» »

Potovanje Birmingham-London

Potovanje Birmingham-London

tx-z ::

S prjatlom greva nasledn tedn v Anglijo in sicr mava let v Birmingham. Zdej pa morva nekak pridt v London. Prideva v četrtk ob 18h tja, let mava pa nazaj v nedeljo ob 14h. Torej obstajajo tri možnosti:
1)Najem avta
2)Avtobus
3)Vlak

Kakor sm gledu na National Express, je vožnja z busom neugodna.
Za vlak sm najdu na strani http://www.thetrainline.com/, primerne karte, torej da bi par ur po tem ko pride letalo tja, šla na vlak v london in potem v nedeljo nazaj. Ampak tm se nč ne spoznam k recimo piše neki "This ticket is only valid when travelling exclusively on Virgin Trains/London Midland services"...Tko da nimam pojma kaj to sploh pomen, kje je postaja, kam bi mogu it,...

Tretja opcija je torej avto, in če gledam nekak ceno se mi zdi primerna (okol 80€ za ta termin). Ampak baje je treba tm doplačat še neke takse pa neko dodatno prijavo pa ne vem kaj...Osebno bi vzel avto, ker bi lah šel potem še malo okoli kakor bi men pasal (nkol še nism z vlaki/busi potovau, z avtom pa skos), zato se mi zdi ta opcija bližja... Kako je sploh s tem, kakšni predlogi? Morda kakšn predlog za poceni hotel,sobe,..? Hvala že vnaprej :)
tx-z

fosil ::

Ko sem jaz kupoval karte za vlak v Angliji sem uporabil http://www.nationalrail.co.uk/
Pa če si mal fleksibilen glede ure lahko precej prišparaš.
Avto v Londonu pa odsvetujem.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

JayKay ::

glede vlaka, kupiš karto in pol greš na virgin vlak. na postaji lepo piše kje in kdaj in kateri vlak. lahk opa kupiš tudi na strani virgin trains
bus je najslabša izbira, je pa najcenejša
izposoja avta je simple, nič ni doplačil če imaš samo enega voznika in voznik je nad 25. moreš pa met okrog 700 funtov na kartici za rezervacijo colision damage.

RockyS ::

Mene pa zanima, če kdo ve kje poiskat vlak od letališča Gotwick do Birmighama, natančneje do Bordesley ? Predvsem me zanimajo cene in časi voženj.

M-XXXX ::

izposoja avta je simple, nič ni doplačil če imaš samo enega voznika in voznik je nad 25. moreš pa met okrog 700 funtov na kartici za rezervacijo colision damage.

Hmm, kaj pa vožnja po levi?

RockyS ::

Vem da si odgovoril tistemu zgoraj ampak jaz imam v planu vlak ali bus, če je res kaka cheap opcija tudi Letalo =) Torej gotwick - Bordesley

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

wanderer ::

misliš letališče Gatwick? V Birminghamu izstopi na postaji Moor Street, ki je druga največja železniška postaja tam, potem pa peš do Bordesleya

genesiss ::

Mislim da nobena nizkocenovna družba ne leti iz Birminghama v London.

mare_ ::

M-XXXX je izjavil:

izposoja avta je simple, nič ni doplačil če imaš samo enega voznika in voznik je nad 25. moreš pa met okrog 700 funtov na kartici za rezervacijo colision damage.

Hmm, kaj pa vožnja po levi?

Se je ni težko navaditi, samo če si res star 23 let, kot piše v profilu, moraš doplačat za mladega voznika (ene 10 - 20 funtov na dan, če se prav spomnim?)

fosil ::

Tukaj poglej za vlake v UK.
Pa verjetno boš cenej prišel skozi če zadevo razdeliš v dva dela, torej gatwick-london in nato london-birmingham.
Boš pa moral potem v Londonu še s podzemno priti iz ene postaje do druge.
Odvisno od ure sicer, cene lahko precej nihajo.
Pa karto moraš kupit prej tukaj na netu, direktno na postaji zna bit dražje.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

RockyS ::

wanderer ja typo, hvala!

fosil, pride me dražje, sedaj je cena 51€ (gatwick - moor street, moor street- gatwick)

fosil ::

Kaj pride dražje?
Na strani ki jo dal jaz, najdeš karto že od 10 funtov naprej, odvisno koliko si fleksibilen glede ure.
Tako je!

londonTrip ::

Za vse, ki imate željo, ali pa se odpravljate v London: http://potujceneje.wordpress.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potovanje v London januarja

Oddelek: Loža
359525 (8623) Phantomeye
»

Poceni v Francijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7922752 (17751) Karaya 52
»

Od Londona do Stansted Airporta

Oddelek: Loža
151905 (1545) Mati
»

Jeseni greva s punco v London... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7638253 (34817) strictom
»

Let z letalom na Irsko.

Oddelek: Loža
304029 (2018) MitjaM.

Več podobnih tem