» »

Ali dela UW monitor na grafiki nove MB plate ?

Ali dela UW monitor na grafiki nove MB plate ?

sulaco ::

Pozdravljeni,
Rad bi kupil UW monitor, saj pogosto delam z mnogimi odprtimi dokumenti. Verjetno bo LG-29um68 (ista višina kot 24 monitor, ampak bistveno več prostora). Leta deluje na 2560*1080 resoluciji, katero mi pa moja stara kartica ne podpira.
Se pravi da imam dve možnosti:
1. Kupim novo grafično, ki podpira to resolucijo. Ampak mora biti pasivna! In na Minfactory je cena takoj ~50eur

2.Ker imam takoalitako star sistem, imam v kratkem namen kupiti novega- pa bi raje 50eur za staro grafo vložil v nakup novega sistema. Gledam MB plate z vgrajeno grafiko (ne igram igric), vendar so proizvajalci zelo skopi, katero resolucijo podpirajo vgrajeni grafični čipi. vedno piše samo "intel HD grafic"...


Vpr: A bo UW monitor delal na grafiki od nove MB plošče ??

gddr85 ::

bo delal, mogoče ti celo stara grafična podpira, ker to je samo podaljšan 23" fhd monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

blackbfm ::

vse novejse komponente ze podpirajo locljivost do 4k

smacker ::

1. povej kero grafo maš trenutno, mogoče da podpira
2. če kupiš grafo, nabavi kaj rabljenega v rangu 20-30eur
3. povej za kaj boš rabil nov sistem in kolk si pripravljen plačat. Za 50eur ne boš dobil nič pametnega, za 200 pa dobiš i3 procesor, plato in 8gb rama. Novi intel procesorji majo vsi vgrajeno grafiko, ki podpira tut 4k - če ne rabiš za gaming bo vrh glave.

GupeM ::

Te grafične kartice niso več integriranje na matično ploščo, ampak verjetno v procesor, če se ne motim. Tako da poglej pod specifikacije procesorja.

sulaco ::

Trenutno imam cca. 4 leta staro MSI Radeon HD5450. V Win7 mi napiše, da je možna največ 1920*1080 resolucija...
Fora je pa še ta, da mi je na YT cel sistem ugašalo, ko je plugin avtomatično šaltal na 4K videje. Predenj sem ugotovil-GRRRR

Razum mi pravi, da je bolje 50 € investirati v nov sistem, ampak ne vem, če bom čutil razliko v delovanju nov/stari glede na to da ne igram igric?
Mi je pa zelo pomembno, da je novi neslišen oz. čimmanj..

Moj trenutni sistem je iz leta 2008:
- plata ASUS P5Ql (vsi vent. nastavljeni v Biosu na silent!=odlična funkcija)
- C2D E8400 (zaenkrat še folga)
- 4GB ram (tukaj pa dostikrat zmanjka)
- LC Power LC6600
- SSD 256Gb

Gledam nekaj takega:
- plata MSI Z170A-pro (ta ziher podpira 4K na 60fps)
- i3 6100 (če je ful razlika lahko tudi i5 6500)
- 16Gb ram
*napajalc bi zamenjal samo če se dobi ful tihega ali takega, ki prilagaja hitrost vent. porabi?
*želim si še ful tih vent za proc (ideja!)

Kaj pravite?

smacker ::

Tvoja grafa ma max. resolution 2560*1600px, tak da lahko mirno na njo 21:9 monitor priklopiš. V winsih je max. 1920x1080, ker tvoj trenutni monitor ne podpira višje resolucije.

Če bi zdaj želel menjat pc, bi jaz nekaj takega svetoval: https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Podpira 4k@60fps, i5 ma 4 jedra, kar pride prav če delaš več stvari hkrati. 8gb rama bo dost za klasična opravila. Če vzameš cooler za tišino, pol moraš vzet tud tišji napajalnik. Cenovno pa je najbrž tolko kot si ti za i3 6100 + z170 plato + 16gb rama zračunal :D

blackbfm ::

za 160-170EUR dobiš CEL sistem, pentium G4400 (=skylake, kot dražji proci) + plata + 8gb rama.. lahko daš pa samo za i5 tolk ampak ne bo tok boljše deloval kot je razlika v ceni

z170 plate ne rabiš, aftermarket hladilnika za tak proc tudi ne ker je že out-of-the-box neslišen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

gddr85 ::

sicer, če ti zdej tist c2d ne šteka, potem bo tud en tanov pentium dovolj, najdražje te pride kak soliden semi pasiven psu, če bi hotel fanless, ti so pa še dražji...če iščeš praktično neslišen pc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

blackbfm ::

g4400 + lc super silent 350w je skoraj neslišen sistem za res minimalen denar..razen če maš želje grafo enkrat dodajat pol bi mogoče boljši napajalnik

smacker ::

Penitum zadošča, ampak pomoje upgrade iz e8400 na g4400 ni smiseln. Med i5 6400 in g4400 je večja razlika v performancu kot med e8400 in g4400.
LC neslišen? Dober vic.

blackbfm ::

Med i5 6400 in g4400 je večja razlika v performancu kot med e8400 in g4400.


haha ne.. g4400 in 6400 sta ista generacija, praktično isti proc, 4k oba enako izpljuneta, hw encoderji/decoderji so isti, razlika v performansu je mogoče na splošno nekaj 10%, v ceni je pa 300%.. just saying :P

LC neslišen? Dober vic.


mogoče je s tvojim kaj narobe, ampak na omenjenem sistemu je praktično neslišen, sem jih že več sestavil

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

gddr85 ::

praktično neslišno je tud dokaj relativno, odvisno kolk je kdo gluh ;)

blackbfm ::

tisji je kot vsa stara jajca ki jih popravljam ali se raje komplet menjam

danes imas na nekem basic office/workstation pcju samo 2 venta, proc in psu pa se ta delujeta vecino casa na minimum.. ce to slisis in te moti, potem te moti tut šum v sobi brez kompa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

sulaco ::

Koliko pa je razlike med pentium g4400 in i3 glede performanca. Na papirju zgleda zelo malo. Razlike v ceni je 50€?

sulaco ::

Uh zdele sem našel še pasivne napajalnike:
http://www.mindfactory.de/product_info....

To je sicer samo 400W...a bo dovolj ?

Pa še pasivne hladilnike za procesorje 1151:
http://www.mindfactory.de/product_info....
...to je verjetno dovolj za pentium/I3 hladit ?



Vem da je dodatno 140 eur, ampak popolna tišina je tega zagotovo vredna (sploh nisem vedel da obstajajo pasivni napajalci)

blackbfm ::

še najbolj zanič 350w napajalnik ne bo delal nič ker sploh ne bo polno izkoriščen, s stock coolerjem boš imel 40 stopinj pri najnižjih možnih vrtljajih ampak ne, ti raje razmišljaš kako vržt 140eur skoz okno.. če te preveč tišči si za ta denar raje nabaviš boljši ssd, bolj smiselno

dela ::

sulaco je izjavil:


Pa še pasivne hladilnike za procesorje 1151:
http://www.mindfactory.de/product_info....
...to je verjetno dovolj za pentium/I3 hladit ?


Verjetno ne oz. zelo na meji IMO.

sulaco ::

blackbfm: Ne gre se za metanje denarja skozi okno...kot sem napisal, PC sem sestavil 2008 in od takrat nisem "na sceni"...ne vem kaj sploh obstaja. Takrat ni bilo neslišnih napajalnikov. Sedaj ko se ukvarjam kaj bi, sem pa kot otrok, ki ga pelješ v trgovino pa vidi 29834 bonbonov.
*SSD-je že imam v vseh računalnikih doma

dela: Naj bi imel moč hlajenja 95W (i3 je 51W). Ampak vidim v mnenju, da se ga zelo težko pritrdi, ker je nizek po robovih...

smacker ::

En build za otroka v tebi (mini, silent, ni poceni): https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Mini ohišje (dobrih 13L), napajalc z zero fan mode (brez grafe bo dejansko pasive), ogromen cooler, ki je z 200-300rpm neslišen in odlično hladi. Lahko mu tut mini grafo dodaš pa maš za gaming. Dobijo se tut ohišja, ki jih za monitor skriješ (pritrdiš na VESA mount), ampak fensi šmensi finte pač stanejo malo več.

dela ::

sulaco je izjavil:


dela: Naj bi imel moč hlajenja 95W (i3 je 51W).


Nima veze, kaj napišejo. 200g bakra take oblike ni dovolj za 50W, kaj šele za 95W. Vsaj ne brez orng prepiha. To reklamirajo kot pasiven HS, ker nima ventilatorja direktno gor, v resnici pa rabi močan prepih znotraj ohišja.

frudi ::

dela je izjavil:

sulaco je izjavil:


dela: Naj bi imel moč hlajenja 95W (i3 je 51W).


Nima veze, kaj napišejo. 200g bakra take oblike ni dovolj za 50W, kaj šele za 95W. Vsaj ne brez orng prepiha. To reklamirajo kot pasiven HS, ker nima ventilatorja direktno gor, v resnici pa rabi močan prepih znotraj ohišja.

Točno tako, tale hladilnik je namenjen za serverska ohišja, v katerih je konkreten prepih. V povsem pasivnem ohišju brez ventilatorjev ni sposoben hladiti niti 35W procesorja pod obremenitvijo.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

blackbfm ::

napajalc z zero fan mode (brez grafe bo dejansko pasive), ogromen cooler, ki je z 200-300rpm neslišen in odlično hladi.


za sistem s skylakom brez dodatne grafe je tale napajalnik totalno pretiravanje


blackbfm: Ne gre se za metanje denarja skozi okno...kot sem napisal, PC sem sestavil 2008 in od takrat nisem "na sceni"...ne vem kaj sploh obstaja


tocno to je tvoj problem, da neves kaj obstaja.. mainstream komponente so postale dovolj ucinkovite da danes ne rabis extra hladilnikov in specialnih napajalnikov ce zelis tih racunalnik. drugo je ce se gres high end, oc, gaming in take igrice

dolenc ::

Razlika med i3 in pentiumom je v par mhz, oba sta 2 jedrnika ima pa i3 4 logična jedra, med tem ko ima pentium 2. Za tvoje potrebe, glede na to kaj si napisal ima že pentium eno jedro viška :P, še najboljš je pa, da vzameš celerona najcenej je, najmanj se greje, zmogljivosti ma pa še zmer več kot boš rabil.

http://www.mindfactory.de/product_info....

Nekoč so ble strašne razlike med višjim rangom pentiumov in celeronov, ker so jih konkretno klestili. Zdej je to mal drugače.

Z serijskim hladilnikom, če boš nastavil na plati na "silent", boš imel več kot dovolj hlajenja na celerončku in sistem bo neslišen.

Napajalci, se glih tko dobijo za malo denarja tihi, AMPAK moraš glih vedet ker je, LCji, ki imajo silent zraven so ponavadi tihi, sploh če imajo 140mm ventilator, jaz sem mel enga chieftecha, pa ni bil tko neslišen, čist odvisno kakšen ventilator vržejo notri. Kej tazga bi znalo bit neslišno:
http://www.mindfactory.de/product_info....

sulaco ::

dolenc: Ja tale napajalc sem tudi že gledal. Za izračun porabe mojega sistema sem uporabil link iz teme, kjer se kupuje namiznike iz Mindfactory in mi je naračunal porabo sistema cca. 180W
Se pravi, da bi napajalc laufal na polovici moči in iz grafa slišnosti se razbere, da dela na 10dB...kar je pa praktično neslišno!

Tale je ziher v ožjem izboru!

smacker ::

blackbfm je izjavil:

napajalc z zero fan mode (brez grafe bo dejansko pasive), ogromen cooler, ki je z 200-300rpm neslišen in odlično hladi.

za sistem s skylakom brez dodatne grafe je tale napajalnik totalno pretiravanje

Pa saj mu nisem rekel naj kupi, pač za pogledat, če ga že zanima kaj obstaja. Eni dajo dost na tišino in majhnost kište in ne gledajo na $$$. Vsak sam izbira, kje si bo luksuz privoščil. Za povprečnega Janeza bo e8400 z 8gb rama in ssd raketa, tak da če gledaš minimalni standard se dokupi 4gb rama pa je to to.

blackbfm ::

Pa saj mu nisem rekel naj kupi, pač za pogledat, če ga že zanima kaj obstaja. Eni dajo dost na tišino in majhnost kište in ne gledajo na $$$


za basic skylake sistem ima ze lc6350 vec kot dovolj rezerve, pod loadom pa bo glasen manj kot en klasičen hdd.. lahko se pa seveda preseravas in kupiš 3x dražji psu ce mas taksno željo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
43183481 (3434) OK.d
»

Sestava računalnika in še vprašanje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
22316932 (10281) Han
»

Doma sestavljen računalnik ali tovarniški

Oddelek: Kaj kupiti
413962 (2938) c3p0
»

Konfiguracija računalnika za pisarniško delo

Oddelek: Kaj kupiti
143008 (2714) Han
»

Poceni računalnik.

Oddelek: Pomoč in nasveti
475300 (4164) Han

Več podobnih tem