» »

kopiranje na usb ključ

kopiranje na usb ključ

cenka ::

Pozdravljeni!
Imam težavo, ki je sama ne znam rešiti. Če želim na usb ključ (16 ali 30 gb) naložiti film večjega formata oziroma 3d film, mi javi napako, da je na ključu premalo prostora, čeprav ga je dovolj oziroma je ključ celo prazen in mi v lastnostih tudi prikaže dovolj nezasedenega prostora. Oba ključa sem tudi sformatirala, pa ni nič bolje. Tako recimo na 30 giga ne spravim filma 12 giga. Če se prav spomnim, so to samo filmi, posneti v 3d.
Lepo prosim za pomoč, hvala lepa.

mura55 ::

Formatiraj v NTFS datotečni sistem.

cenka ::

hmmm, kako se že to naredi? Sem samo osnovno izobražena v računalništvu, se opravičujem...

Opkow ::

Gres v explorer, z desnim klikom na kljucek se ti pri miski odpre meni in izberes Format...
Odpre se ti okno in pod File system izberes NTFS, ter kliknes Start.

cenka ::

Težava- v file system imam možnost samo FAT32 IN exFAT

Silck ::

Formarmatiraj v exFAT.

Lp
Danas je teško biti lud... Velika je konkurencija!

cenka ::

Če dam v exFAT, potem napiše, da Windows ni mogel dokončati formatiranja. To se zgodi na dveh raćunalnikih in treh ključih..

Mi lahko kdo pomaga, prosiiimm...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cenka ()

z00s ::

V klasičnih primerih je prenos omejen na 3 ali 4gb (ne vem več točno:P). Sformatiraj, če ti pa ne gre, pa daj nekomu drugemu, da sformatira...

lp,Z00s

Cold1 ::

Zanimiva težava, ali imaš ključek odprt v raziskovalcu (ali je njegova vsebina vidna v oknu, ki ga gledaš)?

---------------------------------------------------

Sicer pa lahko prevelike datoteke, za potrebe prenosa, shraniš v arhiv, ki ga razdeliš na kose manjše od 4GB; uporabiš lahko, recimo, WinRar, po namestitvi le tega, desno klikneš na film, v meniju izbereš ukaz "Dodaj v arhiv..." nato pa v oknu, ki se odpre določiš ime arhiva, izbereš format .zip, metoda stiskanja naj bo "Shranjevanje" (filmov, slik in glasbe pač ni možno dodatno stisniti), nato pa še določiš razcep na dele, kjer ima WinRar že pripravljeno možnost "4.095 MB (FAT32)" ki je namenjena ravno temu kar potrebuješ ti.

Na ciljnem PC-ju pa pač potegni film iz arhiva na disk (pa namestitveno datoteko WinRar-a imej shranjeno na ključku, da boš lahko dearhivirala shranjene podatke)




---------------------------------------------------

WinRar:
http://www.rarlab.com/rar_archiver.htm

Povezava do slovenske verzije:
http://www.rarlab.com/rar/wrar420slv.exe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

nicksonn ::

Jao, kaki predlogi (winrar?!), ko je bil pa že prvi odgovor pravi.

Torej, formatiraj v NTFS.
Samo, windows tega ne dovoli, da dobiš to opcijo v raziskovalcu pod "formatiraj" rabiš en trik prej.

Lepo je opisan tukaj:
povezava
Torej: Desni klik na Moj računalnik > Upravitelj opravil > disk drives > najdeš ključek > zavihek "Policies" in klikneš na "Performance".

To je to, potem to narediš na obeh ključkih.
Lp,n
x n!

Cold1 ::

Pa ti razumeš da ta problem rešuje tudi exFAT? Si uspel opaziti do ji ni uspelo izvesti formatiranja? Da dejstva, da ji predlagaš vklop zakasnjenega pisanja na izmenljivi pogon niti ne omenjam.

Pithlit ::

Da ne bomo preveč pametni...

Jaz imam na 3h ključkih enak problem. V exFAT ne gre formatirat pa da se cel svet na trepalnice postavi. NTFS se pa lepo formatira.

Kje je že problem Cold1? Lej, rešitev obstaja... preprosta. Ne vem kaj je sploh treba še komplicirat.

Uno raranje je za par razredov bolj retardirana ideja.
Life is as complicated as we make it...

cenka ::

ok, zdej sem jz v computer managmentu, upravljanje diskov. Imam slovenski meni, zato ne znam naprej. Zavihka politika al pa kej podobnega ne najdem. Tudi ne vidim nobene možnosti, da bi lahko spremenila ta fat32 v ntfs

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cenka ()

cenka ::

Aha, ok, sem našla. In uspešno spremenila v ntfs, zdaj bom pa probala gor še film spravit. Najlepša hvala vsem za pomoč!!

Cold1 ::

Kje je že problem Cold1? Lej, rešitev obstaja... preprosta. Ne vem kaj je sploh treba še komplicirat.

Glede na to, da ji je uspelo formatirati v NTFS, problema dejansko ni.

Pithlit ::

Tudi prej ga ni bilo.
Life is as complicated as we make it...

hojnikb ::

exfat je itk neuporaben, ker pri starejših OSih in praktično katerikoli napravi (razn nekaj izjem) stvar ni podprta.
NTFS, vsaj dokler ni exfat widespread..
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

formatiranje USb ključka

Oddelek: Strojna oprema
144960 (4696) Lizzy
»

Formatiranje diska v W10 ne gre v starejše formate (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
567676 (6416) Pithlit
»

Kako razdeliti ogromne filme v več manjših fajlov?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121475 (1237) Poldi112
»

Zunanji disk WD 500gb - velikost datotek

Oddelek: Pomoč in nasveti
71200 (1100) Felix86
»

Napaka pri kopiranju -> ni dovolj prostora ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
222102 (1700) LuGi

Več podobnih tem