» »

Pokojnina po očetu?

Pokojnina po očetu?

mtosev ::

Pred kratkim mi je umrl oče in rekli so mi, da sn upravičen do njegove pokojnine.
A mogoče kdo ve kolk približno denarja se dobi?

hvala
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bluefish ::

mtosev ::

a mogoče ve kolk $$ se dobi, če si upravičen seveda? nekdo mi je reko, da 70% njegove penzije pa ne vem, če je res
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jernejl ::

Poglej zgornji link, poglavje IV.
Odvisno je od števila otrok - če si edinec, ti pripada 70% očetove pokojnine. Če sta dva otroka, jima pripada 80%, torej vsakemu 40%.

johan05 ::

Sam sem dobival do 26-ega leta. Nekje 70%. Pogoj je seveda bil, da sem imel status dijaka oz. študenta. Takrat pa se je že govorilo, da bodo spremenili člen zakona iz 26 na 18 let.

mtosev ::

jaz sem 29let pa je zdravnica rekla moji mami, da bom lahko dobijal
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

johan05 ::

Ko sem dopolnil 26 let sem avtomatično nehal prejemati. Lahko ti povem, da sem za zadnji mesec dobil samo za 3 dni, ker imam pač rojstni dan 3. v mesecu.

Morda so še kakšni drugi pogoji, ki jih ne poznam. Če nisi zaposlen itd. Na linku najbrž piše...

Povej, ko boš izvedel. Lahko bi tudi sam kaj izpodbijal, čeprav je sedaj najbrž že prepozno!

Invictus ::

mtosev je izjavil:

jaz sem 29let pa je zdravnica rekla moji mami, da bom lahko dobijal

Ne boš.

Celo slovenska zakonodaja predpisuje starost 26 let za odstavitev od joške...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mtosev ::

bomo videli. matki je rekla, da lahko, ker sem brezposlen.bom napisal,če dobim
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tomy5 ::

Invictus je izjavil:

mtosev je izjavil:

jaz sem 29let pa je zdravnica rekla moji mami, da bom lahko dobijal

Ne boš.

Celo slovenska zakonodaja predpisuje starost 26 let za odstavitev od joške...


... eni bi do penzije to vlekli.

kloko ::

Trajno nezmožen za delo bi moral biti, pa bi dobil kljub letom. Lenoba ne šteje...

L.p., Kloko

Blegoš ::

mtosev je izjavil:

bomo videli. matki je rekla, da lahko, ker sem brezposlen.bom napisal,če dobim


Samo do 26.leta, če imaš status dijaka/študenta.
Če si brezposelen ali dobivaš socialno pomoč. Če ne vloži vlogo, delo pa se da dobit v roku 1-2 meseca, če nisi izbirčen.

opeter ::

kloko je izjavil:

Trajno nezmožen za delo bi moral biti, pa bi dobil kljub letom. Lenoba ne šteje...

L.p., Kloko


Kako pa veste, če je zmožen za delo? Glede na to, koliko časa visi tukaj na forumu ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Vice ::

Eni imajo stekleno kroglo doma.

koyotee ::

Sori mtosev, nisi brezposeln, ampak brezvoljen do dela.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Furbo ::

Če bojo pa kar 30let stari desci dobival pokojnine po kom drugem, potem pa že imamo UTD, samo da ne vemo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Machete ::

Sej to ga imamo že tako in tako, tudi brez tega.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

hator ::

Načeloma lahko dobivaš družinsko pokojnino do 18. leta. Ko se naprej šolah pa do 26. leta. Obstaja pa ena luknja v zakonu po kateri pa lahko dobivaš do smrti. Invalidska komisija ZPIZA mora odobriti invalidnost I. stopnje. Pa pravica se ti ne sme prekiniti. Torej moraš biti mlajši od 26 let in se šolati. Pa brez dneva delovne dobe moraš biti. Za zadnje tri stavke ne morem garantirati, da so pravilni.
Kriteriji za pridobitev I.stopnje invalidnosti so v praksi zelo strogi.
Višina družinske pokojnine je zelo različna. Načeloma prej je pridobljena, višja je. Jaz sam tudi dobivam družinsko pokojnino, katera je bila odobrena daljnega leta 1998. Po zadnji uskladitvi je znašala 292 eur. Pa vsako leto sem dobil najvišji regres. Naslednjo leto mi vse skupaj poteče. Višina se sicer za študenta sliši veliko, ampak če ne moreš veliko delat preko študenta ko se šolaš, je vse skupaj bolj slabo. Sicer ne bom preveč protestiral, ker študiram na zelo dragi fakulteti zastonj, ampak vseeno študij traja 6 let in je najtežji v državi. Težav z iskanje službe sicer ne bom imel po končani fakulteti. V Sloveniji je sicer vse skupaj težje, pa tudi pogoji dela so grozni. Še dobro, da v tujini marsikje primanjkuje zdravnikov. :)

Tudi mladi so lahko delovno nezmožni. Pa ne mislim samo na poškodbe. Npr. zelo zahrbtna duševna bolezen shizofrenija ima vrh zbolevanja v mladosti. Pri moških konkretno pri 18. letih, pri ženskah pa po 25. letu. Veliko moških potem ostane brez fakultete. Sicer shizofrenija samo po sebi ne pomeni delovno nezmožnost, ampak potek ni najboljši. Zboli pa ca. 1% populacije.
Sicer je družba v Slovenji zelo netolerantna do duševno bolnih. Čeprav se veliko ljudi zdravi z antidepresivi, anksiolitiki, antipsihotikih in stabilizatorjih razpoloženja. Smo v vrhu po število samomorov in porabi alkohola v Evropi. Tisti, ki je danes najbolj nestrpen, lahko jutri zboli.

shadeX ::

Punca je dobivala pokojnino po očetu do 26 leta (pogoj: status študenta). Sedaj ima 26 in je zgodba zaključena.

@OP

Če si zdrav, boš zelo verjetno kar moral delat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Furbo ::

To ni nujno njegova krivda, ampak zdravniški lobi, ki noče sprejemati novih zdravnikov, tako si lahko nabijajo nadure in se smilijo sami sebi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

[D]emon ::

Po 26. letu ne bos prejemal nikakrsne pokojnine. Rajsi si najdi delo, ti bo tudi pomagalo, da ne bos mentalno v grabnu.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Dosan ::

mtosev je izjavil:

a mogoče ve kolk $$ se dobi, če si upravičen seveda? nekdo mi je reko, da 70% njegove penzije pa ne vem, če je res



Upoštevaj da bo to 70% njegove invalidske pokojnine, če je umrl preden je sam začel dobivati pokojnino, da ne bo presenečenj, ker je potem kar precej manjša.

OSNOVA ZA ODMERO DRUŽINSKE POKOJNINE

Osnova za odmero družinske pokojnine je odvisna od statusa umrlega. V primeru, da je bil:

- zavarovanec, uživalec delne pokojnine ali uživalec pravic na podlagi invalidnosti iz obveznega zavarovanja, se odmeri od invalidske pokojnine, ki bi jo imel glede na vzrok smrti (poškodba pri delu ali poklicna bolezen oziroma bolezen ali poškodba zunaj dela);

- pokojni uživalec pokojnine, se družinska pokojnina odmeri od pokojnine, do katere je bil upravičen ob smrti. Če je užival pokojnino ali sorazmerni del pokojnine po mednarodnih pogodbah, se družinska pokojnina odmeri od take pokojnine.

Compufreek ::

Do 26 leta če imaš status(nesmeš biti zaposlen ampak status za šolanje), če si nad 26 let potem penzije ne dobivaš več.

Heavy ::

Mrzli bratranec je vlekel pokojnino od očeta do 26. leta. Potem so ta sesek odstranili kljub temu, da je bil (še vedno) v prvem letniku faksa.


Raje si delo dobi, pri 30 letih si prestar da bi NEET life style fural. Pa četudi greš prostovoljno v sosedovo avtodelavnico prat dele v bencinu.
#TeamFelix

[D]emon ::

Pri tridesetih sploh nimas kaj sanjat o pokojnini po ocetu.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

jalovec09 ::

Predvsem se eni nimate kej vtikat v odločitve drugih, kak bodo živel.
Pa kaj če je kdo star 30 let in brez dela, poglejte ene pri 40/50 letih, ostal brez dela, bolani.
Ne obsojajte folka, katerega ne poznate.

[D]emon ::

Zakon je jasen. Razen ce si invalid I. stopnje nimas kaj sanjat o kakrsnikoli pokojnini po dopolnjenem 26. letu.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dohodnina vprašanje

Oddelek: Loža
143803 (3256) smacker
»

Oce umrl: Komu pripada penzija?

Oddelek: Loža
204401 (3614) Tilen
»

Je možno dobit toliko socialnih transferjev?

Oddelek: Loža
192877 (2339) sverde21
»

Družinska pokojnina in "pavziranje"

Oddelek: Loža
62241 (1840) jajoinpajo
»

Letosnja dohodnina - izplonili? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11011132 (8303) kekz

Več podobnih tem