» »

Nakup nalivnega peresa

Nakup nalivnega peresa

Epona18 ::

Že dolgo se odločam za nakup malo boljšega nalivnega peresa predvsem zato, ker sem besno ugotovila da mi je besedilo v 2-3 leta starih zvezkih popolnoma zbledelo. Takrat sem seveda uporabljala en nalivnik iz Špara za nekaj € ter pelikanove bombice, sedaj pa bi rada nekaj boljšega, saj vsak dan naredim kar nekaj kilometrine s svojo roko in to kar pišem mi je pomembno in bi me verjetno kap čez 2 leti če bi ugotovila, da je vse izginilo :O.
Kot totalna amaterka kar se tega tiče me zanima tudi kako delujejo ta peresa? Verjetno niso na ''bombice'' ali pač?

Help me people :D

Furbo ::

Ne, uporabljajo urin unicornov.

Resno, piši na računalnik pač ali pa skeniraj svoje umotvore.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Epona18 ::

Slabo zate, če nimaš druzga za delat in si ceu dan na forumu in serješ z butastimi commenti po temah ljudi, ki jih res nekaj zanima.

Er333 ::

Epona18 je izjavil:

Slabo zate, če nimaš druzga za delat in si ceu dan na forumu in serješ z butastimi commenti po temah ljudi, ki jih res nekaj zanima.

Si probala s Parker bombicami?

Epona18 ::

Er333 je izjavil:

Epona18 je izjavil:

Slabo zate, če nimaš druzga za delat in si ceu dan na forumu in serješ z butastimi commenti po temah ljudi, ki jih res nekaj zanima.

Si probala s Parker bombicami?


Ja...tut to črnilo bledi...samo malo počasneje

bambam20 ::

Epona18 je izjavil:

ker sem besno ugotovila da mi je besedilo v 2-3 leta starih zvezkih popolnoma zbledelo.


Tole pa zelo dvomim.

MasterTade ::

Meni parkerjeve ne zbledijo po 3-4 letih, še vedno se vse normalno da prebrati..Če ni drugega nabavi kak kvaliteten kemik
Mors omnia aequat

Er333 ::

Imaš slučajno zvezke v stiku z vlago?

mancini ::

Ali pa skladišči dnevnike malo bolje, približno konstantna temp, temen prostor, ...

Ker po 2 letih da ti vse zbledi

drugače pa tako kot že predlagano Parker, Mont Blanc, Cross Townsend, ... kupi njihova polnila
poguglaj si malo pod fountain pen, izbira je ogromna (http://www.fountainpennetwork.com/forum... )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mancini ()

vilonja ::

No, pa da se še jaz malo vmešam. Poznate kakšne dobre kemike s katerimi se dobro piše. Nekaj časa sem pisal s parkerjevo nalivko pa so ble bombice prekleto drage.
Lahko je tudi s kitajske.

Epona18 ::

Er333 je izjavil:

Imaš slučajno zvezke v stiku z vlago?


Ne, lepo skrbno spravljeni v predalu. (Tudi zrak v hiši ni vlažen)

harvey ::

Poznate kakšne dobre kemike s katerimi se dobro piše

Recimo ozri se za Pilotovimi v nižjem razredu, potem so Parker in ostali.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Matevz96 ::

vilonja je izjavil:

No, pa da se še jaz malo vmešam. Poznate kakšne dobre kemike s katerimi se dobro piše. Nekaj časa sem pisal s parkerjevo nalivko pa so ble bombice prekleto drage.
Lahko je tudi s kitajske.


Pilot G2

amacar ::

Imam zvezke še iz osnovne šole (staro 15 let), pisano z levičarskim penkalom ali pa z najcenejšim na pelikanove bombice, pa se vse še lepo vidi, tako da tu nekaj ne štima.

vilonja ::

Kaj ponavadi vzamete 0,5 ali 0,7 mm?

MasterTade ::

0.5
Mors omnia aequat

twom ::

Če jaz prav zastopim problem, OP išče tinto, ne nalivnika, in išče tudi papir!
Kot nalivnik je lahko dober tudi tisti za 2€ za osnovnošolca, samo ni tako fensi...

Verjetno gre za kemično reakcijo med papirjem in tinto. Verjetno je bolj problematičen papir, bog si ga vedi iz česa so ga sprešal.

Nekatere kombinacije črnila in papirja delajo po desetletjih tudi luknje v papirju, kot kislina požre papir. Za dolgoročno obstojnost zapisanega bi se bilo morda dobro pogovoriti z nekom ki to sceno pozna...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twom ()

SeMiNeSanja ::

Če se ti zdi, da modro črnilo bledi, pa prični uporabljati črnega. Ta zagotovo ne bo zbledel.

Ga je pa res malenkost težje dobiti, kot modrega. Pa ne pusti se brisati s tistimi 'tintenkiller-ji'.

zee ::

Vsako crnilo bo na svetlobi in scasoma pobledelo. Resitev za trajno hrambo bi recimo bilo skeniranje.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

[D]emon ::

@zee: odvisno tudi od kemijske sestave crnila ter kako le-to reagira s sestavo papirja. Niso vsi papirji izdelani enako. ;)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup nalivnega peresa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5723513 (11360) Cruz
»

Kateri kemični svinčnik/pisalo uporabljate?

Oddelek: Loža
407362 (6138) Buljan
»

Plonkanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7522590 (10128) Grizzly
»

S čim pišete?

Oddelek: Loža
437320 (5902) borisk
»

Dobro pisalo

Oddelek: Loža
214102 (3501) pingec

Več podobnih tem