» »

Transformator

Transformator

TehDucky ::

Dobil sem en toroidni transformator in sicer ne vem iz kakšne aplikacije. Je pa velika pošast 310VA 240V/2x12.4V 12.5A tehta pa 3.6kg.
Še slikca.



Sedaj pa me zanima kje bi lahko tako stvar ponucal? Preden bi pa zadevo prikljapljal kam bi rad stestiral še, če deluje vendar nisem ziher kako ker ima 6 vhodnih žic in 4 izhodne. Sedaj, ko gledam zakaj ima toliko žic, je možno da je stvar namenjena za tri faze?

Hvala

Edit:typo
  • spremenil: TehDucky ()

shmandi ::

Ne ga lomit slučajno s tremi fazami. Boš imel leteči transformator :)
Saj pa ti vse piše na etiketi katera žica je kaj.

cebelar123 ::

Točno tako barva žice ti piše za katero voltažo je. Lahko napajaš LED trake :) če je 12,4VDC

Zgodovina sprememb…

TehDucky ::

Kaj pa potem? če imaš 220V daš rumeno-rjavo, če 230V rumeno-modro in če 240V rumeno-rdečo? No saj priklapljat ne mislim, dokler se ne prepričam, zato sem tudi vprašal. Pač na glas razmišljam čemu je namenjeno, resda pa ne vidim nobene 380V napetosti na celotni etiketi.

edit: @cebelar123 potem sem zgoraj prav razmišljal. No tole bo pa potem za 50m led traku :) Seveda ob primernem napajalniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

lukass ::

A se tukej kdo sploh spozna na elektrotehniko? Brihte!? Toliko zic je zaradi srednjih odcepov ovojev... S tem dosezemo razlicne napetostne nivoje... In transformator ne more dat dc napetosti, zato ne sanjarite o led trakih, potrebujete se usmernik...

cebelar123 ::

Prehitro sem preletel to temo. Res je ni DC tukaj ven ne boš dobil.

shmandi ::

@lukass
Nobenih srednjih odcepov ni. Sekundarja sta popolnoma ločena, primar je pa eden, z odcepi za različne napetosti, kot piše. Srednji odcep je na sredini, ne pa na 5 ali 10%.
LED trak dela tudi na AC, usmernik pa res ni nobena raketna znanost...

TehDucky ::

Razumem da ven dobim 50Hz sinus vendar ne 230V ampak 12.4V x2. Pač zmedlo me je ker je 6 vhodni žic, dve rjavi in modri ter po ena rumena in rdeča. Za izhod razumem da dobim 12.4V AC med rdečo in zeleno ter rjavo in modro. Usmernika sem naredil za svoje potrebe dva, en simpl 20W 1V-13V ter en 0-24/48V z omejevalnikom toka.

Torej če razumem @shmandi ima transformator med rjavo, modro in rdečo po 5% več navitja kot prej?

Kul, torej imam čisto "navaden" transformator, primeren za več vhodnih napetosti.

shmandi ::

Malce mi je čudno, da praviš, da ima trafo 6 primarnih žic. Ker na etiketi so označene zgolj 4. Glede na to, bi bilo dobro, da ti nekdo primar prej z ohm metrom premeri, preden ga priključiš na 230V. Glede na napisano, bi naj bili rumena in modra za priklop na 230V.

SeMiNeSanja ::

Kaj ne znate prebrat etikete?

Na primarcu:

Če imaš vhodno napetost:
220V priključiš rumeno in rjavo
230V priključiš rumeno in modro
240V priključiš rumeno in rdečo

Sekundarec:
12,4V zeleno-rdeča in rjavo-modra

Skupaj šest žic.

Zgodovina sprememb…

Duhec ::

Za "Gr" predvidevam, da pomeni green in ne gray (siva).

http://blackbird.si/

shmandi ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Kaj ne znate prebrat etikete?

Na primarcu:

Če imaš vhodno napetost:
220V priključiš rumeno in rjavo
230V priključiš rumeno in modro
240V priključiš rumeno in rdečo

Sekundarec:
12,4V zeleno-rdeča in rjavo-modra

Skupaj šest žic.


Tebi se pa res ne sanja. Sploh ne vem, kaj pišeš v temo, če sploh ne prebereš osnovnih stvari.
Avtor piše, da ima trafo 6 vhodnih in 4 izhodne. Aja, 6+4 = 6...

Duhec je izjavil:

Za "Gr" predvidevam, da pomeni green in ne gray (siva).



Ti tudi malo slabo bereš. Kaj pomeni Gr je v tem primeru brez pomena. Tako, da nima smisla predvidevat. Lahko samo ugibaš, možnost je pa 1:1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shmandi ()

lukass ::

shmandi je izjavil:

@lukass
Nobenih srednjih odcepov ni. Sekundarja sta popolnoma ločena, primar je pa eden, z odcepi za različne napetosti, kot piše. Srednji odcep je na sredini, ne pa na 5 ali 10%.
LED trak dela tudi na AC, usmernik pa res ni nobena raketna znanost...

Dej dej.... a pa si pomislu, da ima lahko trafo res več sekundarnih navitij ??? ja sem se narobe izrazil z srednjimi odcepi ali pa tudi ne :) uglavnm lahko je tako, da eno navitje zdrži napetost 115V, če jih vežeš zaporedno pa 230VAC (npr. za primar) podobno na sekundar....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lukass ()

mirator ::

shmandi je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

Kaj ne znate prebrat etikete?

Na primarcu:

Če imaš vhodno napetost:
220V priključiš rumeno in rjavo
230V priključiš rumeno in modro
240V priključiš rumeno in rdečo

Sekundarec:
12,4V zeleno-rdeča in rjavo-modra

Skupaj šest žic.


Tebi se pa res ne sanja. Sploh ne vem, kaj pišeš v temo, če sploh ne prebereš osnovnih stvari.
Avtor piše, da ima trafo 6 vhodnih in 4 izhodne. Aja, 6+4 = 6...

Duhec je izjavil:

Za "Gr" predvidevam, da pomeni green in ne gray (siva).



Ti tudi malo slabo bereš. Kaj pomeni Gr je v tem primeru brez pomena. Tako, da nima smisla predvidevat. Lahko samo ugibaš, možnost je pa 1:1

Oprosti, ampak tudi ti nisi nič prispeval k rešitvi vprašanja. Drži, da je avtor zapisal, da ima dest žic, vendar iz tablice na transformatorju tega ni razbrati. Fer bi bilo od avtorja, da bi dodal še sliko z žicami. Takole lahko res samo ugibamo.

Matko ::

TehDucky je izjavil:

Dobil sem en toroidni transformator in sicer ne vem iz kakšne aplikacije. Je pa velika pošast 310VA 240V/2x12.4V 12.5A tehta pa 3.6kg.
Še slikca.



Sedaj pa me zanima kje bi lahko tako stvar ponucal? Preden bi pa zadevo prikljapljal kam bi rad stestiral še, če deluje vendar nisem ziher kako ker ima 6 vhodnih žic in 4 izhodne. Sedaj, ko gledam zakaj ima toliko žic, je možno da je stvar namenjena za tri faze?

Hvala

Edit:typo


OPOZORILO: Ne igraj se z omrežno napetostjo, recimo tukaj te lahko srednji odcep pošteno poškoduje/ubije.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop vtičnice ??

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4815316 (4535) starfotr
»

vezava zvonca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2812127 (4679) mirator
»

Elektromotor pralnega stroja (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8844454 (11399) lovro535v2
»

Tri faze v eno

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3010679 (8554) FX6300B
»

Fan, na starejšo plato.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141067 (992) Blinder

Več podobnih tem