» »

Set-top-box pri T2

Set-top-box pri T2

kuglvinkl ::

Gledam, kolk zidov bo treba podret...

Ima kdo mere STB na T2?
Your focus determines your reallity

roCkY ::

gugl jih ima

moj je nek v predalu, ker gledam le prek PC..
pa meter najti

http://www.arris.com/globalassets/resou...

Ne vem sicer kaj sedaj talajo. Naj bi še vedno bilo tole.

kuglvinkl ::

thnx.

Še eno vprašanje, pri specifikacijah piše tole:

WIRELESS CAPABILITIES
VIP1113W2 supports 802.11ac and its dual band capability
enables connectivity to 2.4 GHz or 5 GHz access points
ensuring high quality transmission for video distribution in
the home.

A to pomen, da ne rabm UTP kabla do STB?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Mikrohard ::

T-2 nima Wireless verzije... tako da potrebuješ kabel. Lahko pa seveda uporabiš kak PLC, če se želiš izognit vrtanjem sten...

Tody ::

Kaj ma veze STB z podiranjem sten? Če imaš optiko moreš itak še milana pa router vmes nekam uštulit. Drugač so zdej miniaturne verzije ne večje od dlani.

kuglvinkl ::

Mikrohard je izjavil:

T-2 nima Wireless verzije... tako da potrebuješ kabel. Lahko pa seveda uporabiš kak PLC, če se želiš izognit vrtanjem sten...


Po specifikacijah ima radio zadeva, zato me zanima?

A bi bila opcija, da bi na STB priklopil router, pa ga povezal z "glavnim" routerjem?
Your focus determines your reallity

Compufreek ::

Živijo!
T2 nima tako zakomplicirano kot pa telekom, sam sem uporabil linksys wrtgl kot glavni ruter nato pa sem v big bangu kupil enga asus-a in ga nastavil kot repeater, priklopo STB in je zadeva delala, edino počasi je kanale preklapljalo in tu pa tam je zmrznilo, ampak sem uporabljal 802.1 G (staro povezavo) če imaš dva novejša ruterja bi pomoje lahko brez problema speljal zadevo wierless.

Modri dirkač ::

kuglvinkl je izjavil:

Mikrohard je izjavil:

T-2 nima Wireless verzije... tako da potrebuješ kabel. Lahko pa seveda uporabiš kak PLC, če se želiš izognit vrtanjem sten...


Po specifikacijah ima radio zadeva, zato me zanima?

A bi bila opcija, da bi na STB priklopil router, pa ga povezal z "glavnim" routerjem?

O kateri zadevi ti govoriš?
Arris nima WiFI, pravtako ne ta stare motorole.
https://www.t-2.net/sites/www.t2.si/fil...
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Modri dirkač je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Mikrohard je izjavil:

T-2 nima Wireless verzije... tako da potrebuješ kabel. Lahko pa seveda uporabiš kak PLC, če se želiš izognit vrtanjem sten...


Po specifikacijah ima radio zadeva, zato me zanima?

A bi bila opcija, da bi na STB priklopil router, pa ga povezal z "glavnim" routerjem?

O kateri zadevi ti govoriš?
Arris nima WiFI, pravtako ne ta stare motorole.
https://www.t-2.net/sites/www.t2.si/fil...


Sem na guglu našel eno novejšo verzijo zgleda...

Compufreek je izjavil:

Živijo!
T2 nima tako zakomplicirano kot pa telekom, sam sem uporabil linksys wrtgl kot glavni ruter nato pa sem v big bangu kupil enga asus-a in ga nastavil kot repeater, priklopo STB in je zadeva delala, edino počasi je kanale preklapljalo in tu pa tam je zmrznilo, ampak sem uporabljal 802.1 G (staro povezavo) če imaš dva novejša ruterja bi pomoje lahko brez problema speljal zadevo wierless.


Thnx, tole bi bilo za probat...

Še to, mora bit STB v vidnem polju daljinca?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Matej_K ::

daljinec-->STB od t2 deluje tudi če je v omari, ali pa za tvjem...
... .. .

OmegaBlue ::

Em, kolikor vem ne. Edini, ki so zmožni tega je bila 1113 z RF daljincem, te pa T-2 nikoli ni dal strankam vse na terenu so IR. Razen če se je nekaj zelo pred kratkim spremenilo.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Matej_K ::

Zadnjič sem testiral, pa je delovalo. Ta teden pa montiram omare, pa probam še enkrat.
Za tvjem pa deluje, ampak tu zna tudi IR mogoče pridti pa zato dela?...hmmm
... .. .

kuglvinkl ::

Poročam, ko bom vse zvezal. Bi pa bil za TVjem, ja.
Your focus determines your reallity

ProGo ::

Meni dela za TVjem čisto v redu, sicer se zazna, da je malo manjši sprejem, kot če je v vidnem polju, samo tudi za TVjem sprejema bolje kot telemahov daljinec.

mile ::

Sem vceraj probal in ce STB postavim za TV (izven vidnega polja, montiran na sredino zadnje strani TVja), remote ne deluje...Razmisljam, da bi vse vrgel v omarico spodaj in kupil IR repeater

ProGo ::

tega imaš?
Ali pa če daš eno belo belo/reflektivno površino na steno, papir, eno belo šalico...

mile ::

Arris-a imam ja

ProGo ::

No, jaz tudi, je cca na sredini tvja, malo na eno stran... Poskusi ga obrniti, tako da je njegova prednja stran obrnjena na tisto stran, ki je najbolj odprta proti mestu gledanja. Pri meni je obrnjen navzdol in mi dela 100%.

mile ::

kul, bom probal

Mikrohard ::

Povzetek:
1.) Arris 1113 pri T-2 je čisto osnovni model (brez WiFi-ja, brez RF-a, itd.)... operater vedno špara pri takih stvareh in vzame najcenejšo možno konfiguracijo. Enako velja za stare 1003.
2.) Priklop STB-ja je odvisen od tipa priključka. Če boš priklopljen direktno na T-2 omrežje (T-2 optika, T-2 centrala na VDSL), potem mora biti STB priklopljen direktno na modem oz. optično stikalo od T-2 (potrebuje interno STB mrežo)
3.) V kolikor boš priklopljen na BRO (preko Telekomove GPON optike ali Telekomove centrale, ali T-2 p2p WiFi ponudbe), potem lahko STB priklopiš tudi za NAT (potrebuje le dostop do interneta)

DjTonic ::

IR extender preko USB deluje, tako, da v tem primeru ni potrebno imeti vidnega polja na STB. Samo kabel od STB do IR. Ne delujejo pa vsi, ker sem enkrat enega nabavil na eBayu in ni delalo, potem pa sem dobil original od Motorole in je delovalo.

Glede brezžične povezave pa bo tole. https://klub.t-2.net/ponudba.aspx/9328

Ali pa powerline.

mile ::

Imel sem v mislih tole

https://www.marmitek.com/en/product-det...

da vrzem vse te skatle spodaj v omaro in imam samo en IR receiver v vidnem polju

Alessio983 ::

No tukaj bi se še js umešal. Imam ta Arris 1113 ter tv samsung serije ju 7. Zakaj mi nikakor ne dela CEC (anynet +) čeprav bi moral na tem boxu. Vse nastavim, tudi tv ga najde. Gre se zaradi univerzalnega daljinca od tvja da bi lahko uporabljal en daljinec od tv tudi za ta box. Komu deluje ?

OmegaBlue ::

CEC je izklopljen pri T-2
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

All ::

Cec je baje hroscat....
Moj predlog bi bil da se ga da omogocit...z zaznamkom

Alessio983 ::

Meni je to res neumno, če je hroščat je pač, glavno da vsaj dena nekot kot pa sploh ne :/

MarkoMan ::

Oj, mene bi potencialno zanimala samo t2 televizija na optiki in me zanima glede STBjev. Glede na to, da prisparam 2eu na mesec za STB, če imam svojega... Kateri delujejo? Moram na kaj paziti pri nakupu? Hvala.
vsak zacetek in zacetnik je tezek

...:TOMI:... ::

Nič, ker to so bili STB-ji v začetku T-2. Sedaj so vsi v lasti operaterja in se najemajo. CEC je možno vklopiti pri T-2, vprašaj na neuradnem forumu.
Tomi

krepki ::

CEC ne dela na t-2 vmesnikih

...:TOMI:... ::

Tomi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 32" smart TV

Oddelek: Zvok in slika
111474 (1121) fpbs
»

A1 - tv komunikator priklopljen na router (bridge način) - pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
236826 (4782) morosito
»

Ojačevalec se prižiga sam od sebe?!

Oddelek: Zvok in slika
101507 (1060) XS!D3
»

Težava s priklopom televizije v omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
114028 (3673) broken/link
»

ASUS RT-N66U 3x (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7813780 (12369) styled

Več podobnih tem