» »

Pomoč pri izbiri ogrevanja stanovanja

Pomoč pri izbiri ogrevanja stanovanja

«
1
2

T_F_7 ::

Živim v slabo izoliranem stanovanju v izmeri 50m2. Trenutno imam ogrevanje s klimo, ki je pozicionirana v hodniku iz katerega so vhodi v vse ostale prostore stanovanja. Pred tem je bilo ogrevanje na nafto, vendar so bili stroški, zaradi oddaljenosti peči, kakih 100€ višji mesečno. Cevi ni moč izolirati. Situacija je taka, da klima segreje samo hodnik, ostale prostore pa bolj slabo. Tako nafta kot klima ne segrejejo dovolj stanovanja. Kakšen način ogrevanja mi priporočate?

Rok Woot ::

Še eno klimo.

Pa en mali električni grelec za rezervo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

T_F_7 ::

Rok Woot je izjavil:

Še eno klimo.

Ne bo šlo s klimo. Potem bi rabil še 3 klime za dnevno sobo-kuhinjo, spalnico in kopalnico. V kabinetu pa bi se nabirala vlaga, plesen (edini prostor v katerega se pride iz dnevne in ne iz hodnika).

Modri dirkač ::

S klimo lahko dogrevaš, grel se pa ne boš.
Everybody lies!

Rok Woot ::

To ni res. S eno klimo lepo ogrevaš 50 kvadratov. Razen kadar je velik minus, kar pa ni pogosto. Maš kak vir?

Modri dirkač ::

Če je zunaj -5, stara okna in blok brez izolacije?
Ja, če si sredinsko stanovanje in te sosedje subvencionirajo, pa še tukaj bo potreben debel pulover ...
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

Rok Woot ::

Torej praviš, če konstantno ogreva s prib. 6kw v slabo izoliranem 50 kvadratnem stanovanju bo v puloverju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

Utk ::

Tvoje ali najem? Ce je tvoje, izoliraj, ce ne pa drugam, kjer bo morda 50 evrov visja najemnina.

T_F_7 ::

Recimo, da je moje. Praktično vse stene so zunanje, ker je stanovanje nad garažo. Nekih velikih investicij v izolacijo in v ogrevanje (ker s klimo kakorkoli ne gre) si ne želim. Pač investicija v ogrevanje, po možnosti na radiatorje bi še šla. Razmišljal sem o IR panelih, vendar se mi zdijo bullshit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T_F_7 ()

Rok Woot ::

Ja pol si pa enga gašperčka kupi, pa drva kuri.

Okapi ::

Potrebuješ samo še 2 ali 3 ventilatorje. Pod stropom imaš vsaj 2 ali 3 stopinje več kot pri tleh. Z ventilatorji poskrbiš, da se topel zrak ne nabira pod stropom in da iz hodnika pride v ostale prostore. Vse druge rešitve so bistveno dražje.

telexdell ::

T_F_7 je izjavil:

...Tako nafta kot klima ne segrejejo dovolj stanovanja. Kakšen način ogrevanja mi priporočate?

Kar koli uporabiš za ogrevanje moraš dovesti toliko energije, kot jo izgubiš skozi stene in okna. Če bi temu bilo tako, bi ti bilo toplo tako z oljem kot s klimo. Slaba izolacija stanovanja vpliva zgolj na strošek.
Ker te zebe očitno delaš nekaj narobe. Za začetek pusti prižgano klimo 24/7. Ko se ti bo stanovanje pregrelo pa jo lahko izključiš za nekaj časa (npr. ponoči, če je preglasna). Pavza lahko traja le tako dolgo da temperatura pade za največ 2...3°C.

PS sam 75m2 mansardo še vedno ogrevam le s klimo, nameščeno na hodniku, nastavljeno na 23°C in vključeno 22 ur na dan.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Utk ::

T_F_7 je izjavil:

Recimo, da je moje. Praktično vse stene so zunanje, ker je stanovanje nad garažo. Nekih velikih investicij v izolacijo in v ogrevanje (ker s klimo kakorkoli ne gre) si ne želim. Pač investicija v ogrevanje, po možnosti na radiatorje bi še šla. Razmišljal sem o IR panelih, vendar se mi zdijo bullshit.

Namesto da das jurja za neko novo pec ali karkoli, kupi za jurja steklene volne in stiropora. Ker da ti klima ne segreje 50 kvadratov ni normalno, ne glede na razporeditev. Z izolacijo bos vec naredu, bolj udobno bo in si znizal strosek, namesto povecal z dodatnim ogrevanjem. Vsaj na strop moras nekaj dat, raje zgoraj kot spodaj, na najbolj kriticne stene pa stiropor, od znotraj ce je od zunaj predrago.

MoRp ::

Ce mu klima ne segreje, lokalna izolacija od znotraj ne bo pomagala. Najceneje bo pregrel stanovanje z gasperckom na pelete. Dobi ga za cca 400€ plus 500€ za nov rostfraj dimnik z montazo (cena dveh ir panelov). Toplota od take peci je cisto drugacna kot od elektricnih naprav. Glede na to da je stanovanje nad garazo, ne bi smelo bit tezav z instalacijo dimnika.

...:TOMI:... ::

Tu so opisani razlogi proti kaminu na pelete

http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtop...
Tomi

ProGo ::

Še ena klima z notranjo talno enoto. Ter pod stenami zračnike v vse sobe, tako da ima topel zrak neovirano pot za širjenje v vse sobe, hladen pa pride po tleh do talne enote (vrata morajo biti odprta). Predlog z ventilatorji je tako češki - a je to, da skoraj ne morem verjet.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: cekr ()

Magic1 ::

Načeloma je češki katerikoli način, ki ne vključuje konkretnega izdatka. A kaj ko se pri denarju ponavadi veselje konča...
Magic

ufek ::

T_F_7 je izjavil:

Razmišljal sem o IR panelih, vendar se mi zdijo bullshit.

Niso noben bullshit. V službi smo iz ogrevanja na klime prešli na IR panele. Lahko samo pohvalim, nič hrupa in razpihovanja ter suhega zraka. Pri klimi je problem, da imaš vedno neki čuden vmesni občutek. Ti je toplo in te zebe obenem. To pa zato, ker segreje zrak, predmeti pa so hladni. Zato nam je bilo toplo in hladno obenem. IR pa deluje kot sončni žarki, segreje vse kar mu pride pod kot sevanja, tla, stene, mize, stole.. In potem ti oddajajo toploto nazaj v prostor. Občutek je fenomenalen, vse površine prijetno tople na dotik. Če se postaviš direkt pod panel je res kot da bi stal na soncu. Se je pa potrebno navaditi režima, da ne vklapljaš/izklapljaš termostata. Tudi razložili so nam ob montaži, da se nastavi temperatura in potem se pusti tako pri miru, drugače se stroški elektrike povišajo.

Investicija je na začetku malce draga, a se povrne pri manjšem računu elektrike. Skratka zadovoljni, razmišljam da bi še doma to nardil.

T_F_7 ::

telexdell je izjavil:

T_F_7 je izjavil:

...Tako nafta kot klima ne segrejejo dovolj stanovanja. Kakšen način ogrevanja mi priporočate?

Kar koli uporabiš za ogrevanje moraš dovesti toliko energije, kot jo izgubiš skozi stene in okna. Če bi temu bilo tako, bi ti bilo toplo tako z oljem kot s klimo. Slaba izolacija stanovanja vpliva zgolj na strošek.
Ker te zebe očitno delaš nekaj narobe. Za začetek pusti prižgano klimo 24/7. Ko se ti bo stanovanje pregrelo pa jo lahko izključiš za nekaj časa (npr. ponoči, če je preglasna). Pavza lahko traja le tako dolgo da temperatura pade za največ 2...3°C.

PS sam 75m2 mansardo še vedno ogrevam le s klimo, nameščeno na hodniku, nastavljeno na 23°C in vključeno 22 ur na dan.


Klima deluje 24/7. Ponoči imam na 26 (low), podnevi pa 28-30 (high), ampak ob nekoliko bolj mrzlejših dneh (kot npr. ta teden) je mrzlo pa čeprav živim na obali, pa še burje ni bilo, na srečo.

Okapi ::

ProGo je izjavil:

Še ena klima z notranjo talno enoto. Ter pod stenami zračnike v vse sobe, tako da ima topel zrak neovirano pot za širjenje v vse sobe, hladen pa pride po tleh do talne enote (vrata morajo biti odprta). Predlog z ventilatorji je tako češki - a je to, da skoraj ne morem verjet.
Še en genij;(( Tvoj predlog stane 2 jurja, izboljšava z ventilatorji pa 50 - 100 evrov. Če učinek pri enakem strošku ogrevanja (na pamet rečeno 2 stopinji topleje v spodnji polovici prostorov) ne bo dovolj, še vedno lahko uporabiš dražje rešitve.

Aston_11 ::

Drage rešitve, razen radiatorčka, enega ali dveh, za 20-40 EUR vsak.

Steinkauz ::

Če noćeš komplicirat je klima glede na vložek/performance še najbolš.
Še bolj izi in cenovno so elektrini radiatorji. Vendar je izkoristek "samo" 100%, pri klimi dobiš iz 1kw porabe več kw toplote vn(dokler ni glih -15).

Sam sem stanoval v 35m2 in mi je laufal en 2kw radiator skoz in sem mel not okol 21 stopinj. Večstanovanjska neizolirana bajta v Ljubljani iz 1950...
Kadar se je shladilo pod nulo sem občasno za par ur vžgal še 1.2kw radiator v kuhinji. V kopalnici ni blo nič in sem vžgal kaloriferček za 10eur za unih 10 minut in je blo bolš kot če bi mel sam radiator. Tko da za kopalnico je to super rešitev.

Torej lahko kupiš ene dva 2 ali 2.5kw radiatorja za vložek 200eur.
http://www.ideo.si/elektricni_radiatorj...

Glej zgolj ceno, crknit nima skor nič in vsi imajo 100% izkoristek.


Januarja 2016 sem plačal 130eur več štroma, februarja 100 eur več.

Tko, da je simpl rešitev, je neslišno za razliko od klime in se obnaša precej podobno kot navadni radiatorji.
Je pa mesečni strošek višji.

Tko da si moreš poračunat za koliko let kupuješ in če se ti splača.

blackbfm ::

ufek je izjavil:

T_F_7 je izjavil:

Razmišljal sem o IR panelih, vendar se mi zdijo bullshit.

Niso noben bullshit. V službi smo iz ogrevanja na klime prešli na IR panele. Lahko samo pohvalim, nič hrupa in razpihovanja ter suhega zraka. Pri klimi je problem, da imaš vedno neki čuden vmesni občutek. Ti je toplo in te zebe obenem. To pa zato, ker segreje zrak, predmeti pa so hladni. Zato nam je bilo toplo in hladno obenem. IR pa deluje kot sončni žarki, segreje vse kar mu pride pod kot sevanja, tla, stene, mize, stole.. In potem ti oddajajo toploto nazaj v prostor. Občutek je fenomenalen, vse površine prijetno tople na dotik. Če se postaviš direkt pod panel je res kot da bi stal na soncu. Se je pa potrebno navaditi režima, da ne vklapljaš/izklapljaš termostata. Tudi razložili so nam ob montaži, da se nastavi temperatura in potem se pusti tako pri miru, drugače se stroški elektrike povišajo.

Investicija je na začetku malce draga, a se povrne pri manjšem računu elektrike. Skratka zadovoljni, razmišljam da bi še doma to nardil.


ir ne more imet boljsi izkoristek kot klima/toplotna crpalka.. kako je račun potem manjsi

ufek ::

Ker ne rabi v eno harat kot klima. Poleg tega ne delujejo na tolk W moči, kot klime. In pa kot že rečeno, segrete stene, pod in ostali elementi vračajo prejeto toploto nazaj v prostor, pri klimah pa se samo zrak meša. Nam se je na letni osnovi elektrika s paneli pocenila napram klimam, to so nam tudi obljubili na firmi, preko katere smo vzeli.

Tudi če bi bila cena enaka, bi se splačalo. Že samo zaradi kvalitete bivanja.

blackbfm ::

Poleg tega ne delujejo na tolk W moči, kot klime.


ni logike

to so nam tudi obljubili na firmi, preko katere smo vzeli.


kdo bi pa vzel ce mu tega ne bi obljubili :D

telexdell ::

ufek je izjavil:

Ker ne rabi v eno harat kot klima. Poleg tega ne delujejo na tolk W moči, kot klime. In pa kot že rečeno, segrete stene, pod in ostali elementi vračajo prejeto toploto nazaj v prostor, pri klimah pa se samo zrak meša. Nam se je na letni osnovi elektrika s paneli pocenila napram klimam, to so nam tudi obljubili na firmi, preko katere smo vzeli.

Tudi če bi bila cena enaka, bi se splačalo. Že samo zaradi kvalitete bivanja.

V nabijanju, da paneli grejejo stene, klima pa le meša zrak se vidi, kako naivni so nekateri za marketinške fore. Verjamejo vse, kar jim nateguni povedo, potem pa v svoji naivnosti še druge prepričujejo, da fizika ne velja.
Če klima zares meša le zrak in toplota ne prehaja na snovi, potem pa se postavi pod delujočo klimo, kot se postaviš pod delujoč panel. Če pri klimi ne boš čutil toplote potem imaš prav, da meša le zrak. Če te pa bo ogrela potem na enak način ogreje tudi stene.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Magic1 ::

Seveda so zaposleni bolj zadovoljni. Prej so izgleda imeli premalo/prešvoh klime za kubaturo prostorov. Sedaj so jim namontirali polno IR panelov povsod, zaračunali par 10kEUR in šele januarja bo prišla žurka plačila elektrike, ki se porabi na teh panelih.
Mogoče so pa dal vsakemu zaposlenemu pod mizo ali nad glavo en IR panel, da jim je toplo. Tako kot v mestu, ko greš na kuhanca :D V prostoru je pa 16°C. Tako pa bi lahko bila položnica za elektriko manjša.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Okapi ::

Čisto tako, mimogrede, pred 50+ leti smo praktično vsi imeli v kopalnici IR pečko. Danes bi temu rekli panel.;) Ker te pogreje takoj, ko si pred ali pod njo, ne da bi morala segrevati zrak.



Danes so po kopalnicah menda bolj redke, zato imajo pa po vseh kafičih nekaj takega.

konspirator ::

Situacija je taka, da klima segreje samo hodnik, ostale prostore pa bolj slabo.

Enako je seveda tudi poleti, ko je hodnik hladen in povsod drugje vroče.
Sklep: sedanje mesto notranje enote ni primerno mesto.
Ali se preseliš na hodnik xD.

Iz česa so stene, debelina, kaj je od izolacije gor ?
Hiša, blok ?

Daj tloris stanovanja s približnimi merami in sedanje mesto enote.
2x klima bi moralo biti dovolj za 50m2.
Seveda velja kot pri hlajenju, vrata v stanovanju morajo biti odprta, klima naj bo zagnana večji del dneva, če ne 24/7.Gre se za to, da segreješ stene.
--

Zgodovina sprememb…

konspirator ::

Toplovodni kamin na pelete je možen ? Imaš dimnik in zračnik za kaminski zrak ?
Centralno imaš ?

Da bi izboljšal toplotno izolacijo ni opcija ?
--

Zgodovina sprememb…

ufek ::

blackbfm je izjavil:

Poleg tega ne delujejo na tolk W moči, kot klime.

ni logike
to so nam tudi obljubili na firmi, preko katere smo vzeli.

kdo bi pa vzel ce mu tega ne bi obljubili :D

2 klimi po 2,6kw proti 1x 1.8kw in 1x1.2kw. You do the math.


telexdell je izjavil:

V nabijanju, da paneli grejejo stene, klima pa le meša zrak se vidi, kako naivni so nekateri za marketinške fore. Verjamejo vse, kar jim nateguni povedo, potem pa v svoji naivnosti še druge prepričujejo, da fizika ne velja.
Če klima zares meša le zrak in toplota ne prehaja na snovi, potem pa se postavi pod delujočo klimo, kot se postaviš pod delujoč panel. Če pri klimi ne boš čutil toplote potem imaš prav, da meša le zrak. Če te pa bo ogrela potem na enak način ogreje tudi stene.

Si že bil v prostoru, kjer ga grejejo paneli? Če bi bil, potem nebi tule nebuloz trosil. Sem lepo napisal iz izkušenj, ne govorim na pamet. Klimi sta delovali v eno, tajnica je skoraj "crknila", ker je pihalo po njej in je bila v kratkih rokavih, ostale je zeblo. Mize mrzle, pod leden. Pod mizo sem si izmenično s sodelavko izmenjeval električni grelec. Paneli zagrejejo pisarno tako da se včasih še slečem. In mize so prijetno tople. Da fizika ne drži pa trdiš ti, ko nimaš pojma očitno kaj je IR sevanje, ki za prenos toplote ne uporablja medija kot je zrak - kar je pri klimi.


Magic1 je izjavil:

Seveda so zaposleni bolj zadovoljni. Prej so izgleda imeli premalo/prešvoh klime za kubaturo prostorov. Sedaj so jim namontirali polno IR panelov povsod, zaračunali par 10kEUR in šele januarja bo prišla žurka plačila elektrike, ki se porabi na teh panelih.
Mogoče so pa dal vsakemu zaposlenemu pod mizo ali nad glavo en IR panel, da jim je toplo. Tako kot v mestu, ko greš na kuhanca :D V prostoru je pa 16°C. Tako pa bi lahko bila položnica za elektriko manjša.


Še en pametnjakovič? Panele imamo zdaj že drugo zimo. In ja, stroški elektrike so se zmanjšali v primerjavi z letom ogrevanja na klimo. In ne sanjaj o nekih čudnih cifrah, kolk se spomnim je blo nekje 2.5-3k. Ampak to vključuje še panele v sejni sobi, kuhinji in mošker ter ženskem wc-ju.

ProGo ::

Okapi je izjavil:

ProGo je izjavil:

Še ena klima z notranjo talno enoto. Ter pod stenami zračnike v vse sobe, tako da ima topel zrak neovirano pot za širjenje v vse sobe, hladen pa pride po tleh do talne enote (vrata morajo biti odprta). Predlog z ventilatorji je tako češki - a je to, da skoraj ne morem verjet.
Še en genij;(( Tvoj predlog stane 2 jurja, izboljšava z ventilatorji pa 50 - 100 evrov. Če učinek pri enakem strošku ogrevanja (na pamet rečeno 2 stopinji topleje v spodnji polovici prostorov) ne bo dovolj, še vedno lahko uporabiš dražje rešitve.



Predstavljaj si tvojo nizkocenovno turbinsko rešitev v spalnici ponoči... :S Joj, joj. Veter in prah vsepovsod. Idealno za astmatike in ljudi s suhimi sluznicami... Poleg tega ima op problem, ker mu klima ne dostavi toplote po celem stanovanju, tvoj sistem je bolj lokalen obliž.
Drugače pa je klima s talno notranjo enoto tudi močno pod 1kEUR, preboji sten, pa so brezplačni, pokrovček za luknje je 3EUR. Dela na minimum ventilator, to je 26-30 dBA, kar je skoraj neslišno, vroč zrak se sam dviga in razporeja po celotnem stanovanju... Udobje bivanja, kot se zagre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

Magic1 ::

Ufek, če bi bila klima, ki je skoraj brez plina en meter nad tvojo glavo, bi tebi tudi bilo vroče, vse ostale bi pa zeblo. Enako v primeru 600W IR panela nad tvojo glavo.
Sam tvoja matematika ne dela več in sedaj smešiš samega sebe.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Magic1 ::

Ahh, torej eno klimo verjetno 3,4kW, ki porabi max 1kW (ali 5kW-1,7kW porabe), ste zamenjali z 6 ali več IR paneli (vsak porabi 1-2kW) in porabijo manj?!? Dej pejt ti IR panele reklamirat na kak drug forum...
Magic

D3m ::

Jaz imam nekaj podobnega.

Marmorni radiator.

|HP EliteBook|R5 6650U|

Smrekar1 ::

Imaš še varianto petrolejne peči, ki jo lahko ob selitvi odneseš s sabo.

http://www.zibro.si/897/zibro-421-95-m3...
http://www.zibro-shop.si/si/6-petrolej

40EUR ti greje 3 dni neprestano, realno to drži kak teden. Cenovno je to na dolgi rok manj ugodno, ampak ni investicija v stanovanje, tako da preračunaj kaj se ti bolj splača. Odvisno je tudi kje živiš - v Bohinju boš verjetno s centralno prišel boljše skozi v eni sezoni, v Portorožu bo to plus klima čisto super opcija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

zmaugy ::

Dve vprašanji - kakšna so okna in kako je prostor zatesnjen pred zunanjim zrakom?
Če je zatesnjenost slaba, potem klima po mojem ni rešitev, saj zaradi prenosa toplote v glavnem s konvekcijo zraka pride do hitrega uhajanja toplote v obliko segretega zraka v okolico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

OmegaM ::

Sam imam 100m2, uporabljam dve klimi.
Tako, da gre.
Na klimo ogrevam tretjo sezono, v poletni mi laufa samo ena.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Smrekar1 ::

OmegaM je izjavil:

Sam imam 100m2, uporabljam dve klimi.
Tako, da gre.
Na klimo ogrevam tretjo sezono, v poletni mi laufa samo ena.


Lokacija?

OmegaM ::

Stajerska, stara stanovanjska hisa v cetrtem najvisjem nadstropju, okoli mene so vse stene odprte.
Pac ni sosedov, drugih stanovanj.
Bajta nima izolacije, ena soba je mansardna ki jo trenutno urejam.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OmegaM ()

Smrekar1 ::

OmegaM je izjavil:

Stajerska, stara stanovanjska hisa v cetrtem najvisjem nadstropju, okoli mene so vse stene odprte.
Pac ni sosedov, drugih stanovanj.
Bajta nima izolacije, ena soba je mansardna ki jo trenutno urejam.


Koliko daš za elektriko?

telexdell ::

ufek je izjavil:


Si že bil v prostoru, kjer ga grejejo paneli? Če bi bil, potem nebi tule nebuloz trosil. Sem lepo napisal iz izkušenj, ne govorim na pamet. Klimi sta delovali v eno, tajnica je skoraj "crknila", ker je pihalo po njej in je bila v kratkih rokavih, ostale je zeblo. Mize mrzle, pod leden. Pod mizo sem si izmenično s sodelavko izmenjeval električni grelec. Paneli zagrejejo pisarno tako da se včasih še slečem. In mize so prijetno tople. Da fizika ne drži pa trdiš ti, ko nimaš pojma očitno kaj je IR sevanje, ki za prenos toplote ne uporablja medija kot je zrak - kar je pri klimi.


LOL- klimo imeli na enem mestu, panele imajo na x mestih pol pa dela primerjavo. Zakaj pa niste zgolj odstranili klime in na njeno mesto pritrdili en panel pa bi lahko videl ali tajnici ne bo več vroče in tebe ne bo več zeblo. Ker nimam pojma o prenosu toplote s sevanjem mi pa zaupaj, kako se ti sedaj segreje zrak in tla pod mizo. A sevanja prehaja skozi mizo? Če imaš sevala na stropu in vemo, da se sevanje širi premočrtno mi zaupaj, kako se segrejejo stene oz. če jih imaš na steni pa kako se segrejejo tla?

PS-če bi imeli razvod zraka iz klime na vsa mesta, kjer imate sedaj panele, ne bi bilo nobenemu vroče, ne bi nikogar zeblo, le elektrike bi porabili 2..3 x manj, kot jo sedaj.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

stara mama ::

Rok Woot je izjavil:

Ja pol si pa enga gašperčka kupi, pa drva kuri.

x2 !

Nič te ne bo bolj in ceneje ogrelo, vse mahinacije s klimami, pečkami, peletki in podobno so en kup sranja ki ima za rezultat samo to, da te bo spet zeblo. Če ne drugega pa zato, ker boš šparal na kurjavi!
Pa še češko bo zgledalo.

Zdaj pa naj reče kdo, da so stari ljudje za svetom...

Aston_11 ::

No ja, to je res, primerjati x panelov na različnih mestih in klimo je podobno kot če bi dal par radiatorjev za 20 EUR na x mesta in jih primerjal z 1 klimo....

OmegaM ::

Smrekar1 je izjavil:

OmegaM je izjavil:

Stajerska, stara stanovanjska hisa v cetrtem najvisjem nadstropju, okoli mene so vse stene odprte.
Pac ni sosedov, drugih stanovanj.
Bajta nima izolacije, ena soba je mansardna ki jo trenutno urejam.


Koliko daš za elektriko?

Zacel sem ogrevat oktobra in je zadnja poloznica bila z vsem ostalim cca. 66,50€.
Prejsnja je bila cca. 50.

Lansko leto, ko sem ogreval z obema klimama in v kopalini se dodatni radiator je bila najvisja poloznica manj kot 160€.
Na koncu sezone je bilo za ogrevanje nekaj cez 600€.

Uporabljam pa eno stensko in eno talno.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OmegaM ()

Go-ahead ::

V primeru slabo izoliranega stanovanja, je najbolje da greješ samo ko si doma. Velike izgube ti v nasprotnem primeru povzročajo velike stroške.

Zato bi poleg klime nabavil samo še dva kaloriferčka in gasa po potrebi. Najceneje in najhitreje.


V drugem koraku bi izoliral proti strehi.

Magic1 ::

Sej je čisto preprosto, če ni izolacije, ugodje trpi, ali pa potrebuješ čim več virov toplote. Kar seveda privede še dodatno višje stroške. Odkar imam izolacijo sploh več ne rabim gret z radiatorji. Ena klima je zadosti za 80m2 v Ljubljani (drugače imam dve klimi, samo pri -5°C še ni bilo potrebe po drugi). Dnevna, kuhinja in kopalnica so na 23-24°C, spalnice na 20°C.
Magic

Modri dirkač ::

Go-ahead je izjavil:

V primeru slabo izoliranega stanovanja, je najbolje da greješ samo ko si doma. Velike izgube ti v nasprotnem primeru povzročajo velike stroške.

Zato bi poleg klime nabavil samo še dva kaloriferčka in gasa po potrebi. Najceneje in najhitreje.


V drugem koraku bi izoliral proti strehi.

Bo pa hitro problem s plesnijo, sploh če ne bo primernega zračenja ...
Everybody lies!

Scorpia ::

Go-ahead je izjavil:

V primeru slabo izoliranega stanovanja, je najbolje da greješ samo ko si doma. Velike izgube ti v nasprotnem primeru povzročajo velike stroške.

Zato bi poleg klime nabavil samo še dva kaloriferčka in gasa po potrebi. Najceneje in najhitreje.


V drugem koraku bi izoliral proti strehi.


Zakaj bi kalorifer nabavil? Pri meni klima v 15 minutah sobo spravi iz 10 stopinj na 20. Od zjutraj do vecera pa imam se stene tolk tople, da zjutraj imam 19 stopinj ko vstanem, pri izklopljeni klimi. Pa se bp mas 30 stopinj ce ces, tak da ne vidim zakaj bi zraven vporabljali kalorifer?
////

Spajky ::

Scorpia je izjavil:

ne vidim zakaj bi zraven vporabljali kalorifer?
Zato, da lahko v elektrarno pošljemo NAZAJ po drugi žici več elektrike ... zaradi zarote, plačujemo ne tisto kar porabimo, ampak tiste elektrone/tok, ki jih vrnemo v omrežje ... zakaj bi sicer rabila ona druga žica?
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena ogrevanja s klimo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21655393 (30512) facepalm
»

Ogrevanje majhnega stanovanja z IR paneli

Oddelek: Loža
3115983 (14529) vostok_1
»

Infrardeče ogrevanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9936491 (21214) energetik
»

Ogrevanje s klimo?

Oddelek: Loža
2710400 (7639) Dzhimen
»

Nakup klimatske naprave za ogrevanje A+++ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8431868 (28393) klimatos

Več podobnih tem