» »

Dobro pisalo

Dobro pisalo

OwcA ::

Iščem kvalitetno pisalo. Kakšno natanko mi je vseeno, mora pa izpoljnjevati naslednje zahteve:

1) Prijetno za držat
2) lepo piše
3) vzdržljivo
4) ne packa (pretirano)

Kar se estetike tiče, bi rad nekaj s čistimi linijami, elegantno in malo barvami. Kakšen brušen aluminij, titan, ...

Cena < 30k (za kaj izjemnega bi morda naredil izjemo), lahko iz tujine, ako se da nakup opraviti preko interneta (eBay odpade).

Hvala.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Ziga Dolhar ::

Kakšen tip to? Nalivnik ali kaj tretjega?

Sicer pa, eden večjih proizvajalcev je Sanford (-> Parker), precejšen izbor "lepih" pisal pa ima Levenger.

--

p.s.: za "masovno" pisanje se meni (po izkušnjah -- precej intenzivno pisanje več tednov po 12 ur na dan) najbolje obnese Parker Reflex, saj ima gumijast (mehak!) oprijem in pride uboge tri jurje (torej trikratnik cene običnega in precej priljubljenega Vectorja). Če pa bi rad izgledal "lepo", si oglej kakšno dražjo kolekcijo; jaz za finejše dokumente uporabljam Sonneta (12 - 25 jurjev). S pokrovčkom nameščenim na zadnji del je to precej težak nalivnik, a zanimivo uravnotežen in je potrebne nekaj vaje, da se navadiš lepo pisat z njim. Ampak po tem -- je pa fantazija.

Ti pa predlagam, da greš v Papirnico Konzorcij, imajo precejšen izbor finejših pisal, plus, kar je najbolj pomembno, tamkajšnja prodajalka se zaveda, da se tovrstna pisala ne morejo prodat, če jih ne moreš vsaj sprobat (ti pomoči nalivnik v tinto) [to je tudi sicer praksa, ki jo ParkerPen Company priporoča]. Vsekakor pa pazi še na en dejavnik (ne vem, koliko ti je to znano ali ne): nalivniki so ponavadi na voljo v 4-5 razredih velikosti peresa. Glede na material peresa se s časom (z uporabo) ta sicer malo razširijo. Po mojih izkušnjah se "navadni" kovinski F[fine] s časom razširi na debelino M[edium], dočim se Sonnetov ne. Je pa od debeline precej odvisna poraba tinte, in posredno tudi "udobje" pisanja: pri Mediumu s peresom dejansko "plavaš" po popvršini (kar je super in zelo neutrudljivo!), dočim se pri tanjših, recimo Fine, včasih že zna zgodit, da po dolgotrajnejšem pisanju skoraj "praskaš" in tudi nasploh pisanje ni tako tekoče gladko.
https://dolhar.si/

OwcA ::

Kakšen tip to? Nalivnik ali kaj tretjega?

Načeloma nalivnik, ali kakšen "sodoben kuli" (recimo Parker Gel tehnologija).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Ziga Dolhar ::

Dodatek glede "vzdržljivosti".

Guma pri Reflexu je po dveh letih (srednja šola + faks) izgubila svoj grobi profil, nato pričela pokat, dokler se ni pričela trgat in raztrgala. Ampak -- to je bla posledica dveh zelo konkretnih predmetov na faksu, katerih zapiske in izpiske danes hranim v treh debelih fasciklih :).

Pri Sonnetu, po drugi strani, sem po približno enaki uporabi na jeklu opazil nekaj manjših temnejših "lis", dočim na poglobljenih pozlačenih elementih (vgraviran napis "Parker") ponekod majhne črne pikice. Nič opaznega, vendar vseeno mal zoprno, če zanje veš, no :).

Hope it helps.

--

Dodatek glede udobnosti pisanja. Pri nalivkah s "trdim" držalom (Sonnet) se mi je zadnjič zgodilo, da sem po treh dneh na sredincu leve roke fasal zametke žulja (nato sem preklopil na Reflex). Ampak se mi zdi, da [ti] ne boš tolk fejst zlorabljal pisala.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

OwcA ::

Kako je pa s padanjem po tleh in podobnih neprilikah (recimo bobu bob, ne pazim ravno najlepše za svoje stvari :8))?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Doman ::

Jaz si ne predstavljam daljšega pisanja brez Parkerjevega nalivnika.

BluPhenix ::

OwcA: pojdi do City Parka. Sem bil ta zadnjič v neki trgovini, kjer so zelo dobro založeni z "nestandardnimi pisali" (ne mislim na Leonardo, je nekaj drugega). Se kar nisem mogel načudit kaj vse imajo, lepo v izložbah. Precej proizvajalcev in od takih bolj easy modelov, do takih za 70k+.

V glavnem se ti splača it tja pogledat, veliko stvari na enem mestu.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Highlag ::

Samm prisegam na navaden Pilot V Ball Grip Extra fine. :D
Dobiš celo v večih barvah.

Druga izbira bi bila pa ‘V Ball’ Extra Fine Metal Tip Rollerball

Nista ravno kuli ali nalivno pero, ampak piše se pa z njim res odlično.
Never trust a computer you can't throw out a window

STASI ::

MontBlanc ma kar dobre nalivnike,drage a dobre.:D Osebno prisegam na Parkerja ker čisto zadovolji mojim potrebam. "Kuli" imam že dobre 10 let in sem zadovoljen. Je klasičen kovinski. Mislim da je bil nekje med 3 kSIT in 5 kSIT.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

strictom ::

Lahko se pa odločiš za en bolj "high-tech" kuli. V ŽiT je bila pred kakim letom tema o nekem kuliju (imena se ne spomnim), ki se je prilegal stilu pisanja, stilu držanja, ... Baje najbolj udoben kuli na trgu. Tista "guma" kjer držiš je napolnjena z nekim gelom. Ročaj naj bi bil vzdržljiv (tako da se ne strga al pa kej) in gel naj nebi bil preveč mehak da bi ti kuli dobesedno plaval med prsti.

Saj vem, sami naj, naj, naj. Moram najdit tisto revijo. Ker bi sam tudi rabo en kvaliteten kuli. Kupujem si že tiste Parkerje za 700 tolarjev ampak ga po parih mesecih zjebem.

Za mene popoln kuli bi bil naret iz titana, temno sive barve, majhna kuglica (ne preveč majhna da nebi "zarezoval" v papir), udoben ročaj, brez tistega hakeljčka (tisto da ga lahko zahaklaš za kak žep al pa kaj - ne spomnim). Samo tak kuli verjetno stane in pa sploh kje v domačem mestu ni kakšne trgovine z malo boljšimi kuliji.

Edit: Typo :8)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: strictom ()

OwcA ::

@STRiCtom: nekaj takšnega?

Twister style..
All bodies, caps, and clips are made from solid 6AL4V titanium.

All screws are stainless steel Torx® head.

There is a Neoprene® O-ring between the cap and body of each pen to keep out dirt.

The cartridges are all Parker Gel®. (See the photo captions for ink color.)

To extend or retract the point, simply turn the cap a few times. The fine threads keep the pen from opening in your pocket.

8-)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Širajzl ::

Za moje pojme je PILOT2 dobra izbira.

strictom ::

@OwcA: Eksekli :) Mogoče veš kje se ga da nabavit pa cena?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

OwcA ::

Otroška radovednost - gonilo napredka.

noraguta ::

sam imam ze kakih 10 let
sth like. http://www.penboutiqueonweb.com/acatalo...
pa se ji leta ne poznajo kaj dosti.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Loki ::

poglej si pisala Sensa. cena okoli 15-20k, opisal ga je pa StricTOM v prvem odstavku. ni brusen aluminij ali kaj podobnega, je pa visek ergonomicnosti (za tiste, ki prevec stiskamo svincnik).
malo cenejsi je Fisher Space Pen, ~5k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

Loki ::

EDIT zgornjega posta: ce bi kdo vedel, kje se nabavi sensa v lj, naj prosim pove.:8)
p.s. owca ves ze kaj vec?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

Tear_DR0P ::

a vi še znate pisat na roke?
jst sicer nikol nisem znal lepo pisat, sam se že eno leto učim pisat na roke, ker sem pozabil pisat, trenutno pa sicer lahko napišem kakšen list, pol mi pa roka odpade
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

OwcA ::

Mi na faksu kar pošteno pišemo/rišemo tako, da še nisem doživel, da bi bil "iz forme".
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Nejc Pintar ::

Jaz pa ne znam več pisanih črk, ker sem se v 7. razredu navadil na tiskane ker učitelce niso znale za mano brat.
Sicer pa najrajši une ta navadne pilote za pisat:)
Lahko je biti prvi, če si edini!

gumby ::

pilot g-2
sicer je plastik-fantastik, ampak drugo niti ne povoham:D
ta kuli ima fajn takno crto, ne rabis ga nic pritiskat na podlago, ima gumo na mestu, kjer ga drzis, ... pa se poceni je

je pa res, da kvari image uspesnega managerja>:D

pingec ::

ja sej vsi piloti na gel tehnologiji so kul, edin pr g2 morm rect da je una guma cudna, mene mal zuli, pa e se ti potijo roke, vsakic ko primes gumo za 5min in vec imas lepljive roke...



to mi je dost bol vsec in uproablam, nc ne zuli, boljše kot z gumo in ima fuul tanko glavo, kot tista pisala, ki so v bistvu ful tanki flomastri, s tem, da ima to se vedno notri kuglico in piše zelo lepo >:D
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingec ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup nalivnega peresa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5723431 (11278) Cruz
»

Kateri kemični svinčnik/pisalo uporabljate?

Oddelek: Loža
407333 (6109) Buljan
»

Nakup nalivnega peresa

Oddelek: Kaj kupiti
192465 (2023) [D]emon
»

S čim pišete?

Oddelek: Loža
437307 (5889) borisk
»

Novi tehnični svinčnik

Oddelek: Loža
113266 (2933) SmeskoSnezak

Več podobnih tem