima to prepustnico!

MitjaM. ::

Ej KuhaR en vprasanje bi mel za tebe ce mogoce ves.. Kako je s carino, a s propustnico lahko neses 225 Euro brez carine? A DDV ti kej racunajo? Misl jest bi sel kupt v Italijo potem na ITA meji vzel IVO a bi mi na nasi strani zaracunal DDV?

Hvala, MitjaM.
0oO0oO0oO0oO0oO0oO0oO
http://mitjam.4ever.cc
0oO0oO0oO0oO0oO0oO0oO

KuhaR ::

Do 225EUr-ov lahko neseš brez carine, kar pomeni, da ne plačaš nič carine nič DDV in se lahko nasmehneš cariniku:D . Glih prejšni teden sem peljal en monitor čez (223 EUR) pa mi zateži carinik da bo potrebno plačat DDV, pa mu pravim "A ni do 200 EUR-ov na propustnico." on pa "Ne, 225 EUR-ov lahko nesete, to pa presega." jaz pa brž nazaj "Poglejte ceno brez IVE." :D :D :D Samo pomahal je z roko.

kuglvinkl ::

Torej lahko neseš 225 €, ki obsega DDV ali ne?
Your focus determines your reallity

KuhaR ::

Neseš 225 ne da bi plačal DDV. Če pa je več pa že moraš plačati.

kuglvinkl ::

Ne ne, jaz sem tebe razumel, da je cena skupaj z IVA presegala 225€, brez IVA pa ne. Si to htel rečt?
Your focus determines your reallity

para-site ::

Cene v Essedi so brez ive(20%)- torej davka(20%). Ko kupiš stvar v Essediju, plačaš ceno, ki je na webu + 20 %(iva), prodajalec ti naredi fakturo, in ti to fakturo (s proizvodom v roki) poštempljaš na italijanski strani meje. To pomeni, da si stvar izvozil, kar pomeni, da ti ni treba plačati IT davka, zato dobiš v trgovini, ko prineseš nazaj poštempljano fakturo, vrnjenih tistih 20% - iva v kešu. Ko prideš na našo mejo, carinik gleda samo neobdavčen znesek, kar pomeni znesek, ki ga ti vidiš na ceniku od Essedija, ta pa ne sme presegati 225 evrov, sicer plačaš carino. Sicer pa si moj izbruh o Essediju in naših prodajalcih lahko pogledate v tej debati:D

Justy ::

A to je 225 eurov po osebi, al na cel avto..... al ce nas je 5 v avtu lahko vsi skup za 1125 eurov prpelemo brez carine?

Hvala, LP

KuhaR ::

Lahko če je iz računa razvidno da je to PET kosov po 225 EUR-ov in ne en monitor za 1125 EUR-ov. Pa še latniki MO prepustnic morate biti.

para-site ::

Točno tko kot je povedal Kuhar...
se mi zdi, da je samo na propustnico 225 evrov, na pasaport pa manj(možno tudi da ne, nism sigurn)
kar se pa tiče avta pa nima veze, sej konec koncev lahko gre vsak posebej peš čez mejo:D tko da carinik obravnava osebe in gleda kaj ima vsak in katero ime piše na fakturi...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kolko evrov za vrnitev davka iz essedija?

Oddelek: Kaj kupiti
241674 (1230) para-site
»

Essedi shoping

Oddelek: Kaj kupiti
131365 (1027) Matty
»

Nakup v zamejstvu (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
645173 (4324) eiht
»

Essedi v Gorici

Oddelek: Pomoč in nasveti
111400 (1203) FlipeR
»

sverc komerc , ali kako najceneje!

Oddelek: Kaj kupiti
182336 (1930) OChack

Več podobnih tem