» »

Vprašanje glede Gigabyte GA-B75M-D3V

Vprašanje glede Gigabyte GA-B75M-D3V

WindCarrier ::

Lep podzrav.

Možnost imam dobit tole matično ploščo zelo poceni, torej : Gigabyte GA-B75M-D3V

Ima morda kdo izkušnje z dotičnim primerom plošče?

Na njej bi zgradil računalnik z naslednjimi komponentami :
RAM Corsair 8 ali morda 16 GB 1600MHz
DISK Kingston 2,5" SSD disk 120GB, SATAIII
CPU bi vzel kak rabljen i5 z 1155 podnožjem
in pa grafična kartica : SAPPHIRE 4 GB RADEON RX 480 GDDR5/PCI Express 3.0/8000MHz Nitro+

Zanima me ali je smiselno kombinirat te komponente in ali bi matična lahko delala kak "bottleneck"?

Vsa mnenja dobrodošla in se v naprej zahvaljujem.

Seljak ::

Sicer nisem nek strokovnjak,ampak,da bi matična delala bottleneck pa prvič slišim. Tako zvani bottleneck lahko povzročita recimo grafična kartica ali CPU.
Razlika je ali boš dal gor 8GB Ram-a ali pa 16GB. Zelo uporabna informacija bi bila tudi kaj boš z računalnikom počel oz. kaj je želja,da bi z njim počel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

opeter ::

WindCarrier je izjavil:

Lep podzrav.

Možnost imam dobit tole matično ploščo zelo poceni, torej : Gigabyte GA-B75M-D3V

Ima morda kdo izkušnje z dotičnim primerom plošče?

Na njej bi zgradil računalnik z naslednjimi komponentami :
RAM Corsair 8 ali morda 16 GB 1600MHz
DISK Kingston 2,5" SSD disk 120GB, SATAIII
CPU bi vzel kak rabljen i5 z 1155 podnožjem
in pa grafična kartica : SAPPHIRE 4 GB RADEON RX 480 GDDR5/PCI Express 3.0/8000MHz Nitro+

Zanima me ali je smiselno kombinirat te komponente in ali bi matična lahko delala kak "bottleneck"?

Vsa mnenja dobrodošla in se v naprej zahvaljujem.


Vprašanje: ali imaš vse zgoraj naštete komponente v lasti? Mislim razen CPU in grafično?
Sprašujem zato, ker si za RAM napisali x ali y, ter, da imaš možnosti dobiti matično poceni itn.?

Ker, če nimaš (oz. imaš samo matično, bi jaz matično prodal) bi jaz na tvojem mestu raje investiral v novšo generacijo komponent; beri: Skylake ali še boljše Kaby Lake in ne več v Haswell, namesto stare generacije DDR3 RAMov v DDR4 RAMe ipd.

Res pa je, da se da dobit določene starejše komponente, sploh iz tujine (dosti) cenejše v primerjavi z novejšo generacijo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

WindCarrier ::

Zaenkrat je kupljen samo SSD disk in pa tower. Ravno zato sem vprašal. Se zahvaljujem obema za mnenje in upam na še več informacij.

Računalnik bo primarno namenjen internet multimedijski uporabi

- Youtube [potrebuje se dober CPU za dekodiranje]
- HD predvajanje
- nekaj video editing - composing dela [vendar brez pretiravanja]
- grafično editiranje

Glede Rama je še vprašanje. Včasih se npr. zgodi, da ti hladilnik seže čez Ram Slot. V tem primeru bi vzel eno "paličico" 8GB....

Mene samo zanima ali bi plošča lahko "premzala" performans ostalih komponent in ali je vredno vlagat?

Nisem vedel, da t.i. "bottleneck" nima veze s plato. Sem amater v računalništvu in sem enkrat ujel to besedo. Mislil sem, da pomeni zoženje pretoka podatkov. Če to delata CPU in GPU sem mislil, da se lahko zgodi tudi na plošči. To pomeni, da bi potem načeloma lahko bilo vseeno kakšna je plošča, dokler podpira določene komponente? :)

Obstaja alernativa - nabaviti recimo bundle za cca 400 eur : i5, DDR4 RAM in mal boljša matična.
Zgoraj omenjene zadeve pa znesejo [plošča, 8GB Ram in i5 rabljen CPU] lahko le 150 eur. Zato tu dilema. Vložiti več ali se zadovoljiti z omenjenim :)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nadgradnja racunalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
635723 (3902) filip007
»

Kaj nadgraditi v 2012 računalniku

Oddelek: Kaj kupiti
151522 (1127) klinker
»

Kateri matična, CPU in RAM za 300 €? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6911136 (10327) mtosev
»

Budget Gaming PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7112769 (10795) bajsibajsi
»

Računalnik po komponentah

Oddelek: Kaj kupiti
472956 (1856) __Devil__

Več podobnih tem