» »

CPU & Ram bottleneck v modernih igrah

CPU & Ram bottleneck v modernih igrah

1 2 3
4
»

hojnikb ::

nalimal si random youtube videe in neke nesmiselne sestave...
#brezpodpisa

dolenc ::

Ne bom se preveč vtikal k ste same cvetke, tiste, ki pa dejansko lahko kej prispevajo k debati, ste pa preglasil.

Včeri sem si štelal nastavitve za bf4 (ja ne 1), ker igram na 2560x1080p, sem probal kolk se kej pozna razlika, če preklopim na 1920x1080. Tista uvodna scena, ko se teren odpre, je bila v standard 1080p okoli 100fps, na podaljšani ločljivosti pa 80fps...
Nekej podobnega sem tud pri witcherju videl, ta, dokaj skromen dvig ločljivost mi pobere nekje 20% zmogljivosti. Torej sumim, da sem dual chanel bottlenecked :P

Aja sej res i3 mam.. nad 30fps še nisem videl :D

krneki0001 ::

Predator X je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Predator, predlagam ti da daš v temo nakup pcja svoje predloge. Več je bolje :)


Zakaj že? Pač me samo zanima kako se 6-8 jedrnik obnaša z dual channel ramom. Ker kot vidiš je dual channel zelo pomemben za 4 jedernega.


Zakaj bi 8 jerdnika postavljal na plato, ki ima samo dual channel ram? Večinoma so 6 in 8 jerdniki na platah, ki imajo quad channel ram, tako da ni ravno nekih problemov.

Predator X ::

krneki0001 je izjavil:

Predator X je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Predator, predlagam ti da daš v temo nakup pcja svoje predloge. Več je bolje :)


Zakaj že? Pač me samo zanima kako se 6-8 jedrnik obnaša z dual channel ramom. Ker kot vidiš je dual channel zelo pomemben za 4 jedernega.


Zakaj bi 8 jerdnika postavljal na plato, ki ima samo dual channel ram? Večinoma so 6 in 8 jerdniki na platah, ki imajo quad channel ram, tako da ni ravno nekih problemov.


AM4

krneki0001 ::

Ah, konkurenca. Jst AMD-ja ne upoštevam. To je za testiranje dobro, za uporabo pa ne.

Predator X ::

dolenc je izjavil:

Ne bom se preveč vtikal k ste same cvetke, tiste, ki pa dejansko lahko kej prispevajo k debati, ste pa preglasil.

Včeri sem si štelal nastavitve za bf4 (ja ne 1), ker igram na 2560x1080p, sem probal kolk se kej pozna razlika, če preklopim na 1920x1080. Tista uvodna scena, ko se teren odpre, je bila v standard 1080p okoli 100fps, na podaljšani ločljivosti pa 80fps...
Nekej podobnega sem tud pri witcherju videl, ta, dokaj skromen dvig ločljivost mi pobere nekje 20% zmogljivosti. Torej sumim, da sem dual chanel bottlenecked :P

Aja sej res i3 mam.. nad 30fps še nisem videl :D


sej si tud sam ena cvetka.



--------

Zgodovina sprememb…

dolenc ::

Še napišejo pod opis, da je snemano z frapsom, kaj sploh to limaš.

hojnikb ::

pa random youtuberji, to je res huda referenca

naredi sam en test, magari z izklopljenim jedrim...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Predator X ::

dolenc je izjavil:

Še napišejo pod opis, da je snemano z frapsom, kaj sploh to limaš.


Ja sej ti lahko tud posnameš pa prilimaš. Jst sm ti dal test z i7 dual vs single channel. Zdej če te pa moti, ker se zanimam za nakup ZEN proca in razmiljaš o 6 jedrih je pa to čist tvoj problem.

hojnikb je izjavil:

pa random youtuberji, to je res huda referenca

naredi sam en test, magari z izklopljenim jedrim...


In kaj bom stem dosegel? Nič ti in tvoja modra ribica bota pametovala naprej. Sej sem ti dal test dual vs single channel in čist noben se ni opravičil za zmoto.

Zgodovina sprememb…

dolenc ::

Preskoč ZEN pa raj šparej, k zdravila tud neki stanejo.

hojnikb ::

In kaj bom stem dosegel? Nič ti in tvoja modra ribica bota pametovala naprej. Sej sem ti dal test dual vs single channel in čist noben se ni opravičil za zmoto.


edina zmota je tvojo nabijanje random youtube videov. Ko bi pa en legitimen realworld test nalimal, to pa ne. Tut jst lahko nardim video, kjer špil blesti z 1066 single rami, sam da bo clicbait
#brezpodpisa

Predator X ::

hojnikb je izjavil:

In kaj bom stem dosegel? Nič ti in tvoja modra ribica bota pametovala naprej. Sej sem ti dal test dual vs single channel in čist noben se ni opravičil za zmoto.


edina zmota je tvojo nabijanje random youtube videov. Ko bi pa en legitimen realworld test nalimal, to pa ne. Tut jst lahko nardim video, kjer špil blesti z 1066 single rami, sam da bo clicbait


Sej maš BF1 vs AotS pa dej ti kej zrihtej. Če pa hočeš še kakšen špil pa povej dobr bom dons naredu 10min benchmarka z i3 ivy 8MB L3. Sam nehi mi pametovat, ker sam nič neprispevaš.

Zgodovina sprememb…

Napajalc ::

Nahitro preletel temo, v predstavitvi ni omenjena nobena od novih iger, vemo da se kar vrstijo igre z recommended i7 4+4 (torej 8 core za max out), pravijo da bo optimalno za dx12 8 jedernik, tako da danes kupovati 4 jedrnika z dobrimi rami pač ni to to, počakat na zen da rata 4+4 oz 8 core ljudsko in je to to.
Za i5 4690k OC/stock I7 že obstaja vsaj ena igra, ki jo ne more poganjat proper, to je Stellaris, 50% okupirane mape, setup pripravljen za spopad z endgame crisis in zadeva se kar ustavlja za po več sekund. Stock i5 ~33% mape še nekako gre, torej genocid ni možen z OC i5.

Mislim da je ta tema dokaz, da se gre polahko na bistveno zmogljivejše CPU = 8 core. Seveda se bo v tem prehodu poznala vsaka dodatna moč na podhranjenih CPU.
011011100111010101100010

Predator X ::

FAO FORTRESS
BF1 - i3 IVY 3.8Ghz ULTRA - 64Mp
Frames: 17654 - Time: 300000ms - Avg: 58.847 - Min: 8 - Max: 116

BF1 - i3 IVY 3.8Ghz ULTRA - 64MP
Frames: 15182 - Time: 300000ms - Avg: 50.607 - Min: 16 - Max: 116

BF1 - i3 IVY 3.8Ghz LOW - 64MP
Frames: 20168 - Time: 300000ms - Avg: 67.227 - Min: 28 - Max: 120

RX 480 8GB MSI.

Predator X ::

BF1 - i3 IVY 3.8Ghz ULTRA - 24MP
Frames: 13847 - Time: 243062ms - Avg: 56.969 - Min: 37 - Max: 102
BF1 - i3 IVY 3.8Ghz LOW - 24MP
Frames: 14791 - Time: 219422ms - Avg: 67.409 - Min: 39 - Max: 126

Lp

Predator X ::

BF1 - i3 IVY 3.8Ghz ULTRA - SP prva misija -Prvi dve sceni.
Frames: 21036 - Time: 300000ms - Avg: 70.120 - Min: 54 - Max: 97

hojnikb ::

mp testiranje je zelo tečno, ker nemorš v vsakem primeru točno replicirat akcije...
#brezpodpisa

Predator X ::

hojnikb je izjavil:

mp testiranje je zelo tečno, ker nemorš v vsakem primeru točno replicirat akcije...


Nisem izbral najbolje zahtevne mape.. in tole nekak srednje zahtevna. Čakam na tvoje teste.

hojnikb ::

nimam več gaming stroja, da bi lahko kej takega testiral. Pa mp v nobenem primeru nebi testiral, ker to pač nič ne pove.
Sj menda igraš mp in veš da je vsak match drugačen in s tem tudi zahtevnost na procesor (s tega razloga tudi noben resn site ne testira mp)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Predator X ::

hojnikb je izjavil:

nimam več gaming stroja, da bi lahko kej takega testiral. Pa mp v nobenem primeru nebi testiral, ker to pač nič ne pove.
Sj menda igraš mp in veš da je vsak match drugačen in s tem tudi zahtevnost na procesor.


Potem pa ne pametuj. Tudi v SP ni pognal RX 480 na 100%.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

največ pametuješ ti. cel kup enga blebetanja o neigralni izkušnji, pa pa še tvoji flawed testi kažejo drugo sliko.
#brezpodpisa

Predator X ::

hojnikb je izjavil:

največ pametuješ ti. cel kup enga blebetanja o neigralni izkušnji, pa pa še tvoji flawed testi kažejo drugo sliko.


Ni res. Trdim, da je i3 prešvoh za RX 480 in z RX 480 priporočam i5.

hojnikb ::

tvoji testi kažejo nasprotno.
#brezpodpisa

Predator X ::

Aots- dual channel - same settings kot i7 3770.

gddr85 ::

se pravi, če ma folk i3, si ne sme privoščit več kot eno rx460 al kaj, pa nej potem gejmajo na low fhd, da bo smooth? gtfo, pol si raj kupiš konzolo za manj keša..

hojnikb ::

gddr85 je izjavil:

se pravi, če ma folk i3, si ne sme privoščit več kot eno rx460 al kaj, pa nej potem gejmajo na low fhd, da bo smooth? gtfo, pol si raj kupiš konzolo za manj keša..

exactly :) kupiš ps4 pro in je to to.... 8 jeder pa fulllll memory bandwidth-a (več kot katerkol pc :))
#brezpodpisa

Predator X ::

gddr85 je izjavil:

se pravi, če ma folk i3, si ne sme privoščit več kot eno rx460 al kaj, pa nej potem gejmajo na low fhd, da bo smooth? gtfo, pol si raj kupiš konzolo za manj keša..


i3 6100 bi moral bit hitrejši.
- Kot sem dejal i3 6100 in RX 460/GTX 1050 (athlon x4 860k)

Za 600€ se pa že dobi RX 480 4GB in i5 6400.

Sej lahko da bo DX12 res znižal cpu zahtevo.

hojnikb ::

sj ves point dx12 je zmanjševanje cpu loada in izkoriščanje več cpu jeder. to ste še rdečke na polno promovirale kakšno leto nazaj (in kako bodo fxi profitiral :))

še vedno sn mnenja da se da z i3 čist lepo igrat, če ravno nisi taka oseba, ki dobi panic attack ko mu pade pod 60fps.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Predator X ::

Ne zdej spreminjaš mnenje. Iz ene stvari na drugo.. sam, da ti dokažem da se motiš.
Sorry, ampak v takem primeru bi za BF1 raje izbral recimo (v mojem primeru) i5 in švohnejši GPU.

DX11
bf4 - shanghai siege - i3 IVY 3.8GHz - 64P - ULTRA
Frames: 16893 - Time: 300000ms - Avg: 56.310 - Min: 38 - Max: 85

bf4 - shanghai siege - i3 IVY 3.8GHz - 64P - LOW
Frames: 24112 - Time: 300000ms - Avg: 80.373 - Min: 54 - Max: 134

bf4 - shanghai siege - i3 IVY 3.8GHz - 64P - 4K - LOW
Frames: 23872 - Time: 300000ms - Avg: 79.573 - Min: 59 - Max: 121

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

Pa tudi čakam na opravičilo, ker si se motil o dual vs single channel.

hojnikb ::

v tvoji univerzi druga kot aots in bf ne obstaja, tako da ni mozno met civilno diskusijo s tabo.
#brezpodpisa

hojnikb ::

btw, se vedno ti ni uspel dostavit neigralnega testa z i3 :)

avg 50+ in minimumi nad 30fp je cisto lepo igralno.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Predator X ::

hojnikb je izjavil:

btw, se vedno ti ni uspel dostavit neigralnega testa z i3 :)

avg 50+ in minimumi nad 30fp je cisto lepo igralno.


Ni to point, ti in bluefish očitno ne znata priznati, da sta se motila.

hojnikb ::

v cem tocno ? da je masina z single channel neigralna ?
#brezpodpisa

Predator X ::

Eh... ;((.
Uglavm i3 6100 pa GTX TITAN X pa single channel ram...

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Iz tvojih postov bi nek nepoznavalec sklepal, da single channel ram pa i3 totalno neigralna kombinacija. ceprav prakticno vsak test kaze drugo sliko.

ja, obviously so gaini ko presaltas na hitrejsi ram in v paru, prav tako z hitrejsim procesorjem. Ampak stvar je zelo zelo odvisna od ostalega hw (amd je tukaj na slabsem z slabimi dx11 driverji) nastavitev, same igre, scene in tip gameplaya. stvar ni tako enoznacna kot jo ti hoces pokazat z handpicked yt posnetki.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Predator X ::

hojnikb je izjavil:

Iz tvojih postov bi nek nepoznavalec sklepal, da single channel ram pa i3 totalno neigralna kombinacija. ceprav prakticno vsak test kaze drugo sliko.

ja, obviously so gaini ko presaltas na hitrejsi ram in v paru, prav tako z hitrejsim procesorjem. Ampak stvar je zelo zelo odvisna od ostalega hw (amd je tukaj na slabsem z slabimi dx11 driverji) nastavitev, same igre, scene in tip gameplaya. stvar ni tako enoznacna kot jo ti hoces pokazat z handpicked yt posnetki.


Potem nisi prebral mojih postov.

Predator X ::

eto ti tvoj counter


playable.

hojnikb ::

če že loviš solidn cpu perf, pol vsaj vzameš 860k z +2mb l2ja in overclockom
#brezpodpisa

Predator X ::

hojnikb je izjavil:

če že loviš solidn cpu perf, pol vsaj vzameš 860k z +2mb l2ja in overclockom


Tale bo teh špilih lihk tolk hiter kot tale moj i3 .... no ta ima 8MB of L3.

hojnikb ::

evo počas ti bo že uspel dojet pojem zbalancinarnga konfiga in fixed budgeta :)
#brezpodpisa

Predator X ::

hojnikb je izjavil:

evo počas ti bo že uspel dojet pojem zbalancinarnga konfiga in fixed budgeta :)


Sej balanc pa še 70€ cnej kot tvoj.

hojnikb ::

sam pri mojem konfigu igre nebodo jokale, k bo treba dober single thread perforamnce, met kej lufta pri napajalcu ali pa kansej dodat še kako palco rama not :)
#brezpodpisa

Predator X ::

Nove igre, pa dx12... je bo tud tale athlon letu po zraku. En GTA V bo pa že premlel.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

medtem ko bo athlonaš čakal na dx12, bo i3kar vzel i5/i7 z bolhe in užival :)
#brezpodpisa

Predator X ::

Aja zdej smo že na bolhi. jst hočem novo pa za manj kot 440EUR #budget build

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

#badatbf1 #neverunderstood #rage :)
#brezpodpisa

Predator X ::

Čist simple dokazal sem nekaj stvari, ki jih nočeš niti upoštevat, a pred tem si se bunil - "ajde dej benche na mizo" -.
Nimaš PCja, nimaš niti enega novejša špila za PC pa si najbolj pameten tu na forumu. Predlagaš samo tisto karti misliš, da je okey. Ostali smo pa eni kekci into je to. Lahko je bi tkole pamtn za kompom, ampak kakorkoli obrneš imam trenutno vsi mi velik več izkušen z novejšimi hardwari in igrcami.

hojnikb #drekač :))

Zdej pa pejt hitr mamici jokat, ampak preden pišeš nazaj si poglej nekaj forumov kako se folk buni nad slabo optimizacijo za PC.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Odrastite.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech 3D Team: 3DMark (2016) Time Spy (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
12988243 (44187) opticom1
»

Nadgradnja Grafične kartice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11113137 (10586) fender2206
»

rx460 in starejši štirijedrnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575990 (4958) _koki_

RX 470 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Strojna oprema
809114826 (95674) dzinks63

Več podobnih tem