» »

Wifi problem na ACER 5738G

Wifi problem na ACER 5738G

Siddh ::

Na novo nameščam windows na omenjenem računalniku in imam problem, da ne zazna wireless kartice. Kartica deluje v drugem računalniku, žal pa ne morem preverit, če druge delujejo v tem, ker je premalo prostora. Kartica je Intel wi-fi link 1000. Namestil sem že windows 7 in windows 8.1, noben ne zazna kartice, pravtako sem namestil praktično vse gonilnike, ki bi lahko na to vplivali s acerjeve strani. Kartice sploh ne prikaže v Device managerju. Tudi preko acerjevega softwara za vklop in izklop wirelessa je ne gre vklopiti. Torej, kaj storiti?


SimplTech ::

V podobni situaciji sem bil pred časom, ko sem na HP prenosniku zamešal Main in Aux kabla na wifi kartici. Preveri kabla če sta pravilno povezana. Jaz sem imel točno takšne simptome kot jih opisuješ.

P.S. ne vem ali je ta kartica že v osnovi bila vgrajena v ta prenosnik ali ne. Namreč določeni prenosniki imajo v BIOSu white-listo in lahko na plošči delujejo samo določene Wifi kartice in ne vse.

Evolve ::

SimplTech je izjavil:

V podobni situaciji sem bil pred časom, ko sem na HP prenosniku zamešal Main in Aux kabla na wifi kartici. Preveri kabla če sta pravilno povezana. Jaz sem imel točno takšne simptome kot jih opisuješ.



sam priklop kablov nima veze, ker sta to samo anteni. Dokler je kartica fizično v prenosniku jo mora zaznati.

tudi preko acerjevega softwara za vklop in izklop wirelessa je ne gre vklopiti. Torej, kaj storiti?

Si namestil acerjev quick launch manager, in potem prižgal gumb za vklop mrežne kartice?

Ampak kolikor acerjev sem že dal čez, niti en ni deloval na ta način. Mrežno kartico bi moral zaznati v vsakem primeru, gumb jo samo omogoči ali onemogoči(programsko)

Siddh ::

Sem namestil launch manager, vse tri verzije, ki so na voljo. V nobenem ni delovalo stiskanje po gumbih.


Evolve ::

Si mogoce preveril da ji slucajno onemogocena v biosu?

Siddh ::

V Biosu ne gre nič štelat z takšnimi napravami.




Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nedelovanje wifi-ja na prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
233505 (1361) Invictus
»

Acer AO725 ne vklopi Wifija

Oddelek: Strojna oprema
10566 (456) bomber111
»

HP Compaq nx6110 wireless težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
81146 (1086) solatko
»

Acer Aspire 5315 wireless driver

Oddelek: Omrežja in internet
3410582 (4570) amigo_no1
»

Laptopu občasno pada frekvenca procesorja ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575818 (4544) venetu

Več podobnih tem