» »

Vprasanje glede stiskanja videa

Vprasanje glede stiskanja videa

B_Marley ::

Imam ATIjev TV tuner in me zanima s katerim programom naj poskusim direktno stiskati video...? Poskusil sem ze z virtualDub ampak ne deluje (predvidevam da ni kompatibilen s tunerom?). ve morda kdo s katerim programom bi še lahko poskusil?

Za nasvete se ze vnaprej zahvaljujem

gumby ::

čudno... meni je na tv wonder delalo prav lepo z virtualdubom - in to v polni resoluciji... (tisti atijev program itak smrdi)

B_Marley ::

Ja ne vem, zakaj ne deluje...enostavno, ko dam capture AVI, pa poskusam brez kompresije pa je kvaliteta zvoka zelo nizka (zelo tih in veliko šumenja), slika pa je prav tako slabe kvalitete (barve niso taksne kot bi morale biti, oz jih sploh ni...)...kaj mam mogoce kaj narobe nastavljeno, enostavno ne gre...ne deluje...pa bi pravzaprav to kr v kratkem casu potreboval:))

Kaj res ni nikakršnega drugega programa primernega za to?
She is electric. Can i be electric too?

gumby ::

neko kompresijo maraš dati, drugače boš rabil nekaj terabajtov diska:D - uporabi huffyuv ali mjpeg kodek (nekaj hitrega, skratka). zvok pa pusti nekomprimian, ta ni problem.
če je zvok tih, potem poglej v mixerju, kako so stvari nastavljene. če pa samo šumi, je verjetno kaj narobe z kabli, ali pa z nastavitvijo tunerja - virtualdub snema iz tiste postaje, na katero je bil tuner nazadnje nastavljen...

B_Marley ::

Ja ampak poskusil sem kakšne pol minute brez kompresije...vem da veliko zasede, ampak poskusil sem kako deluje brez, ker potem bi videl ce je kriva kompresija, pa ni...
Sej ne vem al naj tunera nazaj nesem...al kaj naj, ker mam že na splošno težave s šumenjem na nekaterih kanalih... ampak na servisu mi je rekel da je verjetno kriva kabelska, zaj pa ne vem...lahko da me fopa, ker neki ekspert pa jaz nisem. ker po eni strani bi to lahko razložlo zakaj ne dela...ker garancijo pa še imam...samo ce kompresiranje enostavno ne dela...
She is electric. Can i be electric too?

gumby ::

kakšno mašino pa imaš sploh?

B_Marley ::

Atlon 1GHz, 256MB ram, 40GB, GeForce 2...ATI tv tuner :)

gumby ::

ne vem, meni je na duronu 600/850 delalo brez problemov...
sicer pa imam še tv kartico nekje v predalu, če te zanima. dobiš za socialno ceno:D

B_Marley ::

caki bom jaz to najprej probal rešit, al programsko ce pa ne pa bom tja neso ker se tak mam garancijo...ce pa nebo nic pa se priporocam :D

gumby ::

ni problema, oglasi se...:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VHS v Divx in podobno

Oddelek: Zvok in slika
426059 (3649) francek1
»

Winfast TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
918512 (5484) Pyr0Beast
»

kako narediti soliden film (sony/pinacle/.MPEG/.AVI)

Oddelek: Zvok in slika
113348 (3050) pivmik
»

TV tunnerji - kako je z njimi?

Oddelek: Kaj kupiti
201651 (1243) megaubo
»

PC TV kartice - kvaliteta slike?

Oddelek: Zvok in slika
282374 (1890) PIII850

Več podobnih tem