» »

IP kamera - software za snemanje

IP kamera - software za snemanje

Spc ::

Torej kolega si je kupil IP kamero na alibabi.
Kamera je no name, vse v kitajščini.

CD, ki ga je dobil zraven se je med transportom zlomil tako, da do sofware-a ne morem.
Če se loginam na http://ipaddress piše vse v kitajščini

Našel sem program "IP Client" na internetu, ki deluje in snema na disk mpeg-4 fomat, ampak ta program ustvari 1200 povezav na router in router od amisa crkne / se neha odzivat.
Povezave pa so:
192.168.1.*
192.168.2.*
192.168.3.*
192.168.4.*
192.168.5.*
......255.*

To zgleda ustvari zato, ker skenira še za druge kamere, ki pa jih ni, je samo ena.

Sedaj me zanima če obstaja kje kak univerzalni open source program, ki deluje z vsemi IP kamerami in ne naredi nobenih povezav ?

Na PCju laufa Windows 10 anniversary edition.
 
  • spremenil: Spc ()

pixelzgaming ::

torej ta kamera je ena? mogoče VLC ali OBS. Ugotovit moraš samo kje se kamera nahaja (IP), kar lahko verjetno nardiš z WNetWatcher
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

Spc ::

Kamera je na 192.168.1.69
 

pixelzgaming ::

Če imaš VLC, poskusi Media - Open Network Stream in vnesi rtsp://192.168.1.69:80 oz 8080. Na strani, kjer je bila kamera kupljena ne piše nič glede software?

Preveri še tole: http://www.onyxservers.com/guides/How-t...
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

Zgodovina sprememb…

Spc ::

pixelzgaming je izjavil:

Če imaš VLC, poskusi Media - Open Network Stream in vnesi rtsp://192.168.1.69:80 oz 8080. Na strani, kjer je bila kamera kupljena ne piše nič glede software?

Preveri še tole: http://www.onyxservers.com/guides/How-t...

Ne nič ne piše kaj se tiče software-a, tudi vse je v kitajščini.
Bom probal z temi stvarmi še.
 

mihagr ::

SaXsIm ::

SaXsIm

refosk ::

okica11 ::

+1 za iSpy

SaXsIm ::

Sam imam z iSpy mešane izkušnje, precej je bilo obešanja. Za občasno gledanje je sicer ok, za laufanje videonadzornega sistema pa niti ne. Sam sem uporabljal Luxriot (draga licenca) in Zoneminder (malce več dela s konfiguracijo). Trenutno mi ZM laufa na enem videonadzornem sistemu z 8 kamerami, funkcionira 24/7. Sicer še nisem uspel popolnoma usposobiti motion detectiona, ampak sem ugotovil, da se sistem tako ali tako večinoma uporablja za gledanje kamer, ne toliko posnetkov. Luxriot je bil po drugi strani super, vse dela out of the box, znal je uporabljati tudi motion detection od kamer, ampak piratske verzije v production okolju nisem želel uporabiti.

Je pa dobra stran ZM, da dela tudi na RPi.
SaXsIm

njyngs ::

Sem sprobal zoneminder na rpi, pa je navadni drek. Pač, samo tolko je tam, da lahko rečejo kako jim laufa na rPi. Sprobal sem mali miljon rešitev, tudi Synologijev survejelns stejšn - srednja žalost, sploh kar se motion detectiona tiče. Trenutno sem 2 tedna na (trial) blue iris in imam občutek, da bom kupil LE licenco... enostavno dela kot pričakuješ - in to brez, da bi v štartu diplomiral iz nastavitev kot naprimer pri zoneminderju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Matevz96 ::

Sicer je tole tema o softwaru za IP kamere, ampak vseno bi mi lahko priporočili kakšno dobro IP kamero z ločeno anteno (kamera bi bila v starešji zgradbi z debelimi stenami znotraj katere ni wi-fi signala, zato bi anteno dal na zunanju stran).
#hooldthedoor

darkolord ::

Pratično vse kamere imajo antene prišraufane na standarden konektor, ki ga lahko zamenjaš s podaljškom.

Glede na moje izkušnje z wireless kamerami bi pa raje priporočil kak wireless bridge.

Spc ::

Evo zgodi se to:




To se zgodi ko zaženem IPClient.exe
NVR System IPClient je program za IP Kamero.

192.168.0.105 je IP naslov tega računalnika
192.168.0.1 je gateway/router

Naredi nad 15000 povezav in potem še vedno rastejo povezave... in se ne končajo.
Na koncu če je slab router/gateway zašteka router zaradi preveč povezav.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Spc ::

Software zgleda tako:
 

stefi91 ::

zdravo mene zanima imam to kamero http://marvis-trade.si/2015/07/brezzicn... ker program priporocate imam pa tale program sm nism zadovolen skoz mi mece ven ce mogoce ve zakaj gdo https://play.google.com/store/apps/deta... imam pa na tablicnem tale program

Oldi ::

Ali obstaja brezplačen android dostop iz WAN do domačega iSpy na Winsih, imam statični IP.

@Stefi91 Drugi link javi: Zahtevanega spletnega naslova ni bilo mogoče najti v tem strežniku. Imam tinyCam in se mi video prekinja. Je pa to fajn program za iskanje kamer na LAN.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadzorna kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6724498 (5001) refosk
»

IP kamera

Oddelek: Pomoč in nasveti
358454 (5447) gregc1
»

Raspberry pi ali mini platka od intela ?

Oddelek: Strojna oprema
161137 (743) #000000
»

Varnostna kamera - backdoor - Sricam

Oddelek: Informacijska varnost
185501 (5013) poweroff
»

Kako ročno poiskati naslov IP kamere?

Oddelek: Omrežja in internet
153504 (3148) ToniT

Več podobnih tem