» »

USB 3.0 počasen transfer

USB 3.0 počasen transfer

X-Jumper ::

Opažam, da mi ga PC precej serje s hitrostjo prenosa podatkov.
Plata AS Rock Z77 Pro4 (Intel Z77 chipset) z zadnjimi driverji za USB. Ključ gre v vtikač USB 3.0 zadaj direktno na plato. Začnem prenašati file 2,6GB. Začne se z 85MB/sec. Nekje na polovici pade na 20MB/sec in nato se zadeva ustavi. Freezne.

Še en podatek - čuden - snemam 1 video file za katerega piše 2,6GB. Ob kopiranju na ključek pa pravi 3,91GB in 71 items remaining?!

hojnikb ::

stestiraj kjuček še kje drugje, mogoče je defekten
#brezpodpisa

X-Jumper ::

Pri vseh ključkih je ista reč.
S čim učinkovito pregledat PC za skyware in malware? Drugače za PC skrbi Avast.

bluefish ::

Tekom kopiranja za test izklopi AV.
Za pregled pa uporabi Malwarebytes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

X-Jumper ::

AV?

konspirator ::

Anti Virus.
--

X-Jumper ::

Aaa :)

X-Jumper ::

Izklop AV ne spremeni nič =(
In zakaj se mi, odkar sem dal USB 3.0 dirverje gor, ob zagonu Win vedno pojavi pop-up ius3mon.exe, mislim da je. Nekaj v zvezi z USB 3.0.

bluefish ::

In kaj pravi tisti pop-up?

hojnikb ::

verjetno tezi za admin dovoljenja.
#brezpodpisa

X-Jumper ::

Evo, bom še enkrat restart naredil, pa poročam. Čakam, da se mi MP3-ji zložijo na ključ ... 4,68MB/sec ... poštni golobi so hitrejši.

X-Jumper ::

Do you want to run this file?
iusb3mon.exe

Autostartup.

fulgur ::

Pozdravljeni,

soočam se s počasnim kopiranjem z računalnika na USB 3.0 ključek. Problem je predvsem, da vmes prenos ves čas pada na 0. In je zelo moteče.



Ključek je formatiran v exFAT ker ga uporabljam tako na Macu kot tudi na Winsih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fulgur ()

hojnikb ::

shit random performance kjucka
#brezpodpisa

fulgur ::

Tenks, nisem pomisli. Sem uporabil BlagMagic disk speed test in dobil tole:

Han ::

Večje število kratkih datotek je ponavadi vzrok za počasno kopiranje na povprečnih ključkih.

fulgur ::

Lepa hvala. Kaj pa če zazipam folder z ogromno manjšimi fajli in nato kopiram zip datoteko? Se splača časovno? Ali na koncu samo zipanje in kopiranje traja cca. isto časa...

jype ::

fulgur je izjavil:

Lepa hvala. Kaj pa če zazipam folder z ogromno manjšimi fajli in nato kopiram zip datoteko? Se splača časovno? Ali na koncu samo zipanje in kopiranje traja cca. isto časa...
Če je na ključku zanič datotečni sistem, potem se najbolj splača zipat tako, da zipaš direktno na ključek.

fulgur ::

Tenks, kako pa vem kakšen je datotečni sistem? Sicer vem da je exFAT pa tudi na macu sem uporabil first aid da kao porihta ključek...

hojnikb ::

jype je izjavil:

fulgur je izjavil:

Lepa hvala. Kaj pa če zazipam folder z ogromno manjšimi fajli in nato kopiram zip datoteko? Se splača časovno? Ali na koncu samo zipanje in kopiranje traja cca. isto časa...
Če je na ključku zanič datotečni sistem, potem se najbolj splača zipat tako, da zipaš direktno na ključek.

datotečni sistem ti absolutno nič ne nuca, če kontroler ne more hendlat IO requestiov.
#brezpodpisa

Han ::

exFAT je lahko včasih počasnejši kot NTFS. Primer: SanDisk Extreme Pro ključ z nameščenim U3 je na exFAT 2× počasnejši kot na NTFS.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

usb ključi

Oddelek: Strojna oprema
91562 (1341) klinker
»

formatiranje USb ključka

Oddelek: Strojna oprema
144958 (4694) Lizzy
»

kopiranje na usb ključ

Oddelek: Pomoč in nasveti
168411 (8136) hojnikb
»

exFAT particija na hdd disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
81531 (1436) RejZoR
»

Servisni paket popravkov za Visto (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
6311693 (6694) SebaR

Več podobnih tem