» »

110V - 220V pretvorba polnilca

110V - 220V pretvorba polnilca

Tadej8 ::

Pozdravljeni

Imam eno težko vprašanje.

Na netu ne najdem koristnih informacij zato bi vprašal vas.

V ZDA sem službeno zelo pogosto. Za sebe in prijatelje kupujem več ali manj Orodje znamke MILWAUKEE.
Polnilci omenjene znamke omogočajo vhodno napetost 120V in moram vedno vzet še zraven 230V-120V konverter kar je seveda nerodno za nosit seboj saj je zadeva dokaj velika in težka pa še nikoli nisem našel kakovostnega saj skoraj vsak po določenem času ne deluje več, zato se obračam na Vas in upam, da je bil že kateri vpleten v podobno rešitev.

Polnilci so M12 in M18

če bo kateri rabil sliko vezja lahko pošljem naknadno.

Torej je kateri ki bi znal rešit ta problem, da bi mogoče lahko predelal polnilec na 230V ?

lep pozdrav

negotiator ::

Kakšen konverter pa imaš? Najpreprostejša in najbolj zanesljiva stvar, ki mi pride na misel, je transformator iz 230 na 115V. Če rabiš samo za polnilce, potem ne bo prav velik in težak, za kakšna orodja, ki pa delujejo direktno iz vtičnice, (moči, recimo 500W) pa to ne pride v poštev.

Za M18 vijačnik vidim, da je polnilec 60W, zato bi zadostoval toroidni transformator 60VA. Mere so tam, okoli 9-10cm premera in nekaj cm v višino - se pa dobijo tudi v "slim" verziji, kjer je premer večji in debelina manjša. Teža je okrog 1kg, verjetno tudi manj.

Zgleda pa nekako takole:



Dobi se tudi v zaprtem ohišju, če hočeš malo več zaščite. Cena je tam 20-30eur za novega, če ti pa uspe najti rabljenega, pa še toliko bolje, če je cena le nekaj eur.

Mimogrede, ravno sem opazil... če polnilci omogočajo 120V, kaj je potem narobe? V USA je napetost 115 oz. 120...

Drugače pa, na primarno navitje priklopiš vtikač - navitje bo 115 ali 230V, odvisno a ga boš priklopil tukaj ali v USA, sekundarno navitje pa na nadometno vtičnico/podaljšek in je zadeva pripravljena za uporabo.
All easy problems have already been solved.

[D]emon ::

negotiator> V USA je napetost 115 oz. 120...

Odvisno v katerem koncu ZDA si, lahko napetost niha med 100 in 140 volti.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

negotiator ::

[D]emon je izjavil:

negotiator> V USA je napetost 115 oz. 120...

Odvisno v katerem koncu ZDA si, lahko napetost niha med 100 in 140 volti.


Seveda, kot je pri nas 230V +/- 10%, oz. od 207-253V. Sploh nima toliko veze, kateri konec ZDA, pač pa, npr. kako daleč si od vira napetosti in še mnogo drugih kriterijev.
All easy problems have already been solved.

[D]emon ::

negotiator> Sploh nima toliko veze, kateri konec ZDA, pač pa, npr. kako daleč si od vira napetosti in še mnogo drugih kriterijev.

Seveda ima veze, ker je energetsko omrezje v ZDA trapasto izvedeno :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

lovro535v2 ::

On bi rad priklopil polnilec,ki je narejen za 120V na 230V. Najboljša rešitev bi bila transformator iz 230V na 120V
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

negotiator ::

[D]emon je izjavil:

negotiator> Sploh nima toliko veze, kateri konec ZDA, pač pa, npr. kako daleč si od vira napetosti in še mnogo drugih kriterijev.

Seveda ima veze, ker je energetsko omrezje v ZDA trapasto izvedeno :)


Če se prav spomnim, wiki pravi, da je v USA 120 ali 115V 60Hz - če odstopa od tega, je pač krivda distributerja - ali pa tudi ne, ker, kot sem že rekel, neka odstopanja so dovoljena, nisem pa prepričan, koliko je to v USA.

lovro535v2 je izjavil:

On bi rad priklopil polnilec,ki je narejen za 120V na 230V. Najboljša rešitev bi bila transformator iz 230V na 120V


A ni rekel, da zato, mu ne bi bilo treba jemati s sabo tega... Kaj potem rabi v USA jemat? Se pravi, da je mislil, da ko gre v slo, da s sabo vzame ali kaj? Zakaj pa potem tega konverterja kar tukaj ne pušča?
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

Miha 333 ::

Pomembna je tudi omrežna frekvenca. S transformatorjem spremeniš samo napetost, frekvence pa ne. V tvojem primeru bi moral originalni polnilec podpirati frekvenco 50 Hz, prav tako tudi transformator. Če je transformator narejen samo za 60 Hz, bo ob nižji frekvenci v njem tekel večji tok, za kar pa ni dimenzioniran.

Kolikor vidim, se dobijo tudi evropski Milwaukee polnilci. Mogoče pogledaš v tej smeri?

negotiator je izjavil:


Za M18 vijačnik vidim, da je polnilec 60W, zato bi zadostoval toroidni transformator 60VA. Mere so tam, okoli 9-10cm premera in nekaj cm v višino - se pa dobijo tudi v "slim" verziji, kjer je premer večji in debelina manjša. Teža je okrog 1kg, verjetno tudi manj.

Zgleda pa nekako takole:



Da bo tole varno, potrebuješ še najmanj varovalki na primarju in sekundarju ter ozemljitev ohišja, kamor bo transformator pritrjen.

Tadej8 ::

Ne gre se meni za ZDA, namreÄ vso orodje nosim v SLOvenijo nekaj sebi nekaj prijateljem skratka odvisno od naroÄil, saj so tu v ZDA cenejĹĄa tudi veÄ kot za 50% celo pa sedaj ko so se zaÄele akcije sem dobil Milwaukee komplet oja za 399$ katera so prinas gladko Äez 1000eur.

Nekaj orodja imam Ĺže doma od katerih se polnilci napajajo Äez 1200W pretvornik napetosti. Zadeva deluje zaenkrat odliÄno in tudi teĹža je odliÄna cca 5KG kar je pa za prenaĹĄat naokoli muka. Imel sem majhne konverterje 300W pa so ĹĄli hitro po gobe sedaj sem pa iskal in iskal kako bi original polnilce predelal da bi delovali na naĹĄi napetosti in sem vÄeraj konÄno dobil odgovor od enega rusa: videi sledijo:

za M18 polnilec:


za m12 polnilec:


Äe bo to res delovalo potem je to majka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tadej8 ()

negotiator ::

Miha 333 je izjavil:

Pomembna je tudi omrežna frekvenca. S transformatorjem spremeniš samo napetost, frekvence pa ne. V tvojem primeru bi moral originalni polnilec podpirati frekvenco 50 Hz, prav tako tudi transformator. Če je transformator narejen samo za 60 Hz, bo ob nižji frekvenci v njem tekel večji tok, za kar pa ni dimenzioniran.

Kolikor vidim, se dobijo tudi evropski Milwaukee polnilci. Mogoče pogledaš v tej smeri?

negotiator je izjavil:


Za M18 vijačnik vidim, da je polnilec 60W, zato bi zadostoval toroidni transformator 60VA. Mere so tam, okoli 9-10cm premera in nekaj cm v višino - se pa dobijo tudi v "slim" verziji, kjer je premer večji in debelina manjša. Teža je okrog 1kg, verjetno tudi manj.

Zgleda pa nekako takole:



Da bo tole varno, potrebuješ še najmanj varovalki na primarju in sekundarju ter ozemljitev ohišja, kamor bo transformator pritrjen.


Sem čakal, da bo kdo omenil frekvenco. Njegov polnilec bi na 50Hz delal brez težav. Transformatorji se ne pritožujejo preveč, pri tistih 10Hz razlike - v bistvu ima marsikakšen trafo celo napisano, da deluje na 50-60Hz, tako, da ja, so dimenzionirani, poleg tega zdržijo veliko več, kot moč, za katero so narejeni - preizkušeno. 50Hz trafo sem preizkusil tudi že na 40Hz (kvadratne, ne sinusne oblike, kar je še huje za navitja), pa se ni nič pritoževal.

Da bo tole varno, potrebuješ še najmanj varovalki na primarju in sekundarju ter ozemljitev ohišja, kamor bo transformator pritrjen.


Varovalka je že v toroidnem transformatorju, na primarju (termična). Na sekundarju pa ima že polnilec varovalko - če pa vklopi bor mašino noter, bo pa že takoj videl, da nekaj ni v redu, ko ne bo nobene moči - če se trafo pregreje, pač crkne termična varovalka. Če se doda kakšna varovalka, je dovolj že ena na primarju. Ampak razumem, da imajo nekateri tin foil hat na glavi ves čas, zato ne nasprotujem še varovalkam na vseh možnih straneh.

Kako boš pa tole ozemljil? :))



Aha, najprej boš dal vse skupaj v kovinsko ohišje, da boš potem lahko ozemljil ohišje... Come on, ne pozabi še kabla dati v kovinski oklep, pa ga ozemljit. Ne vem jaz, kaj vas je večino slo-techovcev tako strah vsega, kar se elektrike tiče - po drugi strani sem pa prepričan, da delate kakšno veliko bolj nevarno/nezdravo stvar, pa se tega niti ne zavedate. Če bi bilo kaj smiselno ozemljit, je to vtičnica, pa še to ni potrebno, če bo uporabljal to samo za ta polnilec, ki itak nima ozemljitve. Ne vidim razloga, da bi zadeva morala biti v ohišju. Toroidnga transformatorja (če so žice primarja in sekundarja izolirane) se lahko brez težav dotikaš na vseh koncih, pa te ne bo zrukalo, saj je izoliran - če je pa možnost, da se poškoduje izolacija (grobo ravnanje s transformatorjem), pa, kot sem že rekel, najbolje, da kupi tistega, ki je že v ohišju ali pa da tega navadnega postavi v plastično ohišje.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

negotiator ::

@Tadej8

Gledal sem drug video - vse, kar je zamenjal, je varistor, če nisem česa spregledal - morda veš, kaj govori? Rusko ne razumem skoraj nič. Malo čudno mi to deluje - če bi bilo to vse, zakaj potem niso vsi polnilci taki, pa se lahko univerzalno uporabljajo na 115/230? Za začetek bi jaz pogledal, kakšne MOSFET-e ima notri (če lahko pogledaš, kaj piše gor), potem pa se lahko ugotovi, ali sploh prenesejo 324V napetosti (toliko pribl. pride ven iz usmernika, ko je priklopljen na 230V AC). Druga stvar je transformator - če dobi še enkrat več noter, bo dal še enkrat več ven - regulator bi mogoče še lahko prilagajal izhodno napetost (odvisno od samega vezja), transformator pa najbrž ne bi bil preveč zadovoljen z višjo napetostjo.
All easy problems have already been solved.

...:TOMI:... ::

In spet je na delu doktor vseznalec...
Tomi

SaXsIm ::

Miha 333 je izjavil:

Pomembna je tudi omrežna frekvenca. S transformatorjem spremeniš samo napetost, frekvence pa ne. V tvojem primeru bi moral originalni polnilec podpirati frekvenco 50 Hz, prav tako tudi transformator. Če je transformator narejen samo za 60 Hz, bo ob nižji frekvenci v njem tekel večji tok, za kar pa ni dimenzioniran.


Pri nižji napetosti in višji frekvenci ne bo prav nobenega problema. Trafo bo v takšnem primeru daleč od nasičenja, še več, izgube v železu so v takšnem primeru precej manjše kot pri obratovanju na nazivni napetosti in frekvenci, kar pomeni manjši magnetilni tok, ne večjega.
SaXsIm

shmandi ::

Polnilci delajo na enosmerni tok, tako, da jim je kaj malo mar za frekvenco.
Drugače pa za OPjev problem ni neke pametne rešitve. Veliko polnilcev danes podpira 100-240V. Če omenjeni ne, je transformator najenostavnejša rešitev, ne pa naj bolj udobna.

MTB ::

Kupiš polnilec za 220V, najbolj elegantno. 79$ za M18 na https://www.newyorkpowertools.com/produ...

Invictus ::

Kupi polnilec, ki dela od 110-230V.

Če ga nimajo, zamenjaj orodje, glede na to da veliko potuješ v ZDA...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mirator ::

Invictus je izjavil:

Kupi polnilec, ki dela od 110-230V.
...

To bi bila dobra ideja, vendar je verjetno problem, da polnilcev za orodja Milwaukee nimajo te možnosti. Sem pa prepričan, da se dobjo polnilci za ta orodja tako za vhodno napetost 110 VAC kot 230 VAC.
Pač kupi še polnilec za vhodno napetost 230 V in boš imel rešen problem.

Miha 333 ::

negotiator je izjavil:



Varovalka je že v toroidnem transformatorju, na primarju (termična). Na sekundarju pa ima že polnilec varovalko - če pa vklopi bor mašino noter, bo pa že takoj videl, da nekaj ni v redu, ko ne bo nobene moči - če se trafo pregreje, pač crkne termična varovalka. Če se doda kakšna varovalka, je dovolj že ena na primarju. Ampak razumem, da imajo nekateri tin foil hat na glavi ves čas, zato ne nasprotujem še varovalkam na vseh možnih straneh.

Kako boš pa tole ozemljil? :))



Aha, najprej boš dal vse skupaj v kovinsko ohišje, da boš potem lahko ozemljil ohišje... Come on, ne pozabi še kabla dati v kovinski oklep, pa ga ozemljit. Ne vem jaz, kaj vas je večino slo-techovcev tako strah vsega, kar se elektrike tiče - po drugi strani sem pa prepričan, da delate kakšno veliko bolj nevarno/nezdravo stvar, pa se tega niti ne zavedate. Če bi bilo kaj smiselno ozemljit, je to vtičnica, pa še to ni potrebno, če bo uporabljal to samo za ta polnilec, ki itak nima ozemljitve. Ne vidim razloga, da bi zadeva morala biti v ohišju. Toroidnga transformatorja (če so žice primarja in sekundarja izolirane) se lahko brez težav dotikaš na vseh koncih, pa te ne bo zrukalo, saj je izoliran - če je pa možnost, da se poškoduje izolacija (grobo ravnanje s transformatorjem), pa, kot sem že rekel, najbolje, da kupi tistega, ki je že v ohišju ali pa da tega navadnega postavi v plastično ohišje.


Vsekakor so transformatorji v tej obliki namenjeni vgradnji v napravo (ohišje). In ko s tem izdelamo napravo, mora ta ustrezati določenim standardom in predpisom. Kar med drugim pomeni tudi, da če ne izpolnjuje pogojev dvojne izolacije in je ohišje kovinsko, mora to biti ozemljeno. Pravil si nisem izmislil jaz, obstajajo pa z dobrim razlogom.


shmandi je izjavil:

Polnilci delajo na enosmerni tok, tako, da jim je kaj malo mar za frekvenco.
Drugače pa za OPjev problem ni neke pametne rešitve. Veliko polnilcev danes podpira 100-240V. Če omenjeni ne, je transformator najenostavnejša rešitev, ne pa naj bolj udobna.

Gre za transformator, ki bi ga naj priključil pred polnilec. Op pravi, da ga je nabavil v ZDA, zato pač naj preveri, če podpira našo frekvenco. Lahko, da je samo za 60 Hz aplikacijo, npr. američani imajo medfazno napetost 230V.

SaXsIm je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Pomembna je tudi omrežna frekvenca. S transformatorjem spremeniš samo napetost, frekvence pa ne. V tvojem primeru bi moral originalni polnilec podpirati frekvenco 50 Hz, prav tako tudi transformator. Če je transformator narejen samo za 60 Hz, bo ob nižji frekvenci v njem tekel večji tok, za kar pa ni dimenzioniran.


Pri nižji napetosti in višji frekvenci ne bo prav nobenega problema. Trafo bo v takšnem primeru daleč od nasičenja, še več, izgube v železu so v takšnem primeru precej manjše kot pri obratovanju na nazivni napetosti in frekvenci, kar pomeni manjši magnetilni tok, ne večjega.

Govorimo o dodatnem transformatorju 230/115 V. Če je ta kupljen v ZDA, lahko da je samo za 60 Hz (npr. američani imajo medfazno napetost 230V, lahko da je mišljen za ta namen). Se pravi, če je transformator za 230V/60Hz, bo ob priključitvi na 230V/50Hz ob isti izhodni moči tekel večji magnetilni tok.

...:TOMI:... je izjavil:

In spet je na delu doktor vseznalec...

Pa koliko jih je!

negotiator ::

Vsekakor so transformatorji v tej obliki namenjeni vgradnji v napravo (ohišje). In ko s tem izdelamo napravo, mora ta ustrezati določenim standardom in predpisom. Kar med drugim pomeni tudi, da če ne izpolnjuje pogojev dvojne izolacije in je ohišje kovinsko, mora to biti ozemljeno. Pravil si nisem izmislil jaz, obstajajo pa z dobrim razlogom.


Namenjeni so, nihče pa te ne sili, da ga vgradiš. (tudi navadnega, ki ni v svojem ohišju, ne rabiš nikamor vgrajevat). Ja, če se bo to napravo prodajalo - za lastno uporabo tega ne rabiš. Ohišje je plastično. Ravno zato sem ti pa rekel "kako ga boš ozemljil?" ampak, saj ti se nimaš za "vseznalca" - posmehuješ se, tako kot "TOMI", veljal bi pa ta posmeh prej zate in zanj, kot za mene in nekatere druge tukaj. Ta pravila tukaj nimajo nobene veze.
All easy problems have already been solved.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Električni tokokrog

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
376131 (4235) lara2
»

transformator od mikrovalovke

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
102377 (1857) lovro535v2
»

Transformator

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
143337 (3111) Matko
»

Število ovojev transformatorja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
143358 (3016) einstein :P
»

12v napajalnik za notebook

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81437 (1336) slawc

Več podobnih tem